kahverengi yanık lekesi geçermi

derin1515

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
151
80
36
Arkadaşlar iki bacaım 6 sene önce kaynar sudan yandı ve şu an birer karışlık bacağımın tam ortasında kahverengi izler kaldı geçmiyor..yanık yeri öyle kırış kırış felan değil sadece kahve tonu leke şeklinde duruyor..öneriniz varmı nasıl geçer psikolojim çok bozuldu kısa giyemiyorum senelerdir

Arkadaşlar iki bacaım 6 sene önce kaynar sudan yandı ve şu an birer karışlık bacağımın tam ortasında kahverengi izler kaldı geçmiyor..yanık yeri öyle kırış kırış felan değil sadece kahve tonu leke şeklinde duruyor..öneriniz varmı nasıl geçer psikolojim çok bozuldu kısa giyemiyorum senelerdir
İyi bir dermatolog bulup iz için lazer yaptırmanı tavsiye ederim. Yandıktan sonra keşke madecassol, fito tarzı kremler kullansaydın hiç iz kalmazdı çok geçmiş olsun.

O kremleri yandiktan hemen sonra aylarca kullandim ama genede leke kaldi hatta silikon jeller kantaron yaglarida kullandim ama nafile .lazerin cok etki etmedigini duydum

O kremleri yandiktan hemen sonra aylarca kullandim ama genede leke kaldi hatta silikon jeller kantaron yaglarida kullandim ama nafile .lazerin cok etki etmedigini duydum
Ben düğünüme iki ay kala bacağımın üzerine bir bardak sıcak kahve döktüm yanan yer su toplayıp patladı iki ay boyunca madecassol ve fito kremi dönüşümlü kullandım hiç iz kalmadı. Lazeri de farklı bir nedenden dolayı olan izim için Kayseri’de ünlü bir dermatoloğa yaptırdım çok şükür o da geçti aynı şeyi yaşayıp iyileşmiş biri olarak umutsuz olmayın diye önerdim, tekrar geçmiş olsun.

İyi bir dermatolog bulup iz için lazer yaptırmanı tavsiye ederim. Yandıktan sonra keşke madecassol, fito tarzı kremler kullansaydın hiç iz kalmazdı çok geçmiş olsun.
Lazer yaptırabilirsiniz. Ayrıca sarı kantaron yağı hindistan cevizi yağı aloe vera gibi şeyler sürekli sürün faydası olabilir. Hemen yanar yanmaz bunlardan sürüp daha sonra sürsmeye devam etseydiniz yine iz kalmazdı.

ir arkadaş daha yazmış, dermatologlar lazerle o bölgeyi yakıyorlar, belki bir kaç seans gerekebilir. ama bu işlemi yapan doktor olsun ve iyi bir doktor olsun.

X