Bahçe Bakımı ve Çiçekler Kaktüs seven ve yetiştiren arkadaşlar, bilgilerimizi ve kaktüslerimizi paylaşalım Kaktüs Bakımı Hakkında Herşey

pinkpeony

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2010
196
1
arkadaşlar kaktüs yetiştirenlerle fikir alışverişinde bulunmak isterim, resimlerimizi paylaşalım mı?

yazın çiçek açan annemin kaktüs bitkisini resimlemiştim
:) konuyu korunce resmi ekleyiverdim
unutmazsam bir ara kendi kaktüslerimide resimler eklerim

Son düzenleyen: Moderatör:
bir kaktüs delisi larak benide kabul edermisiniz aranıza :KK71:
yaklaşık 7 yıldır kaktüs bakıyorum. süreklide araştırıyorum.geçtiğimiz yaz oğlumun hışmanı uğradılar malesef pek çoğu bu yıl yeni edinicem yine şuandaysa elimde sadece iki tür var.biri resimini eklediğinden, diğeri ise boynuz adını verdiklerinden uzunlardan.
fakat edinebilmek için sıcakları bekliyorum çünkü malumunuz sıcaklarda saksı değişimi yapılabiliyor.ayrıca kum çakıl vs. almam lazım. dere kumunu ancak yazın bulabiliyorum malesef hiç bir yerde satılmıyor.deniz çaıkılı deseniz malesef aynı :KK50:
dikim işlemi braz zahmetli ve uğraştırıcı ama onların çiçekleri gibiside hiçbir bitkide yok.:KK69:

sonunda açtılar :) evimizi parfüm kokusuna buladılar :) $DSC06039 (2)i.jpg

benim de dolu kaktüsüm vardı, turuncu ve sarı açarlardı, her gelene bi tane bi tane hediye edince hiç kalmadı hele hele büyük olanı meyve bile vermişti, kaynanadili derler, hint inciri, çok yararlıdır, egede dolanırken sağda solda görürseniz hemen koparıp kabuğunu soyup atın ağzınıza :)) arsızdır hemen ürer.. saksınız için de koparmayı unutmayın...

$bah0238.jpg $1027_200941184921.jpg $kaynana-dili1.jpg

kaktüslerimi yaz tatilinde toplayıp kardeşime götürdüm
bir erkek olarak kaktüs manyağı kikikiki
geçen gün yeğenim minicik kaktüs almış bana
üzeride çiçekli açsın mutlaka sizlerle paylaşırım kızlar :)

Kaktüsler çoğu çok sulanmaktan ölen bitkilerdir. Kaktüsler fazla suyu sevmezler, çürümelerine sebep olur. Su istedikleri zamanlar gelişme dönemleri olan Mart- Ağustos ayları arasıdır. Bu aylar arasında kaktüslerinizi sulayabilirsiniz fakat sulama yaptığınızda hava kesinlikle güneşli ve sıcak olmalı.

Kaktus-Cicegi-bakimi-tuyolari.jpg
kaktus_yetistirme.jpg

X