Kalıcı makyaj mağdurları

merhabalar 1 seans kaş silme işlemimin üzerinden 1 bucuk ay geçti .şuan bu durumda tabı tamamen çıkmadı 2. seans ta gerekli.ama tekrar soyluyorum gercekten gereklı degılse kaş silme yaptrmayın ıyılesme surecı cok uzun . acı cekıosun.

Eklentiler

• 2016-07-25-09-41-24-496.jpg
    2016-07-25-09-41-24-496.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 1.067
merhabalar 1 seans kaş silme işlemimin üzerinden 1 bucuk ay geçti .şuan bu durumda tabı tamamen çıkmadı 2. seans ta gerekli.ama tekrar soyluyorum gercekten gereklı degılse kaş silme yaptrmayın ıyılesme surecı cok uzun . acı cekıosun.
zaten cok guzel br bayansiniz ne gerek varki boyle şeylere. kaslariniz icin kas farlari var işinizi gorur.

çok teşekkür ederim saolasın .işte zamanında bu işe bulaştık bi defa .kontur yaptrdık simdi o konturden kurtulmaya calısıyorum

merhaba arkadaşım .cevap yazamadan geçemedım.sen naptın ya allah aşkına .o kadar işlem yapılır mı hıc ust uste.denemedıgın sey kalmamıs nerdeyse.cildine yazık .bence daha lazer falan yaptrma bırak bı 3 ay cildin dinlensın orası çok yıpranmıstr emınım.ben tek seans sılme ıslemı yaptrdım ama ıyılessın dıye mahfoldum kı hala da ıyılesmedı orda hafıf bı pembelık var.bide fondotenle kapatıyorum dıosun ya yara durumundayken fondoten kullanman çok sakıncalı.
çok geçmiş olsun

sağ olun teşekkür ederim. ama işte o psikolojiyle ordan oraya koştum yeter ki kurtulayım diye Allahtan bi hasar durumu olmadı şuan sadece orta kısıma yaptırdığım için orada kırmızılık var diğer taraflar normal. evet haklısın fondöten sakıncalı ama bu süreçte işe de gidip geliyordum. mecburen kapatmak zorundaydım altına yara kremlerini sürüp üstüne sürüyordum fondöteni Allahtan bir sorun olmadı ama elimde contratubex,hametan,fito,teramiycn,madecassolle birlikte gezdim hep 2 saate bir temizledim kremledim. hala da devam ediyorum. ama yara durumu yok şuanda iyileşti pembelik gibi kaldı.
peki siz lazerle mi sildirdiniz ? pembelik lazerin eseri mi?

sağ olun teşekkür ederim. ama işte o psikolojiyle ordan oraya koştum yeter ki kurtulayım diye Allahtan bi hasar durumu olmadı şuan sadece orta kısıma yaptırdığım için orada kırmızılık var diğer taraflar normal. evet haklısın fondöten sakıncalı ama bu süreçte işe de gidip geliyordum. mecburen kapatmak zorundaydım altına yara kremlerini sürüp üstüne sürüyordum fondöteni Allahtan bir sorun olmadı ama elimde contratubex,hametan,fito,teramiycn,madecassolle birlikte gezdim hep 2 saate bir temizledim kremledim. hala da devam ediyorum. ama yara durumu yok şuanda iyileşti pembelik gibi kaldı.
peki siz lazerle mi sildirdiniz ? pembelik lazerin eseri mi?
hayır ben lazerle sildirmedim . aynı kaş yapar gıbı bı yontem var oraya solusyon verıyorlar dovmeyı kusturuyorlar.o sekılde yaptrdım ama hala sılınmedı ne yazıkkı :KK43: bende kurtulmak ıstıyorum ama sabır ıste beklıcez.ben arada fondoten ve kaş farı suruyorum hemen kaşınıo ve rengi kırmızı gıbı oluyor .şuan rengı pembe gıbı .

hayır ben lazerle sildirmedim . aynı kaş yapar gıbı bı yontem var oraya solusyon verıyorlar dovmeyı kusturuyorlar.o sekılde yaptrdım ama hala sılınmedı ne yazıkkı :KK43: bende kurtulmak ıstıyorum ama sabır ıste beklıcez.ben arada fondoten ve kaş farı suruyorum hemen kaşınıo ve rengi kırmızı gıbı oluyor .şuan rengı pembe gıbı .
hmm sizin sanırım cildinizde çok hassas. benim sivilce olması dışında bir problemim yok çok şükür çabuk iyileşiyor aslında ama işte kurtulabilseydik bi :KK43:

Arkadaşlar bende dün yaptırdım ve o kadar pişmanım ki.. Erkenden sildirmek(lazerle değil) etki eder mi acaba ? Biran önce kurtulmak istiyorum hem çok sık ve şekli inanılmaz kalın. Sildirme işleminden sonra ne kadar sürede soluyor bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin ;(

Dün yaptırdıysan en az bi 2 hafta bekletiyorlar yara durumu varsa iyileşmesi için. ama yoksa cildinde benim gibi çabuk iyileşiyorsa ben açıkçası daha önce yaptırdım diyip gittim çünkü yeni yapılana hemen işlem yapmıyorlar. öncelikle nasıl bir silme işlemi yaptıracağına bağlı tabi. ben kusturma yöntemi ile yaptırdığımda 2 haftaya soldu rengi ama silinme söz konusu değildi. dot tekniği ile yaptırdığımda ise yaklaşık 2 ay yara izi oldu yeni yeni geçiyor ama tamamen kurtuldum fakat hala kırmızılık var bölge de

Dün yaptırdıysan en az bi 2 hafta bekletiyorlar yara durumu varsa iyileşmesi için. ama yoksa cildinde benim gibi çabuk iyileşiyorsa ben açıkçası daha önce yaptırdım diyip gittim çünkü yeni yapılana hemen işlem yapmıyorlar. öncelikle nasıl bir silme işlemi yaptıracağına bağlı tabi. ben kusturma yöntemi ile yaptırdığımda 2 haftaya soldu rengi ama silinme söz konusu değildi. dot tekniği ile yaptırdığımda ise yaklaşık 2 ay yara izi oldu yeni yeni geçiyor ama tamamen kurtuldum fakat hala kırmızılık var bölge de
Valla ben ayten kömürcüyü aradım bana haftaya gel dediler bir solüsyonla yapıyorlarmış galiba.kırmızılık olsa sorun değil birşekilde kapatırım ama yeterki şu kaş şekli biran önce çıksın istiyorum.o dediğiniz işlemde de hemen silinme olmuyor anladığım kadarıyla yara geçince siliniyor öyle mi?

valla o kadar çok yara oluyo ki direk çıkıyo zaten yani yapan kişi işlemi yaparken öyle dedi direk kustu boyayı dedi. zaten sonrası hep kabuk şeklinde yaraydı boyaya dair bir şey göremedim 2 ay sonra işte yara iyileşti kurtuldum.
bende Ayten kömürcüye gitmeyi çok istedim ama ankaradayım uçaktı falan filan bir sürü masraf olacaktı ama keşke gitseymişim dedim burada da yine heryeri deneye deneye aynı para çıktı benden zaten. şimdi artık lazere geçiçem 6 ayı geçti eylül ayında lazerle sildirmeye başlayacağım, hem fiyatı uygun(100 TL) hem çabuk iyileşiyormuş 1 haftada normal hayata dönüyormuşsunuz. uzun sürüyormuş çıkması ama olsun zaten soldu artık benimki çabuk çıkar diye düşünüyorum. bu arada kaşımın bir kısmına dot tekniği uygulatmıştım ne olur ne olmaz diye hepsini yaptırmadım oralar tamamen çıktı . dot yapılmayan yerler için lazere gidicem çünkü o 2 ayı zor atlattım baya derin bir yaraydı tekrar bi 2 ay daha öyle gezemeyeceğim :KK43:
Bu arada ben şubat ayından beridir çok çektim bu konuyla ilgili danışabileceğim çok az kişi bulabildim. size bunalımlı günlerinizde her daim yardımcı olurum. sormak istedikleriniz olursa çekinmeyin. damdan düşenin halini damdan düşen anlar hesabı ... gittiğiniz doktorlar bile madem sildirecektin niye yaptırdın gibi muhabbetlere giriyorlar kimse anlamıyor sizi. gerçi Ayten hanıma gidip memnun kalmayan duymadım umarım sizinki de bir çırpıda silinir.

Bende kaşıma microblading yaptırmayı düşünüyorum ama böyle sildirmek zorunda kalanları görünce de korkuyorum.neye dikkat etmemiz gerekiyor yaptırırken

Bende kaşıma microblading yaptırmayı düşünüyorum ama böyle sildirmek zorunda kalanları görünce de korkuyorum.neye dikkat etmemiz gerekiyor yaptırırken
Kesinlikle ilk günler aşırı koyu bir kaşla gezmeyi göze alın sonra koyuluk gidiyor zaten.Şekilde de çok dikkatli olun kaşınızın çok dışına çıkılınca yapay görünüyor bence az da olsa kaş olan yere yaptırmak daha mantıklı.Ben kalınlığından şikayetçiyim mesela çok kalın bir kaşım oldu ve incelttiremiyorum şuan.Bunlar benim tavsiyelerim.. Son olarakta gerçekten iyi bir merkezde yaptırın kullandııkları boya bitkisel olmalı.dövme boyasıyla yapılmamalı

valla o kadar çok yara oluyo ki direk çıkıyo zaten yani yapan kişi işlemi yaparken öyle dedi direk kustu boyayı dedi. zaten sonrası hep kabuk şeklinde yaraydı boyaya dair bir şey göremedim 2 ay sonra işte yara iyileşti kurtuldum.
bende Ayten kömürcüye gitmeyi çok istedim ama ankaradayım uçaktı falan filan bir sürü masraf olacaktı ama keşke gitseymişim dedim burada da yine heryeri deneye deneye aynı para çıktı benden zaten. şimdi artık lazere geçiçem 6 ayı geçti eylül ayında lazerle sildirmeye başlayacağım, hem fiyatı uygun(100 TL) hem çabuk iyileşiyormuş 1 haftada normal hayata dönüyormuşsunuz. uzun sürüyormuş çıkması ama olsun zaten soldu artık benimki çabuk çıkar diye düşünüyorum. bu arada kaşımın bir kısmına dot tekniği uygulatmıştım ne olur ne olmaz diye hepsini yaptırmadım oralar tamamen çıktı . dot yapılmayan yerler için lazere gidicem çünkü o 2 ayı zor atlattım baya derin bir yaraydı tekrar bi 2 ay daha öyle gezemeyeceğim :KK43:
Bu arada ben şubat ayından beridir çok çektim bu konuyla ilgili danışabileceğim çok az kişi bulabildim. size bunalımlı günlerinizde her daim yardımcı olurum. sormak istedikleriniz olursa çekinmeyin. damdan düşenin halini damdan düşen anlar hesabı ... gittiğiniz doktorlar bile madem sildirecektin niye yaptırdın gibi muhabbetlere giriyorlar kimse anlamıyor sizi. gerçi Ayten hanıma gidip memnun kalmayan duymadım umarım sizinki de bir çırpıda silinir.
Öncelikle ççok sağol canım.Ben pek anlamadım dot tekniğinden sonra yara 2 ayda mı iyileşti ? 2 ay öyle de gezmek zordur.Ben neredeyse sildirmektn vazgeçicem çünkü çıkmasını istiyorum ama geriye iz kalmasın 2 ay çok uzun bir süreymiş.Ayten hanımın yaptığı teknikten sonra da belirli bir süre yara atılması lazım diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.sizin o kadar uygulamadan sonra nasıl çıkmaazz ki ? Birde lazerde iz kalıyor diye biliyorum siz yine de iyice bir soruşturun daha da beter olmasın sonra :/

Kesinlikle ilk günler aşırı koyu bir kaşla gezmeyi göze alın sonra koyuluk gidiyor zaten.Şekilde de çok dikkatli olun kaşınızın çok dışına çıkılınca yapay görünüyor bence az da olsa kaş olan yere yaptırmak daha mantıklı.Ben kalınlığından şikayetçiyim mesela çok kalın bir kaşım oldu ve incelttiremiyorum şuan.Bunlar benim tavsiyelerim.. Son olarakta gerçekten iyi bir merkezde yaptırın kullandııkları boya bitkisel olmalı.dövme boyasıyla yapılmamalı
çok teşekkürler canım tavsiyelerin için,kaşlarım fena değil diye düşünüyordum ama şimdi herkeste kalın kaş gördükçe bende istiyorum,birde kaşlarım düşük biraz daha kalkık dursun istiyorum.

Öncelikle ççok sağol canım.Ben pek anlamadım dot tekniğinden sonra yara 2 ayda mı iyileşti ? 2 ay öyle de gezmek zordur.Ben neredeyse sildirmektn vazgeçicem çünkü çıkmasını istiyorum ama geriye iz kalmasın 2 ay çok uzun bir süreymiş.Ayten hanımın yaptığı teknikten sonra da belirli bir süre yara atılması lazım diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.sizin o kadar uygulamadan sonra nasıl çıkmaazz ki ? Birde lazerde iz kalıyor diye biliyorum siz yine de iyice bir soruşturun daha da beter olmasın sonra :/
dot tekniği derken o nasıl birşey?

Evet yara 2 ayda iyileşti boya tamamen çıktı ama yara izi var hala. ben kaşın hepsini yaptırmadım bir kısmına yaptırdım dot tekniğini. kalan kısımlara da işte o 2 ay yarayla gezmekten korktuğum için lazere gideyim diyorum. birkaç yeri aradım kesinlikle iz kalmaz diye iddia ediyorlar ama çoğu para tuzağı ne yapacağımı bilemiyorum. iz kalırsa hiçbir işe yaramaz ... ama böyle de gezmek istemiyorum. son bir kez lazeri deneyeceğim gibi görünüyor. yeni yöntemler bulursanız yada iyi bir lazer yeri beni de haberdar edin lütfen :KK43:

Evet yara 2 ayda iyileşti boya tamamen çıktı ama yara izi var hala. ben kaşın hepsini yaptırmadım bir kısmına yaptırdım dot tekniğini. kalan kısımlara da işte o 2 ay yarayla gezmekten korktuğum için lazere gideyim diyorum. birkaç yeri aradım kesinlikle iz kalmaz diye iddia ediyorlar ama çoğu para tuzağı ne yapacağımı bilemiyorum. iz kalırsa hiçbir işe yaramaz ... ama böyle de gezmek istemiyorum. son bir kez lazeri deneyeceğim gibi görünüyor. yeni yöntemler bulursanız yada iyi bir lazer yeri beni de haberdar edin lütfen :KK43:
Canım sen yüzüne zarar vericeksin yaptırmadığın şey kalmadı kaşlarına...bence bana ilk attığın resimden eminim çok açılmıştır artık..lazer yaptırma ben yaptırdım iz kaldı...bence artık bırak cildin kendini yenilesin...yeniledikçe çıkıcak...aralıklı bepanthene sür cilt yenilio hem bakım yapar hem daha iyileştirir rengini açar gitgide...

Merhaba, ben de Bursa' da Özlem diye bir bayana yaptırdım, bin pişman oldum. İki kaşımın da başlangıç ve bitiş noktaları tamamen farklı, biri yukarıda biri aşağıda, birinin ucu yukarı doğru çıkıyor diğeri aşağı iniyor. Bir kaşımı burnumun üstünden başlattı ama ucunu nerdeyse yarım bıraktı. Rötuşta düzelteceğini söyledi ama burnumun üstüne fazladan yaptığı yerin tekrar üstünden geçti!!! Defalarca koyu renk olmasın dememe rağmen koyu renk yaptı, 4 aydır da rengi açılmıyor. Bütün yüz ifademi değiştirdi, suratımda direkt kaşlarım göze batıyor, sert ve kızgın bir yüz ifadem oldu. Önceden kullandığım ve koyu gelen kaş kalemi şimdi açık renk kalıyor eksik ucunu tamamlarken..Bir gece lazerle kolayca silinmeyeceğini, rengin değişebileceğini, pahalı ve acılı bir işlem olduğunu öğrenince sinirimden kazıdım her iki kaşımın başlangıç noktasını, kocaman kabuk bağladı, kabukla beraber fazladan yaptığı (burnumun üstündeki) kısım gitti ama kırmızı yara izi kaldı, 2 aydır kırmızılık geçmiyor. Güya bir arkadaşına tek seansta lazerle sildirecekti ama önerdiği kişiye gitmeye cesaret bile edemiyorum kendisi gibidir diye..Kısaca berbat etti kaşlarımı..microblading yaptı ama çizdiği kıllardan biri upuzun! Upuzun bir çizgiyle çerçeve gibi bişey yapmış. Daha önce yine Bursa' da bir yere iki defa yaptırmıştım, tamamen doldurmuşlardı, renk ve şekil tam istediğim gibiydi ama çabuk silindi diye bu defa bu bayana yaptırdım, köpekler gibi pişman oldum. 4 ay oldu yaptıralı, yarısını tamamen orantısız, burnumun üstünde abuk kaşla, kalan yarısını da yine abuk ve yaralı Kaşla geçirdim. İsteyen olursa daha önce yaptırıp memnun kaldığım yer hakkında ve bu bahsettiğim bayan hakkında özelden detaylı bilgi ve resim paylaşabilirim. Bu arada başta çizdi, çizgilerin içini yapacağını söyledi gayet normaldi ama göz göre göre burnumun üstüne getirdi!

Kesinlikle kazımayı önermiyorum ama ilk yaptığı halindense kırmızı, çukurlaşan yara izlerimi tercih ederim. Makyaj çubuğuyla bastıra bastıra limon ve limon tuzu sürdüm, bir süre yapınca resmen deri açıldı, ertesi gün de aynı şeyi yapınca Kocaman kabuk bağladı, sonra kabuğu kopardım, o kalın kabukla boya da gitti...Benim gibi saçmasapan yollara başvurmak yerine yaptıracağınız yeri çok ama çok iyi araştırın, uzmanım diyenin lafına değil yaptığı diğer kaşlara bakın.

Merhaba, teşekkür ederim sağ olun. maalesef tam olarak silindi diyemem ama baya soldu çok rahat kapatabiliyorum belli olmuyor artık. ilk başta yeni yaptırdığım için lazerle silme işlemi yapılamayacağı söylendi 6 ay beklemem gerekiyormuş en az. bende başka yöntemlere başvurdum 3 seans kusturma işlemine gittim kalıcı makyaj yapar gibi boya yerine silici kullanarak yapıldı çok az soldurdu diyebilirim. sonra ben evde tca denedim ama yara yapmaktan başka bir işe yaramadı . sonra yine evde nasır solüsyonunu denedim. tavsiye etmiyorum yine bana mısın demedi. son olarak dot tekniği diye bir yöntem buldum onu yaptırdım buda yine asit içeren bir yöntem önce cildinizi kazır gibi yapıp sonra asitli solüsyonu döküyorlar hiçbirşey hissetmiyorsunuz 15 dklık bir işlem fakat kabuk bağlıyor baya kötü bir görüntü insan içine çıkılacak gibi değil. 15 gün falan kabuğun düşmesini bekliyorsunuz. sonra iyileşme süreci başlıyor ama yine sıkıntılı benim şuan 3. ayım hala orada kırmızılık var geçmesini bekliyorum ama en azından boya tamamen çıktı tabi sadece orta kısmını yaptırmıştım deneyeyim orada diye. diğer kısımlar duruyor. ama bana sorarsanız çok zahmetli bir işlem yani 3 ay kaşınızda yarayla gezmek çok yıpratıcı. üstelik 3.ayım hala dediğim gibi izi duruyor. ben şimdi lazer araştırıyorum artık 6 ay oldu sabredemiyorum. bakalım bu hafta araştırdığım bir lazer merkezine gidip görüşeceğim. en azından lazerin yarası 1 haftada geçiyor 2. haftada normale dönüyormuş.
Fenolftalein merhaba, dot diye bahsettiğin uygulamadan sonra kabuk attığını, kırmızılık kaldığını söylemişsin, bende de var kırmızılık şuan. Ama kendimce yaptığım bir uygulamadan kaynaklanıyor :) yukarıdaki mesajda anlatmıştım. sana kırmızılık için herhangi bişey önerdiler mi? Kullandığın bir krem var mı?

X