Kalıcı makyaj yaptıranlar

Canım ben göz üstü ve altını 200 ytlye yaptıracaktım ama göz üstüne yaptırırken korktum alta yaptıramadım oyüzden 150 ytl ödedim.Şimdi tekrar gidip üstünden bir daha geçilecek o parasız ama korkuyorum.Biraz acıyor.Ama bu yaz denize girerken rahat olucam..

ya ben merak ettim yani sasırdım bu kalıcı makyaj iğneyle uygulanıyomuş belliki dövme yapar gibi yapılıyo dövmelere bile helede hijyenik yere yaptırılıyosa asırı pahalı oluyor.. ki bu göz üstüne yapılıyor daha zahmetli ve daha zor riskli bişey sanki maliyeti daha fazla olmalı gibi geldi bana.. yoksa bukadar ucuzduda ben mi yanılmısım ???

gecmiş olsun süper düşünmüşsün.bende isyiyoru ama cesaret edemiyorum.ne kadar sürüyor bu işlem ve çok mu acıdı??

Yaptiran Arkadaşlar Resimlerini Koyarlarsa Bizde Görmüş Oluruz Ve Yaptirma Olasiliğimiz Yüksek Olur

bir nevi kalıcı dövme he?
ben doğallıktan yanayım...
sabah uyanır gider makyajımı yaparım :teytey:
ne can acısı ne sağlık tasası....
akşam oluncada yıkarım bebekler gibi uyurum :teytey:
hiiiç canımı yakamam....
ve bende abdets geçirmediğine inanıyorum...
riske atamam ölüm var kalım vaaar....

cok gür simsiyah kaslarim vardi,zamanla cok yolmaktan seyreldi inceldi.bende kalici makyaj yaptirdim ama aci ne hissetmedim dogrusu ve bi kerede yapilmadi bende.makyaji yapan bayan iki hafta araliklarla 3 kez yapicani söyledi.kasin durumuna bakicam,cildin boyayi ne kadar aticak dedi.ilk gidisimin sonunda renk baya acildi.gecen hafta tekrar gittim,suan daha koyulasti ve haftaya gidisimde bitecek.gayet memnun kaldim ben:icecream:

Bende kalıcı eyeliner yaptırmak istiyorum ama birazda korkuyorum açıkçası. Zaten ben parama da kıyamam muhtemelen.
Her zaman siyah kullanıyorum ben göz kalemi. Acelem olupda gözüme kalem çekemediğim zaman arkadaşlarım hastamısın çok solgun görünüyorsun diyorlar. O yüzden diyorum acaba yaptırsammı diye. Aslında makyaj yapmak zevkli bişi benim için ama temizlemesi deli ediyor beni. :KK43:

söylemeyi unuttum kaşları dökülen arkadaş için, kesinlikle göz kalemi ile boyamamasını tavsiye ediyorum, çünkü gözkalemiyle boyamak kaşları daha da zayıflatıyor ve dökülmeyi arttırıyor.

Dövme yaptıran kişiler bilir,bazı dövmeler deri altına boya enjekte edilmesiyle yapılıyor,deri üstünde kapladığı bir alan yok,buda alınan abdestte engel teşkil etmiyor diye düşünüyorum,sonuçta normaldede deri altını ıslatamıyoruz,deri üstündede temiz olduktan sonra hiçbir dini sakıncası yok!Ama kalıcı göz makyajı deri altınamı üstünemi enjekte bilemiyorum... bie arkadaşımın düşüncesine katılıyorum,saçlara boya yaptırılıyor,tamemen doğallığı bir madde ile kaplanıyor... bu bence abdest konusunu daha çok etkiler...

lady_bf.jpg
[/QUOTE]

bu gözün ve yüzün makyajsız kalem değmemiş hali daha güzel ve genç geldi bana:bbo:.

Bazi arkadaslar demis deri altina yapilan dovme abdeste mani filan hayir abdeste mani digil fakat dinimizde dövme yaptiran kisi lanetlenmistir, ama abdest sayiliyor, yani abdestle ilgisi yok arkadaslar sadece belirtmek istedim sevgiler....

Bazi arkadaslar demis deri altina yapilan dovme abdeste mani filan hayir abdeste mani digil fakat dinimizde dövme yaptiran kisi lanetlenmistir, ama abdest sayiliyor, yani abdestle ilgisi yok arkadaslar sadece belirtmek istedim sevgiler....
Canım herkesin kendi görüşürüdür.Ama bence vücuda yapılan resim yada benzeri şeyler haramdır diye düşünüyorum.Yani oda eski insanların taptığı şeyler yüzünden.Ama göze yada dudağa çekilen bir çizginin nesi haram olabilir diye düşünüyorum ve ben haram olmadığını düşünüyorum.
(bu benim görüşürüm)

Canım herkesin kendi görüşürüdür.Ama bence vücuda yapılan resim yada benzeri şeyler haramdır diye düşünüyorum.Yani oda eski insanların taptığı şeyler yüzünden.Ama göze yada dudağa çekilen bir çizginin nesi haram olabilir diye düşünüyorum ve ben haram olmadığını düşünüyorum.
(bu benim görüşürüm)

Tatlim islamiyette senin gorusun,benim gorusum yoktur...Tek birsey vardir haramsa haram,helalse helaldir....

Buhari ve Müslim'de rivayet edilen hadislerde, Peygamber Efendimiz (A.s.m.) dövme yapmayı ve yaptırmayı yasaklamış, bunları yaptıranın İlahi rahmete liyakatini kaybettiklerini bildirmiştir.

Son düzenleme:
Kalıcı makyajı Hülya arkadaşımında dediği gibi uzman tarafından,güvenilir bir merkeze yaptırmalısınız.Bu işin arkadaşı,akrabası olmamalı çünki, steril şartlarda ve kaliteli ürünlerle yaptırmağınız zaman riskleri oluşuyor. Morluklarınız dışında herşey normal.Bende salonumda uyguluyorum. Sormak istediğiniz konularda yardımcı olabilirim.Güle güle kullanın..

bende kaşlarımı boyatmak istiyorum ama ne kadar kalıyo acaba bilgisi olan varmı

X