Kalsam aklımı yitireceğim gitsem annemi!

Merhaba değerli üyeler, içime ata ata bir hal oldum beni yargılamadan düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 28 yaşında bir öğretmenim 3 yıl daha İstanbul da görev yapmam gerek yapayım yapmasına da bu ev görünümlü tımarhane ben, bıktırdı bezdirdi. Beni tutan tek şey %98 engelli ve bana çok düşkün olan garibim annem... Biz dört kardeşiz

Abim, eşinden ayrıldı bizimle oturuyor ama anneme pek faydası yok.
Ablam (Beni babamdan sonra en çok geren insan( Polis koca takıntısı yüzünden zavallı eşini çeşitli bahanelerle boşuyor. Boşamadığı gibi de yenisini bulmuş onunla evlenme planları yapıyor 18 lik sevgili gibi buluşmalar, konuşmalar, bilmem neler. Yahu tamam eşinden ayrıl olmuyorsa zorlayamaz kimse zaten de bu ne koca merakı otur baba evinde de birazda sen anneme bak birazda sen bana destek ver ama yok!!!
Kardeşim, yeni evlendi eşiyle ikisi arasında ki sorunları çözmeye çalışmaktan bir parçaya daha bölündüm.
Babam, Allah onu elden ayaktan düşürüp bana baktırmaya muhtaç etmesin. Bakmam... O benim çocukluğumu, gençliğimi, huzurumu çaldı. İçti içti annemi dövdü çocukluğumdan hatırladığım tek şey bu. 4 Kardeşiz sürekli bizi birbirimize düşman etmeye çalışır, sürekli birinin arkasından kötüler, para verirsen iyi vermezsen kötüsün ona.

Ve ben. Ben yaşadığımı hissetmiyorum
Ben içten güldüğümü hissetmiyorum.
Dibine kadar mutsuzum. Lütfen bana dua edin
Yazdiklarinizi okurken hissettim benzer seyler yasamisiz .ama inan degmiyor onlarinda annesi koca pesinde kosacagina annesine baksin.taviz verdikce simariyolar olan sana olur kardrsim.bende ogretmenim atanamadim boyle ailevi nedenler yuzune biride saol demedi demezde bi de fedakarlik yaptigim icin ben suclu oldum.soyle yap siraya koy annene bakmayi 4 kardessiniz herkes ilgilensin seninde hayatin var

Merhaba değerli üyeler, içime ata ata bir hal oldum beni yargılamadan düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 28 yaşında bir öğretmenim 3 yıl daha İstanbul da görev yapmam gerek yapayım yapmasına da bu ev görünümlü tımarhane ben, bıktırdı bezdirdi. Beni tutan tek şey %98 engelli ve bana çok düşkün olan garibim annem... Biz dört kardeşiz

Ablam (Beni babamdan sonra en çok geren insan( Polis koca takıntısı yüzünden zavallı eşini çeşitli bahanelerle boşuyor. Boşamadığı gibi de yenisini bulmuş onunla evlenme planları yapıyor 18 lik sevgili gibi buluşmalar, konuşmalar, bilmem neler. Yahu tamam eşinden ayrıl olmuyorsa zorlayamaz kimse zaten de bu ne koca merakı otur baba evinde de birazda sen anneme bak birazda sen bana destek ver ama yok!!!
Kardeşim, yeni evlendi eşiyle ikisi arasında ki sorunları çözmeye çalışmaktan bir parçaya daha bölündüm.
Babam, Allah onu elden ayaktan düşürüp bana baktırmaya muhtaç etmesin. Bakmam... O benim çocukluğumu, gençliğimi, huzurumu çaldı. İçti içti annemi dövdü çocukluğumdan hatırladığım tek şey bu. 4 Kardeşiz sürekli bizi birbirimize düşman etmeye çalışır, sürekli birinin arkasından kötüler, para verirsen iyi vermezsen kötüsün ona.

Allah sabır versin size dua edicem. Ama inan o karanlığın da bir sonu var bende çok zorlu zamanlar geçirdim üstelik henüz memur da değildim hayatı çok sorguladım yeri geldi tükendim ama şimdi hepsi geçti. Rabbine sığın bu kötü günlerin geçeceğini bil.

28 yaşında bir öğretmenim 3 yıl daha İstanbul da görev yapmam gerek yapayım yapmasına da bu ev görünümlü tımarhane ben, bıktırdı bezdirdi. Beni tutan tek şey %98 engelli ve bana çok düşkün olan garibim annem.
Anneniz alıp başka eve çıksanız derim.
Diğer kardeşlerin çok umrunda olmaz gibi babanızın da itiraz edeceğini sanmıyorum

maddı durumları el verse bnu yaparlardı bence
Önceki mesajları okumadım açıkçası durumu var mı bilmiyorum.
Annesi yüzde 98 engelli olduğu için engelli maaşı vardır.
Konu sahibi de 3 yıl daha İstanbul da görev yapmalıyım dediğine göre kamudadır diye düşündüm.
Şu durumda sizin yorumunuzu merak ettim tiona😃

Önceki mesajları okumadım açıkçası durumu var mı bilmiyorum.
Annesi yüzde 98 engelli olduğu için engelli maaşı vardır.
Konu sahibi de 3 yıl daha İstanbul da görev yapmalıyım dediğine göre kamudadır diye düşündüm.
Şu durumda sizin yorumunuzu merak ettim tiona😃
bır engellı maası o aılede konu oluyorsa..konu sahıbı bahsettı maasından dolayı bırakmazlar dıye..demekkı durumları okadar ıyı değil.

bır engellı maası o aılede konu oluyorsa..konu sahıbı bahsettı maasından dolayı bırakmazlar dıye..demekkı durumları okadar ıyı değil.
Kadın evlatları yüzünden o bakmayan evlatlarının darbesi sonucu engelli olmuş. Engelli maaşı olmadığında nasıl geçiniyorlardı ise öyle geçinirler. Konu sahibi kamuda büyük ihtimalle vasilik için başvuru yaparsa gelir denetlerler kolayca vasiliği alabilir. Maaşı eğer ki gerekenden fazla değilse belli kriterler var ona göre bakım maaşıda alır. Kendisi işteyken engelli maaşı ve bakım parasıyla bakıcı tutabilir. Devlet engelli maaşını aileye kendi ihtiyaçları için değil kadının ihtiyaçları karşılansın diye veriyor

Ablaniz evlenmek isteyebilir bakmaya mecbur değil
Anneye bakacak diye bekar kalmak zorunda mı ?
Size de bakmak ağır geliyorsa ki ağır bir durum ..yardımcı alın .
Ablası daha boşamadan sevgili bulmuş bakmak zorunda değil ama en azından boşanma sürecini bekliyebilirdi

Kadın evlatları yüzünden o bakmayan evlatlarının darbesi sonucu engelli olmuş. Engelli maaşı olmadığında nasıl geçiniyorlardı ise öyle geçinirler. Konu sahibi kamuda büyük ihtimalle vasilik için başvuru yaparsa gelir denetlerler kolayca vasiliği alabilir. Maaşı eğer ki gerekenden fazla değilse belli kriterler var ona göre bakım maaşıda alır. Kendisi işteyken engelli maaşı ve bakım parasıyla bakıcı tutabilir. Devlet engelli maaşını aileye kendi ihtiyaçları için değil kadının ihtiyaçları karşılansın diye veriyor

bunları bana nıye yazdınız anlayamadım..keske dedıgınız gıbı olsada keendı basına ayrı cıksa..ama bırakmazlar yazmıs dıkkat edersenız

Size dua ettim Allah yardımcınız olsun çok zor imtihan insan ailesini seçemiyo annenize çok üzüldüm keşke yeni bir düzen kurma şansına sahip olsaydınız

X