kan pıhtılaşma sonucum acillll lütfennnn

33 yaşındayım rahim filmi cektirmedim doktora söyledim ama gerek görmedi hamile kalıyorsun sıkıntı yok rahim filmine gerek yok dediler
Aynı şeyler ya ama ben sezeryan doğumda aksi gidrn birşey olduğunu düşünüyorum Mervecim sende bu ihtimali druna bir söyle istersen.. gebetik için kan verdik biz geçen hafta sonuç 2 ay sonra çıkacak ona göre bir yol izleyeceğim sonrası rahim filmi benim..

Aynı şeyler ya ama ben sezeryan doğumda aksi gidrn birşey olduğunu düşünüyorum Mervecim sende bu ihtimali druna bir söyle istersen.. gebetik için kan verdik biz geçen hafta sonuç 2 ay sonra çıkacak ona göre bir yol izleyeceğim sonrası rahim filmi benim..
İstanbul'da deneyimli bir doktora muayene oldum rahimde hicbisey yok yapışıklık yada düşüğe sebep olabilecek bişey yok dedi. Sezeryan sonrası pıhtılaşma eğilimi gelişmiş ama gebelikte aspirin fazla gelmiş dedi. Hamilelik öğrenir ogrenmez aspirin kesilecek iğne başlanacak ve dokuz ay devam edilecek. Ayrıca gebelikte kanama ihtimalini artıracağindan ilişki de yasak dedi. Benim son gebelikte ilişki sonrası kanama başladı

Bende 2 kayıptan sonra

Bende 2 kurtajdan sonra zeynep kamilde yaptirdim testlerimi kadın doğumcum hematoloji genetik doktoru hepsi aynı şeyi soyledi FIIPROTROMBIN veFVLeiden düşüğe sebebiyet veren genlermiş benimde protrombin olan heterezigot 3 genimde daha var ama onlar çok önemli deil dedi doktorum bana 100mg coraspin 4000lik iğne folikasit başlattı bi çok doktor gebelik öğrenilince iğne baslatir ama doktrum yumurtlamadan 5 yada 6 gün sonra iğneyede baslatmıştı neden die sorduğumda tecrubeme dayanarak önlem amaçlı daha iyi olur demişti
Doktorunuz ismi nedir

Merhaba ,daha önce bir tüp bebek dusugum var 7 haftalikken kalbi durdu.Simdi 6 haftalık hamileyim kendiliğinden oldu tüp bebek değil.Yumurtlamadan sonra tedbir amaçlı 2 günde bir iğne kullanmıştım.Pozitifi görünce hergun kullanmaya başladım.Test sonuçlarımi ekliyorum bu sekilde olup da gebeligi devam edip dogum yapan var mı ?42 yaşındayım ve myomum var isim çok zor biliyorum Allah büyük

Eklentiler

• IMG_20230315_184109.jpg
    IMG_20230315_184109.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 71
Felaket tellallığı yapmak istemem ama fv leiden geni onemki bir gen. Bence bu konuyu tup bebek doktoruna bırakmayın. Hematologa gidin.
Benim pai serpine 4g 4g cikti. Cogu doktor onemsiz dedi. Hematolog tum hamilelik boyunca 6000 düzlük oksapat kullanacaksin dedi.
benımde faktör 5- heterezıgot -
Mtfhr 1298c - homozıgot dıgerlerı normal yazıyor

Peki kızlar benim yaşadıklarım ne dersiniz mthfr homozigot benimkide
İlk gebeliğim tüp Bebek genetiği temiz olan kondu 6 haftalıkken kalbi durdu sulandırıcı kullandıgim halde ve sulu kanamalı bir şekilde başladı
İkinci kendiliğinden oldu oda aynı zamanda düştü sulandırıcı kullandıgim halde 8000 günde
Üçüncü gebelik yine kendiliğinden oldu oda aynı zamanda düştü bu sefer 12 binlik sulandırıcı kullandım yine leke oldu gerisi geldi kalbi durdu kürtaj oldum
Bu son gebelikte hiçbir doktora gitmedim tüm doktorlardan nefret ettim şuan sadece coraspin kullanıyorum lekem yok herşey normal gidiyor
Ben anlamış değilim iğne kullandigimda bu haftaya gelmeden lekem oluyordu bunada cevap verirseniz sevinirim
CANIM SELAM,
hamılelıgın nasıl gectı ınsallah saglıkla kucagına almıssındır bebegını ,
benımde mthfr homozigot - faktör 5 de heterezigot-
tup bebek tedavısındeyım ..
oncesınde bı kımyaslaım bır dıa gebelıgım oldu ..
tup bebekle de hamıle kaldım ama mol gebelık oldu :KK43:

Belkide tamamen pıhtılaşmayla alakalı deildi kromozom bozukluğu felan olabiliyo bebeklerde ondan kaynaklıda olabiliyo benimde 2 kaybım oldu birinin kalbi durdu diğeri rahim ağzi gebeliği oldu bide kimyasal olmuştu en son, ama senin fazla bi geninde sıkıntı yok.benim 4 gen sıkıntılı biride en önemli gen prothrombin bu sefer ilaveten öğrendiğimde progestana başlattı tedbir amaçlı onunda etkisinin olduğunu düşünüyorum ama birazda kısmet galiba
acaba benımde mı oyle oldu ya,
tup bebek denedık mol gebelık oldu,
kromozom sounu dedıler..
ve benımde genetık test sonucumda
faktör 5- heterezıgot -
Mtfhr 1298c - homozıgot dıgerlerı normal yazıyor..

CANIM SELAM,
hamılelıgın nasıl gectı ınsallah saglıkla kucagına almıssındır bebegını ,
benımde mthfr homozigot - faktör 5 de heterezigot-
tup bebek tedavısındeyım ..
oncesınde bı kımyaslaım bır dıa gebelıgım oldu ..
tup bebekle de hamıle kaldım ama mol gebelık oldu :KK43:
Merhaba canım
Hamileliğim iyi geçti kızımı kucağıma aldım Allah'a şükür 8 aylık olduk Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

X