Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Teşükkür ederim insallah bu defa mutlu sona ulaşırız ama ister istemez insan tedırgın oluyo aynı sonu yasamak ıstemıyo benim kilom 65 hematalojıye mı gıtsem acaba
Hemotolojiye git mutlaka gitmeden de doz testi yaptır.Ben doz testi yaptirmistim doktorum yeterli demisti aynı sonucla hemotolojiye gittim yeterli değil deyip dozu artırdı ve kilo alımını minimum düzeyde tut demisti.Vok şükür ben kucağıma aldım darısı size insallah 🤲

Hemotolojiye git mutlaka gitmeden de doz testi yaptır.Ben doz testi yaptirmistim doktorum yeterli demisti aynı sonucla hemotolojiye gittim yeterli değil deyip dozu artırdı ve kilo alımını minimum düzeyde tut demisti.Vok şükür ben kucağıma aldım darısı size insallah
Gözünüz aydın ınsallah bızde alırız kucagımıza En yakın zamanda hemotolıjıye gıdeyım hemotolojı yapıyor dımı doz testını

Merhabalar hanımlar benim bir sorum olucaktı 3 kaybım var kalp durması henuz cocugum yok hepsınde 4000 igne ve cıraspirin kullanıyorudum son kaybımda testlerımı yaptırdım ve pıhtılasma var 9 ay igne ve asprın kullanıcaksınız dedıler ben suanda tüp bebekle hamileyim 7. Haftadayız ıkı kese gorundu saglıklı ilerler insallah ıkız olunca iğnenin dozu arttırılması gerekır mı sonucumu da ekliyorum!

İğnenin yeterli olup olmadığını anlamak için anti faktör Xa testi yapılıyor. Hamileliklerinde hiçbir doktor önermediyse kendin söyle mutlaka yaptırmak istediğini. Her hastanede yapılmıyor, özeller yapıyor genelde. Testini yaptırıp doktoruna da göstrebilrsin

Merhabalar hanımlar benim bir sorum olucaktı 3 kaybım var kalp durması henuz cocugum yok hepsınde 4000 igne ve cıraspirin kullanıyorudum son kaybımda testlerımı yaptırdım ve pıhtılasma var 9 ay igne ve asprın kullanıcaksınız dedıler ben suanda tüp bebekle hamileyim 7. Haftadayız ıkı kese gorundu saglıklı ilerler insallah ıkız olunca iğnenin dozu arttırılması gerekır mı sonucumu da ekliyorum
Sonuçlarımız çok benziyor, Mthfr’lerin birinde ve pai’de heterozigot mutasyon var bunları ciddiye almıyorlar bebek için riskli değil diyorlar ama kayıplar olunca önlem amaçlı veriyorlar, ikiz olunca doz değişmiyor kiloya göre doktorunuz ayarlar. İki kaybım var 3. gebeliğimde oksapar 0.4 ve ecopirin 100 mg kullandım. Kilom 60 civarıydı.Sağlıkla kavuşun inşallah 🤲🏻

Sonuçlarımız çok benziyor, Mthfr’lerin birinde ve pai’de heterozigot mutasyon var bunları ciddiye almıyorlar bebek için riskli değil diyorlar ama kayıplar olunca önlem amaçlı veriyorlar, ikiz olunca doz değişmiyor kiloya göre doktorunuz ayarlar. İki kaybım var 3. gebeliğimde oksapar 0.4 ve ecopirin 100 mg kullandım. Kilom 60 civarıydı.Sağlıkla kavuşun inşallah
Gözünüz aydın insallah bende hayırlısı ıle kucagıma alırım

Bana da doktorlar kararsız kalmisti şuan 32+6 dayım ve ikiz. Çok zor karar verdiler iğne gerekli mi değil mi diye. Kadın doğum doktoru riske atmadı hematoloji yonlendirdi. Benim 3 bende mutasyon çıktı hetetozigot.İyi bir perinatolog buldum o sonuca bakar bakmaz gerek yok dedi. Çok şükür bu haftaya geldik umarım bundan sonra da sıkıntı çıkmaz. Corapsrin kullanıyorum 34 e kdar kullan dedi önlem olsun diye
Hangi genlerinizdj acabaa

Kizlar selam ben de 2 düşük yaşadım. İkincide araştırılması karar verildi ve ilk sonuçlarım böyle çıktı. Internette araştırdım çok moralim bozuldu. Deneyimi olan bana destek olabilir mi? 🥺🥺

Eklentiler

• Screenshot_20221110-195808_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20221110-195808_Samsung Notes.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 123
Kızlar benim sonuçlarımıda yorumlar mısınız

Eklentiler

• IMG_20221124_134548.jpg
    IMG_20221124_134548.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 114
Kizlar selam ben de 2 düşük yaşadım. İkincide araştırılması karar verildi ve ilk sonuçlarım böyle çıktı. Internette araştırdım çok moralim bozuldu. Deneyimi olan bana destek olabilir mi? 🥺🥺
Niye moreliniz bozuldu faktör v önemli bu mthfr pek önemsemiyor kimse. Bende hem faktör v hem mthr hemde pai lerde mutasyon çıkmasına rağmen doktor pıhtılaşma yok fedi detaylı hematoloji testlerinde birşey çıkmadı. Üstüne ikiz doğurdum tek iğne bile kullanmadan. yani internet den önce doktora danışın.

Kızlar kan testinde aptt tam sınırda bu sorun olurmu bide bu değerin dusuklugu nedir tam olarak ilk defa başıma geldi böyle bisey dr yarin göstereceğim ama merak ettim

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Gebeliklerimde 2 kere düşük yaşadım ve hiç kalp atışı duyamadım. Bu platformdan okuduklarım sayesinde kan pıhtılaşması testi yaptırdım. Sonucumu da paylaşacağım.Birinci sorum bu testler yeterli mi ek tetkik yaptırmam gerekir mi? İkinci olarak istanbulda bu konuyla alakalı iyi bir kadın doğum doktoru var mı? Son olarak hematolojiden randevu almam gerekir mi nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden hepinize teşekkür ederim. Bu platform sayesinde kan pıhtılaşması testini doktordan isteyip yaptırabildim. İyiki varsınız 🌺
Screenshot_20221124_011911_com.google.android.apps.docs_edit_646627876183101.jpg

Kızlar merhaba, bende 3 ay içinde iki tane kimyasal gebelik geçirdim hiç kalp atışı duymak nasip olmadı. Geçen ay trombofili testi yaptırdım, faktör 13 düşük çıktı. En az 70 olması gerekirken, değerim 17 çıktı. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

Kızlar merhaba, bende 3 ay içinde iki tane kimyasal gebelik geçirdim hiç kalp atışı duymak nasip olmadı. Geçen ay trombofili testi yaptırdım, faktör 13 düşük çıktı. En az 70 olması gerekirken, değerim 17 çıktı. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Bu hangi test acaba 3 ayda çıkan genetik test mi

Bu hangi test acaba 3 ayda çıkan genetik test mi
Bana 1 ayda anca çıkar dediler, aşağı yukarı 1 ay oldu zaten. Doktorum elime bı liste verdi git bunları yaptır diye, ben direkt tıbbi genetik uzmanının eline verdim bu listeyi ona göre kan aldılar benden. Fotoğraf ekledim, sonucumu. Daha başka sonuç çıkacak mı bilmiyorum.
IMG_20221209_015112.jpg

Bana 1 ayda anca çıkar dediler, aşağı yukarı 1 ay oldu zaten. Doktorum elime bı liste verdi git bunları yaptır diye, ben direkt tıbbi genetik uzmanının eline verdim bu listeyi ona göre kan aldılar benden. Fotoğraf ekledim, sonucumu. Daha başka sonuç çıkacak mı bilmiyorum.Eki Görüntüle 3174191
Teşekkür ederim cevabınız için ben de çok anlamıyorum bu test sonuçlarından farklı bir test mi var acaba diye sormak istedim.Grupta anlayan arkadaşlar var onlar yorumlayabilirler diye düşünüyorum 🌺

Ben hematolojiye gidip vermiştim kanı şimdi yine gidicem sonuc göstermeye ama nolcak şimdi anlamadım tüp tedavim kalıcakmı. Yada tüpe gerek kalmadan bunun tedavisiyle devam edebilirmi gebelik kafam karıştı
merhaba iki düşük var protein c yüksek çıktı, doktorunuz ne dedi. merak içindeyim lütfen cvp bekliyorum

X