Kan pıhtılaşması olanlar

Senibeklerkenben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
588
511
32
Merhaba, ben tüp bebek ile 6+4günlük hamileyim. Genetik testimde 3 gen heterozigot çıktı ve coraspin 100mg ve oksapar04 kullanıyorum.
Öncelikle sorum şu ki ; 1 hafta önce kahverengi lekelenmem vs başladı küçük bi kanama alanı varmış bu sebeple
Coraspin kesildi sadece oksaparla devam ediyorum. Coraspininim kanamayı çoğaltma etkisi varmış. Kanama alanı düzelince coraspine devam edicekmişim
Öncelikle aklım buna takılıyor evet coraspini bırakınca lekelenmem azaldı ama acaba diyorum sadece iğne etkili mi ya birşey olursa😞
İkinci olarak bana pıhtılaşmamın çok riskli grupda olmadığı söylendi ama konu hakkında çok da bilgi yok
Aynı genlerde heterozigot olan var mı ? Varsa kan sulandırıcı doğuma kadar mı kullandı ? Sezaryan doğum mu yaptı ? Homozigot oluncamı düşük riski artıyor ? Yoksa bende riskli grupdamıyım ? Beni bilgilendirseniz çok sevinirim.

Eklentiler

• CC246EAD-4865-4783-A9AF-3D80C962C481.jpeg
    CC246EAD-4865-4783-A9AF-3D80C962C481.jpeg
    92,6 KB · Görüntüleme: 196
Merhaba, ben tüp bebek ile 6+4günlük hamileyim. Genetik testimde 3 gen heterozigot çıktı ve coraspin 100mg ve oksapar04 kullanıyorum.
Öncelikle sorum şu ki ; 1 hafta önce kahverengi lekelenmem vs başladı küçük bi kanama alanı varmış bu sebeple
Coraspin kesildi sadece oksaparla devam ediyorum. Coraspininim kanamayı çoğaltma etkisi varmış. Kanama alanı düzelince coraspine devam edicekmişim
Öncelikle aklım buna takılıyor evet coraspini bırakınca lekelenmem azaldı ama acaba diyorum sadece iğne etkili mi ya birşey olursa😞
İkinci olarak bana pıhtılaşmamın çok riskli grupda olmadığı söylendi ama konu hakkında çok da bilgi yok
Aynı genlerde heterozigot olan var mı ? Varsa kan sulandırıcı doğuma kadar mı kullandı ? Sezaryan doğum mu yaptı ? Homozigot oluncamı düşük riski artıyor ? Yoksa bende riskli grupdamıyım ? Beni bilgilendirseniz çok sevinirim.
Merhaba benimde kan pıhtılaşmam var faktör 13benimki sizinkinden farklı galiba tam emin değilim bende corasprin kullandım 30 küsür haftama kadar şuan tam hatırlamıyorum ne kadar kullandığımı geçmiş zaman. Ben sezeryan doğum yaptım.

Merhaba bende oksapar progestan coraspirin kullanıyordum. Coraspirin i bıraktım daha sonra kanamam oldu halı kaldırdığım için. Oksapar tek başına işe yarıyor merak etmeyin. Benim tüp bebek değildi diğer sorularınızı bilmiyorum ama ben 32 haftalığım tek oksapar kullandım kanamadan sonra.

Screenshot_2022-10-27-21-55-37.png

Benim sonuçlarım bu şekilde sadece oksapar kullanıyorum, corasprin hiç kullanmadım şimdiye kadar. Ama bu sonuçların tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum açıkçası. Kaç tane doktora gösterdim hepsi farklı bir şey söyledi. Çoğu önemsemedi. Bu konuda beni aydınlatabilecek biri varsa sevinirim.

Merhaba. Evet homozigot olunca risk daha fazla. Heterezigot daha risksiz gurup. Hatta çoğu dr bu gende pıhtılaşmasi olanlara sulandırıcı takviye baslamaz bile.. eğer kanamaniz varsa ve dr aspirini kestiysr bence dr.unuza güvenin. Çünkü iğne düşük önleyici olandır gebeliğin ilerledikce de aspirin daha önem kazanır

Eki Görüntüle 3152583
Benim sonuçlarım bu şekilde sadece oksapar kullanıyorum, corasprin hiç kullanmadım şimdiye kadar. Ama bu sonuçların tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum açıkçası. Kaç tane doktora gösterdim hepsi farklı bir şey söyledi. Çoğu önemsemedi. Bu konuda beni aydınlatabilecek biri varsa sevinirim.
22 haftalık gebesiniz şuana kadar sadece iğne yeterli geldiyse devam edebilirsiniz. Yeterli gelmese mutlaka kanama düşük veya bebekte gelişim geriliği falan bsy olurdu

22 haftalık gebesiniz şuana kadar sadece iğne yeterli geldiyse devam edebilirsiniz. Yeterli gelmese mutlaka kanama düşük veya bebekte gelişim geriliği falan bsy olurdu
İlk başlarda kese çevresinde kanama alanları oluştu düşük tehlikem vardı ilk dört ayımda. O dönem progestan ve proluton iğne kullandım. 16. haftadan sonra normale döndü, şu anda her şey normal bebeğin gelişimi güzel çok şükür. Ben burada ileriki haftalarda sorun yaşayanlar okudum onun için tedirgin oldum biraz. Yoksa bu mutasyon konusunu unutmuştum bile ben.

İlk başlarda kese çevresinde kanama alanları oluştu düşük tehlikem vardı ilk dört ayımda. O dönem progestan ve proluton iğne kullandım. 16. haftadan sonra normale döndü, şu anda her şey normal bebeğin gelişimi güzel çok şükür. Ben burada ileriki haftalarda sorun yaşayanlar okudum onun için tedirgin oldum biraz. Yoksa bu mutasyon konusunu unutmuştum bile ben.
Anladım. Benim de iki genimde homozigot iki genimde de heterezigot var. Homozigot geninin skntili olduğunu biliyorum ama sizinhepsi normal sadece bi gen homozigot. O yüzden risk ne derece bilmiyorum. İnşallah sağlıcakla atlatırız hepimiz bu süreci

Merhaba. Evet homozigot olunca risk daha fazla. Heterezigot daha risksiz gurup. Hatta çoğu dr bu gende pıhtılaşmasi olanlara sulandırıcı takviye baslamaz bile.. eğer kanamaniz varsa ve dr aspirini kestiysr bence dr.unuza güvenin. Çünkü iğne düşük önleyici olandır gebeliğin ilerledikce de aspirin daha önem kazanır
Yani kaçıncı haftadan sonra aspirin önerm kazanıyor ? Kanama bitince doktor aspirine tekrar başlattı ve hemn bugün tekrar kanamam başladı
Öyle olunca yine aspirini bıraktırdı
İçsem kanama oluyor içmesem iğne yeterlimi düşüncesi oluyor
Cidden napacağımı şaşırdım

Yani kaçıncı haftadan sonra aspirin önerm kazanıyor ? Kanama bitince doktor aspirine tekrar başlattı ve hemn bugün tekrar kanamam başladı
Öyle olunca yine aspirini bıraktırdı
İçsem kanama oluyor içmesem iğne yeterlimi düşüncesi oluyor
Cidden napacağımı şaşırdım
Bence 20. Haftaya kadar iğne yeterli gelir size. Daha geçen hafta dr.uma gittiğimde bana istersen iğneyi bıraka da bilirsin şuan önemli olan aspirin dedi. İlk aylarda iğne onemliymis daha sonra aspirin dedi. Ama tabiki brn riske atmam iğneyi de aspirini de doğuma kadar kullanacam inslh

Merhaba 1 ay önce 27 haftalıkken ölü doğum yaptım. Amniyosentez çalışılmıştı. Bütün çalışmalar genetik veya enfeksiyon anlamında sağlıklı bulunmuştu. 25. Haftada Plasental yetmezliğe bağlı gelişim geriliği tespit edilmişti 2 hafta sonra bebeğimi kaybettim o yüzden doktorum sadece pıhtılaşma testi yapmak istedi. Regl zamanından sonra gelebilirsin dedi. Fakat ben ne zaman regl olucam onu bile bilmiyorum. Süreçle ilgili bilgisi olan aydınlatabilir mi? Ne zaman kan pıhtılaşma testi daha uygun oluyor?

X