Kan Tahliline Gerek Var mı?

pus

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2013
4
0
Merhaba arkadaşlar. Bebek istediğimiz için şubat ayı yumurtalama dönemimde gerekeni yaptık :KK68:Periyodumun 25. gününde o kadar şiddetli kasık ağrım oldu ki ertesi gün kafam kalmadı, işe gidemedim. 30. günümde de aynı adet olacakmışım gibi karnım ağrıdı. Bugün periyodumun 32. günü. Reglim 2 gün gecikti. Özellikle sabahları beni bir ateş basıyor ki sormayın. Göğüslerim taş gibi. Değince sızlıyor. Reglimi takip edeyim diye bu sabah pamuk koydum. Pamuk, bir ip inceliğinde kahverengi kanlanmış. Saat 14 oldu hala regl kanamam yok. Pedim bembeyaz. Sizce para verip kan tahlili yaptırayım mı? Forumda kimyasal gebelik olabildiği hakkında yazılar okudum. Belki de öyle bir şeydir. Takip etmem için iyi olur diye düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz? Kanda gebelik tahlilleri pahalı mı? İşte olduğum için özel hastaneye gitmek zorundayım. Bursa' da en fazla kaç TL olabilir?

Kan tahlilinden önce idrar testi yapabilirsin pozitif çıkarsa kanla takip edebilirsin bence

Kan tahlilinden önce idrar testi yapabilirsin pozitif çıkarsa kanla takip edebilirsin bence
Yanıtladığın için teşekkür ederim berrawst berrawst . Kimyasal gebelik idrar testinde anlaşılabiliyor mu? Ben sadece kan tahlili ile anlaşılabileceğini düşünmüştüm. Öyleyse gebelik testi yapayım. Önereceğin bir marka var mı?

Kimyasal olduğunu sadece kan ile anlarsın oda beta değerinden. Şu an idrar testi alıp yapsan sonuç verir pozitif yada negatif diye ona göre kan verirsin

Bildiğim kadarıyla önce silik çıkarsa ve gün gün tekrar idrar testi yapınca koyulaşmıyorsa kimyasal gebelik olabiliyormuş ama koyulaşıyorsa beta hcg artıyor anlamına geldiği için kimyasal olmayabilir önce bu şekilde takip edip sonra kan testi verebilirsin sen bilirsin. Ben internetten oncomed marka kaset test almıştım benim de periyodun 32.günüydü ve net koyu çizgi belli olmuştu hemen

• Beğen
Reactions: pus
immzaben immzaben idrar testim negatif çıkarsa "kimyasal gebelik dahil gebe değilim" diyebilir miyim?
Testlerin her zaman yanılma payı vardır. Siz önce idrar testi yapın kaset test yada erken gebelik testi. Sonra onun durumuna göre kan verin

Regliniz gecikmiş zaten ilk zamanlar hafif kanama da olabilir normal gebelik olsa bile. İş çıkışı devlet hastanesinde acile gidin, migrenim var ilaç kullanicam ama gebelik şüphem var deyin bı test yapiversinler :)

Önce idrar testi yapın sonuca göre kanı düşünün kimyasal gebelik denmesi için tek seferde verdiğiniz kanda yeterli değil gün aşırı takip edip artışa bakılması gerekir. Tabi değer 800-900 gibi çıkarsa zaten kese 3/4 güne belli olcağından bir çok hekim kan takibine devam demez.

Yanıtladığın için teşekkür ederim berrawst berrawst . Kimyasal gebelik idrar testinde anlaşılabiliyor mu? Ben sadece kan tahlili ile anlaşılabileceğini düşünmüştüm. Öyleyse gebelik testi yapayım. Önereceğin bir marka var mı?
kan testinden anlayabilmen için en az 2-3 defa kan vermen gerekiyor bu da yüksek bir maliyet yapar.
bir kaç adet test alıp gebelik varsa koyulaşma takip edebilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Bebek istediğimiz için şubat ayı yumurtalama dönemimde gerekeni yaptık :KK68:Periyodumun 25. gününde o kadar şiddetli kasık ağrım oldu ki ertesi gün kafam kalmadı, işe gidemedim. 30. günümde de aynı adet olacakmışım gibi karnım ağrıdı. Bugün periyodumun 32. günü. Reglim 2 gün gecikti. Özellikle sabahları beni bir ateş basıyor ki sormayın. Göğüslerim taş gibi. Değince sızlıyor. Reglimi takip edeyim diye bu sabah pamuk koydum. Pamuk, bir ip inceliğinde kahverengi kanlanmış. Saat 14 oldu hala regl kanamam yok. Pedim bembeyaz. Sizce para verip kan tahlili yaptırayım mı? Forumda kimyasal gebelik olabildiği hakkında yazılar okudum. Belki de öyle bir şeydir. Takip etmem için iyi olur diye düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz? Kanda gebelik tahlilleri pahalı mı? İşte olduğum için özel hastaneye gitmek zorundayım. Bursa' da en fazla kaç TL olabilir?
Kan testi gebelik kesinleşse dahi gerekli ki kan değerinin artışı normal mi değil mi diye .. ben kıbrıs’ta yaşıyorum burada 250 tl türkiyede daha uygundur . Gebeliği kanda görürseniz öylece bırakmayın doktorunuza danışın özel hastanelerde paketler var onlardan satın alın bu şekilde kontroller ve kan tahlilleri daha uygun oluyor

X