Kapalıyım ama açılmak istiyorum. Çok kararsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aysennnurcan1298

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
9
-6
23
Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum

Tahminimce çevresi de kapalı doğal olarak azalıyor evet açılan tanıdıklarım oldu tepkiler hep aynı...
Benim de çevremde açılanlar oldu ama herkes saygı duydu. Bir insanın tesettürlü olması veya olmaması sadece onu ilgilendirir. Yargılamak kimsenin haddine değil.

Bende acıktım 24 yasında kapandım keske cok erken yasta kapansaydım cok pismanım cok sen acılmaktan

Acık gezmek günah sen bunu bilmiyormusun basını kapatmak farz. Tabi tercih meselesi.Allah korkusuyla alakalı bir durum aslında.Allahtan korkan emir ve yasaklarına uyar uymaya calısır
Bilkmiyordum şimdi öğrendim bunu yazık bana nasıl bilmem bunu..
O korkuyu bilmeden neysee daha fazla yazmak istemiyorum..

Kızım daha ögrenecegin cok sey var. Bir insan bilmez sorar ögrenir. Birde cahil insan vardır
Yargılayan yok sen avukatı falanmı oluyorsun sormus bizde düsüncemizi belirttik. Yargılamak Allaha mahsus. Acılması beni ilgilendirmiyor o onun kendi sorunu kendi hesabını verecek ona akıl verenler degil 😊

Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum
benim annem 10 sene kapalı kaldı. 10 sene içinde cesaret edemedi açılmayı istediği halde. ramazan bayramıydı hiç unutmuyorum ve açılmak istediğini kardeşime bana ve babama söyledi siz de ister misiniz diye. kapanırken de sormuştu bize. o gün açıldı ve kendi gibi olduğunu söyler hala daha. içinizden ne geliyorsa öyle yapın. mutlu olmak, kendiniz gibi hissetmek çok önemli.

Senin o kumas parcası dedigin sey kuranda ayet.ooo sizin bilmediğiniz cok sey var. Acın kitabıda bir okuyun neler yazıyor.
Sen git ilk önce Türkçe yazmayı, okuduğunu anlamayı ve kavramayı öğren; sonra akıl verirsin millete. Evet teknik olarak kumaş parçasıdır. Bir kumaşı başa örtmekle iyi insan olunmuyor, namuslu olunmuyor, ahlâkı ölçen bir parametre değil, örtünmek hiçbir şeyi belirlemiyor. Örtünürse örtünür, açılmak istiyorsa açılır. Cehaletinizle milleti korkutmayın. Korkuyla yapılan şeyden ne hayır gelir? Tanrınız sizin saldığınız korkuyla yapılacak eyleme mi muhtaç?

İçinizden ne geçiyorsa onu yapın saçma salak yorum yapanları takmayın bile
Açmak istiyorsan aç tabiki kime ne

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X