Kapalıyım ama açılmak istiyorum. Çok kararsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aysennnurcan1298

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
9
-6
23
Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum

Hayır sakın öyle birsey yapayım deme acık gezmek iyi birsey degil basını kesinlikle az açma. Ha ben tasıyamıyorum türbanı diyorsan da açıl ayete laf getirtme adı belli acık olursun ama Allahın farzına uymamanın bedelini ödersin ahirette.Herkes kendinden sorumlu.

içi el vermediği halde kapalı kalmak yani kandırmak iyi demek ki. bugün de bir şey öğrendim.

Kim dedi kumaş parçası diye sallamayın hemen ...

Bir insanın değeri açılıncamı azalıyor insanlar kötümü düşünüyor yoksa.
Bu kadar saçma salak bir düşünce tarzı olamaz.
Kadınlarımızı linç etmek ne kadar kolay olmuş artık.

Kapalı değilim onuda belirteyim hemen....
Bir kadın kapalı olduk
Bilkmiyordum şimdi öğrendim bunu yazık bana nasıl bilmem bunu..
O korkuyu bilmeden neysee daha fazla yazmak istemiyorum..

içi el vermediği halde kapalı kalmak yani kandırmak iyi demek ki. bugün de bir şey öğrendim.
Sizin gibi aklı bir karıs havada cahillerle tartısmıyacam isteyen kapalı olur istemeyen olmaz o tercih meselesi birdaha bana saçmasapan seyler yazmayın kendi kendi düzeyinşzde kişilere yazın

Üniversite bitene kadar acıktım. Mezuniyet fotoğraflarım bile mini elbiselerle. tam 1 ay sonrasinda ramazan ayında tesettüre karar verdim. 6 yildir tesetturluyum. Kimse zorlamadı. Kimse mutlaka kapan demedi. Hem açık olmayı hem kapalı olmayı yasayan biri olarak. Suan kendimi daha rahat hissediyorum. Acikkende namazımı kılar kuranımi okurdum. Ama başım açık diye ne ailem, başkaları gunahkar olarak bakmadi bana... bu basortusu yok gunahkar muhabbetleri artik cigrindan cikti. Evet dinen olmasi gerekendir. Ama kapalilarda var biliyoruz, goruyoruz... sadece açılmaktan kastınız açılınca nelerin degisecegiyle de alakalı bence. Ilahiyat okuyan arkadaşım ben açıkken o tesetturluydu. Ben 1 ay sonra kapandığında o mezun olurken açılmıştı. Ve bu açılmak sadece başindaki örtüyle olmadi. Allah oldu tanrı, hadis oldu inkar. Kurban oldu vahşet. Deizme doğru bi kayma yaşadı. O kapalı diye ben hic ona geri kafalı gözüyle bakmazken, kendisi açılıp ben kapanınca bağnaz oldum.🤣 boyle de ilginç şeyler durumlar.... neyse sonuç olarak sadece başınızdaki örtüyü çıkarmaksa açılmak cikartin. Nasil rahat hissediyorsaniz oyle yasayin.

Çünki birtek o bilgili(!) Biz cahiliz.
Senelerce o dayatmalara maruz kaldım bende ki burada bile gelip yetişiyorlar baksanıza.. değmez cevap bile vermeye.
Aşırı öfke duyuyorum böyle dayatmalar yapana.
İnsanın kendi hayatı kendi kararı kime ne yani.
Şimdi fark ettim bende evet ona yazmış.
Sen kızım bi sus anane olabilirsin ama kızımsın iste :KK70:
Artık öylerolacak ananeden kızıma terfi edecem :anne:

Bir kadın kapalı olduk

Sizin gibi aklı bir karıs havada cahillerle tartısmıyacam isteyen kapalı olur istemeyen olmaz o tercih meselesi birdaha bana saçmasapan seyler yazmayın kendi kendi düzeyinşzde kişilere yazın
Hahhaha sen kimsin ya geldin konuya yeni uyesin hayırdır iki uyelik aldın biriyle açtın biriyle ortaklığımi karıştırıyorsun
Hayırdır nedir bu atarlar

Bu kadar inanclisin ne kadar kapanırsan kapan kalp kırmamak diye de bir şey var dinimizde bunu öğren bence bi sus

E taksın? Kafasını kumaşla örtmüş diye örtmemenin kötü olduğunu düşünen biri, bir kumaşa çok anlam yüklüyordur diye öyle dedim. Örtünen daha mı namuslu oluyor, daha mı ahlâklı? Bildiğin dayatma yapıyor, hayat tarzına ve seçimlere müdahale etmeye çalışıyor. Öyle bir ifade ediş tarzı var ki, sanki örtüsünü çıkarınca vesikalı olacak kızcağız.

Bir kadın kapalı olduk

Aklıkız bir karış havada o yetmedi cahiliz peki tamam.
Ya size ne demeli hanımefendi,o çok bilgili halinizle burada ahkam kesemezsiniz siz din alimi değilsiniz..
Ortalık karıştırmayın artık yeter bıktık sizin gibi düşünen insanları yargılayan kişilerden ...

E taksın? Kafasını kumaşla örtmüş diye örtmemenin kötü olduğunu düşünen biri, bir kumaşa çok anlam yüklüyordur diye öyle dedim. Örtünen daha mı namuslu oluyor, daha mı ahlâklı? Bildiğin dayatma yapıyor, hayat tarzına ve seçimlere müdahale etmeye çalışıyor. Öyle bir ifade ediş tarzı var ki, sanki örtüsünü çıkarınca vesikalı olacak kızcağız.
Gelde anlat işte ..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X