Sivilceli Ciltler Kaplumbağa Yağı...?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
umarım kullandığınız yağ gerginliğinize de iyi gelir.savunma yapmaya çalışırken gereksiz yere saldırıyorsunuz.sadece ağa takılıyor dediğiniz hayvanların avlandığını öğrendiniz en azından.ayrıca kullandığım hiçbir üründe hayvansal madde yok hepsine özellikle dikkat ediyor ve sertifikalı ürün kullanıyorum öldürülmemiş bir ürün kullanmak isterseniz tavsiye edebilirim

umarım kullandığınız yağ gerginliğinize de iyi gelir.savunma yapmaya çalışırken gereksiz yere saldırıyorsunuz.sadece ağa takılıyor dediğiniz hayvanların avlandığını öğrendiniz en azından.ayrıca kullandığım hiçbir üründe hayvansal madde yok hepsine özellikle dikkat ediyor ve sertifikalı ürün kullanıyorum öldürülmemiş bir ürün kullanmak isterseniz tavsiye edebilirim

Gerek yok teşekkür ederim.

Arkadaşlar evet kötü kokuyor bu yağ.Lekeler için soran arkadaşım yanık izlerini,sivilce izlerini de geçiriyor.Şuan da yanağımdaki sivilce izi tamamen geçmiş durumda.

peki çukur ve çil lekelerim var benim gibi lekeleri geçiren yagı bulunabilirse paylaşsın

Çukurları onarıyor sanırım çünkü benim yanağımdaki sivilce yara şeklindeydi önce şişmişti sonradan çukurlaşması gerekirdi ama o yarayı komple tamir etti,rengi de oldukça açıldı yara izinin.Çiller konusunda bir şey diyemem ama her türlü yara izini geçiren cildi onaran bir yağ bu.

Çukurları onarıyor sanırım çünkü benim yanağımdaki sivilce yara şeklindeydi önce şişmişti sonradan çukurlaşması gerekirdi ama o yarayı komple tamir etti,rengi de oldukça açıldı yara izinin.Çiller konusunda bir şey diyemem ama her türlü yara izini geçiren cildi onaran bir yağ bu.

gerçekten mi çillerden çukur daha zordur ya birden geçmesi mucize gibi cnm ama balıkçılar yok maalesef diyor ufff

Hanımlar tüm yazılanlar iyi hoş ama ben kaplumbağa yağının, saç çıkartmada özellikle iran tarafında kullanıldığını okumuştum:44:
Neticede bitkisel bir yağ değil ki aman tüylenmeyin sonra (örnek bknz: sığır iliği ile saç çıkartma).

Son düzenleme:
Ölü mü yoksa diri mi kaplumbağalardan elde edildiğine dair net bir bilgi var mı :/ varsa paylaşır mısın bizimle .

Balıkçı şöyle dedi ,böyle dedilerle gelme lütfen bize !

Belki şu an ölü kamlumbağadan yapıyorlar ama talep arttığında ,mutlaka canlılarda katledilecektir. Lütfen biraz duyarlı olalım ya ,yeter bu ne !

Son düzenleme:
Bu yağı İstanbulda balıkçılarda bulamıyorum :KK43: acaba nerde satıldığını bilen bana da bilgi verebilir mı ??

Antalyadan almıştım bu yağı canım.Zor bulunduğu için,av yasaklarına uyulduğu için orjinali baya pahalıydı babam bir maden şişesi dolusunu 60-70 tlye almıştı 2 sene önce.Rengi koyu sarı.Yanık izlerine de çok faydalı bu yağ.Benim bacağım yanmıştı motordan onun için almıştık zamanında.
merhaba bende uzun zamandır bu yağı arıyorum. antalyada oturuyorum. nerden bulabilirim. nerden aldınız

Deniz Kaplumbağası Yağı
Meksika’da, Hint Okyanusunda, İran Hazar Denizi Kıyılarında avlanan dev deniz kapVİRÜSlumbağaları yağıdır. Bunlar tatlı su kaplumbağalarından farklıdır. Genellikle ağırlıkları 150 kg. civarındadır, insanları şaşırtacak kadar uzun yaşarlar. Ömürlerinin bu kadar uzun olması, yağların genital hormonİar yoluyla sindirilmesine bağlıdır. Bu yağ, karaciğerden ve genital organlardan elde edilir.

Kaplumbağa Yağı, daha önceleri Asya ve Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olan kullanımı, günümüzde Avrupa ve 3. Dünya ülkelerinde en çok tercih edilen doğal ürünlerin başında gelmektedir.

Bu yağda:
-oligo-maddeler;
-iyot;
-fosfor,
-kalsiyum,
-hormonlar,
-vitaminler (A,D ve F) bulunur.

A vitamini derinin gelişmesini sağlar ve derideki hastalıklarla savaşır. D vitamini dişler İçin çok yararlıdır ve kalsiyumun kemiklerde sabitleşmesini sağlar. Bu nedenle gelişme çağındaki bebek ve çocuklar üzerinde de etkileri müspettir. F vitamini ise ergenlik sivilceleriyle savaşır, bilindiği üzere sivilcelerin çoğalması ve ciltte yer edinmesinin başlıca nedeni deri altı mikroplarıdır kaplumbağa yağı bu mikropları yok edebilecek en doğal antioksidandır. Yüzün canlı ve taze kalmasını sağlar. Ayrıca Yıpranmış ve ölmeye yüz tutan hücreleri büyük bir hızla tedavi edici özelliği vardır.

” Deniz kaplumbağası yağı, her gece ciltlere krem şeklinde tatbik edilir; deriyi yumuşatır, alt derideki kasların elastikiyetlerini kaybetmeleri sonucu meydana gelen kırışıklıkları giderir, deriyi vitaminle besler, ona daha parlak ve kaygan bir görünüm kazandırır. Ayrıca da, birçok pekiştirici özellikleri vardır.”

Kaplumbağa Yağı Faydaları

* Kaplumbağa Yağı yüz ve cildin tamamında kullanılır.

* %100 Doğal Kaplumbağa yağı içerir.

* Sivilce Tedavisinde kullanılır.

* Kırışıklık tedavisinde kullanılır.

* Yaşlanmayı Geçiktirir.

* Ölü Hücre Yenileyici özelliği vardır.

iyiki konuyu açmışsın cnm denemekte fayda var
Acaba dikiş izlerine geçirir mi trafik kazası yaptım yüzüm kötü iyi gelirse bu yağdan kullanıcam :KK43:

Kızlar yıllar önce yanık tedavisi için kaplumbağa yağı almıştık.Bugün yanlışlıkla yoğurt maskesi karışımıma ondan da eklemiştim.Yüzümde maskeyi beklettikten 20 dk sonra yıkadım cildim bembeyaz olmuştu.Sıkıp kanattığım sivilce küçülüp kabuk bağlamıştı.Sonra internetten kaplumbağa yağının faydalarını araştırdım cilt için en önemli antioksidan,kırışıklıklara ve sivilcelere çok etkili olduğunu öğrendim.Yalnız bir korkum var biz bu yağı aldığımızda adam sakın bir yere dökmeyin kokusu geçmez demişti,gerçekten de kötü kokuyor.Bu yüzden bu yağı kullanan var mı gerçekten kokusu hiç geçmez mi öğrenmek istedim:44:
Cok uzun zaman gecmiş ama inşallah görürsün ve cvp verirsin bana bu yağı nerden bulabilirim lütfen bilen cvp yazsın bulamıyorum

X