Kaptan eşleri var mı aranızda?

kendineastrolog

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
13
15
27
Öncelikle merhaba,
Kızlar ben yeni evliyim ve evlendikten sonra hiç bilmediğim bir şehire geldim. Eşim gemi kaptanı ve evlendikten kısa bir süre sonra gemiye katıldı. Eşim için geldiğim şehirde eşim yok anlayacağınız ve ben çok zorlanıyorum. Bir takım kurslara katılıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama alışamıyorum ve eşimi de bunaltıyorum. Eminim benim geçtiğim bu süreçten geçenleriniz vardır. Tavsiyeniz nedir?

Evet maddi getirisi güzel ama insanın belli noktada gözü görmüyor. Kuzeninizin hayatı dışardan bakıldığında çok güzel bir hayat gibi görünüyor olabilir ama içeride ne mücadeleler veriyor kim bilir
Evet çocuklarını tek başına büyüttü, baba yok.
Arkadaşı da yoktu onun, sıkıntıdan yaptım diyordu çocukları, onlarla oyalanmak için çünkü adam bir ay geliyor sonra alti ay yok.
Siz yalnızlığa evet demişsiniz, yapacak bir şey yok on sene çalışır sonra emekli olur hayatinizi yaşarsınız.
Eşinize sarmanin bir anlami yok, muhtemelen bir hobiniz ya da işiniz filan da yoktur. Bunlara odaklanin ya da çocuk yapın

Arkadaşı da yoktu onun, sıkıntıdan yaptım diyordu çocukları, onlarla oyalanmak için çünkü adam bir ay geliyor sonra alti ay yok.
Siz yalnızlığa evet demişsiniz, yapacak bir şey yok on sene çalışır sonra emekli olur hayatinizi yaşarsınız.
Eşinize sarmanin bir anlami yok, muhtemelen bir hobiniz ya da işiniz filan da yoktur. Bunlara odaklanin ya da çocuk yapın
Evet şu anda çalışmıyorum genellikle evdeyim. Zaman ilaçtır diyorum her şeyin hayırlısı. Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim 🙏

Öncelikle merhaba,
Kızlar ben yeni evliyim ve evlendikten sonra hiç bilmediğim bir şehire geldim. Eşim gemi kaptanı ve evlendikten kısa bir süre sonra gemiye katıldı. Eşim için geldiğim şehirde eşim yok anlayacağınız ve ben çok zorlanıyorum. Bir takım kurslara katılıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama alışamıyorum ve eşimi de bunaltıyorum. Eminim benim geçtiğim bu süreçten geçenleriniz vardır. Tavsiyeniz nedir?
Pekiii, neden kaptanın şehrine geldin?
Bizim bir iki akrabamız da var aynı şekilde gemi personeli, kendileri zaten aylarca yoklar gemiye binip gidiyolar o yüzden kadın onların alakasız şehrine gitmedi adam kadının şehrine geldi işi olduğunda konukevi gibi bir yerde kalıyor gidip.
İşe girin acilen ama, böyle evde oturulmaz

Asıl o tarz işler yapan adamların psikolojileri nasıl sağlam kalıyor ben onu anlamıyorum.burada kalanın en azından arkadaş bulma ya da bir okula, kursa falan gitme imkanı var.normal hayat yani.orada 6 ay boyunca kaç kişi bilmiyorum ama bilmem kaç adamla yaşıyorsun.askerler için de aynı şey geçerli.maşllah dayanıklı adamlar.ben olsam tozuturdum.şikayet falan ediyoruz ama Allah erkekleri başımızdan eksik etmesin.

Öncelikle merhaba,
Ailenizin yanına neden gitmiyorsunuz ? Benim kuzenimin eşi de kaptan adam 6 ay yok ortalıkta kız o süreçte ailesiyle kalıyor.

Pekiii, neden kaptanın şehrine geldin?
Bizim bir iki akrabamız da var aynı şekilde gemi personeli, kendileri zaten aylarca yoklar gemiye binip gidiyolar o yüzden kadın onların alakasız şehrine gitmedi adam kadının şehrine geldi işi olduğunda konukevi gibi bir yerde kalıyor gidip.
İşe girin acilen ama, böyle evde oturulmaz
İş bulup çalışmaya başlarsanız belki size iyi gelebilir. Kurslar, aktiviteler de bir yere kadar oyalar insanı.
Aynen öyle. İşe gireceğim zaten yoksa kafayı yerim

of benim yakın arkadaşımın eşi böyle hiç huzurlu değiller para var ama para yine de huzur yok. adam gemide psikolojiyi bozuyor kadın burada. zor meslek herkes parasına odaklanıyor ama bu doğru değil.

Amcam gemilerde çalışırdı. Yengem de iki çocuk yaptı. Onları tek başına büyüttü. Zor bir hayat. Ben de çocuk olmama rağmen nadiren ailece bir araya geldiğimizde çok net bir şekilde hissediyordum amcamla kuzenlerimin arasındaki duygusal soğukluğu. O mesafeyi hiç kapatamadılar. Ama bu biraz gönüllü kabul edilen bir durum. Gemici ile evlenince hayat mecburen böyle akıyor.

Benim kuzenim var sayılır mi bilmem.
Evlendi, yalniz kaldi, deli gibi para harcadı, beş yilda üç ev aldilar İstanbul'dan.
Sıkıntıdan iki çocuk yaptı, o hep depresyonda ama bence güzel hayatı biz ailece şımarıkliktan diyoruz
Siz ailece sevgiden nasibinizi almamıssınız demek ki

Benim kaptan eşi olan tüm arkadaşlarım evlerini aile yanına kurdular. Siz neden öyle yapmadınız ki? Sonuçta eşiniz çalışınca bunun hamileliği, doğumu var yalnız kalacak olan sizsiniz, evinizi ailenizin olduğu yerde kurmalıydınız bence.
Kaptan eşi olan tüm arkadaşların mi 🙄🙄 o nasıl bir çevredir. 🤣🤣

Asıl o tarz işler yapan adamların psikolojileri nasıl sağlam kalıyor ben onu anlamıyorum.burada kalanın en azından arkadaş bulma ya da bir okula, kursa falan gitme imkanı var.normal hayat yani.orada 6 ay boyunca kaç kişi bilmiyorum ama bilmem kaç adamla yaşıyorsun.askerler için de aynı şey geçerli.maşllah dayanıklı adamlar.ben olsam tozuturdum.şikayet falan ediyoruz ama Allah erkekleri başımızdan eksik etmesin.

6 ay askerlik yapıyorlar, sonra 40 yıl biz dinliyoruz o anıları. Ben artık doğrudan "içim şişti, daha fazla anlatma, ezbere biliyorum" diyorum.

Eşin şehrine değil de ailenizin şehrinde ev tutmanız daha mantıklıymış o zaman. Ben de evlenip başka şehre geldim eşimin uzun süre olmayacağı bir işi olsaydı işimi gücümü bırakıp bu şehre gelmezdim

X