Kaptan eşleri var mı aranızda?

Adam zaten kaptan kendi şehrinize gitsenize o sefere çıkınca, para sıkıntınız da yok.

Öyle aylarca beklenilmez beklentiler yorar ailenizin yanına gidin o sefere çıkınca

Amcam gemilerde çalışırdı. Yengem de iki çocuk yaptı. Onları tek başına büyüttü. Zor bir hayat. Ben de çocuk olmama rağmen nadiren ailece bir araya geldiğimizde çok net bir şekilde hissediyordum amcamla kuzenlerimin arasındaki duygusal soğukluğu. O mesafeyi hiç kapatamadılar. Ama bu biraz gönüllü kabul edilen bir durum. Gemici ile evlenince hayat mecburen böyle akıyor.
Doğurgan olmasa o iki çocuğu da yapamazdı.millet sabah akşam deniyor da olmuyor.🤣🤣

Adam zaten kaptan kendi şehrinize gitsenize o sefere çıkınca, para sıkıntınız da yok.

Öyle aylarca beklenilmez beklentiler yorar ailenizin yanına gidin o sefere çıkınca
Ailenin yanı sanki çok mu eğlenceli.bu sadece eşim yanımda değil sorunu değil ki.herkes eşiyle mi yaşıyor sanki?.

Benim kuzenim var sayılır mi bilmem.
Evlendi, yalniz kaldi, deli gibi para harcadı, beş yilda üç ev aldilar İstanbul'dan.
Sıkıntıdan iki çocuk yaptı, o hep depresyonda ama bence güzel hayatı biz ailece şımarıkliktan diyoruz

Siz iki çocuğu yalnız büyütün. Şımarıklıktan mı depresyona giriyorsunuz yoksa her şeye yetişmeye çalışmaktan mı bi deneyin isterseniz.

Benim kaptan eşi olan tüm arkadaşlarım evlerini aile yanına kurdular. Siz neden öyle yapmadınız ki? Sonuçta eşiniz çalışınca bunun hamileliği, doğumu var yalnız kalacak olan sizsiniz, evinizi ailenizin olduğu yerde kurmalıydınız bence.

++++
Adam zaten eve gelmiyor, ev kadinin oturacagi sehirde olmali. Bence kendi sehrine tasin acilen konu sahibesi, yalniz kalma.

Çoğu kadın kendi seçimlerinin sonuçlarını yaşar, o da kendi seçti bunu
Kocası yanında olan kadınlar bile doğum sonrası depresyona girebiliyor. İki çocukla kocası yanında olmayan kadının depresyon geçirmesi niye şımarıklık olsun ? Onu da geçtim depresyon tanısı aldıysa hastalık bu şımarıklık ne alaka ?

Kocası yanında olan kadınlar bile doğum sonrası depresyona girebiliyor. İki çocukla kocası yanında olmayan kadının depresyon geçirmesi niye şımarıklık olsun ? Onu da geçtim depresyon tanısı aldıysa hastalık bu şımarıklık ne alaka ?
Çünkü bize göre hiçbir derdi yok.
Ve bizce, sabah 7 de Mecidiyeköy'de metrobüs bekleyen, odasının kirasını zor ödeyen, ayakları ödemli diğer kuzenim depresyona girebilir ama o girmiyor.
Ne bileyim bize komik geliyor dertleri.
Boş boş şeyler

Benim için çok ideal olurdu valla gemi uçak her türlü seyahate giden bir eşim olabilirdi yalnızlığı da seviyorum 😅🤭 siz de arkadaş edinin çıkın gezin en önemlisi aslında işiniz olsun çalışmalısınız

Çoğu kadın kendi seçimlerinin sonuçlarını yaşar, o da kendi seçti bunu

Kendi seçimlerimiz de olsa bazen üstesinden gelmekte güçlük çekebiliyoruz. Şımarıklık demiyoruz buna. Eğer elimizden,gönlümüzden geliyorsa destek oluyoruz. Baktık kalbimiz kaldırmıyor. Tercihlerinin sonuçlarıyla başbaşa bırakıyoruz 5 yılda 3 ev alması, depresyona girmeyeceği anlamına gelmez.

Kendi seçimlerimiz de olsa bazen üstesinden gelmekte güçlük çekebiliyoruz. Şımarıklık demiyoruz buna. Eğer elimizden,gönlümüzden geliyorsa destek oluyoruz. Baktık kalbimiz kaldırmıyor. Tercihlerinin sonuçlarıyla başbaşa bırakıyoruz 5 yılda 3 ev alması, depresyona girmeyeceği anlamına gelmez.
Sen bilmiyor musun kk’da herkes dört dörtlük, yanlışa düşen yok 😂

Benim kuzenim var sayılır mi bilmem.
Evlendi, yalniz kaldi, deli gibi para harcadı, beş yilda üç ev aldilar İstanbul'dan.
Sıkıntıdan iki çocuk yaptı, o hep depresyonda ama bence güzel hayatı biz ailece şımarıkliktan diyoruz
İçini bilmediğiniz ev hakkında simariklik diyemezsiniz. Maddi açıdan iyi olması mutlu olduğunu göstermez

Öncelikle merhaba,
Kızlar ben yeni evliyim ve evlendikten sonra hiç bilmediğim bir şehire geldim. Eşim gemi kaptanı ve evlendikten kısa bir süre sonra gemiye katıldı. Eşim için geldiğim şehirde eşim yok anlayacağınız ve ben çok zorlanıyorum. Bir takım kurslara katılıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama alışamıyorum ve eşimi de bunaltıyorum. Eminim benim geçtiğim bu süreçten geçenleriniz vardır. Tavsiyeniz nedir?
Bunu bilerek evlendiniz önce bunu zihninizde oturtun. Sonra da kurslara devam edin sosyal çevre oradan gelecek sonuçta, gezi kulüplerine katılın gezin. Çalışmıyorsanız sık sık aile ziyareti yapın.aklıma ilk gelenler

X