Kaptan eşleri var mı aranızda?

Bunu bilerek evlendiniz önce bunu zihninizde oturtun. Sonra da kurslara devam edin sosyal çevre oradan gelecek sonuçta, gezi kulüplerine katılın gezin. Çalışmıyorsanız sık sık aile ziyareti yapın.aklıma ilk gelenler
Evet bunu bilerek evlendim, ama yaşamadan bilinmiyormuş. Söylediklerinize katılıyorum, teşekkür ederim 🙏

Eşimin çalıştığı gemide eş getirme durumu yok maalesef, ama çalışmayı düşünüyorum
Kaptansa çok rahat şirket değiştirip eşini yanına alabilir aslındaaa.
Bildiğim kaptan ve ikinci kaptan evli aynı gemide çalışıyorlardı. - Normalde yasaktır- Kaptan bulmak çok da kolay olmadığı için bu maddeyi kolay kabul ediyorlar 😝

Ama zabit ise bilemem orasını 🤷🏼‍♀️

Eşiniz bu mesleğe devam edecekse boş kalmamanız adına çalışmak en mantıklısı zaten

Kaptansa çok rahat şirket değiştirip eşini yanına alabilir aslındaaa.
Bildiğim kaptan ve ikinci kaptan evli aynı gemide çalışıyorlardı. Kaptan bulmak çok da kolay olmadığı için bu maddeyi kolay kabul ediyorlar 😝

Ama zabit ise bilemem orasını 🤷🏼‍♀️

Eşiniz bu mesleğe devam edecekse boş kalmamanız adına çalışmak en mantıklısı zaten
Bende söylüyorum kendisine ama bu gemi sürekli çalıştığı bir şirketin olduğu için yine burayı tercih etti.
Eş getirme durumunu kabul eden şirketler var evet. Ben biraz üstüne gideyim bu konunun 🤪

Asker eşiyle evlenen gurbet gurbet gezmeye,kaptan ile evlenen de yanlızlığa evet diyor aslında.
Bir işe girebilirsiniz,yada kendinizi geliştirebilirsiniz.
Biz eşimle geçmiş yıllarda iş dolayısıyla ayrı kaldıgımız çok aylar oldu zor yanı anlayabiliyorum
Yaşamayanın anlayabileceği bir durum olduğunu düşünmüyorum zaten. Teşekkür ederim 🙏

Bende söylüyorum kendisine ama bu gemi sürekli çalıştığı bir şirketin olduğu için yine burayı tercih etti.
Eş getirme durumunu kabul eden şirketler var evet. Ben biraz üstüne gideyim bu konunun 🤪
Bence de, belki biliyorsunuzdur instagramda karı koca gemide bir çift var. Şu an gemide değiiller ama bir çok ülkeyi birlikte gezdiler. Çok keyifli görünüyordu 🤣

Benim arkadaşın eşi kaptan. Evlenene kadar gemilerde çalışmış. Şimdi ulaştırma bakanlığında çalışıyor.
O sürede baya birikim yapmış.

Benim de önerim sosyal etkinliklere katılıp çevre edinmeniz, dil kurslarına gidebilirsiniz ya da yeni hobiler edinebilirsiniz. Buralara da zaten genelde insanlar arkadaş edinmek için gidiyor. Yapabileceğiniz çok şey var. Eve kapatmayın kendinizi. Eşinizle de sık sık görüşebiliyorsunuzdur, çok uzun süreler iletişiminiz kopuyor mu?

Son düzenleme:
İşe girin boş durmak iyice kötü yapsr sizi. Sadece kurslarla olacak durum değil. Baya yalnızsınız.

Bu konuyla ilgili bir fıkra var.

Bir kadının kocası kaptanmış yılın 11 ayı yokmuş sadece 1 ay evine geliyormuş. Kadına aman nasıl dayanıyorsun demişler. Kadın da 1 ay değil mi göz açıp kapayana kadar geçiyor demiş :KK70:

X