KARADENIZ HAKKINDA

busrraa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2016
49
10
26
arkadaslar ben karadeniz asigiyim kucuklugumden beri gitmek istemisimdir sonunda artik hayalim gercek olucak gibi seneye karadenize tasinmayi dusunuyorum.Daha once gitmedim ama orali birsuru tanidigim var hepsinide cok seviyorum.Ama tasincagimi duyanlar nedense oranin insanini cok guzel anlatmiyolar baska yerden geleni sevmezlermis falan dogrumu bu benim yillarca tanidgim tontis insanlar kotu mu yoksa baska sehirden geldim diye arabami falan cizmezler dimi ?Doktorumun arkadasina oyle yapmislar da iyice gozum korktu :KK70: .Orali olan yada orda yasayan bilgilenirirse sevinirim :)

Yok artık, bu kadar saçma bir şeyi ilk kez duydum. :KK53:

Oranın insanı başka insanı sevmez, arabasını çizer falan...:işsiz: Ülkenin hangi ili sadece yerel halktan oluşuyor, artık her yer karman çorman, her milletten, ilden insan var. Mahalleye biri taşınmış hem de İzmirli, tamam abi falçataları hazırlayın tekerleğini patlatıyoruz bu gece o pis İzmirlinin, Rize'ye taşınmak ne demek görecek gününü... :KK14:

Arkadaşın bence birinin kuyruğuna basmış, öteki de olmayan aklıyla intikam almış sadece, memleketle ilgisi yoktur.

Karadenizliyim ve Karadeniz dahil, ülkenin her yeri misafiri başının üstüne koyar. Özellikle Doğu Karadeniz insanı. Endişelerinin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu göreceksin.

Sen nereye taşınıyorsun?

Karadenizliyim, dışarıdan olan insana karşı özellikle kötü davranmak gibi bir durum yok belki oranın insanının genel mizacı ters gelmiş olabilir. Onun dılında küçük bir karadeniz şehri tatil için hoş olur ama orada yaşamak bir süre sonra sıkabilir o yüzden Samsun, Ordu gibi diğerlerine göre daha gelişmiş yerlerde daha rahat yaşanır özellikle ilçe merkezinde yaşarsanız zaten çok da yabancılık hissetmezsiniz

Oranın insanı başka insanı sevmez, arabasını çizer falan...:işsiz: Ülkenin hangi ili sadece yerel halktan oluşuyor, artık her yer karman çorman, her milletten, ilden insan var. Mahalleye biri taşınmış hem de İzmirli, tamam abi falçataları hazırlayın tekerleğini patlatıyoruz bu gece o pis İzmirlinin, Rize'ye taşınmak ne demek görecek gününü... :KK14:

Arkadaşın bence birinin kuyruğuna basmış, öteki de olmayan aklıyla intikam almış sadece, memleketle ilgisi yoktur.

Karadenizliyim ve Karadeniz dahil, ülkenin her yeri misafiri başının üstüne koyar. Özellikle Doğu Karadeniz insanı. Endişelerinin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu göreceksin.

Sen nereye taşınıyorsun?
Rize giresun trabzon yada ordu :KK70: kesin bi yer yok yani .Benimde baska yerde tanidiklarim oyle misafir perver super insanlar ama fazla kisiden bu laflari duyunca bi tereddute dustum

Sen nereye taşınıyorsun?
Dogu karadenizde biyer ama giresuna daha cok isindim istanbuldan bunaldim baya kucuk bi yer istiyorum

karadeniz derken neresi mesela ? ben samsunluyum gurur duyuyorum.burda o tür şeyler olmaz.yalnız trabzon hakkında bu tip şeyleri bende duydum ki o tarafa giderken plakamız göze çarpar diye korkmadım değil hani :KK48: bu da futboldan kaynaklı mevzular malum orda her yer bordo mavi.
karadeniz diye genelleme yapmazsanız çok daha iyi olur :KK66:

Karadenizliyim, dışarıdan olan insana karşı özellikle kötü davranmak gibi bir durum yok belki oranın insanının genel mizacı ters gelmiş olabilir. Onun dılında küçük bir karadeniz şehri tatil için hoş olur ama orada yaşamak bir süre sonra sıkabilir o yüzden Samsun, Ordu gibi diğerlerine göre daha gelişmiş yerlerde daha rahat yaşanır özellikle ilçe merkezinde yaşarsanız zaten çok da yabancılık hissetmezsiniz

Özellikle Samsun olmak üzere Ordu falan iyi ben çok severim ama Trabzon ve Rize de artık oralar kadar gelişti. Özellikle Trabzon bayağı bayağı gelişmiş ve güzel bir yer.

Şu metropollerdeki suç oranlarından ötürü bile Karadeniz'e gidebilir, yaşayabilirim. Şehir merkezleri artık büyük şehirleri aratmıyor. Suç oranı da batı şehirlerine göre daha az. Emekli olunca da köyüne gidersin falan. Şu büyük şehirler artık bunaltıyor beni...

karadeniz derken neresi mesela ? ben samsunluyum gurur duyuyorum.burda o tür şeyler olmaz.yalnız trabzon hakkında bu tip şeyleri bende duydum ki o tarafa giderken plakamız göze çarpar diye korkmadım değil hani :KK48: bu da futboldan kaynaklı mevzular malum orda her yer bordo mavi.
karadeniz diye genelleme yapmazsanız çok daha iyi olur :KK66:
genellemeyi kasitli olarak yapmiyorum bilmedigim icin sordum samsunlu cok yakin arkadasim var o da bizim orda hic oyle seyler olmaz diyo ama trabzonla ilgili fazla duydum .Universiteleri hangisi daha iyidir sence

Özellikle Samsun olmak üzere Ordu falan iyi ben çok severim ama Trabzon ve Rize de artık oralar kadar gelişti. Özellikle Trabzon bayağı bayağı gelişmiş ve güzel bir yer.

Şu metropollerdeki suç oranlarından ötürü bile Karadeniz'e gidebilir, yaşayabilirim. Şehir merkezleri artık büyük şehirleri aratmıyor. Suç oranı da batı şehirlerine göre daha az. Emekli olunca da köyüne gidersin falan. Şu büyük şehirler artık bunaltıyor beni...
bende asiri bunaldimbu istanbuldan giresun cok tatli geldi

genellemeyi kasitli olarak yapmiyorum bilmedigim icin sordum samsunlu cok yakin arkadasim var o da bizim orda hic oyle seyler olmaz diyo ama trabzonla ilgili fazla duydum .Universiteleri hangisi daha iyidir sence

ben Omü de okudum.katü nasıldır bir bilgim yok.ama yaşanılabilir kent olarak samsun daha iyi.her yönden imkan daha fazla.

Evet ben de karadenizli olduğum için çok mutluyum yaz mevsiminde güney'deki şehirler gibi yakıcı olmaz, kışın da yağmurludur ama nem oranı yüksek olduğu için o da sorun olmuyor. İnsanının kötü olarak eleştirilmesi komik geliyor çünkü her yerde çeşit çeşit insan yaşıyor bir yerden kötü insan çıktı diye toptan suizan yapmak yanlıştır, biz ülke olarak misafire çok ehemmiyet veren bir millet olmuşuzdur ve bunun en güzel örnekleri Karadenizde mevcut.

Evet ben de karadenizli olduğum için çok mutluyum yaz mevsiminde güney'deki şehirler gibi yakıcı olmaz, kışın da yağmurludur ama nem oranı yüksek olduğu için o da sorun olmuyor. İnsanının kötü olarak eleştirilmesi komik geliyor çünkü her yerde çeşit çeşit insan yaşıyor bir yerden kötü insan çıktı diye toptan suizan yapmak yanlıştır, biz ülke olarak misafire çok ehemmiyet veren bir millet olmuşuzdur ve bunun en güzel örnekleri Karadenizde mevcut.
kesinlikle katiliyorum her yerde iyisi var kotusu var.Havanin kapali olusuna hastayim zaten bide insanlarin tatliligina zekalarina herseylerine :KK70:

Samsunluyum ve her şehir ve bölge gibi misafir perver bir yapımız vardır samsuna taşınmanızı öneririm Karadeniz bölgesinin en gelişmiş şehridir

Dışarıdan gelen herkese aynısı söyleniyor. Ben de aynı önyargılarla geldim Trabzon'a. Normalde Sakarya'da yaşıyorum ama üniversite için KTÜ'ye geldim Karadeniz insanı çok samimidir içleri dışları birdir. Biraz aksilerdir,size öğüt verirken biraz iğnelerler ama bu tamamen onların samimi olmalarından kaynaklanıyor ben kesinlikle çok yardımsever olduklarını söyleyebilirim.
Ama dolmuş şoförleri biraz aksidir zıtlaşmayın derim ^_^
Bence korkulacak bir şey yok rahat olun :)

zaten istanbulda karşıya geçene kadar giresun ordu trb yaparsın yani..
yaşamak için giresun ordu derim
trb da gelişmiş bir şehirdir. öğrenci kenti neticede.. artvin harikadır..

Artvin :KK200::KK200::KK200:

Türkiye'nin en yeşil şehri. Hani sürekli yaşamak için zor olabilir, her yere çok uzak ve diğer şehirlere göre daha az gelişmiş (ve umarım öyle kalır, şehirleşmez, AVMler dikilmez) ama bir süre kalıp (özlelikle bahar ve yaz) kafa dinlemek, doğa yürüyüşü yapmak için harika bir yer...

büyük ve gelişmiş şehir istiyorsanız Samsun derim
ama küçük şöyle bol yeşillikli derseniz Rize, Giresun,
orta büyüklükte ise Trabzon,Ordu düşünebilirsiniz.

Trabzon Fenerlileri sevmez arabada FB bayrağı falan olursa çizebilirler:KK53:

büyük ve gelişmiş şehir istiyorsanız Samsun derim
ama küçük şöyle bol yeşillikli derseniz Rize, Giresun,
orta büyüklükte ise Trabzon,Ordu düşünebilirsiniz.

Trabzon Fenerlileri sevmez arabada FB bayrağı falan olursa çizebilirler:KK53:

Bence koyu fanatikler her yerde her moku yiyebilirler. Trabzon'a özgü değil.

Mesela Bursa'da ya da Eskişehir'de de lig zamanı başka takım üniforması ile gezeceğinize direk 5. kattan atlayın, daha az acıtır.

Trabzon'da işte böyle fanatik bir şehir, diğer Anadolu takımları gibi... Ne saçma... :KK53:

Samsunluyum ve kesinlikle öneririm , yaşaması güzel bir şehirdir , özellikle Atakumda falan oturursanız çok rahat edersiniz .. Trabzon'u sevemedim ben pek, Rize çok samimi geldi , arkadasım Giresun'da okumuştu ama hiç sevmezdi , insanları da değişik derdi

X