KARADENIZ HAKKINDA

Bence koyu fanatikler her yerde her moku yiyebilirler. Trabzon'a özgü değil.

Mesela Bursa'da ya da Eskişehir'de de lig zamanı başka takım üniforması ile gezeceğinize direk 5. kattan atlayın, daha az acıtır.

Trabzon'da işte böyle fanatik bir şehir, diğer Anadolu takımları gibi... Ne saçma... :KK53:
Yok yok Trabzona özgü orda öyle şeyler göremezsin fb gs bjk bayrağı saldırırlar net :KK12: bjk şampiyonluğu bile kutlanmamış fotolarını atmışlardı şampiyonluk kutlanamayan tek şehir diye

:KK70: Trabzonluyum. Gerçekten de "trabzon" luyum demekten gurur duyuyorum..seviyorum memleketimi. Karadenjz gibi dalgali ve Hircindir insanlari. ama hemen köz olur sönerler:) damarimiza basmayin yeter. sesli de konuşuruz biraz:)) yanlışa müdahale edilir. Dogru hep birlikte alkislanir. Baska plakada bur araba var jse ve hata yapmis ise " sen ne yapaysin. Burasi Trabzon ha akilli ol. Almayayim ayagimin altina, Allah' in Istanbulllusu(örnek)" seklinde sozler ve buraya ozel kufurler duyabilirsinjzm.samimi bir şehir..yaşlıya, hastaya onem verilir,yer verilir.10 dk lik yola giderken akraba cikarsinjz:))
Kisacasi dolmuşcular haricinde sevilecek çok şeyi var memleketimin...:)))) Bize her yer TRABZON:))

Yok yok Trabzona özgü orda öyle şeyler göremezsin fb gs bjk bayrağı saldırırlar net :KK12: bjk şampiyonluğu bile kutlanmamış fotolarını atmışlardı şampiyonluk kutlanamayan tek şehir diye
yoo öyle bir durum yok.normal günde bjk formasıyla gezen tanıyorum. Ayrıca Fenerbahçe'nin arabaları devirdiği zamanlar unutuluyor sanırım. :halay:

karadenizde yaşayan ama karadenizli olmayan biri olarak çok yanlış anlatmışlarr..
buranın insanı tertemizdir.. yardımseverdir..
güzel insanlardır yalnız esnafı gerçekten çok kaba :KK43: kızınca dükkandan kovduğuda olur...belkide benim yaşadığım ilde öyle bilmiyorum...
genellemek yanlış olur.. trabzon biraz daha gelişmiş ve güzel orayı tavsiye ederim..
yalnız yağmuru hiç bitmez :))
ben yağmur aşığı biri olarak güneşe hasret yaşıyorum :)
yazlar kısa sürüyor sanki...
ama oda bereketi tabii
bilmiyorum karadeniz iyidir ya:)

Trabzonluyum. Samsun'da okudum. Giresun'da dokuz yıl, Ordu'da da sekiz yıl yaşadım. Yani Doğu Karadeniz benden sorulabilir.
Tüm yorumları okudum kimi doğru kimi de abartı. 34 plaka ile sekiz yıldır Trabzon'dayim kimse arabamı cizmedi. Trabzon insanı sinirlidir ama kindar degildir. Sinirini bağırarak atar bu bir gerçek. Şehir yaşamaya uygun gelişmiş bir şehirdir.
Samsun insanı daha naiftir Trabzon'a göre. Sinir katsayıları bize göre daha az Samsun'da çok rahat yaşanır.
Ordu orta halli küçük sayılabilir Samsun ve Trabzon'a göre. Daha düz bir şehir karadeniz standartlarına göre. İnsanı da iyimserdir.
Giresun en sosyetik şehirdir. Karadeniz'in Izmir'i gibi düşünün. Yaşam bakımından istanbul''dan gelen biri en kolay buraya uyum sağlar. İnsanları çok rahattir.
Rize'yi çok bilmiyorum ama çok küçük bir şehir.
Artvin merkez içerde ve dağın tepesinde. Hopa çok güzeldir ama.
Sadete gelirsek ben Trabzon ya da Samsun derim. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Trabzonluyum.Trabzon'da yaşıyorum 25 senedir. 34 plakalı araca saldırıldığını hiç görmedim. Bazılarının abartması onlar. Burda her takımın formasıyla insanlar şehrin göbeğinde dolaşabiliyo, insanları yabani gibi göstermenin bi anlamı yok. Çoğu komşumuz şehir dışından tayini çıkanlar ağlayarak gidiyolar. Her şehrin iyiside var kötüsüde bunu bi şehre yıkmak yanlış. Konuya gelirsek yaşamak için Ordu Samsun ve Trabzonu öneririm.

arkadaslar ben karadeniz asigiyim kucuklugumden beri gitmek istemisimdir sonunda artik hayalim gercek olucak gibi seneye karadenize tasinmayi dusunuyorum.Daha once gitmedim ama orali birsuru tanidigim var hepsinide cok seviyorum.Ama tasincagimi duyanlar nedense oranin insanini cok guzel anlatmiyolar baska yerden geleni sevmezlermis falan dogrumu bu benim yillarca tanidgim tontis insanlar kotu mu yoksa baska sehirden geldim diye arabami falan cizmezler dimi ?Doktorumun arkadasina oyle yapmislar da iyice gozum korktu :KK70: .Orali olan yada orda yasayan bilgilenirirse sevinirim :)
Merhaba taşındınızmı karadenize biraz bilgi verirmisin bizde düşünüyoruz taşınmayı

Nedenini bilmiyorum ama trabzon diyoruz belkide oglum orada üniversitede diyedir bilmiyorum siz biraz anlatırmısınız samsun u iş imkanları ve yaşam şartları

Bütün Karadeniz'i dahil etmiyorum ama özellikle doğu k. tarafının insanına ısınamadım. Ya bana kaba, yol yordam bilmeyen, cahil kısmı denk geldi hep ya da hepsi öyle. Cahilden kastım at gözlüğü aslında daha çok. Kendi doğruları dışındakilere saygıları yok hatta öyle bir ihtimal yok. Konuşma adabı hatta yolda yürüme adabı yok.

Samsun'un sanki Karadeniz ile ilgisi yok, Antalya, İzmir, Mersin vs gibi bir yer.

Bütün Karadeniz'i dahil etmiyorum ama özellikle doğu k. tarafının insanına ısınamadım. Ya bana kaba, yol yordam bilmeyen, cahil kısmı denk geldi hep ya da hepsi öyle. Cahilden kastım at gözlüğü aslında daha çok. Kendi doğruları dışındakilere saygıları yok hatta öyle bir ihtimal yok. Konuşma adabı hatta yolda yürüme adabı yok.

Samsun'un sanki Karadeniz ile ilgisi yok, Antalya, İzmir, Mersin vs gibi bir yer.
Doğu diyorsunuz 3 5 yıldır burdayım rize lileri elimle tek tek yolda gsterebilirm yanılarsan samsndan buraya doğru olan kısımdır:)

X