Karakter için evlilik olur mu

ben böyle erkeklerin kıskanç olduklarından özellikle "kendilerine" göre güzel bulmadıkları kadınları seçtiklerini düşünüyorum. yani kendilerince beğenmedikleri için başkaları da bakmayacaktır ben de rahat ederim kafasında oluyorlar.
ben adamın dediklerinde alt manalar aramadım. çünkü erkekler dümdüz konuşurlar, biz kadınlar detaycı olduğumuz için alt anlamlar ararız.
bana göre açıkça onun güzellik kriterine uymadığınızı ama evlilik için güzellik değil karakter aradığını yani sadece mantıklı seçim peşinde olduğunu söylemiş dümdüz.

Dert edinmekte haklısınız bence. Ne yani diğer güzel seçeneklerin arasından sizin onlar kadar güzel olmadığınızı belirtir gibi cümle kurmuş. Yukarıda bir görüşte de belirtilmiş sizi ne kadar tanıyor ki huyunuza karakterinizi beğenmiş. Adam bildiğin mantık evliliği kafasında karşındaki ne hisseder diye düşünecek kadar lafını bile tartmadan söylüyor. Üstelik bir insanın karakterini beğeniyorsak bize en güzel o gelmez mi zaten sizi neden diğerleriyle kıyaslıyor. Ben olsam vazgeçerdim

Gorucu usulu daha yeni tanişmişsiniz. Sizin karakterinizi ne ara cozmuşte bu kadar israr kiyamet olmuş onu anlamadim ben, abarti geldi.
Uyumlu, sakin biri misiniz genel olarak? Bazi erkekler sesi cikmayan kadinlari ozellikle ariyor da.
Konuya verilebilecek en güzel cevabı vermişsiniz

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
Sırf aklını çelebilmek, ikna edebilmek için söylenmiş zırvalıklar. Tam evlilik programlarında söylenecek sözlerden, klişe yani.

Görücü usulünde bu kadar ısrar eden adamla evlenmezdim; adamın dersi size olan aşkı, sizinle yaşlanmak istemesi değil; evlenmek sadece.

Gorucu usulu daha yeni tanişmişsiniz. Sizin karakterinizi ne ara cozmuşte bu kadar israr kiyamet olmuş onu anlamadim ben, abarti geldi.
Uyumlu, sakin biri misiniz genel olarak? Bazi erkekler sesi cikmayan kadinlari ozellikle ariyor da.
Konu sahibi nahif bir insan gibi. Dediğiniz gibi karakter dediği bu suskunluk hali olabilir. 🙄

Ne amaçla olursa olsun bir kadının yüzüne o şekilde söylenmez

Adam dan kibir akıyor.eminim istenilmeyen bir tipi ve karakteri var baskın çıkmaya çalışıyor.yaşının büyük olması bazı erkekler de zevk uyum düşünce yapısı uyumsuz oluyor herşeyi ben bilirimci ben istersem tavrı doguruyor dikkat edin
Tanımak için vakit varsa tanıyın sonra yol verirsiniz yada yola devam edersiniz .

ben böyle erkeklerin kıskanç olduklarından özellikle "kendilerine" göre güzel bulmadıkları kadınları seçtiklerini düşünüyorum. yani kendilerince beğenmedikleri için başkaları da bakmayacaktır ben de rahat ederim kafasında oluyorlar.
ben adamın dediklerinde alt manalar aramadım. çünkü erkekler dümdüz konuşurlar, biz kadınlar detaycı olduğumuz için alt anlamlar ararız.
bana göre açıkça onun güzellik kriterine uymadığınızı ama evlilik için güzellik değil karakter aradığını yani sadece mantıklı seçim peşinde olduğunu söylemiş dümdüz.

Zaten yaşayacağımı yaşadım her şeye doydum bu saatten sonra hanım hanımcık ve "el değmemiş" bir kız ile evleneyim modunda bir erkek.

bu mesajların hepsine katılıyorum
biz çok iyi niyetliyiz olumlu düşünmeye evriliyoruz hemen ama hiç hoş bir şey değil dediği.
karakter dediği de yazarların dediği gibi, sessiz, evinin kadını olabilecek, gözü dışarıda değil, kocasının sözünden çıkmak gibi gördü sizi bence ondan.
Bir de 23 yaş çok genç bir yaş, bu kadar acele etmenize gerek yok zaten.

Adam “güzelsin ama ben senin güzelliğin için senle beraber değilim. Önce iyi bir insan olman daha kıymetli” demiş. Yani bunun nesi kötü anlamadım.

uzak durulacak erkek tipleri
*görüştüğü ilk anda evlilikten bahseden ve 2 yıl sonrasına planlar yapan ve bunları ilk buluşmada yapan
*ben o erkeklerden değilim, herkes hep aldatıyor, ne şerefsiz erkekler var, erkek dediğin adam olacak, "adamlık" şeklindeki muhabbetleri sürekli sürekli açan
*ben senin karakterini sevdim diyen erkekler...

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
Sen o kadar pesinden kos araya milleti sok kizi ikna et ik cumlen bu olsun ....once bir konusmayi ogrensin sonrsina bakarsin

Zaten yaşayacağımı yaşadım her şeye doydum bu saatten sonra hanım hanımcık ve "el değmemiş" bir kız ile evleneyim modunda bir erkek.
Bana da aynı böyle geldi bu kişi
Zaten her haltı yemiş
Şimdi hepsinin üstünü örteceği biriyle evlenmek için konu sahibinin peşine düşmüş
Çok meşhur evlenilecek-eğlenilecek kız ayrımı yapan tipler olur ya
Aynı onlardan
Benden veto 👎

"Sırf evlilik yaşım geldi diye düşünerek sadece evlenmiş olmak için evlenecek ve beni güzel bulmadığı halde uyumlu, sessiz, sakinim diye ısrarla benimle evlenmek isteyecek ayrıca kendince 'ne güzeller var' diye tabir ettiği kadınlarla aldatilma korkusu yaşayacağı için evlenemeyecek kadar özgüven yoksunu ve de lafını sözünü bilmeyen bir adamla evlenerek hayatımı ziyan edecek kadar düşman değilim kendime" deyip yol verin nolur.

X