Karakter için evlilik olur mu

Bana da aynı böyle geldi bu kişi
Zaten her haltı yemiş
Şimdi hepsinin üstünü örteceği biriyle evlenmek için konu sahibinin peşine düşmüş
Çok meşhur evlenilecek-eğlenilecek kız ayrımı yapan tipler olur ya
Aynı onlardan
Benden veto 👎
23 yaşındaki kızı istediğim gibi yönlendiririm zaten toy diye de düşünüyor bu karaktersiz sıfatsız adam

Adamin niyeti farklıdır belki ama o sözden ben direkt sizi güzel bulmadığını anladım. Ne güzeller gördüm ama seni seçtim pikacu gibi davranmis

"Her halti yiyeyim ama mutaasip bakire artik adini ne koyarsan koy bir kiz ile evleneyim" düsüncesi bu. Kadinlar ile nasil konusacagini bilmeyen ve seni dogru düzgün tanimadigi halde evlenmek isteyen biri.

Hani evet görücü üsülü yani evet evlilige yönelik olabilir fakat daha hersey yeniyken böyle saçma cümleler kurmakta.. Yerinde olsam arkama dönmeden kaçardim. Belli ki duygularinda bunu sezdi fakat etrafin baskisi, sanirim "evde kaldim" korkusu ile bu adam ile konusuyorsun. Hiç gerek yok, daha iyileri var.

Gorucu usulu daha yeni tanişmişsiniz. Sizin karakterinizi ne ara cozmuşte bu kadar israr kiyamet olmuş onu anlamadim ben, abarti geldi.
Uyumlu, sakin biri misiniz genel olarak? Bazi erkekler sesi cikmayan kadinlari ozellikle ariyor da.
Akrabası beni 5 senedir tanıyor,çok severler sayarlar beni onlar da çok övdüğü için biraz bu ısrarı.Evet sakin yapilıyim ama karakterim bu yani

ben böyle erkeklerin kıskanç olduklarından özellikle "kendilerine" göre güzel bulmadıkları kadınları seçtiklerini düşünüyorum. yani kendilerince beğenmedikleri için başkaları da bakmayacaktır ben de rahat ederim kafasında oluyorlar.
ben adamın dediklerinde alt manalar aramadım. çünkü erkekler dümdüz konuşurlar, biz kadınlar detaycı olduğumuz için alt anlamlar ararız.
bana göre açıkça onun güzellik kriterine uymadığınızı ama evlilik için güzellik değil karakter aradığını yani sadece mantıklı seçim peşinde olduğunu söylemiş dümdüz.
Aslında hiç kıskanç değil,sadece evlilik kriterleri çok fazla o yüzden

Senden daha guzel kizlar vardir yani sadece dis guzelligine bakmadim demek istemis. Yoksa guzel degilsin anlaminda degil. Herif iltifat etmis sen terse cekiyosun.
Buarada sadece beni istedigi icin ya da iyi biri oldugu icin biriyle evlenmezdim sanirim.

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
"Defol, git ol" deseydiniz ya!

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
Önemli olan sizin düşünceniz.Siz bu adamı istiyor musunuz?İçiniz ısındı mı?Bu adamdan iyi bir koca ve cocuklarima iyi bir baba olur diyor musunuz?Ben bu adamla yaşlanırım,beni üzmez, aldatmaz,kırmaz diyebiliyor musunuz?Çok kısa bir süre olmuş tanışalı sanırım.Ama insan az da olsa hisseder.Bu adam tek başına evlenmeyecek sonuçta sizin de onu istemeniz gerekiyor.O sizin güzellik ve evlilik kriterlerinizi karşılıyor mu?Onun sözlerine takılmak yerine bu soruları sorun kendinize.

Bence burada öncelikle sizin adama karsı ne hissettiğiniz?

Siz adamı begendiniz mi? Sizin cephenizden bir etkilesim bir cekim oldu mu?

Bu sorular evetse sonraki asama bu adam sizinle neden evlenmek istiyor olmali.

Ama haklisiniz soyledigine ben de darilirdim ne demek guzel bulmuyorsun beni ama sirf karakterim icin mi evlenmek istiyorsun diye acik acik sorardim cekinmezdim.

Ayrica erkekler bazen taktik uygulayabiliyor oz guvenini kirip ay cok tesekkur ediyorum bu kadar guzel kiz gormussun ama sen benimle evlenmek istemissin bu benim icin bir lutuf demenizi bekliyor herhalde. oyuna gelmeyin manuple olmayin. Hatta cevap verin "evet ben de cok yakisikli gordum ama halkisiniz onemli olan karakter" diyin bozulsun.

Bence dan dun bi adam.mantık evliliğine katşı değilim.ama mantıklı nedenler de yok anladığım kadarıyla.e sevgi vs de yok.bence sizi yönetebileceğini düşünüyor ben sebep olarak bunu sezdim nedense.bence sıradaki deyin geçin

X