Karanlıktan , gece evde yalnız kalmaktan korkuyorum.

sevgi_kelebegi

Huzur Omzunda Kocacım
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
682
15
Evet kızlar neredeyse 30 yaşıma geleceğim, başıma bir şey de gelmiş değil ne küçüklüğümde ne de büyüyünce.... Ama karanlıktan hatta akşam olmaya başlamasıyla birlikte evimde bir odadan diğerine giderken korkuyorum ,yemek yapmam gerekiyor telde annemle konuşup oyalanıyorum.. eşim evdeyken bile kapıları açıp gidiyorum.her zaman değil bu dönem dönem mesale böyle tuhaf hikayeler anlatıldığında yada aklıma düşürecek şeyler konuşulduğunda.. yani bu konuyu düşünmesem korkmuyorum , malesef şu dönem evde banyo yaparken bile keyfimi çıkaramıyorum..bazen ev tel çalıyor ondan bile korktuğum oluyo akşamları..bu arada korktuğum şeyler hırsız filan değil..yine üniversitedeyken birisi böyle bir şeyler anlattı , lütfen anlatmayın diyorum , kaçıyorum o ortamdan ama yine bir şey oluyor duyuyorum. o zaman psikiyatrise gittim hap verdi gönderdi dinlemedi bile.. şimdi psikiyatrise gitsem ne diyeceğim aklı başında , neşeli, öğretmen biriyim ben...eşim bir kaç gece evde değildi yatak odasında yatamadım, oturma odasında ışık tv açık yattım, küçükkken büyüyünce geçer diyordum ama daha ne kadar büyüyeceğim :KK50:

böcek, asansör, yükseklik korkum filan yok .. malesef sadece bundan korkuyorum

bilinç altımı da çok etkiliyor , uykudan uyanıyorum şekil görmeye korkmaya devam ediyorum ( varsa benim gibi hassas biri hatırlamıyorum ama rüyanın devamı diye düşünüyorum korkmayın) eşim uyandırmaya çalışıyor uyanamıyorum uzun süre

dediğim gibi dönem dönem şimdi bunu yazdım ya bu konuyu konuştuğum için daha çok korkacağım biliyorum unutmam lazım :KK43: lütfen beni rahatlatacak birşeyler söyleyin, lütfen korkutcak bir şey söylemeyin aylarca yıllarca geçmiyor :KK43:

Doğa üstü varlıklardan mı korkuyorsun yani?

Bir takım olaylardan dolayı bir ara ben de çok korktum bir kaç yılımı aldı hatta ara ara tekrarladı

aklımda fikrimde hep o şeyler vardı hatta daha da korkardım düşündükçe

bunları yaşadığımda 13 yaşndaydım 19 uma kadar sürdü=(

sonra kendime verdiğim telkinlerle hamdolsun kurtuldum

eğer başaramam kendi başıma diyosan bir uzmandan yardım al cnm

güzel günlerini mahvetme

Doğa üstü varlıklardan mı korkuyorsun yani?

Bir takım olaylardan dolayı bir ara ben de çok korktum bir kaç yılımı aldı hatta ara ara tekrarladı

aklımda fikrimde hep o şeyler vardı hatta daha da korkardım düşündükçe

bunları yaşadığımda 13 yaşndaydım 19 uma kadar sürdü=(

sonra kendime verdiğim telkinlerle hamdolsun kurtuldum

eğer başaramam kendi başıma diyosan bir uzmandan yardım al cnm

güzel günlerini mahvetme

bir takım olaylardan dolayı cümlesi beni korkuttu :KK50:

kurtulmana çok sevindim canım nasıl telkinler verdin kendine,

ünideyken korktuğumda gazeteden bir makale okuyarak kurtulmuştum, sonra uzun süre olmamıştı yine başladı işte :KK43:

Son düzenleme:
korktuğun şeylerin senin beyninin ürettiği asla gerçekte olmayan şeyler olduğunu düşün.
bugüne kadar kimsenin başına senin korktuğun şeyler gelmemiş değil mi.

ben 7-8 yaşlarımda korkardım böyle şeylerden.
biri, nas ve felak surelerini korktuğum zaman okumamı söylemişti. işe yarıyordu.

bende de kapalı yer korkusu var. :KK17:
insanın elinde olmuyor. o yüzden anlıyorum seni.

bir takım olaylardan dolayı cümlesi beni korkuttu :KK50:

kurtulmana çok sevindim canım nasıl telkinler verdin kendine,

ünideyken korktuğumda gazeteden bir makale okuyarak kurtulmuştum, sonra uzun süre olmamıştı yine başladı işte :KK43:

yok canım korkma yani olaylar derken ayılıp bayılan bir kız vardı nedense ondan korktum

zaten ödlek bir yapım vardır
bir de rüyalar falan....

Telkinlerime gelince ben çok uğraştım canım

yok öyle bişey falan diye diye

biraz da vesveseye giriyor

şimdi dini içerik paylaşmak gibi olmasın ama =)

salavat getir,Felak ve nas surelerini ve ayetül kürsiyi oku

ben gece bunları ve fatihayı okumadan yatmazdım ve Allahın beni herşeyden koruyacağına itikad ederdim

böyle böyle geçti cnm

dönem dönem bende olu bu ayete'l kürsi okumak bırebır ozaman guvende hıssedıyorum kendimi:KK33:

korktuğun şeylerin senin beyninin ürettiği asla gerçekte olmayan şeyler olduğunu düşün.
bugüne kadar kimsenin başına senin korktuğun şeyler gelmemiş değil mi.

ben 7-8 yaşlarımda korkardım böyle şeylerden.
biri, nas ve felak surelerini korktuğum zaman okumamı söylemişti. işe yarıyordu.

bende de kapalı yer korkusu var. :KK17:
insanın elinde olmuyor. o yüzden anlıyorum seni.

yok canım korkma yani olaylar derken ayılıp bayılan bir kız vardı nedense ondan korktum

zaten ödlek bir yapım vardır
bir de rüyalar falan....

Telkinlerime gelince ben çok uğraştım canım

yok öyle bişey falan diye diye

biraz da vesveseye giriyor

şimdi dini içerik paylaşmak gibi olmasın ama =)

salavat getir,Felak ve nas surelerini ve ayetül kürsiyi oku

ben gece bunları ve fatihayı okumadan yatmazdım ve Allahın beni herşeyden koruyacağına itikad ederdim

böyle böyle geçti cnm

kızlar mesajlarınıza çok teşekkür ederim , her zaman ayetel kürsi, felak, nas hatta aklıma gelen tüm sureleri okuyorum, ama geçici çözüm oluyor.
mesela dini bir siteye giriyorum orda yazıyordu bir kaç gün önce, yok da diyemiyorum artık :KK43:

ama doğru söylüyorsunuz gören duyan olmamış kimseye de zarar gelmemiş. aklıma gelmese sorun yok , inş geçer

Bende de oluyor bazen ya :26: Doğa üstü varlıklardan korkma olayı var bende de :26: Gündüz evde yalnız kalırım banyo yaparım çıkarım girerim problem yok ama iş akşam yatmaya gelince işler değişiyor :26: Evde akşam yalnız kalmaktan korkmuyorum da uyurken aklıma türlü türlü hikayeler geliyor sonra tuvalete gitmem gerekse arkama baka baka gidiyorum :KK53: Aynı senin gibi şekerim hırsız filan onlardan korkum yok ama bu doğaüstü varlıklardan çok tırsıyorum her akşam yatarken dualar okuyorum (fatiha,nas,felak,salavat vs.).. Bazen annemler eve geç kalsa 23.30u geçmeye başladığında aramaya başlıyorum nerdesin, kaçta gelceksiniz, uyucam çabuk gelin falan filan :26: Ayyy bak korktum yine ..

Son düzenleme:
canım her işini besmeleyle yap ayetel kürsi oku sagına soluna aşagı yukarı ufle Rabbım şifa versın bazen banada oluyor olmuyor değil ALLAHa sıgınıyorum

bende 33 yaşımdayım hala korktuğum oluyor. ama zaman zaman. üniv. deyken tek başıma 1 kalmıştım mışıl mışıl uyumuştum. şimdi ise eşim nöbetçi olduğu zamanlar sabah olmak bilmiyor. böyle gelgitler yaşıyorum. çocukluuğumdan itibaren böyleydi odada bile tek yatamazdım. yaş 33 değişen birşey olmadı.

Bende de oluyor bazen ya :26: Doğa üstü varlıklardan korkma olayı var bende de :26: Gündüz evde yalnız kalırım banyo yaparım çıkarım girerim problem yok ama iş akşam yatmaya gelince işler değişiyor :26: Evde akşam yalnız kalmaktan korkmuyorum da uyurken aklıma türlü türlü hikayeler geliyor sonra tuvalete gitmem gerekse arkama baka baka gidiyorum :KK53: Aynı senin gibi şekerim hırsız filan onlardan korkum yok ama bu doğaüstü varlıklardan çok tırsıyorum her akşam yatarken dualar okuyorum.. Bazen annemler eve geç kalsa 23.30u geçmeye başladığında aramaya başlıyorum nerdesin, kaçta gelceksiniz, uyucam çabuk gelin falan filan :26: Ayyy bak korktum yine ..

:) aynen bende öyleyim gündüz sorun yok.. birribirmizi çok iyi anlıyoruz.. bak şimdi benim de sana korkma canım ne olacak gereksiz şeylerle keyfini kaçırma diyesim geldi :) ya kendime nasıl söz geçireceğim?::KK1:

ay çok saçma ama bu oturma odasında korkmuyorum şu an çok iyiyim ama diğer odalara gidemiyorum , inanın çook mantıksız olduğunu biliyorum of off

cinler kolay kolay musallat olmaz merak etmeyin. bana da korkunç hikayeler anlatılınca korkuyordum küçükken

bi şey söylediler yaptım geçti ama söylersem inanmazsınız...

vesveseler korkutuyor sizi.biliyorum korkanken bunları düşünsenizde bir şekilde etki altına alıyordur sizi.ben çok şeyler yaşadım gördüm ve artık hiç bir şeyin beni korkutmasına izin vermiyorum vermemeye çalışıyorum.doktor bu durumda çözüm olarak görünmüyor.siz kalbinize dönün ALLAH'a sığının ve duaları okurken vesveselerinizden kurtulmak için diye niyet edin.RABB'im yardımcınız olsun.esenlikle kalın

Bol bol dua okuyun, Allah'ın sizinle olduğunu düşünün,vesvese yapmayın.zaman zaman her insanda böyle korkular olabilir önemli olan bunun sürekli hale gelmemesi.isterseniz boynunuzda cevşen taşıyabilirsinz.

Nas-felak daha etkili ne olabilir ki eğer korkunuz o varlıklarsa..
Bir de benim bildiğim o varlıkları düşündükçe musallat oluyorlar.
Ben mesela sizin bu yazınızı okuyana kadar aylardır aklıma bile gelmemişti.
Üstüne gidin mevzunun korkularla yüzleşmedikçe nasıl gitsin korkular.
Bende hırsızdan korkarım ama ses duyarım mesela gece eşimi bile uyandırmam gider karanlık odaya bakarım
Yani üstüne gidiyorum,bakıyorum kimse yok huzurla uyuyorum.
Yazın yaparım bunu genelde kapı baca açık diye üstüne gidin.
Ama sizin durumda dualar daha etkili olacaktır.

canım her işini besmeleyle yap ayetel kürsi oku sagına soluna aşagı yukarı ufle Rabbım şifa versın bazen banada oluyor olmuyor değil ALLAHa sıgınıyorum

üflüyorum faydası oluyor rahatlıyorum

bende 33 yaşımdayım hala korktuğum oluyor. ama zaman zaman. üniv. deyken tek başıma 1 kalmıştım mışıl mışıl uyumuştum. şimdi ise eşim nöbetçi olduğu zamanlar sabah olmak bilmiyor. böyle gelgitler yaşıyorum. çocukluuğumdan itibaren böyleydi odada bile tek yatamazdım. yaş 33 değişen birşey olmadı.

sen de bendensin canım. çözerizumarım problemimizi

cinler kolay kolay musallat olmaz merak etmeyin. bana da korkunç hikayeler anlatılınca korkuyordum küçükken

bi şey söylediler yaptım geçti ama söylersem inanmazsınız...

:KK20: öyle kelmeler kullanmak yok .. ben de bir ara küçük kuran koymuştum yastığımın altına geçmişti, ne kadar doğru bilmiyorum altana kuran koymanın şimdi hoş görünmedi gözüme

kızlar ben çıkıyorum bu topik bize yaramadı.. korkanlarda burayı okumasın..

bol bol ayetel kürsi , felak, nas okuyoruz
aklımıza kötü şeyler getirmiyoruz , düşünmüyoruz , evde tv açık oyalayacak bir şeyler buluyoruz,

ve en önemlisi konuşmuyoruzzz,daha çok vesvese oluyo kafamızda,, iyi geceler

:) aynen bende öyleyim gündüz sorun yok.. birribirmizi çok iyi anlıyoruz.. bak şimdi benim de sana korkma canım ne olacak gereksiz şeylerle keyfini kaçırma diyesim geldi :) ya kendime nasıl söz geçireceğim?::KK1:

ay çok saçma ama bu oturma odasında korkmuyorum şu an çok iyiyim ama diğer odalara gidemiyorum , inanın çook mantıksız olduğunu biliyorum of off

Bende mantıksız olduğunu biliyorum şekerim :KK1: Ama yine de korkuyorum ya napim valla bende odamdayım mutfağa giderken sorun yok ama odama dönüş yolunda o holü nasıl depar ata ata geliyorum anlatamam devamlı arkama baka baka birde :KK53: (Biryerde okumuştum takip ediliyor hissine kapılırsanız arkanızı dönüp bakın kimsenin olmadığını görünce rahatlayacaksınız yazıyordur, bende ne gezer arkamı dönüyorum birşey yok önümü döndüğüm an tekrar arkama bakasım geliyor :KK53:) Dua falan artık Allah ne verdiyse ediyorum, okuyorum filan ama biryere kadar işe yarıyor sonra yine korkuyorum şekerim ya valla nasıl yapsak bilemedim birde evde tek kalamama durumu çok kötü yaa :26:

kızlar ben çıkıyorum bu topik bize yaramadı.. korkanlarda burayı okumasın..

bol bol ayetel kürsi , felak, nas okuyoruz
aklımıza kötü şeyler getirmiyoruz , düşünmüyoruz , evde tv açık oyalayacak bir şeyler buluyoruz,

ve en önemlisi konuşmuyoruzzz,daha çok vesvese oluyo kafamızda,, iyi geceler

Tamam şekerim bana uyar, iyi geceler :KK53:

X