Karar Verilemeyen Balayı

lanetli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2017
41
9
31
Kızlar merhaba,

Balayı için aylardır karar vermeye çalışıyoruz. Ama bir türlü içimize sinmedi. Balayı tarihimiz 17 nisan.

Yani Nisan ayında gidiyoruz. Kapadokya diye karar kılmıştık herkes ne yapacaksınız dağı taşı dedi vazgeçtik. Ben kalabalık olmayan, doğayla iç içe sessiz sakin bir yer istiyorum. Nisan ayı için tavsiyeleriniz var mı?

Nisan ayinda o sessiz sakin dogayla icice yerlerin hepsi tercih ediliyor zaten h.sonlari.Bolusundan dogu karadenizine kapadokyasindan adalarina kadar.Kapadokya da iyi bir tercih olabilir.

Kızlar merhaba,

Balayı için aylardır karar vermeye çalışıyoruz. Ama bir türlü içimize sinmedi. Balayı tarihimiz 17 nisan.

Yani Nisan ayında gidiyoruz. Kapadokya diye karar kılmıştık herkes ne yapacaksınız dağı taşı dedi vazgeçtik. Ben kalabalık olmayan, doğayla iç içe sessiz sakin bir yer istiyorum. Nisan ayı için tavsiyeleriniz var mı?
Bu herkes kim ya? Herkesin ne dediğini niye dinliyorsunuz? Kaç gün kalacaksınız? Maddi durum yeterliyse, Kapadokya da efsane oteller var ve o manzaraya sadece dağ taş diyen de bakmasını bilmeyen kördür muhtemelen.

Kızlar merhaba,

Bizim dugun nisan sonu. Belek susesi oteli ayarladik. Love lake villalar. Sakin sessiz. Belek merkeze 1 km. Baya cekici geldi bize.

Dağı taşı ne yapacaksınız diyenlere dağda taşta fantezi yapıcaz de sende.

Duragan tatil anlayışından nefret etmişimdir ben ya
Gezmeyi seviyorum, dolu dolu yerler gezip görmeyi.
Bu yaz asla deniz kenarı otelde 1 hafta tatilimi gömmeyi düşünmüyorum
Cabuk sıkılıyorum ya ben.
Balayı için de bunu yapabilirsiniz bence

Bence milletin lafını bırakın ve kesinlikle Kapadokya'ya gidin.
Hatta isterseniz otel önerisinde bulunabilirim

Rize'de yaylalara çıkın, isviçre'ye gitmiş gibi oluyonuz kesin bilgi.

Sis durumunu öğrenip tabi :)

Ben kapadokyada büyüdüm. Sürekli gezip keşif yapacağınız bir balayı hayal ettiyseniz kapadokya güzel olabilir. Ama benim için sessiz sakin tanımlamasına çok uygun bir coğrafya değil kapadokya.

Ben Karadenizi tercih ederdim. Mayısın başında Artvin Şavşattan başlayıp sahil boyu Rizeyi gezmiştik. Yine keşif yapıp bol bol gezeceğiniz yerler ama çok daha sakin, çok daha huzur verici ve eşinizle daha çok başbaşa hissedebileceğiniz yerler. Şavşatta bungalov evlerde kalmıştık, akşam yağmurda semaver çayı yapıp içtik, milli parkları gezdik. Rizede rasgele köylere yaylalara çıktık, boncuklu buzağı sürüsü güden atlı bir teyzeyle sohbet ettik :) Ayder yaylasına çıktık, yine bir bungalov evde kaldık, buz gibi bir sabah bir derenin kenarında semaver yakıp müthiş bir siste kahvaltı yaptık. Gerçekten arabada aldığımız yol bile o kadar keyifliydi ki anlatamam. Hava haliyle serin oluyor ama benim bir seçeneğim olsa yine giderdim.

Neden başkalarını dinliyorsun .ne güzel karar vermişken millete ne illa ki herkes gibi antalya Alanya mı olmalı peh .çok sıradan hatta .
İyinizden geleni yapın ve bence Kapadokya gayet güzel bir yer :KK66:

canım bu tamamen kişisel tercih meselesi. ne istediğini düşün ve araştır, bak gördüğün gibi dağ taşı mı izleyeceksin diyenler yüzünden vazgeçmişsin kapadokyadan ama burada orayı öneren birçok kişi var.

kapadokya benim tatil anlayışıma asla uymaz, ben de dağ taş görüyorum bakınca. antik kent yeraltı şehirleri falan da hiç ilgimi çekmez. ben yeşili görmek istiyorum, mümkünse de maviyi. ben olsam egeyi tercih ederdim. kapadokya nisanda hala soğuk bile olur. çıkacaksın bi manzara izleyeyim diye soğuktan rüzgardan donacaksın :)

Canım biz de balayi için ayni düşüncedeyiz kimseye aldirma herkesin zevki tercihi farkli. Benim yengemlerde antalya alanya dediler. Balayi icin sessiz sakin dogayla ic ice bas basa vakit gecirecegim yerler istiyorum dedim. Hatta baya uzattilar ama kararimi degistirmedim. Hatta bizim yazligimiz vardi mersinde denize 0 ama orayi da istemedim. Biz karadeniz düşünuyoruz ama tura katilmayacagiz kendimiz gezecegiz. Balayinda tura katilmak saatlere uymak bizi yorar. Cok guzel oteller var görüştük konustuk internetten baktik. Ben zaten her yaz deniz kumsal falan. Kalabalik cok yogun yerler istemiyorum. Birbirimizle ilgilenmek. Önemli Olan basbasa guzel vakit gecirebilmek. Kendimizle ilgilenmek.

X