Karar Verilemeyen Balayı

ben bir kayserili olarak her hafta sonu atlayıp gittiğimdenmidir nedir kapadokyaya sahsen gitmem
ilk balayı için yanlıs ecim turistik yer olması dolayısıyla pahalı bazı seyler hemde o havada yagmur yagar ve rüzgar olabilir tozlu rüzgarlı bir hava rahatsız eder sac bas karısır güzelliğine diyecek laf yok ama ilk degilde
sonradan harıka secim olur tatil için
tavsiyem güzel yesil alanlı bir otel
müzik sıcak ortam güzel yiyecek içecek
temiz yatak ve dus keyfi
bunlar önemli bence buraları tercih edin ilk etapta
kıbrıs sıcakta olsun dersenz dört dörtlük secim olur bence yüzersnz ıslanırsınz vs... vs anladın sen işte

Herkese göre karar vermeye kalkarsanız tabiki karar veremezsiniz. Milleti ne ilgilendirir senin balayı mekanın ya senin her bulduğun yere bi kulp takan illaki çıkar. Ayrıca kapadokya ya dağ taş diye bakan bi mantık nedir ya:bicak:

eşimin iş arkadası bayan vardı
balayında karadenize gittiler valizlerini dagdan tastan atlatarak teleferikle gitmişler kulube gibi bir yerde kalmıslar sıcak su yok sobada ısıtma vs... vs.. dogal ortam allah aşkına ilk balayı için su manzara uygunmu
gıcık olmustum onun zevke sahsen zaten kadınada gıcıgım

Kıbrıs Famagusta harika bi yer orda salamis Otel harikaydi havada güzel olur büyük ihtimal bende mayısta balayina gitmiştim rahatça denize falan girmiştik antalyada sıcak olur side tarafina gidersen kalabalik değil oralar

Kızlar merhaba,

Balayı için aylardır karar vermeye çalışıyoruz. Ama bir türlü içimize sinmedi. Balayı tarihimiz 17 nisan.

Yani Nisan ayında gidiyoruz. Kapadokya diye karar kılmıştık herkes ne yapacaksınız dağı taşı dedi vazgeçtik. Ben kalabalık olmayan, doğayla iç içe sessiz sakin bir yer istiyorum. Nisan ayı için tavsiyeleriniz var mı?

Kapadokya gayet güzel dağ taş dedikleri yere dünyanın dört bi yanından millet akın akın geliyor. gayet de romantik yer. her şey dahil otellere tıkılıp kalacağınıza Kapadokya ürgüp göreme avanos civarlarında romantik bir balayı bin kat daha iyidir.

Kapadokyada ne yapacaksın dag tas dıyenler kör galıba

Esım 6 sene kıbrısta okudu balayına oraya gıtmek ıstemedık cunku sahil ve kumarhanesi var kucucuk yer gıtmek ıstersek ucakla 1 saat herzaman mevsımsız gıdılır

Ben ona gel senı kapadokyaya gotureyım dedım 3 gun 3 gece karış karış gezdık
Daha oncede gıdıp sevdıgım bı yerdı esımde gorsun ıstedım okadar sevdıkkı seneye tekrar gıdıcez
Tum cevresını gezdık bence cok romantık bı yer
Herkes denizi olan bı yere gıdıyor cok sıradan yazın tatılde gıdersın zaten

Kızlar merhaba,

Balayı için aylardır karar vermeye çalışıyoruz. Ama bir türlü içimize sinmedi. Balayı tarihimiz 17 nisan.

Yani Nisan ayında gidiyoruz. Kapadokya diye karar kılmıştık herkes ne yapacaksınız dağı taşı dedi vazgeçtik. Ben kalabalık olmayan, doğayla iç içe sessiz sakin bir yer istiyorum. Nisan ayı için tavsiyeleriniz var mı?
Biz Kıbrıs'a gitmiştik, güzeldi. Bence kış bile olsa balayı deniz kenarında olmalı. Dağa bayıra balayına mı gidilir? Hava ılık, manzara güzel ve romantik olacak. Kaldığın yer konforlu olacak. Çıkıp deniz kenarında elele yürüyeceksin, çarşıya inip alışveriş yapıp değişik yemekler yiyeceksin filan. Buz gibi ormanı ne yapayım. Benim şahsi fikrim böyle tabi, siz ille de doğa istiyorsanız Amasra tarafı fena değil sanırım.

BiZ kozaklı da bi otelde kaldık. Sonra hergün bi yeri gezdik. Ama balayı değildi bizimki. . Gayet güzel bi şehir. Botanik bahçeleri, yeraltı şehirleri, peri bacaları, güvercinler vadisi.. gayet doğaylq içiçe sessiz sakin bi yer. . Gidin mutlaka. .

Kızlar merhaba,

Ağva, ağva, ağva..
Sessiz sakin, doğayla iç içe, kuş cıvıltıları dışında hiçbir ses yok. Göller, nehirler, sahili de var. Şirin çarşıları.. Ben bayılmıştım.

icinizden geleni yapin bizim milletimiz konusur agzinla kus tutsan bir bahane bulurlar...

kimse umurunda olmasin insanlara odakli yasamayin...

Kızlar merhaba,

Sizene elalemden elalem degil siz gitceksiniz sizin balayiniz onlarane yani kendiniz bilirsiniz kimisi deniz kimisi orman sever icinize neresi sincekse nerdecmutlu olcaksiniz oraya gidin bende kapadokya istiyorum insallah oraya gidersiniz

Canınız nereye istiyorsa oraya gidin.Kimseye ne hesap vermek, ne de kimseden fikir almak zorundasınız..Simdiden iyi tatiller:)

Kızlar merhaba,

kim demiş kapadokya da ne işin var diye . Kapadokya nın sezonu olmaz yaz kış ne zaman istersen gidebilirsin .Hem dinlenip hemde değişik aktivitelere gün icerisinde katılabilirsiniz. Biz en son gittiğimizde balon turlarına katılmıştık mesela .. Değişik deneyimler kazanabilirsiniz gerçekten doğası , havası muhteşem . Hatta sana bizim kaldığımız oteli önerebilirim tam bir balayı oteli Yaren Cave House . Bizde tavsiye üzerine gitmiştik çok memnun kaldık . bence kesinlikle kapadokya ya gitmelisiniz.

Kızlar merhaba,

Eylülde kapadokyaya gitmiştik, dağı taşı, vadisi, ovası harikaydı. Bu biraz bakış açısı ve zevkle alakalı sanırım. Hatta kapadokya da eşimin arkadaşı vardı "siz niye antalyaya bodruma gitmediniz ki kapadokya nedir yaaa" demişti :KK48: tatillerimiz arasında en tadı damağımda kalan yerdir :KK200:

Mayista evlendik, bir hafta kadar abanta gittik. Sessiz,sakin,göl,bol yeşillik,düğün stresini attık,dinlendik,keyif yaptık.
Haziranda da ikinci balayı dedik,bodruma gittik. Tiksindim resmen. Denizd adım atacak yer yok, her yer aşırı kalabalık, tabii ki yazlık mekanda insanlar açık giyinecek ama çıplaklıgın tarifi yok, öyle bi açıklık :) eğlence mekanları dansçıları kamyonetin arkasina bindirip caddelerde dolastiriyor. Ben bu tarz bi eğlence anlayışına, bu tarz bi tatile yatkın degilmisim, bunu anladım :)
Yani en önemlisi sizin ne istediginiz. Başbaşa sakinlik mi, hareketli eğlenceli bir tatil mi, deniz mi, orman mi..
Ama son tatiliniz gibi düşünmeyin. Belki düğün vs borçlarından istediğiniz kadar bütçe ayiramayabilirsiniz, uzulmeyin. Çocuk olana kadar her an her yerde dibine kadar tatil yapabilirsiniz. Biz 4 yıllık evliyiz ayak basmadigimiz yer kalmadj diyebilirim

Bence Kapadokya fikrinizi hiç değiştirmeyin, illa deniz olsun demiyorsanız mükemmel bir tercih olucaktır.

X