Gelinlik Modelleri Kararsızlık (Resimli)

1b ve 3 numaraya bayıldım.. fiziğiniz çok güzel zaten çok da yakışmış ama ışık berbat. Daha iyi ışıkta modeller daha anlaşılır olur diye düşünüyorum

Çok teşekkür ederim :) evet ışık artık olduğu kadar, biraz renklerini açarak daha görünür yapmaya çalıştım ama bu kadar oldu.

Ben de sizin gibi düşünüyordum elbise gibi gelinlikler daha hoşuma gidiyor her zaman.
Ben gelinliğimi Vakko Wedding'ten aldım. Çok çok iyi bir butikte olmadığı sürece dikim gelinliklere güvenemiyorum. Sizin yerinizde olsam Vakko weddingten şaşmazdım.

Ve tavsiyem tarlatan filan giyip güzelim gelinliği mahvetmezdim. Yurt dışında tarlatan giyilmiyor Bile.

Vakko'da çalışanlarda inanılmaz nazik ve ilgili, peki sizin gelinliğinize çok tadilat yapıldı mı.
Ben bu gelinliğe karar verirsem bedeni küçültülecek ve askıları inceltilecek başka istekleriniz olursa onları da elbise izin verdiği sürece yapmaya çalışırız dediler. Sıkıntı olur mu acaba, potluk falan kalır mı o açıdan biraz çekiniyorum.

Birinci yani sade olan ve çekim linkinde de olan Vakko Wedding'den.

Diğeri de Bağdat Caddesi'nde Ivory Gelinlik. Orada denediğim bütün modeller tarlatansız, hafif ve çok rahat gelinliklerdi.

Bu tarz modeller arıyorsanız bu 2 mekanda bulabilirsiniz :) Özellikle Vakko Wedding'de geçmiş sezonların modelleri bayağı ucuza satılıyor, inanılmaz tatlı ve ilgililer. Denemeler için bir randevu alıp gitmekte yarar var.
Bide fiyat aralığı söyleyin tam olsun bari :) merak ettim .

Bide fiyat aralığı söyleyin tam olsun bari :) merak ettim .

Vakko Wedding'den geçen sene bir arkadaşım 3.500 civarı bir fiyata baya ünlü bir tasarımcının bikaç sezon öncesi bir gelinliğini buldu. Bu benim beğendiğim gelinlikte 3800'e geliyor şuan indirimle.
Fotoğraflardan pek anlaşılmıyor ama Vakko'nun gelinlikleri malzeme olarak çok farklı, kaliteli olduğu anlaşılıyor. Siz bütçenizi söylüyorsunuz, onlar da size bütçeniz içindeki gelinliklerden tarzınıza uygun olanları gösterip denetiyorlar. 3000 küsürlerden 50000 küsürlere gidiyor fiyatlar.

Ivory Gelinlikte yine gittiğim diğer butiklerle kıyasladığımda çok daha özenli ve kaliteli malzemelerle çalışıyor, yurt dışı trendlerini takip ediyorlar, Anna Campbell modellerine benzer modeller falan var. Benim baktığım gelinlikler 5500-6500 civarıydı. :)

Ben de üstü hareketli olani begendim. Digeri gelinlik görüntüsünden uzak geldi bana. Ben de boyle bir elbise gelinlik giymek istemistim ama mevsim sartlarindan dolayi kapali mekanda yapınca bu tarz bir şeyin yakışmayacağını düşündüm. Siz firsatiniz varken degerlendirin :KK50: Tebrikler, mutluluklar dilerim.

Vakko Wedding'den geçen sene bir arkadaşım 3.500 civarı bir fiyata baya ünlü bir tasarımcının bikaç sezon öncesi bir gelinliğini buldu. Bu benim beğendiğim gelinlikte 3800'e geliyor şuan indirimle.
Fotoğraflardan pek anlaşılmıyor ama Vakko'nun gelinlikleri malzeme olarak çok farklı, kaliteli olduğu anlaşılıyor. Siz bütçenizi söylüyorsunuz, onlar da size bütçeniz içindeki gelinliklerden tarzınıza uygun olanları gösterip denetiyorlar. 3000 küsürlerden 50000 küsürlere gidiyor fiyatlar.

Ivory Gelinlikte yine gittiğim diğer butiklerle kıyasladığımda çok daha özenli ve kaliteli malzemelerle çalışıyor, yurt dışı trendlerini takip ediyorlar, Anna Campbell modellerine benzer modeller falan var. Benim baktığım gelinlikler 5500-6500 civarıydı. :)
Teşekkür ederim :KK9:

Çiçekli dantelli gibi üstü olan var o gelinlik çok güzel çok beğendim gerçekten hayalim buydu ya abartılı gelinlikler hiç hoş gelmiyor gözüme hayırlı olsun

Gelinlik tamamen zevk meselesi. Kendiniz karar vermelisiniz.
Ben transparan olup da sadece göğüs kupunda astar olan modelleri hiç beğenmiyorum. Elbiseleri bozuyorken gelinliği rüküş yapıyor gözümde. Gelinlik zarif olmalı. Kibar ve sade modelleri ben de severim. İlk gelinlik diğerine göre daha güzel. Dediğiniz kadar da sade değil. Sırtında dantel, belinde ve göğsünde drape var. Gayet hareketli bir model. :)

Ay ben çok begendim ikisini de, tam benim istediğim gibi sade ve şık. Ama duvaksiz giyilen sırtı tamamen açık olan daha güzel. Tam kokteyl düğününe uygun gelinlikler, çok zarif

Vakko'da çalışanlarda inanılmaz nazik ve ilgili, peki sizin gelinliğinize çok tadilat yapıldı mı.
Ben bu gelinliğe karar verirsem bedeni küçültülecek ve askıları inceltilecek başka istekleriniz olursa onları da elbise izin verdiği sürece yapmaya çalışırız dediler. Sıkıntı olur mu acaba, potluk falan kalır mı o açıdan biraz çekiniyorum.

Ben aldığımda 3 aydan az kaldığı İçin bana uygun beden yurt dışından getirilemedi. Büyük bedenden tadilat yapıldı. Cok profesyonellerdi. Hiç sıkıntı çekmedim. Zaten bana da isteklerim için olur ya da olmaz dediler. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Cicekli olani begendim ben de. Albumunuzde b olarak isaretlemis oldugunuz gelinlik yani. Ancak dugunun konsepti de onemli gelinlik secimi icin. Nasil bir dugun dusunuyorsaniz gelinligin de ona uyumlu olmasina dikkat edin. Kolay gelsin

Sadelikten hoslanmaniz guzel ama inanin dugunde bir cok davetli sizden daha gosterisli giyinmis olacak...

Sadelikten hoslanmaniz guzel ama inanin dugunde bir cok davetli sizden daha gosterisli giyinmis olacak...

Dantelli olan.
Tamam sade olun da, abartmaya gerek yok derken abartmamayı abartmışsınız :KK70:

Tipik, klasik bir türk düğünü olmayacak arkadaşlar, eşim yabancı, davetlilerin bir kısmı yabancı, 70-80 kişilik, kır mekanda kokteyl. Öyle piremses gibi giyinip gelecek bir akrabam ya da arkadaşımda yok. :)

Tipik, klasik bir türk düğünü olmayacak arkadaşlar, eşim yabancı, davetlilerin bir kısmı yabancı, 70-80 kişilik, kır mekanda kokteyl. Öyle piremses gibi giyinip gelecek bir akrabam ya da arkadaşımda yok. :)

O zaman sorun degil iki model de guzel

Yahu ben de premses gelinliği sevmiyorum da bu nedir ortası yok mu sanki, bir dünya var.İki gelinlik arasında fark bile yok birkaç kere baktım hangisi hangisi diye :KK53:

Ben aldığımda 3 aydan az kaldığı İçin bana uygun beden yurt dışından getirilemedi. Büyük bedenden tadilat yapıldı. Cok profesyonellerdi. Hiç sıkıntı çekmedim. Zaten bana da isteklerim için olur ya da olmaz dediler. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Çok teşekkürler :) Umarım güzel olur

Bari altı bu modellerdeki gibi kabarık gelmeyen bişey deneyin de azıcık şekliniz belli olsun bir gösterişiniz olsun.

Yahu ben de premses gelinliği sevmiyorum da bu nedir ortası yok mu sanki, bir dünya var.İki gelinlik arasında fark bile yok birkaç kere baktım hangisi hangisi diye :KK53:

Bayağı bir fark var aslında ama benim tarzım bu, dediğim gibi çevrem, etrafımdaki insanların da yadırgayacağı bir tarz değil. Nişanlımla katıldığımız düğünlerde de (yakın çevresinden insanların düğünleri) bu şekilde ya da bundan daha bile sade gelinler gördüm. Moda sektörünü de yakından takip ediyorum işim gereği, ben dünya trendlerini bilen biri olarak aşırı silik bir tarafını göremiyorum seçtiğim modellerin. Hani klasik türk kültürüne göre fazlasade gelebilir ama bana ve çevreme hitap ediyor. :) Zevk meselesi diyelim...

Şimdi hanımlar,
Öncellikle başlıkta da belirttiğim gibi kararısızlık derdinden muzdaribim, benim gibi olupta marketten bir çikolata almak için bile hangisini alsam diye 20 dakika düşünenler var mı? Varsa bir çözüm bulabildiniz mi? Hani karar verme sürecini kısaltıp, verilen karardan pişman olma korkusuna çözüm gibi.

Bu kararsızlık, fazla düşünme huyum şimdi de gelinlik seçiminde başımı ağrıtıyor konuyu Gelinlik bölümüne açtım ama ses gelmedi kimseden, hem bu kararsızlık derdinden bahsedeyim hem de gelinlik konusunda fikirlerinizi alayım dedim.

Eylül sonu kır düğünü/kokteyl davetimiz olacak ve gelinlik konusunda karar vermek için son günlerim. Ama o kadar kararsız kaldım ki anlatamam. Albümde son elemeye kalan 2 gelinliği üstümde görebilirsiniz.

Sade ve rahat oldukları için bu son 2 model arasından karar vereceğim. Çiçekli olanla tamamen sade olan arasında 2000 tl kadar fark var ama hala bütçemiz içinde fiyatı.

Çiçekli olan özel dikim olacak diğer ise Vakko Wedding'den, üstüme göre tadilat yapılacak. Sizce hangisi? Kayıtlı kullanıcıların görebileceği şekilde ayarladım albümü.

http://www.lovemydress.net/blog/201...-dress-japanese-scottish-babington-house.html

burada da 1. gelinlikle yapılmış bir çekim var, daha yakından görülebilir.

NOT: gelinliklerin üstümdeki halleri için profilimden albümüme bakmalısınız.
Bir de, evet gelinlikler sade ve kimine göre elbise gibi ama benim tarzım bu :)

Cok sik bence kir dugunu icin ideal. Sadece fiyat olarak biraz pahali geldi. Daha uygunlari vardir. Yada ozel dikimi sormalisiniz. Arastirin bence

X