Kardeşim kendinden büyük çocuklar ile arkadaşlık kuruyor

Meryem4343

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2022
6
-30
23
16 yaşında bir erkek kardeşim var, arkadaş ortamı konusunda biraz garipsiyorum,

İçinde ne düşünüyor bilmiyorum, sürekli yaşıtlarından uzak, küçüklüğünden beridir kendinden büyük abi ablaları ile takılıyor, 16 yaşında kız 18 yaşında arkadaşı yaşına bakmadan onlarla arkadaşlık kuruyor konuşuyor, yaşıtlarını aramasını onlarla arkadaşlık kurmasını istiyoruz, hem kişisel gelişimi için çok faydalı olacak gülüp geçiyor sınıfında konuştuğu takıldığı kimse yok, neden diyorum onlardan olgun olduğunu söylüyor.

Sürekli onlarla iletişim kuruyor. Aldık karşımıza ne kadar konuşsak bile aynı yaşıtı olarak görüyor.

Ne yapabilirim? Arkadaşlarından nasıl ayırabilirim kendisinde yaşça büyük abileri 17 18 yaşında çocuklar.
Elimizden geldiğince iletişimlerini kesmeye çalışıyoruz, yaşıtları ile kaynaşmasını istiyoruz. Başka ne yapabilirim?
kötü emellerine kullanırlar diye çok korkuyorum

Olgun ruhludur belki, 2 yaş fark çok değil ayrıca, hani 25 30 dersin anlarım ama çocuk akranlarıyla takılıyor neticede. Siz neden bu kadar endişelendiniz ki başka bir problem mi var?

Anlamadım 16 yaşındaysa diğerleri de 17-18 ise sorun ne ki

Benim arkadaşlarımda benden ya küçük
Ya büyük
Ya çok büyük

17-18 yasindakilerde kendi akrani sayilir kusak farki yok ki 1-2 yasa neden bu kadar takildiniz anlamadim bence siz kardesinizi cok kucukmus gibi goruyorsunuz
1 2 yıl uzun bir süre olarak geçer, kardeşim onlara göre 1 0 geride, her yaşın getirdiği bir olgunluk vardır bu yüzden her insan yaşıtları ile arkadaşlık kurmalıdır. başka bişey?

Olgun ruhlu bile degil baksaniza 2 yas dediginiz nedir ki aynı yasta sayilirlar
2 tarafından hayata karşı bakış açıları ve algıları farklı, kardeşim yaşıtlarıyla kendiyle eş yaşıt insanlarla takılması sağlıklı olacaktır. Her yaşın getirdiği bir olgunluk var.

1 2 yıl uzun bir süre olarak geçer, kardeşim onlara göre 1 0 geride, her yaşın getirdiği bir olgunluk vardır bu yüzden her insan yaşıtları ile arkadaşlık kurmalıdır. başka bişey?

Bence size oyle geliyor birde nasil derler anne babalarin gozunde cocuklar hic buyumez derler ya bence bi abla.olarak sizde kardesinizi sanki daha cocuk gibi goruyorsunuz 1-2 yaş cidden onemli bi yas farki degil icinizi rahat tutun

Saçmalamayın ya ne uzun süresi. Maç mı bu Allah aşkına 1-0 geride olsun.
Ayrıca o yaşlarda çok da bi olgunluk yoktur ha 16 ha 17.
Kafalar aynı işler yani.

Ben pek mantıklı bulamadım sizi. Örneğin kardeşinizden üç yaş büyük bir ablası yada abisi olsaydı bu sorun olurmuydu yada gelişimine zararı olurmuydu. Bence biraz abartmışsiniz durumu.

Konu sahibi ,konu başlığını görünce kardeşinizle arklari ile arasında 10 yaş filan var sandım . 1 ,2 yastan ne gibi problem cikardiniz? Sizden 2 ,3 hatta daha büyük yaşıt arkadasiniz hiç mi yok ya da sizden küçük

16-18 akrandır. Çocuk akranlarıyla takılıyor zaten. Neden bu kadar baskılamaya çalışıyorsunuz?

Tuhaf düşünüyorsunuz hadi arkadasligi geçtim millet kendinden küçük adamla evleniyo şekil ben , eşim benden 1.5 yaş küçük ne gibi sorun olsun ki . Kaldı arkadaşlar küçük arkadaşlarımda var büyüklerde var

2 yas buyuk altı ustu arkadaşları, 40 yaşındakilerle arkadaşlık yapıyor gibi kasılmıssiniz.
benimde kucukken bir suru arkadasim vardi, kimisi kuçuk kimisi buyuk hep birlikte takilirdik biz.
16 yasindan bir yas buyukse zinhar görüsemezsin tavrinizi sebebini anlayamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…