kardesimle düsman gibiyiz

Öfke kontrolsüzlüğü var. O mesele, o mühim hatta çözüm orada..

Arkadaslar öncelikle merhaba ben yeniyim

Icimde kalan bazi dertlerim var ve kimdeyle paylasamiyorum o yüzden sizinle paylasmak istiyorum

Ben 27 yasindayim ve kardesim 25 yasinda. Yani 2 kiz kardesiz.
Kücüklügümüzden beri hep simartildi. Bir kere olsun abla demedi. Hep icimde kaldi baskala abla kardesleri görünce imrendim.
Biz resmen düsman gibiyiz. Kendisi cok saygisiz ve terbiyesiz. Nerde ne konusacagini bilmez. Cok kavga ederdik hep. Mesela onun her seyi karsilandi. Ehliyeti, okulu vs.. ailem hep destek cikti kendisine. Bana destek cikan olmadi. Hala bu yasimda ehliyetim bile yok maddi durumdan ötürü. Mesela arabaya bile ,,benim arabama bindigini unutma" gibi kirici sözler söylüyor en ufak tartismada. Yani her sey onun...

Neyse birgün alisverise gittik ben cok calisiyordum ve kardesimle güzel günler gecirmek istedim ve kiyafetler alalim dedik.. tabi ben ödüyorum o ozamanlari ögrenci ve ben kardesim icin herseyi yapardim. Alisveristen sonra ,,bana birseyler aldigin icin kendini bi bok sanma abla mi oldun simdi sen" gibi laflar duydum.
Cok zoruma gitti gözlerim doldu hic birsey demedim, diyemedim sustum.. yutkunamadim bile öyle bi aci vardi bogazimda..

Neyse bu laflari da yuttum ama unutmadim asla.

Güncel olarak son olani anlatayim size..

Birgün annemi aradim ve kardesimle ilgili birsey söyledi orda. Arabayla beni almasini istedim disardaydim ve elimde torbalar vardi agir. Benimde bel fitigim var.. annemde araba kardesinde o simdi disari cikicak arkadasina fiyince yani geyzmeye... (halbuki araba sadece onun degil, ben de ödedim alabilmemiz icin) yani ben artik tüm yasananlardan adini bile duymaya tahammül edemiyordum o da öyle söyleyince bende haliyle ,, banane o kahpeden bir gün de araba bizde olsun ölür dimi" diye bi söz ettim. Cünkü araba 7 /24 hep onda.. ben 2 yilda belki 10 kere binmisimdir arabaya. Bize firsat kalmiyor sanki araba onunmus gibi davraniyor.. eski araba onundu evet ama bu araba onun degil artik bikmistim. Neyse bu da duymus bunu ben telefonda öyle diyince.. umrumda mi? Pekte degil cünkü hak etti. Insan kizinca cok sey söyler.. ona bakarsak onun bana yaptiklarina ve söylediklerinin yaninda bir hic benim söyledigim o sözler...

Son durum olarak ben daha yeni nisanliyim. Nisanima bile gelmedi, beni her yerden engelledi. ,, Üstüne ceneni kapat mal" gibi sözler söyledi ve bir hayirli ugurlu olsun bile demedi..

Ayni zamanda ben tek yasiyorum o annemle yasiyor.. ,, bizim evimize gelmesin onu bir daha görmek istemiyorum öldü benim icin" gibi laflar söylemis..

Nisanlandigimdan beri bir kere gitmedim evlerine.. kalbim o kadar kirildi ki anlatamam. Artik ne ölüsü ölüme ne dirisi dirime. Lanet olsun ki ablayim ve salak gibi hala kiyamiyorum yani nereye kadar böyle sürecek bilmiyorum ne olacak. Cocukta degiliz ki artik.

2 bucuk ay oldu görüsmeyeli. O beni hic düsünmüyor umrunda degilim ama ben hala düsünüyorum. Bir o kadar da nefret ediyorum artik ondan.
Ehliyetin bile yokken niye kardesinle ortak araba aldin ?

Icimde kalan bazi dertlerim var ve kimdeyle paylasamiyorum o yüzden sizinle paylasmak istiyorum

Kücüklügümüzden beri hep simartildi. Bir kere olsun abla demedi. Hep icimde kaldi baskala abla kardesleri görünce imrendim.
Biz resmen düsman gibiyiz. Kendisi cok saygisiz ve terbiyesiz. Nerde ne konusacagini bilmez. Cok kavga ederdik hep. Mesela onun her seyi karsilandi. Ehliyeti, okulu vs.. ailem hep destek cikti kendisine. Bana destek cikan olmadi. Hala bu yasimda ehliyetim bile yok maddi durumdan ötürü. Mesela arabaya bile ,,benim arabama bindigini unutma" gibi kirici sözler söylüyor en ufak tartismada. Yani her sey onun...

Neyse birgün alisverise gittik ben cok calisiyordum ve kardesimle güzel günler gecirmek istedim ve kiyafetler alalim dedik.. tabi ben ödüyorum o ozamanlari ögrenci ve ben kardesim icin herseyi yapardim. Alisveristen sonra ,,bana birseyler aldigin icin kendini bi bok sanma abla mi oldun simdi sen" gibi laflar duydum.
Cok zoruma gitti gözlerim doldu hic birsey demedim, diyemedim sustum.. yutkunamadim bile öyle bi aci vardi bogazimda..

Birgün annemi aradim ve kardesimle ilgili birsey söyledi orda. Arabayla beni almasini istedim disardaydim ve elimde torbalar vardi agir. Benimde bel fitigim var.. annemde araba kardesinde o simdi disari cikicak arkadasina fiyince yani geyzmeye... (halbuki araba sadece onun degil, ben de ödedim alabilmemiz icin) yani ben artik tüm yasananlardan adini bile duymaya tahammül edemiyordum o da öyle söyleyince bende haliyle ,, banane o kahpeden bir gün de araba bizde olsun ölür dimi" diye bi söz ettim. Cünkü araba 7 /24 hep onda.. ben 2 yilda belki 10 kere binmisimdir arabaya. Bize firsat kalmiyor sanki araba onunmus gibi davraniyor.. eski araba onundu evet ama bu araba onun degil artik bikmistim. Neyse bu da duymus bunu ben telefonda öyle diyince.. umrumda mi? Pekte degil cünkü hak etti. Insan kizinca cok sey söyler.. ona bakarsak onun bana yaptiklarina ve söylediklerinin yaninda bir hic benim söyledigim o sözler...

Son durum olarak ben daha yeni nisanliyim. Nisanima bile gelmedi, beni her yerden engelledi. ,, Üstüne ceneni kapat mal" gibi sözler söyledi ve bir hayirli ugurlu olsun bile demedi..

Ayni zamanda ben tek yasiyorum o annemle yasiyor.. ,, bizim evimize gelmesin onu bir daha görmek istemiyorum öldü benim icin" gibi laflar söylemis..

Nisanlandigimdan beri bir kere gitmedim evlerine.. kalbim o kadar kirildi ki anlatamam. Artik ne ölüsü ölüme ne dirisi dirime. Lanet olsun ki ablayim ve salak gibi hala kiyamiyorum yani nereye kadar böyle sürecek bilmiyorum ne olacak. Cocukta degiliz ki artik.

2 bucuk ay oldu görüsmeyeli. O beni hic düsünmüyor umrunda degilim ama ben hala düsünüyorum. Bir o kadar da nefret ediyorum artik ondan.
Kardeşlik ilişkinizin temelinde sorun var.Anneniz aranızda bir denge kuramamış . Evinizde bir saygı ortamı oluşmamış.
Yoksa kardeşler anlaşamayabilir, tartışır vs.
Benim kızkardeşim ile aramda iki yaş var adımla hitap eder.Yaşlar çok yakın olunca gayet normal.

Bilemiyorum hiç bu duruma gelmedim kardeşimle ama ben yapı olarak çok inat biriyim kardeş beni böyle 1 kez terslese 2.ye fırsat vermem..

Bu konuyu kasdetmiştim başka konuda olabilir benzer konular çok var

Bu konu tanıdık geldi bana hatta aynı konu

Ama yaşlar aynı konu hatları aynı. İlginç yani. Aynı kişiyse büyük sıkıntı var ya.

Evet dedim bi anlik sinirle ve ilk defa agizimdan kacti öyle. Ama bu alinacak bi durum degil o bana 20 yildir söylüyor söyleyecegini ve ben 1 kere söylemisim!
İyi demişsiniz. Burada “ıyyy küfür” diye saldıran ya da saldıracak şirinler köyü sakini pembişkolar mutlaka olacaktır ama bunun için suçlu hissetmeyin. Ben olsam arabaya ne ödediysem o zamanın kuruna göre hesaplar geri isterdim. Hiç de üzülmeyin, bazı kardeşler böyle. Kardeş öyle çok da silinmeyecek biri değil. Uyumsuzun teki belli ki, çıkarın hayatınızdan gitsin.

Eee ne diyelim böyle kardeş olacağına hiç olmasın.olu dedin zaten ölü varsay ve aklına bile getirme boşver .burda konu bile açman hata yani ölü biri için yoksa ölmemiş oluyor

Bu konuyu kasdetmiştim başka konuda olabilir benzer konular çok var

Evet aynen ben de bunu okudum dün

Evet dedim bi anlik sinirle ve ilk defa agizimdan kacti öyle. Ama bu alinacak bi durum degil o bana 20 yildir söylüyor söyleyecegini ve ben 1 kere söylemisim!
Haketmiş az bile söylemişsiniz. O size yıllarca söylerken iyiydi terbiyesiz kardeşiniz resmen. Görüşmeyin ne üzülüyorsunuz sizi yok sayan saygısız biri için bu kadar.

Sanki sen hayatinda dört dörtlüksün ve sinirden kalp kirmadin aman sütten cikmis ak kasik yorum yapma bos konusacaksan sen git önce kendi sülalenle olan iliskine bak! Kimsenin ailesi bir degil! Insanlara laf sokmadan önce o insan ne yayamis diye düsün ve anlamaya calis cahil!!!
Şu mesajı okuyunca kardeşinizin çokta haksız olduğunu düşünmüyorum artık. Bu ne avamlık? Iyyyy. Kardeşinizin yerinde olsam bende uzak dururdum sizden

Araba ücretini ödeyecek para bulup da maddi durumlardan dolayı ehliyet hala almamak da garip. Geçen sene 3 bin TL falandı, bu sene daha da yükselmiş sanırım ama 6-7 bin olsa yine de önce ehliyet alıp sonra arabaya ortak olurdum ki istediğimde kullanabileyim. Sorsak o da onun şoförü müyüm der. Kardeşinize de fedakarlık yapmayın ve görüşmeye çalışmayın. Ailenizin yetiştirme şeklinden dolayı bu şekilde davranıyor kardeşiniz. Arabaya koyduğunuz parayı da artan değerini göz önünde bulundurarak talep edin, gerekirse aileniz size ödesin. Siz de mesafenizi koruyun.

uslubunuza bakılırsa sizde de sıkıntı var.

en büyük hata ailenizin. kopuk ve saygısız iki kardeş yetiştirmişler. küçüklükten geliyor bu durum yani. sonradan düzelmez düzelsede bozulur

4 yasındaki oğlum 10 yaşındaki kızıma abla demiyor,ismiyle hitap ediyor. Arada şirinlik yapmak isterse ablam der ama genelde ismini söyler.
2 yaş nedir allasen. 2 yaş büyüksünüz diye abla demeyebilir bunda bir sorun göremedim hatta arkadas gibi olmalıydınız yaşlarınızın yakın olması sebebiyle. Daha iyi anlaşabilirdiniz.
Sorunların temeli karşılıklı kıskançlık gibi.
Siz fedakar (yada öyle olduğunu zanneden ve minnet bekleyen)tarafsınız ,kardeşiniz dediğini aileye siz dahil yaptıran tabiri caizse cevval taraf.
Aileniz neresinde bu durumun bilemedim ama karakterleriniz farklı.
Mesela sizin yerinizde kardeşiniz olsa ,size araba almaya destek olmak yerine önce ehliyetini alırdi ki bence sizde almalısınız zaten,almalıydınız.
Arabaya binerken benim arabama biniyorsun vb birşey dediğinde,bende ödeme yaptım,senin araban değil,ödediğimi verirsen senin araban olur ancak diyebilirdiniz. Alışverişe zaten götürsem kardeşimi,bana böyle saçma sapan konuşsa o an aldıklarımı toplar götürür iade ederdim,madem öyle işte böyle diyerek. İhtiyacım olsun olmasın yapardim bunu. Bir daha da alisverişe falan götürmezdim zaten.
Kardeşiniz şımarık tamam ama sizin de söyledikleriniz hoş olmamış. Gerekli tepkiyi gereken yerde verseniz zaten tepenize çıkmazdı bu kadar,sizde hakarete varan şekilde konusmazdınız ki zira birikmemiş olurdu icinizde,patlamazdınız böyle.

Sana deger vermeyeni saymayan biri icin nicin kafani yoruyorsun seni kimsenin üzmeyee isterse kardes vs ne olursa olsun birak ne hali varsa görsün sanirim annenden vs onlardan aldigi destekle bu tür terbiyesizligi yapabiliyor simdiye kadar hep o hakarete baslayip sen yutmussun simdiden sonrada hicbir lafin altinda kalma herkes haddini yerini bilecek o senden özür dilemedikten sonrada görüsme görüsürsende mesafeli ol ki anlasin eskisi gibi olmadigini hayatinda mutluluklar ve sagliklar dilerim hayat kisa sakin kimseyi dert edinip dert sahibi olma sevgiler..

aranızdaki sorunlar bundan ibaret değil gibi geldi bana,
2 yaş için abla demesi gerekiyor mu,
küçüklükten başlayan kardeş kıskançlığı var gibi

X