Karın germe sonrası geç dönemde nefes darlığı

Merhaba benim de ameliyatımın üzerinden yaklaşık 1 yıl geçmiş olacak haklısınız ama en azından istediğimiz bir karına sahip olduk bundan sonra daha dikkat edeceğiz Ben de menopoza girdim erken menopoza girdim daha doğrusu 10 yıl oluyor yediklerimize içtiklerimiz de dikkat edeceğiz öyle oluyor ki bazen fazla yemek yediğim zaman karnım veya dikişlerim patlayacak hissine kapılıyorum bilmiyorum sizde de var mı Bu tür durumlar Allah utandırmasın öyle dua edelim

Evt Allah utandırmasın inşallah..bu tür ameliyatlatda pişmanlık insanı depresyona sürüklüyor malesef..karar verirken iyi psikoanaliz yapılmalı..benim ikizgebelik sonrası karnım hem sarktı hemde sönmüş balon gibiydi..o buruşuk deriden kurtulmak istedim ama bu kas dikilme olayını o zamanlar çok anlamamıştım...şimdi bu olayı biraz kafaya taktım, bu da beni psikolojik olarak aşağı çekti..restriktif solunum yetmezliği(yani akciğer genişleyememene bağlı) olurmu diye korkuyorum..realself sitesinde bazı yorumlar falanda okuyunca, biraz da anksiyete oldu sanırım..

Evt Allah utandırmasın inşallah..bu tür ameliyatlatda pişmanlık insanı depresyona sürüklüyor malesef..karar verirken iyi psikoanaliz yapılmalı..benim ikizgebelik sonrası karnım hem sarktı hemde sönmüş balon gibiydi..o buruşuk deriden kurtulmak istedim ama bu kas dikilme olayını o zamanlar çok anlamamıştım...şimdi bu olayı biraz kafaya taktım, bu da beni psikolojik olarak aşağı çekti..restriktif solunum yetmezliği(yani akciğer genişleyememene bağlı) olurmu diye korkuyorum..realself sitesinde bazı yorumlar falanda okuyunca, biraz da anksiyete oldu sanırım..
Merhaba Dr gittiniz mi lütfen giderseniz yazın sıkıntı neden kaynaklanmış merak ediyorum bende ikiz doğurdum ve bu önümüzdeki kış bkatim germe ameliyatı istiyorum sizin cvbniz çok etkili olacak

Merhaba Dr gittiniz mi lütfen giderseniz yazın sıkıntı neden kaynaklanmış merak ediyorum bende ikiz doğurdum ve bu önümüzdeki kış bkatim germe ameliyatı istiyorum sizin cvbniz çok etkili olacak
Hayır doktora gitmedim,biraz zayıflayınca nefesim daha iyi oldu..derin nefes alamıyordum..şu ana yemek yiyince mide şişince yine yemekten sonra oluyor...bu ameliyatı gerçekten ihtiyacınız varsa olun(buruşuk bir deri ve çok sarkmış bi karın) yoksa ömür boyu aynı kiloda kalmak kolay değil..bunun yaşlılığı var, hastalığı var...ayrıca liposaksın da yapılınca kilo alıp vermelerde yağ dağılımı değişiyor..özellikle karın bölgesinden kilo almaya müsait bir vücut yapınız varsa, 5 kilo alıp 5 kilo versenizde karın içi yağ artıyor...beni bunları düşünmek strese sokuyor..aslında görünmeyen bir bölgeydi,eşim de sorun etmiyordu, yaptırmasamıydım diye düşünüyorum, vücudunla barışık olmak en güzeli

X