Karşıma kimse çıkmıyor :(

rinaklaw

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
35
19
20
Öncelikle merhaba. Buraya şimdi de biraz aşk hayatımla ilgili dert yanmak istedim :KK43:
Ben gerçekten şu son zamanlara kadar aşk/sevgili mevzularını hiç takmayan bir kızdım. Yani evet biliyorum yaşım çok büyük değil ama çocukluk/ergenlik aşkları da olur ya o tarz. Yani birilerinden hoşlanırdım ilgimi çekerdi ama hiç ciddi ilişki-sevgililik istemezdim. Kaçınırdım biraz. Bilmiyorum ya ilgimi bir yere kadar çektiklerinden ya da sevgili olmak ve ilişki ne bilmeyip bundan korktuğumdandı sanırım. Sonra lise 3 olduk tabii ve ben aşık oldum. Hayatımda hiç hiç tatmamıştım. İnanılmaz bir duyguydu ve ben bana göre çok üst model görüyordum onu. Onunla konuşmak,arkadaşlığı bile güzeldi derken maalesef bir şeyler olmadı oraları atlıyorum.

Sonra aşk acısı, sınav senem falan derken üniversiteye geçtim. Ve karşıma asssla kimse çıkmıyor. Yani konuşmak için yazan,arkadaşlarım aracılığıyla yazan vs. o tarz erkekleri saymıyorum. Çünkü ben flört etmem ve etmeyi sevmem. O şekilde karşıma çıkan insanlarla inanın 2-3 sohbetten anlayıp devam ettirmiyorum karşıdakini kırmayayım vaktini de çalmayayım diye çünkü ilişki olsun diye olsun ya da birileriyle konuşmak için konuşmayı hiç sevmem. Arada elektrik yoksa anlıyorum zaten hissedemiyorsam. Yani zaten ilişki insanı da olmadığım için bir ilişkimin olmaması değil olsa garip gelirdi heralde diye rahatsız da olmuyordum. Ama artık bu şekilde düşünemiyorum. Üniversite hayatım/genel hayatımdan monotonluğundan zaten memnun değilim. Orası da olmayınca insan tutunacak dal arıyor. Şimdi bir erkeğe mi bağlı bunlar diyeceksiniz biliyorum ama inanın sevgilisi olan arkadaşlarım benim kadar boşluğa/depresyona düşmüyor çünkü belli yaştan sonra arkadaşlar değil sevgilin biraz daha önemli oluyor hayatında. Yani arkadasım mesela ortamından memnun olmasa da sorun değil çünkü sevgilisi var onun ortamı var vs. Ya da bir baska arkadasım da memnun değil ama farklı ünilerde aynı bölümdeler onu motive ediyor çalıştırıyor vsvs. Yani ben de artık biraz o sevilme ve değer duygusunu ama sahte değil gerçek anlamda tatmak istiyorum. Ciddi bir ilişki istiyorum ama ben gerçekten nereden bulunuyor nereden karşıma çıkacak bilmiyorum. Yaşadığım yerde Ankara yani..

Öyle büyük bir kriterim de yok inanın tek bir noktam var o da şu iyi üniversite/bölümde olsun. Yani benden daha zeki bir insan olsun ki beni geliştirsin istiyorum. Benden zeki olmadığını anladığım an soğuyorum bir erkekten. Bi de aramızda çekim olsun başka da bir şey yok.Ama gerçekten karşıma çıkmıyor. Ve yaşım geç olmadan ilişki de istiyorum biliyorum yapmadıkça ileride daha da zorlaşacak gözümde büyüyecek vs.Nolur tavsiye verin yani şu konuda dert yanacağım demezdim ama cidden artık inanarak ve utanmadan söylüyorum yani birini ve sevgisini istiyorum.

Buluyor ama ne kadar sürüyor orası ayrı muamma, sürekli birilerini buluyorlar sabit kalmıyorlar ben öyle istemiyorum ki...
işte tam olarak zaten. ben de öyle günlük değiştirmelik ilişki istemiyorum. ama çevremde böyle çok sağlam sevgi dolu ilişkilerde görüyorum. liseden bulan çok var ama o olmadı maalesef.

ilişki insanı değilim, flört etmem, konuşmayı bitiririm.
Eee gökten mi inecek sevgili?
ilişki insanı değilim deme sebebim uzun bir ilişkim olmadığı için bir ilişki ya da ilişkiyi yürütme hakkında fikrim yok. flört ve konuşma yanlış anlaşılmış ama konuşuyorum evet ama olmayacağını anlayınca uzatmıyorum demek istedim. çünkü bir insanla uyuşuyor muyuz kafa yapısı ya da onu çekici bulup bulmamam yani bunları anlamam çok uzun sürmüyor ve gerçekten hoşlanmadıysam da kendimi de karşıdakini de oyalamak istemiyorum yoksa karşıma gerçekten olabilecek birisi çıksa da konuşsam..

Çok doğru bir yere değinmiş.Belki biraz daha dışa açılmalı biraz daha relax olmalısınız
dışa açılma ve relax olma kısmına katılıyorum evet bunu biraz daha yapabilmek gerek ama insan deneyimlemeyince daha çekimser oluyor sanırım ama diğer kısımları açıkladığım gibi

ilişki insanı değilim deme sebebim uzun bir ilişkim olmadığı için bir ilişki ya da ilişkiyi yürütme hakkında fikrim yok. flört ve konuşma yanlış anlaşılmış ama konuşuyorum evet ama olmayacağını anlayınca uzatmıyorum demek istedim. çünkü bir insanla uyuşuyor muyuz kafa yapısı ya da onu çekici bulup bulmamam yani bunları anlamam çok uzun sürmüyor ve gerçekten hoşlanmadıysam da kendimi de karşıdakini de oyalamak istemiyorum yoksa karşıma gerçekten olabilecek birisi çıksa da konuşsam..
Belki biraz daha konuşsanız daha iyi tanıyacaksınız. Ne kadar süre konusuyosunuz mesela?

Ha ben lise zannettim özür

Şey deneyebilirsin, eğer çevrende cidden hiç yoksa tabii nasıl birisini istiyorsun bilmiyorum ama istediğin kişinin bulunacağı ortamlara git

Mesela barlar vs iş görür
yani dediğim gibi zeki kendini bilen bir insan istiyorum onu da bar da bulur muyum meçhul ahdahhash aslında iyi fikir ama bar ortamı da pek bayılmam yani kaliteli bir yer mantıklı olabilir belki içip içip asılanların olduğu yerlerden çok

X