Kasım ALES'e Hazırlık Günlüğüm

Dün sabahtan aksama kadar dışarda koşturmaca yapmaktan eve geldigimde yorgunluktan oluyordum ve hiç çalışamadım ama bugun sabahtan oturdum.hic Türkçe bakmıyordum bugun Türkçe yaptim. Söz anlam-sözcükte anlam konu anlatımı ve 35 tane çıkmış soru ayrica da 1 tane 30 soruluk test bitirdim şimdilik:)

Süpersin arkadaşımmmm :nazar:
Ben de matematik işlem/modüler aritmetik video izledim ve 3 test çözdüm. Belki sonra biraz Türkçe çözerim.

ne güzel çalışıyosunuz.. iş yerimle ilgili sıkıntılarım var iş değişikliği yapmaya çalışıyorum bunları düşünmekten konstantre olamıyorum açıkcası

ne güzel çalışıyosunuz.. iş yerimle ilgili sıkıntılarım var iş değişikliği yapmaya çalışıyorum bunları düşünmekten konstantre olamıyorum açıkcası
Kıyamam tatlım çalışırken zor tabiki de .kasimdaki sınava mı girceksin peki ben mayistakine giricem mesela. Yoksa yds ye mi giriceksin sadece

Allah yardımcın olsun inşallah tez Zamanda bütün sıkıntılar çözüme kavuşur. İnsanın huzurlu bir ortamda olması çok önemli. Ama bunun seni demoralize etmesine izin vermemelisin. Ucundan kıyısından da olsa kendini zorlarsan belki kafanı dağıtmana bile yardımcı olur.

Sende süpersin tatlım denemelere başladın mı?

Canım planladığım gibi olmadı. Gün içerisinde hem özel ders veriyorum, hem ikinci yabancı dil çalışıyorum hem de alanımla ilgili okumalar yapmam gerekiyor. Hergün ALES mutlaka bakıyorum ama şuan planım eksik kalan 4-5 konuya çalışıp 1 hafta içinde denemelere geçmek. Bakalım inşallah :)

Canım planladığım gibi olmadı. Gün içerisinde hem özel ders veriyorum, hem ikinci yabancı dil çalışıyorum hem de alanımla ilgili okumalar yapmam gerekiyor. Hergün ALES mutlaka bakıyorum ama şuan planım eksik kalan 4-5 konuya çalışıp 1 hafta içinde denemelere geçmek. Bakalım inşallah :)
Baya yoğunmuşsun sen Can'ım geçersin ama sınava daha 1 ay var. Bir gir bakalım Nasıl gecicek

Bugün sadece geometri video izledim.... Yarın kendimi kapatıp tüm günümü eksik konulara ayırıp kurtulsam mı ne yapsam :) bilemedim. Of of. Ne zor sistemimiz var bizim...

Canım kusura bakma günlüğüne yazmak istemezdim ama kafam çok karışık lütfen bir fikir verir misiniz ?

Ben mayıstaki sınavdan 69 almıştım.Şimdi Kasım'daki sınava girip girmemek konusunda kararsızım. Yüksek lisansa başladım zaten. ÖYP için girecektim ama ÖYP de kaldırıldı. Girsem mi girmesem mi kararsızım :KK64: Birde sonbahar ALES zor oluyor diyorlar. Girip de yükseltemezsem boşa girmiş gibi olacağım. Lütfen bana fikir verir misiniz?

Canım kusura bakma günlüğüne yazmak istemezdim ama kafam çok karışık lütfen bir fikir verir misiniz ?

Ben mayıstaki sınavdan 69 almıştım.Şimdi Kasım'daki sınava girip girmemek konusunda kararsızım. Yüksek lisansa başladım zaten. ÖYP için girecektim ama ÖYP de kaldırıldı. Girsem mi girmesem mi kararsızım :KK64: Birde sonbahar ALES zor oluyor diyorlar. Girip de yükseltemezsem boşa girmiş gibi olacağım. Lütfen bana fikir verir misiniz?

Merhaba canım ne demek her zaman yazabilirsin. :) yüksek lisans sonrası doktora düşünüyorsan Ales'e tekrar girmeni öneririm. Doktora aşamasında da tekrar ALES devreye giriyor bildiğim kadarıyla. Belki yükseltirsin puanını. Yükselmese bile eski puanını kullanmaya devam edebilirsin o nedenle bir sakıncası yok. Yani bir kaybın olacağını düşünmüyorum.

Cok
Merhaba canım ne demek her zaman yazabilirsin. :) yüksek lisans sonrası doktora düşünüyorsan Ales'e tekrar girmeni öneririm. Doktora aşamasında da tekrar ALES devreye giriyor bildiğim kadarıyla. Belki yükseltirsin puanını. Yükselmese bile eski puanını kullanmaya devam edebilirsin o nedenle bir sakıncası yok. Yani bir kaybın olacağını düşünmüyorum.
Çok sağol canım tavsiye için. Dediğin gibi bir kaybim olmaz ama 70 tl vermek gözümde büyüyor :110:

Cok

Çok sağol canım tavsiye için. Dediğin gibi bir kaybim olmaz ama 70 tl vermek gözümde büyüyor :110:
Haklısın canım ÖSYM'ye verdiğim paralarla neler yapardım kim bilir :)) ama Napalım işte... Yüksek lisansa ne Zaman girdin? Zor bir süreç miydi yoksa kolay atlattın mı ? Ben de bunları merak ediyorum şuan tabi :)))
14 ünde bitiyor başvurular. Girersen başarılar dilerim :)

Haklısın canım ÖSYM'ye verdiğim paralarla neler yapardım kim bilir :)) ama Napalım işte... Yüksek lisansa ne Zaman girdin? Zor bir süreç miydi yoksa kolay atlattın mı ? Ben de bunları merak ediyorum şuan tabi :)))
14 ünde bitiyor başvurular. Girersen başarılar dilerim :)
Canım ben haziranda mezun oldum eylül de yüksek lisansa başladım. Açıkçası hiç çalışmadım sınava. Teknik bir geziye gitmiştik gece geldim sabah sınava girdim 69 aldım. Kendini çok kasma. Üniversitede daha zor sınavlara girdin bunu mu yapmayacaksin?

Canım ben haziranda mezun oldum eylül de yüksek lisansa başladım. Açıkçası hiç çalışmadım sınava. Teknik bir geziye gitmiştik gece geldim sabah sınava girdim 69 aldım. Kendini çok kasma. Üniversitede daha zor sınavlara girdin bunu mu yapmayacaksin?

Evet canım benim mülakat şeklinde olacak sanırım. Yazılı sınava gireceğim yerler de var ama mülakattan endişe ediyorum işte torpil vs. Ama kendime güveniyorum inşallah olacak :) ben de yeni mezun oldum, yds puanı bekledim, bahar dönemine başvuracağım :) tebrik ederim seni ne güzel :KK68:

Benim YDS puanım da yetti canım birde kendi bölümümde devam edince sıkıntı çıkmadı :KK68: torpil konusu can sıkıcı olabiliyor ama moralini bozma. Umarım güzel bir sonuç alırsın ve hersey gönlünce olur. Bu arada sormak istediklerin olursa özelden de yazabilirsin tatlım. Elimden geldiğince yardimci olurum

Benim YDS puanım da yetti canım birde kendi bölümümde devam edince sıkıntı çıkmadı :KK68: torpil konusu can sıkıcı olabiliyor ama moralini bozma. Umarım güzel bir sonuç alırsın ve hersey gönlünce olur. Bu arada sormak istediklerin olursa özelden de yazabilirsin tatlım. Elimden geldiğince yardimci olurum
Çok teşekkür ederim canım başarılar dilerim :KK200:

Kimse yok muuuu :)

Dün 2-3 test çözdüm sayısal sözel.
Bugün ise bayağı verimli geçti. Bütün gün permütasyon/kombinasyon/olasılık çalıştım. Videolar izledim, sorular çözdüm ve şimdi testlerini çözüyorum. 80 soru çözeceğim. Ve finish !

Oran-orantı video izlendi.
3 test oran-orantı, 2 test köklü sayılar çözüldü.
Eksik konular
*problemler
*üçgende benzerlik
*çember-daire
*katı cisimler

Bunları tamamlayıp denemelere odaklanacağım :)

X