Kavgasiz gunumuz yok!!!!

Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
Sebzeleri bile yıkamayan görümceye nasıl bebek emanet ediyorsunuz? Kim bilir o çocuğa nasıl muamele ediyordur?

Burada sorun görümce değil eş
Ikinizin arasindaki muhabbete salca olan o
Buna atarlanip trip atan küsen yemege oturmayan da o
Görümce cocuga bakiyor olabilir ama yemekten o da yiyecek bir işin ucundan tutabilir ayni sey eş icin de gecerli
Ev işleri ortak mi? Sanmiyorum kadin hem calisiyor hem ev islerine kosturuyor hem gorumcenin ergenlik triplerini hem esinin kusmelerini cekiyor hem de bebeginin sorumluluğunu aliyor gibi geldi
Kavga da birebir edilir herkesin önünde yapılana tartisma degil ego tatmini denir. Esiniz saygısız net!

Belki gergin olabilirsiniz bunun kaynağı eşinizle olan iletişim kopukluğu, zedelenen ilişki olabilir aksi halde 18 yaşında kızcağıza daha ılımlı yaklaşabilirdiniz. İlk salata yapar mısın teklifinizde hayır cevabı vermiş belli ki çok samimi değilsiniz sizi bir abla gibi görse yakın hissetse bu cevabı vermezdi ki yakında olmak zorunda değilsiniz
zaten ...
ama belki gerçekten unuttu ya da soyulması gerektiğini bilmiyordu olabilir kasten ortaya çıkaracağı onun yaptığı bilenecek olan bir salatayı o halde sunmak isteyeceğini sanmam.
Eşinizin tavrı hiç hoş değil malesef oda hiç ılımlı ve hoşgörülü değil ya o sizi bu halr getirdi ya siz onu.
online terapiste gidebilirsiniz ertelemeyin.

Görümce hem bebek bakip hem salata yapiyor. Bir de azar isitiyor. Hem de henuz ergen yasta.
Sonra suratina kola dökerim, agzina bilmem ne muhabbeti.
Bebege ve görümceye üzüldüm.

görümce sizin çocuğunuza bakıyomuş minnet duyacağınz yerde bi de onu yapsın şunu yapsın diyosunuz ya pes gerçekten. insanın başına ne geliyo hep ayağını yorganına göre uzatmamaktan geliyo misal siz bakamayacağıız çocuğu doğurmasaydınız görümceniz de gelmezdi psikolojiniz de bozulmazdı.
Görümce babasının hayrına bakmıyormus ama :)

Valla sizin ipler baya kopmus iletisim sorununuz vae. Diger konuları bilmiyırum ama kavga esnasınıda sarf edilen cümleler çok kötü. Hele de görünce nin yanında.ayrıca görümce de bebek değil bi salata yapmak zor değildir. Sizinle kalıyormıs 2 bucuk saat bebege bakıyormur 2 bucuk saat 24 saat değil yani onuda ücretli bakıyormus. Bu salata yapamaz anlamına gelmiyor o yemeği her birlikte yiyiorlar. Yani görümce çocuk değil hele salatayı yıkayamayacak kadar hiç değil. Eşinize karşı poz kesiyor bes belli. Ama. Eski konuları bilmediğim icin de cok yorum yapamam bilen arkadaslar daha iyi yorum yapmistir :) eş ailesi hakkında

Eşine şunu şöyle belki anlar iki kardeş tartisamazmi böyle aramıza girerek bizi görümce gelin yapıyorsun ..sen karşıma ki abla kardeş olabilelim diyebilirsin ama anlar mı bilmem

Onun kardesine bukdar duskun olmasida size kendinizi degersiz hissettiriyo dur.
Benimde boyle baş belalari vardi.
Eski esim surekli bacisini tutardi, yuzu asilsa kekkirintisi kesin bise yapti olurdu.
Valla okadar bikmistimki.
Kendimi degersiz hissettikce, yuvamada isinamamistim.
Boyle erkeklerle evlilik zor ilerliyo

ben olsaydım salatayı eşimden rica ederdim o da nasıl olsa kardeşine söyler abisini kıramaz kırsa da sorun değil o ikisi halletsin derim. benim eve gelen kız kardeşim de olsa söylemem valla eşime söylerim zaten kardeşim dayanamaz gelir mutfağa tabi tek sorun salataysa

Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
Bir kere esinizin tavri gercekten cok guzel, enazindan kardesine destek oluyor. Fakat bir bakici tutsaniz inanin 1000 lira bir sey degil, hatta hicbir sey. Kendi eksiklerini almaya kalksa yetmez bir para. O da para kazanacak ki kendi hayatini kurabilsin. Koyde bir sey yapamaz cunku, baski altinda yasayamaz. Yaninizdaki amaci bebege bakmak sanirim. Bence buyutecek bir sey yokmus aslinda olmasi gerekeni soyleyip tekrar havuc soyulabilinirdi fakat siz zaten rahatsiz oluyorsunuz. O zaman orda kalmasinin bir anlami yok. Biribirinize tahammulunuz kalmamis gorunuyor. Siz de bunaliyorsunuzdur esiniz karismamali size yardim etmeli fakat ayni zamanda siddet dilini birakmaniz lazim.

Son düzenleme:
O kismi bilmiyodum yazarken :KK43: ki gorumce gelmek istemis konu sahibi istememis gelmesini :KK43: ben 18 yasindaki kiza hadi gel bize bebek bak dediler sanmistim. Konu sahibine hak verdim ben kabul etmezdim gorumceyi keske o da etmeseymis :KK43:
Öyle canım ne biliyim zor durum ama bazı üyeler bayanın haksız olsugunu yazmıslar büyük ihtimal eski konulardan dolayı olabilir ben eski konuları bilmiyorum o yüzden cok yorum yapamıyorum :)

Evet veriyoruz eşim istedi zaten ve gorumcem köyden gelmsti bize ben bakiciyada verirdim sorun değildi. Ayrıca yemekleri vs hep ben yaparım ona asla yaptırmam.Kendide yiyecekti ve onemsememsi canımı sıktı. Abisinin yanında rol kesmesi falan ipleri kopardı bende
İşten çıkın evinizde çocuğunuza kendiniz bakın hiç can sıkmaya gerek yok eşiniz bütün sorumluluğu alsın madem

Kendi istegiyle gelmek istemis olsa bile abisi ve esi istemezse yine gelemezdi. Bastan konusulmustur bu konular herhalde diye dusunuyorum.

Ben 26 eşim 28 yaşında. Gorumcem bebegimize bakıyor 2.5 saat
Ama ne hikmetse hep abisinin yanında bisiler yapıyor ama o yokken ben rica ettiğimde mirin kırın benim taş kafalı kocamda beni şu luyor
Ya kusura bakmayın ama görümceniz siz varken yada yokken size iş salata vs. Yapmak zorunda değilki buçuk saat bebeğinize baktığı da yeterli ki bnce bakmak o sorumluluğu almak zorunda da değil daha 18 yaşında siz bebeğiniz sağ sağlim bulduğunuz için şükretmelisiniz k. Bakmaynda 18 yaşındaki kız bebek konusunda çokta tecrubeli değildir.. siz niye beklentiye giriyorsunuz ki görümcenizden yaaa yapamıyosan yemeyim salata yaniii... ve siz eşinize kolayı dökerim suratına diyerek kavgayı başlatmışsnz onun yerine hayatım sen yanlış anladın gel yemeğimizi yiyelim odamızda konuşalm deseniz nolurdu yanii bnce iletişiminiz de çok yanlış... ama en yanlışı 18 yaşındaki görümcenize hem bebek sorumluluğu yüklerkende biseyler beklemek....

Bu nasıl ilişki ya?

- Kolayı suratına dökerim.
-Dökte ağzına s....
- Ben senin ağzına ....

Konu görümcenin çocuk bakması degil.Konu görümce de degil aslinda.Ben size pes demeyecegim,konuyu bir daha okuyun diyeceğim.Konu sahibi görümcesine karsi gayet olumlu davranmış bundan daha güzel teşekkür olur mu?İnsan yeri geliyor 9 ay karninda tasidigi ,kendisi ne emeklerle buyuten annesiyle bile anlasamiyor. Görümceyle de anlasamayabilir ki ben gorumceyle olan iliskisinden hic olumsuzluk almadim.Kocasi denen şahıs fazla anlam yuklemis kardesine dedigim bu.Ha yuklemesin mi yuklesin ama hayat arkadasinii yererek anlam gostermeleri yapmasın yeter.Ben bunu vurguladim.
K. Bakmayın yorum yapmakta özgürsünüz ama bazı yerlerine katılmıyorm günümüzün 18yaşındaki gençleri malum hem 18 yaşındaki kıza bebek baktırıp hemde başka sorumluluklar vermeye çalışmak yanlış değil mi eşini demiyorm bike eşi olgın biri değil galiba orası belli ama görümce konusunda haklı bulmadım konu sahibini.. babanne anneanne görümce teyze hala bunlar bizlerin çocuklarını bakmak zorunda değiller bunu bi anlayalım öncelikle.... ben de çalısıyorm ama eşimle eve gelince bn evi süpürüyorsam bakıyorm bn demeden ıda peşimden evi siliyor. Konu sahibi eşiyle problemlerini çözmeli bnce görümceylw bir işi yok ki ben bebeğimi sağ sağlim bulduğuma şükrederim sonuçta o yaşı küçük bebek konusunda tecrubesiz bir kız yani

ben olsam ne yana doğru eğileceğimi bilmem çocuk bakımı sorumluluğunu ustleniyor diye, yok da havucu kabuğuyla rendelemiş diye paylıycam.
bazı insanlar hizmetçi bile değil gerçekten eşek arıyorlar kendilerine.
Aynen öyle hayır konu sahibi bakıcı tutsa sanıyo ki dip köşe ev temizliyip bide yemek yapacak .. öyle bisey yok bakıcılar peşin peşin söylüyolar sadece bebeğe bakarım başka bir seye el sürmem diye ha sürmesini istersen hem bebek bakımı+ ev işi ve yemek içinde + para istiyolar sigortası cabası hayı bırak o zmn görümceni tamam ablacım saol de yolla tut bakıcı bakalm o sana neler yapar ama ne kadara tabi

SIzi uzup demoralize etmek degil niye tim yanlis anlamayin ama benzsr sebeplerden 2.5 yil once ayrildim cunku duzelmiyor ya boyle yasayip gudeceksiniz yada ayrilip yeni hayata merhaba diyeceksiniz zor bir surec ama geciyor bi sekilde. Hakkiniz sa hayirlisi umarim sorunlari cozup mutlu mesut devam edeceginiz kararlar alirsiniz ama olmiyorsa da zorlama yin... esinizin yaklasimi hic hosuma gitmedi

X