Kaybettiğim davam, ödenmeyen nafaka, çıkmam gereken evim ve düşman başına ailem

Adalet sisteminin bir parçası olarak hakimi böyle bir şeyle suçlamanızı doğru bulmadım. Sadece bunu söylemek için geldim. Davanız, yanlış maddeye dayanarak açtığınız için reddedildiğini kendiniz söylemişsiniz. Gayet doğal bir durum bu. Dayandığınız maddedeki şartlar oluşmamışsa dava reddedilir. Bu durumda haklı haksız olmaz zaten. Sizin davanızın reddedilmesi sizi haksız, karşı tarafı haklı çıkarmaz.

Bu durum beni aşırı irrite ettiği için belirtme isteği duydum.
Beni de kadınların bu hale getirilmesi irite ediyor. Sanki ülkede hukuğu takan varmış da. Bu ülkede dosyanın bilmem neresinde yanlış yapılmış diye salınan katiller var. Zaten tıkanmış bir sistemi daha fazla tıkamak neden? Baştan reddetsinler.

Siz de "bu sistemin bir parçası olarak" zaten yol iz bilmeyen kadınların, bu hukuk sisteminde bu denli madur edilmesini doğru buluyor musunuz?

Nafaka yok, avukatlar parasını istiyor, kadının yumurta alacak parası yok 700₺ dilekçe parası verecek.

Baştan sona rezalet bir sistem.

Adalet bile zenginler için var. Bazılarına Twitter'da salak demeniz yeterken, bazıları bu durumda.

Avukatla ilişkimi kestim. İcra dilekçesi için 500 TL para istedi. Üstelik kaybettiğimiz davalardan birine de katılmamıştı ve hiçbir açıklama yapama zahmetinde bile bulunmadı. Karar da kesinleşti. Kendisi istinafa göndermenin gereksiz olduğunu söylemişti.

İcraya başvurdum, tebligat gönderttim. Şimdi eline ulaşmasını ve kesinleşmesini bekliyorum. Birkaç yerden "mahkemeden ceza alması için" ödemediği nafakanın üzerinden 1 ay geçmesi gerektiğini okudum. Bu doğru mu acaba? İcra kesinleştikten sonra hemen gidip dava açabilir miyim? Maaş haczi koydurmak için ne yapabilirim? Kusura bakmayın çok soru sordum, cevap verebildiğiniz kadarına vermenize de razıyım🙂
Merhaba tekrar bana özel mesaj atabilir misiniz ben size atamıyorum. Hemen değil ama gün içinde mutlaka dönüş yaparım

Hakimin yaptığı konuşmadan bazı cümleleri yazdım. Bence elle tutulur, gözle görülür, kulakla duyulur sebeplerdi.

Ailemin evine kiracı olarak gireceğim. Çıkacak olan kiracı 900 tlye otururken ben 1500 kira ödeyeceğim. Keşke başka şansım olsaydı da orada oturmak zorunda kalmasaydım.

Ben vergisini ödeyen bir vatandaş olarak zor duruma düştüğümde kendini sosyal olarak tanımlayan devlet yanında olsun, elimden tutsun isterim. Daha geçen ay sattığım 12 tane bez bebek için 500 TL vergi ödedim ve 1500ün üzerinde vergi borcum var. Ayrıca kayıtlarda kazancım, giderim, sigortamı bile ödeyemediğim gayet açıkken benim yardım isteğim geri çevrilirken bu ülkeye tek kuruş vergi vermemiş, çilesini çekmemiş insanların ekmek elden su gölden yaşaması onuruma dokunuyor. Ayrıca şu an ailemin evine gitmek zorunda kalmama sebep olan kiralık ev kıtlığı, ev fiyatlarının uçması da bu sorunun bir sonucu değil mi? Bu konuda daha fazla yazmayacağım zira site kurallarına aykırı. Sadece biraz empati yapmanızı ve tek isteğimin vatandaşlık haklarımın bir kısmını almak olduğunu bilmenizi istiyorum.

İlacım raporlu, sürekli kullanmam gereken bir ilaç. Ama buna rağmen verilmiyor.
siz de 900 verin neden daha fazla veriyorsunuz? ben olsam birkaç ay 1500 verip sonra 900 e dönerim , sonuçta kendi anne babanız sizi evden çıkaracak değil ....

Adalet sisteminin bir parçası olarak böyle hakimlerin olmadığını mı düşünüyorsunuz ?
İ

Beni de kadınların bu hale getirilmesi irite ediyor. Sanki ülkede hukuğu takan varmış da. Bu ülkede dosyanın bilmem neresinde yanlış yapılmış diye salınan katiller var. Zaten tıkanmış bir sistemi daha fazla tıkamak neden? Baştan reddetsinler.

Siz de "bu sistemin bir parçası olarak" zaten yol iz bilmeyen kadınların, bu hukuk sisteminde bu denli madur edilmesini doğru buluyor musunuz?

Nafaka yok, avukatlar parasını istiyor, kadının yumurta alacak parası yok 700₺ dilekçe parası verecek.

Baştan sona rezalet bir sistem.

Adalet bile zenginler için var. Bazılarına Twitter'da salak demeniz yeterken, bazıları bu durumda.
Buraya uzun uzadıya bir sürü şey yazarım. Ama ucu politikaya kaçar ve bu da forumda yasak. Bu sistemi ben bu hale getirmedim, düzeltecek olan da ne benim ne sizsiniz. Birbirimize diş geçirmemizin bir mantığı yok.

Şunu da eklemek istiyorum, konu sahibine yönelttiğim bir eleştiri için neden kutuplaştırıldım anlamıyorum. Yazdığıma dönüp tekrar baktım adalet sistemi güzellemesi falan mı yapmışım diye. Sadece mevcut somut gerçekliği ortaya koyduğum için bana ne yani sistem çok mu düzgün demeniz çok garip. Hala dediğimin arkasındayım davanın reddedilmiş olması doğal. Hakimin uslübu yanlış o ayrı.

Buraya uzun uzadıya bir sürü şey yazarım. Ama ucu politikaya kaçar ve bu da forumda yasak. Bu sistemi ben bu hale getirmedim, düzeltecek olan da ne benim ne sizsiniz. Birbirimize diş geçirmemizin bir mantığı yok.

Şunu da eklemek istiyorum, konu sahibine yönelttiğim bir eleştiri için neden kutuplaştırıldım anlamıyorum. Yazdığıma dönüp tekrar baktım adalet sistemi güzellemesi falan mı yapmışım diye. Sadece mevcut somut gerçekliği ortaya koyduğum için bana ne yani sistem çok mu düzgün demeniz çok garip. Hala dediğimin arkasındayım davanın reddedilmiş olması doğal. Hakimin uslübu yanlış o ayrı.
Siz sistemin bir parçası olarak üstünüze alıp, irite olduğunuz için söyledim ben bunları. Kadın da bir şey dememiş, hatta ben onun yerinde olsam bir ton söverdim bunlara. Başvuru yapan avukatta bu sistemin parçası değil mi? Eleştirilecek kişi de konu sahibi değil. Sıradan bir vatandaş bunları nasıl bilebilir?

Size kesinlikle diş falan geçirmek değil amacım. O doğruyu yapmış, bu şunu yapmış. Ama sonuç yok. Kadınlar için a da let y o k.

Siz sistemin bir parçası olarak üstünüze alıp, irite olduğunuz için söyledim ben bunları. Kadın da bir şey dememiş, hatta ben onun yerinde olsam bir ton söverdim bunlara. Başvuru yapan avukatta bu sistemin parçası değil mi? Eleştirilecek kişi de konu sahibi değil. Sıradan bir vatandaş bunları nasıl bilebilir?

Size kesinlikle diş falan geçirmek değil amacım. O doğruyu yapmış, bu şunu yapmış. Ama sonuç yok. Kadınlar için a da let y o k.
Son cümlenizi erkek müvekkillerim de kendi lehine çevirip söylüyor. Tüm sistem kadınları koruyor diyorlar. Mesela işçi-işveren uyuşmazlıklarında da işçi diyor sistem işvereni koruyor, işveren diyor sistem işçiye öyle haklar veriyor ki tepemize çıkıyor. Ne taraftan bakıldığına göre değişir bu durum. Sistem salt şu grubu koruyor diyemem, korumaya çalıştıklarında başarılı oluyor diyemem.

Tekrar tekrar tekrar söylüyorum, yorumumda maddi gerçeklikten bahsettim. Yanlış sebebe dayanarak açılan dava reddedilir, iki kere iki beş etmez. Kadın eşini başka kadınlarla yazışırken görüp aldatmadan açar. Ama bu aldatma değildir, güven sarsıcı harekettir ve davası reddedilir. Doğru olan budur. Burada hakime suç addetmek doğru değildir, anlatmaya çalıştığım bu.

Bişey sorucam. Tebligattaki barkodu Ptt üzerinden aratınca bulunamadı diyor. Neden olabilir acaba?

Karsi tarafin kusurlu oldugunu ispatlayamazsaniz davaniz reddedilir. Hic cevap vermese bile, iddialari reddetmis sayilir. Hatali acilmis bir dava varsa elde, usul esastan her zaman ustundur kurali gecerli olur. İslah olmuyor bosanma sebebi degistirilemez. Hakimi neden kotulediniz anlam veremedim. Kimin ne oldugunu, girdiginiz 5 dklik durusmada bilemezsiniz.
Sorunuza gelirsek, icra mudurlugu sizin talebinizle islem yapar. Talep edin.
Ben neden evli kalmak istemediğim bir insanla yaşamak zorunda kalıyorum sebep neyse ne benim evimdeki huzursuzluğum çocuklarımın huzursuzluğu demek zaten

Merhaba, beni hatırlayan var mı:) 2 yıllık bir boşanma sürecinin sonunda, davanın yanlış maddeden açılması sonucu davam reddedildi ve 3 yıl daha resmi olarak evli kalmakla cezalandırıldım(!)

Davayı kaybettiğimde beri ailemle kavgalıyız. Karşı tarafa ve aileme gün doğdu. Artık herşey için beni suçluyorlar. En son anneler gününde konuştuk ve tüm ısrarlarına rağmen o adamla tekrar bir araya gelmeyeceğimi söylediğim için ve "çocukları babalarına ver öyle gel" şeklindeki tavsiyelerini(!) reddettiğim için annem olacak kadın bana defalarca ahlaksız dedi. Dayanamayıp "sizin çocuğunuz olarak doğduğum güne lanet olsun" deyip kapattım.

O evlilikte çok şey yaşadım evet ama ben bitirdikten 2 yıl sonra bile bu hakaretleri, acıları, zorlukları çekmek isyan etmeme sebep oluyor. Dünyada olduğum için ve cahil yaşlarımda anne olup onları da bu hayata mecbur bıraktığım için kendimden ve beni bu dünyaya getirenlerden nefret ediyorum. Hiç doğmamış olmayı o kadar çok isterdim ki.

Neyse işte bir yandan bu baskıyla başa çıkmaya çalışırken diğer yandan karşı tarafla uğraşıyorum. Hakim tedbiren 1800 nafaka bağlamıştı. Karar duruşmasında da nafakanın devamına ve arttırma talebinin reddine karar vermişti. Artmasında gözüm yok, nafakayı ödesin yeter. Birkaç gün önce artık ödemeyeceğini yazdı. Ben de pazartesi günü icra takibi başlattım, tebligat yollattım. O da ayrı bir süreç ve mahkeme için dilekçe yazdırmaya bile 700 TL istiyorlar, benim ise yumurta alacak param yok:) Haa unutmadan, ev sahibimin çıkmam için verdiği süre bu ay doluyor. Ailemin kiradaki evine geçeceğim, oradaki kiracının çıkmasını bekliyorum. Karın ağrılarının büyük kısmı da bundan. Kardeşimi evlendirip o eve koymak istiyorlar ben ise iki çocukla gelip tüm planlarını bozmuş oluyorum. Başlarına kalıcam diye ödleri patlıyor.

Onlardan daha çok korkan biri varsa o da benim. O mahalleye, o insanlara katlanmak zorunda kalmak ayrı, geçim sıkıntısı ayrı kabus. Taşınacağım ama nasıl? İşler durma noktasında gelen siparişlerle anca temel gıda malzemeleri alabiliyorum. Nafakayı kiraya veriyordum, adi herif onu da ödemeyecek ve bu ayki kirayı kredi kartından avans çekip ödeyeceğim. (daha sonra mahkemenin maaşına haciz koyacağını umut ediyorum). Bu konudaki haklarımı bana bildirecek avukat arkadaşlar varsa minnettar olurum.

Öyle işte. Hayatımın en çaresiz, en yalnız, en kırılgan zamanlarından geçiyorum ve tek yardımcım olan psikiyatri ilacımı da sigortamı ödeyemediğim için bırakmak zorunda kaldım. Tamamen savunmasız bir halde bir günün diğerini kovalamasını izliyorum. Aile bakanlığına yazdım bir umut ama tahmin edeceğiniz gibi suriyeli olmadığım için cevap alamadım. İçim daha fazla şişerse yanlış şeyler yaparım korkusuyla bari yazarak biraz rahatlayayım dedim. Okuduğunuz için teşekkürler...
Allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah

Konu sahibi bu davayı benzer şekilde başka bir platformda da yazdınız mı? Çok benzer şeyler okudum onu anımsattı bana.

Son cümlenizi erkek müvekkillerim de kendi lehine çevirip söylüyor. Tüm sistem kadınları koruyor diyorlar. Mesela işçi-işveren uyuşmazlıklarında da işçi diyor sistem işvereni koruyor, işveren diyor sistem işçiye öyle haklar veriyor ki tepemize çıkıyor. Ne taraftan bakıldığına göre değişir bu durum. Sistem salt şu grubu koruyor diyemem, korumaya çalıştıklarında başarılı oluyor diyemem.

Tekrar tekrar tekrar söylüyorum, yorumumda maddi gerçeklikten bahsettim. Yanlış sebebe dayanarak açılan dava reddedilir, iki kere iki beş etmez. Kadın eşini başka kadınlarla yazışırken görüp aldatmadan açar. Ama bu aldatma değildir, güven sarsıcı harekettir ve davası reddedilir. Doğru olan budur. Burada hakime suç addetmek doğru değildir, anlatmaya çalıştığım bu.
Evet benim de aldatılma şüphelerim vardı,aldatma konusuyla dava açmak istedim avukatım somut delil yok reddedilir dedi evlilik birliğinin temelinden sarsılması konusuyla açtı.

Siparişler azalıyor demişsiniz sanırım kendi işinizi yapıyorsunuz. Yasak değilse ürünlerinizi paylaşın belki destek amaçlı almak isteyenler olabilir.

Evet benim de aldatılma şüphelerim vardı,aldatma konusuyla dava açmak istedim avukatım somut delil yok reddedilir dedi evlilik birliğinin temelinden sarsılması konusuyla açtı.
Özel boşanma sebepleri reddedilir belki hakim kabul etmez diye davayı iki sebepten de açarız hatta. İşte aldatmadan veya evlilik birliğinin temelden sarsılmasından boşanmalarına karar verilmesine... diye belirtiriz. Bazı avukatlar çok toy olabiliyor, konu sahibinin avukatı gibi. Avukatlar da kendi yanlışını örtmek için hakimi suçluyor müvekkile karşı.

Özel boşanma sebepleri reddedilir belki hakim kabul etmez diye davayı iki sebepten de açarız hatta. İşte aldatmadan veya evlilik birliğinin temelden sarsılmasından boşanmalarına karar verilmesine... diye belirtiriz. Bazı avukatlar çok toy olabiliyor, konu sahibinin avukatı gibi. Avukatlar da kendi yanlışını örtmek için hakimi suçluyor müvekkile karşı.
Aslında bu yaptığı basit bir hata değil,kadının hayatını direkt etkileyen bir hata,bunu biz bile kk da öğrenirken onun bilmemesi...

Boşanma davası konusu kapandı zaten. Karar kesinleşti. 3 yıl beklemek zorundayım. Benim sorum nafaka ödemeyeceğini söyleyen nafaka yükümlüsü ile ilgili. İcraya verdim. 7 bin birikmiş nafaka var o ayrı ama aylık nafaka çok önemli. O parayı almam şart.
Adliyeye gidip durumunun olmadığını baroluktan ücretsiz avukat talep ettiginizi söyleyin ,ben yaptım maaşına haciz konuluyor toplu nafaka gelicek,yükseltme de yaptırcam sende iste avukattan ,sokesöke alıyor avukat korkma sakinol rahatla biraz .imkansız birşey değil .ve yaşadıkların için üzüldüm ben de çok zorluk çektim halende çekiyorum ,nekadar zorda olsanda rabbine sığın ancak oşekil gönlün ferahlar işlerin yoluna girer .kimseden fayda olmaz . Rest çektiğin ailenin evinde oturmak yerine başka çaren yokmu ?

Korkma nafakayı bağlattırır avukat sadece aldığin toplu nafakadan yüzde 5 veriyorsun .avukat tutsanda ücretli enazından senden bişey gitmiyor gelen nafakadan verceksin

Adliye baroluğa avukat talebini alcak işlemler başlancak kolaygelsin .lanet okuma tavsiyem

Hakimin yaptığı konuşmadan bazı cümleleri yazdım. Bence elle tutulur, gözle görülür, kulakla duyulur sebeplerdi.

Ailemin evine kiracı olarak gireceğim. Çıkacak olan kiracı 900 tlye otururken ben 1500 kira ödeyeceğim. Keşke başka şansım olsaydı da orada oturmak zorunda kalmasaydım.

Ben vergisini ödeyen bir vatandaş olarak zor duruma düştüğümde kendini sosyal olarak tanımlayan devlet yanında olsun, elimden tutsun isterim. Daha geçen ay sattığım 12 tane bez bebek için 500 TL vergi ödedim ve 1500ün üzerinde vergi borcum var. Ayrıca kayıtlarda kazancım, giderim, sigortamı bile ödeyemediğim gayet açıkken benim yardım isteğim geri çevrilirken bu ülkeye tek kuruş vergi vermemiş, çilesini çekmemiş insanların ekmek elden su gölden yaşaması onuruma dokunuyor. Ayrıca şu an ailemin evine gitmek zorunda kalmama sebep olan kiralık ev kıtlığı, ev fiyatlarının uçması da bu sorunun bir sonucu değil mi? Bu konuda daha fazla yazmayacağım zira site kurallarına aykırı. Sadece biraz empati yapmanızı ve tek isteğimin vatandaşlık haklarımın bir kısmını almak olduğunu bilmenizi istiyorum.

İlacım raporlu, sürekli kullanmam gereken bir ilaç. Ama buna rağmen verilmiyor.
Çıkan 900 siz öz kızı 1500 bu nasıl iş ya 🤨 1500liraya baska ev yokmu gerçekten baktınız mı iyice . 1500 verdikten sonra onların lafsözlerinine mi katlanacaksınız ,avukat haciz koyar nafakaya rabbim yâr ve yardımcınız olsun .ben de geçtim bu zorluklardan geçiyor ama geçmeyen dert yok güçlü kalın evlatlarinız için

X