Kaybettiğim davam, ödenmeyen nafaka, çıkmam gereken evim ve düşman başına ailem

Beni de kadınların bu hale getirilmesi irite ediyor. Sanki ülkede hukuğu takan varmış da. Bu ülkede dosyanın bilmem neresinde yanlış yapılmış diye salınan katiller var. Zaten tıkanmış bir sistemi daha fazla tıkamak neden? Baştan reddetsinler.

Siz de "bu sistemin bir parçası olarak" zaten yol iz bilmeyen kadınların, bu hukuk sisteminde bu denli madur edilmesini doğru buluyor musunuz?

Nafaka yok, avukatlar parasını istiyor, kadının yumurta alacak parası yok 700₺ dilekçe parası verecek.

Baştan sona rezalet bir sistem.

Adalet bile zenginler için var. Bazılarına Twitter'da salak demeniz yeterken, bazıları bu durumda.

Merhaba tekrar bana özel mesaj atabilir misiniz ben size atamıyorum. Hemen değil ama gün içinde mutlaka dönüş yaparım

siz de 900 verin neden daha fazla veriyorsunuz? ben olsam birkaç ay 1500 verip sonra 900 e dönerim , sonuçta kendi anne babanız sizi evden çıkaracak değil ....

Adalet sisteminin bir parçası olarak böyle hakimlerin olmadığını mı düşünüyorsunuz ?
İ

Buraya uzun uzadıya bir sürü şey yazarım. Ama ucu politikaya kaçar ve bu da forumda yasak. Bu sistemi ben bu hale getirmedim, düzeltecek olan da ne benim ne sizsiniz. Birbirimize diş geçirmemizin bir mantığı yok.

Şunu da eklemek istiyorum, konu sahibine yönelttiğim bir eleştiri için neden kutuplaştırıldım anlamıyorum. Yazdığıma dönüp tekrar baktım adalet sistemi güzellemesi falan mı yapmışım diye. Sadece mevcut somut gerçekliği ortaya koyduğum için bana ne yani sistem çok mu düzgün demeniz çok garip. Hala dediğimin arkasındayım davanın reddedilmiş olması doğal. Hakimin uslübu yanlış o ayrı.

Siz sistemin bir parçası olarak üstünüze alıp, irite olduğunuz için söyledim ben bunları. Kadın da bir şey dememiş, hatta ben onun yerinde olsam bir ton söverdim bunlara. Başvuru yapan avukatta bu sistemin parçası değil mi? Eleştirilecek kişi de konu sahibi değil. Sıradan bir vatandaş bunları nasıl bilebilir?

Size kesinlikle diş falan geçirmek değil amacım. O doğruyu yapmış, bu şunu yapmış. Ama sonuç yok. Kadınlar için a da let y o k.

Son cümlenizi erkek müvekkillerim de kendi lehine çevirip söylüyor. Tüm sistem kadınları koruyor diyorlar. Mesela işçi-işveren uyuşmazlıklarında da işçi diyor sistem işvereni koruyor, işveren diyor sistem işçiye öyle haklar veriyor ki tepemize çıkıyor. Ne taraftan bakıldığına göre değişir bu durum. Sistem salt şu grubu koruyor diyemem, korumaya çalıştıklarında başarılı oluyor diyemem.

Tekrar tekrar tekrar söylüyorum, yorumumda maddi gerçeklikten bahsettim. Yanlış sebebe dayanarak açılan dava reddedilir, iki kere iki beş etmez. Kadın eşini başka kadınlarla yazışırken görüp aldatmadan açar. Ama bu aldatma değildir, güven sarsıcı harekettir ve davası reddedilir. Doğru olan budur. Burada hakime suç addetmek doğru değildir, anlatmaya çalıştığım bu.

Bişey sorucam. Tebligattaki barkodu Ptt üzerinden aratınca bulunamadı diyor. Neden olabilir acaba?

Ben neden evli kalmak istemediğim bir insanla yaşamak zorunda kalıyorum sebep neyse ne benim evimdeki huzursuzluğum çocuklarımın huzursuzluğu demek zaten

Allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah

Konu sahibi bu davayı benzer şekilde başka bir platformda da yazdınız mı? Çok benzer şeyler okudum onu anımsattı bana.

Evet benim de aldatılma şüphelerim vardı,aldatma konusuyla dava açmak istedim avukatım somut delil yok reddedilir dedi evlilik birliğinin temelinden sarsılması konusuyla açtı.

Siparişler azalıyor demişsiniz sanırım kendi işinizi yapıyorsunuz. Yasak değilse ürünlerinizi paylaşın belki destek amaçlı almak isteyenler olabilir.

Evet benim de aldatılma şüphelerim vardı,aldatma konusuyla dava açmak istedim avukatım somut delil yok reddedilir dedi evlilik birliğinin temelinden sarsılması konusuyla açtı.
Özel boşanma sebepleri reddedilir belki hakim kabul etmez diye davayı iki sebepten de açarız hatta. İşte aldatmadan veya evlilik birliğinin temelden sarsılmasından boşanmalarına karar verilmesine... diye belirtiriz. Bazı avukatlar çok toy olabiliyor, konu sahibinin avukatı gibi. Avukatlar da kendi yanlışını örtmek için hakimi suçluyor müvekkile karşı.

Aslında bu yaptığı basit bir hata değil,kadının hayatını direkt etkileyen bir hata,bunu biz bile kk da öğrenirken onun bilmemesi...

Adliyeye gidip durumunun olmadığını baroluktan ücretsiz avukat talep ettiginizi söyleyin ,ben yaptım maaşına haciz konuluyor toplu nafaka gelicek,yükseltme de yaptırcam sende iste avukattan ,sokesöke alıyor avukat korkma sakinol rahatla biraz .imkansız birşey değil .ve yaşadıkların için üzüldüm ben de çok zorluk çektim halende çekiyorum ,nekadar zorda olsanda rabbine sığın ancak oşekil gönlün ferahlar işlerin yoluna girer .kimseden fayda olmaz . Rest çektiğin ailenin evinde oturmak yerine başka çaren yokmu ?

Korkma nafakayı bağlattırır avukat sadece aldığin toplu nafakadan yüzde 5 veriyorsun .avukat tutsanda ücretli enazından senden bişey gitmiyor gelen nafakadan verceksin

Adliye baroluğa avukat talebini alcak işlemler başlancak kolaygelsin .lanet okuma tavsiyem

Çıkan 900 siz öz kızı 1500 bu nasıl iş ya 1500liraya baska ev yokmu gerçekten baktınız mı iyice . 1500 verdikten sonra onların lafsözlerinine mi katlanacaksınız ,avukat haciz koyar nafakaya rabbim yâr ve yardımcınız olsun .ben de geçtim bu zorluklardan geçiyor ama geçmeyen dert yok güçlü kalın evlatlarinız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…