Kayınvalide mi, bakıcı mı ?

bakıcı bir süre bakar sonrada kreşe verirsiniz zaten .en ufak birşeyde başa kalkıyor herşey

Ne bakıcı ne kayınvalide al 2 yıl ücretsiz izin kendin bak..
Kusura bakmayın ben bu konuda kindarım o çocuğu yaptıysan bakacaksın gerekirse daha tasarruflu olup çalışmayacaksın..
Maaşının yarısını bakıcıya verceksin zaten yol parası yemek parası derken 3 kuruş daha fazla kazanmak için çocukları telef etmeyin allah aşkına ya..

Emzirme döneminde çalışan anneler:KK20:

Öyle bir imkanım olsa zaten hiç düşünmem.Tabi ki yaptıysam bakacağım zaten onun için en doğruyu bulmaya çalışıyorum.
3 kuruş fazla kazanmak değil de eşimin maaşının yarısı neredeyse kiraya gidiyor diyeyim siz düşünün gerisini.

bakıcı bir süre bakar sonrada kreşe verirsiniz zaten .en ufak birşeyde başa kalkıyor herşey
Tabi bir de ben baktım annem baktı durumu falan var haklısınız.Ama zaten kayınvalidem de baksa bakıcı kadar olmasa da para vermeyi düşünüyorum en azından bir şeyler alırım ona altta kalmam.Benim sorunum paradan öte güven.Bakıcıya güvenebilir miyim onu bilmiyorum .

Öyle bir imkanım olsa zaten hiç düşünmem.Tabi ki yaptıysam bakacağım zaten onun için en doğruyu bulmaya çalışıyorum.
3 kuruş fazla kazanmak değil de eşimin maaşının yarısı neredeyse kiraya gidiyor diyeyim siz düşünün gerisini.
E senin maaşının yarısı da bakıcıya gidecek..madem maddi sorunların var kayınvalidene bırakman en mantıklısı

Tabi bir de ben baktım annem baktı durumu falan var haklısınız.Ama zaten kayınvalidem de baksa bakıcı kadar olmasa da para vermeyi düşünüyorum en azından bir şeyler alırım ona altta kalmam.Benim sorunum paradan öte güven.Bakıcıya güvenebilir miyim onu bilmiyorum .
güvenmek zorundasın mecburen ,yani çok iyi araştırman lazım şimdiden başla mesela ,

Çok iyi bakacağından şüphem yok canım o konuda eminim çünkü eltimin çocuklarına davranışlarını görüyorum ve çok sabırlı.
Herkes çocuğuna çok düşkündür muhakkak hatta eşim de bana diyor belki sen de böyle olacaksın ama bana kayınvalidem oğlunun evlendiği,artık yeni bir hayatı olduğunu kabullenememiş gibi geliyor.Bizim hayatımızın içinde olmak istiyor ama bu mümkün değil.Eminim sen böyle değilsindir.
Benim kızım henüz 4 yaşında:) daha ozaman lara çok var ama düşündükçe evli olsa bile uzun süredir görmesem bende ona yemek yapmak isterdim empati tapıyorum yoksa kötü niyetli değildir

E senin maaşının yarısı da bakıcıya gidecek..madem maddi sorunların var kayınvalidene bırakman en mantıklısı
Maddi sorun şu şekilde ben işi bırakıp izne ayrılamam ama bakıcıya para ayırabilirim.
Benim kayınvalidemi sorma sebebim bakıcı parası vermemek değil sadece güven.Yoksa param gitmesin diye ona baktırayım demiyorum.

Icinize sinen bir bakıcı bulup birde kamera taktirirsaniz sizden rahatı olmaz diye düşünüyorum..
3 yaşında oğlum var ne zaman babannesi ile bir araya gelsek,vermediğimi bile bile çay kahve içirmeye çalışır..İstediğiniz kadar uyarın gizli de olsa bildiğini yapıyor..oğlum çok şükür ki anne kızar acı o diyip kaçıyor yanıma..
Diyeceğim o ki tek sorununuz oğlu ile iletişimi olmayacak,söz de geciremeyeceksiniz..

Benim kızım henüz 4 yaşında:) daha ozaman lara çok var ama düşündükçe evli olsa bile uzun süredir görmesem bende ona yemek yapmak isterdim empati tapıyorum yoksa kötü niyetli değildir
Ben bakıcı ya güvenmezdim ayrıca hep aklım kalırdı

Kötü niyetli değil ama olması gerekenden fazla bir düşkünlük.Biz aynı şehirde de yaşadık o zaman da sürekli arayıp yemeğe çağırıyordu uzaklıkla ilgisi yok aşırı derecede bir düşkünlük var ama sinir bozucu bir düşkünlük.Yoksa benim de annem gelince bana yemek yapar evimi temizler otururuz ama eşimle benim peşime takılmaz biz yalnız kalınca hemen gelmez.
Bir de o kısım var işte zaten benim en büyük sorunum güven :KK43:

Icinize sinen bir bakıcı bulup birde kamera taktirirsaniz sizden rahatı olmaz diye düşünüyorum..
3 yaşında oğlum var ne zaman babannesi ile bir araya gelsek,vermediğimi bile bile çay kahve içirmeye çalışır..İstediğiniz kadar uyarın gizli de olsa bildiğini yapıyor..oğlum çok şükür ki anne kızar acı o diyip kaçıyor yanıma..
Diyeceğim o ki tek sorununuz oğlu ile iletişimi olmayacak,söz de geciremeyeceksiniz..
Rahatlık açısından tabi ki bakıcı ama güven açısından bakıyorum.Evet bir de o bildiğini okuma durumları var ben sütümü sağıp bırakıp gideceğim mesela bunu garipseyecek çünkü böyle bir şey görmemiş.
Ama şunu söyleyeyim arkadaşlarımdan çocuğuna bakıcı bakanlar da gizli gizli çocuk seviyor diye annesinin onaylamadığı şeyleri onlara yedirip içiriyor. Mesela bir bakıcı annesi ketçap yedirmiyor ama ben patates kızartınca üstüne sıkıyorum annesi yokken çünkü çok seviyor kıyamıyorum demiş.

4 aylik bebege bakici da bakabilir, zaten ele avuca gelecek kadar buyumus oluyor. Kvyi hic karistirma ama kendisi kafasinda plan yaparak ben bakicam torunumu kimselere birakmam falan da diyebilir, o da var

Kötü niyetli değil ama olması gerekenden fazla bir düşkünlük.Biz aynı şehirde de yaşadık o zaman da sürekli arayıp yemeğe çağırıyordu uzaklıkla ilgisi yok aşırı derecede bir düşkünlük var ama sinir bozucu bir düşkünlük.Yoksa benim de annem gelince bana yemek yapar evimi temizler otururuz ama eşimle benim peşime takılmaz biz yalnız kalınca hemen gelmez.
Bir de o kısım var işte zaten benim en büyük sorunum güven :KK43:
Evet o konuda haklısın eşin annesiyle konuşsun karımla özelimiz var diye

4 aylik bebege bakici da bakabilir, zaten ele avuca gelecek kadar buyumus oluyor. Kvyi hic karistirma ama kendisi kafasinda plan yaparak ben bakicam torunumu kimselere birakmam falan da diyebilir, o da var
Ben ona bakabilme ihtimalini söyledim eşim de söyledi.Ama ben şu an her eşimle konuştuğumda bakıcı bakacak diyorum.Annem bakar gelir falan diye planlar kurmuyorum ki önceliğimin bakıcı olduğunu bilsin diye.

Evet o konuda haklısın eşin annesiyle konuşsun karımla özelimiz var diye
Eşime dedim ama bu konuda ne diyebilirim beni daha az sev diyemem ki dedi bana konuşunca illa ki konuşulur ama senin aran bozulur bu defa da anlatmak istediğimizi anlamaz dedi.Bir de senin annen sana böyle davransa ben bir şey demezdim diyemezdim çünkü yapacak bir şey yok dedi.Ama benim annemin böyle davranmayağından da emin belki de onun rahatlığıyla diyor.

Önünüzde uzun bi zaman var iyice araştırın ve bi bakıcı bulun.
Bakıcıya neden dediğimi yapmadın diyebilirsiniz ama kv ye diyemezsiniz. Ve o çocuk sizin kv nizin kurallarıyla büyür. Sonrada çoook büyük bi ihtimalls bi konu daha açıp ne yapsamda kv gitse dersiniz.
Ayrıca kv bakıcıdan daha iyi bakacak diye bi garantide yok yani

Herkese günaydın :KK200:
Bu soru eminim çokça sorulmuştur bir kez de ben sorup fikrinizi almak istiyorum.
Allah nasip ederse nisanda çocuğum olacak ve ben çalışıyorum.Eylülde işe dönmek zorunda kalacağım ve o zamana kadar bebeğim 4 aylık falan olacak.
Kimisi diyor o kadar küçük bebeği bakıcıya bırakma sonra çok üzülürsün kimisi diyor bakıcı daha iyidir.Çok kararsız kaldım.Öncelikle şunu söyleyeyim kayınvalidemle çok şükür bir sorunum olmadı,çocuğa iyi bakacağından da eminim ama kayınvalidemle ilgili kararszılığımın sebebi birincisi aynı şehirde yaşamıyoruz eğer çocuğa bakmaya gelirse çocuğa baktığı süre içinde bizde kalacak.Diğer sebep ise ki benim için en büyük sorun bu kayınvalidem eşime aşırı derecede düşkün ama ben abartmıyorum gerçekten aşırı derecede düşkün.Örnek vereceğim;Tatilde bize geldiler 15-20 gün falan kaldılar.Biz eşimle uyanıp mutfakta kahvaltı hazırlamaya geçiyoruz aradan beş dakika geçmiyor hemen yanımızda ama eşim işe gittiğinde ben kahvaltı hazırlarken gelmedi mesela.Eşim işten geliyor oğlum geldi diyerek koşa koşa kapıyı açmaya gidiyor.Eşim işten geliyor hemen benden önce ona yemek hazırlamaya kalkıyor eşimin gözünün içine bakıyor resmen bir şey dese de yapsam falan diye asla kıyamıyor ona bir dakika olsun yanından ayrılmak istemiyor.Sanki benim onla evlendiğimi kabullenememiş gibi ki kıskandığını da düşünüyorum.Bu konuyu eşimle konuştum benim bu konuda yapabileceğim bir şey yok, beni daha az sev diyemem ki dedi o da haklı doğru ne diyecek kadının kendisi anlamalı.
Şimdi benim korkum kayınvalidem gelirse çocuğa bakmaya eşimle yalnız kalma gibi bir durumum olmayacak anne sen yarım saat bak biz biraz dışarı çıkalım gibi bir durumum da olmayacak her yere üç kişi gidip gelmek zorunda kalacağız her şeyi üç kişi yapmak zorunda kalacağız çünkü eşimin yanından ayrılmak istemiyor.
Eşimin asla haksız olduğunu düşünmez ne dese inanır eşim ne dese onun için doğrudur.Diyelim tartıştık bana surat asacak ya da tavır yapacak.
Bir de eşime olan aşırı düşkünlüğünden dolayı çocuğumu da benden kıskanıp ona da aynı şeyi yapar mı diye düşünüyorum.
Kafam çok karışık lütfen fikir verin bana.Her şeyi kafama çok takarım ve en ince ayrıntıya kadar takılırım tabi bu da benim için bir sorun.
Kusura bakmayın çok uzun oldu inşallah cümleleri topralayabilmişimdir.Yazdıkça aklıma yeni şeyler geliyor.

herşeye bu kadar takılmayın arkadaşım kadın başka memlekette yaşıyormuş belliki oğluna hasret koşacak kapıya napsın ..benim kayınvalidemde aynısı ..nadir görüyor özlüyor benimde oğlum var daha iyi anlıyorum artık onu..birde bakıcı konusunda en melek kayınvalide bile aynı evde yaşamaya başlayınca muhakkak sorunlar oluyor ama eğer bebeğim için bazı şeyleri tolere ederim görmezden gelirim diyorsan olabilir ama doğumdan sonra öyle bir psikolojiye giriyorsun ki herşey herkes batıyor insana bu durumlarıda göz önünde bulundur canım sağlıklı doğumlar diliyorum sana inşallah bebiş için doğru kararı verirsiniz

Güvendiğim birileri var da sanırım taşınacağız burdan tabi bakıcı bulmak da dert benim için :KK43:
Annem bile kayınvaliden baksın ondan iyi bakmaz hiçbir bakıcı diyor.Kendi keyfim için çocuğumu tanımadığı birine emanet edecekmişim gibi geliyor kendimi bencil bulup üzülüyorum bazen de.
Canım eşinle aran iyi olmasa hergün tartissaniz, stres olsan, bebek bundan çok mu iyi etkilenecek???

X