Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Ne alakasi var yazdigimla bunun? Küsmekten ote ne çözüm var? Maddi olarak rahat olsalar neyse ama iki ay ekside olmak ne demek hamile bir kadin icin? Gecim sıkıntısını dusunmek ne demek? Bu strese ne gerek var ki? Ablasiyla hastaneye gidiyormus zaten hep.
Daha önce devlet hastanesine gitmiş ama gördüğü tedavi sonuç vermemiş o yüzden özel hastaneye gitmek istiyor şeklinde anladım ben.

Dahiliye için ise devlete randevu alın demiş.

Dediğiniz gibi yiyici mantıkta bir anne olsa, iki bölüm içinde özel hastaneden randevu alın derdi bence.

insanlık ölmüş te haberimiz yok pamuk .

Aslinda herseyin cözümü iletisimden gecer. Ama kimse birbiri ile artik dogru dürüst konusmadigi icin, böyle kücük olaylar kocaman dert gibi görünür. Özele gitmek istemenin sebebi büyük ihtimalle "orda daha iyi bakiyorlar parali oldugu icin" düsüncesi. Halbuki özelde olanin illaha daha iyi olacagi anlamina gelmez. Öncelikle rahatsizligi icin en tecrübeli doktor kim onu arastirirdim. Oda yapilacak sa onu son aylara birakmak iyi olmamis ama madem öyle oldu o zaman onu gercekten zamanla yapardim cünkü bebek ilk aylar yanimda yatar nede olsa. Ilk bebek ilk heycan anliyorum ama durumlar ortada. Madem cok sıkışacaklar (cocuk odayi demiyorum) o zaman acik acik esi hem annesi hem babasi ile konusacak.

Ne alakasi var yazdigimla bunun? Küsmekten ote ne çözüm var? Maddi olarak rahat olsalar neyse ama iki ay ekside olmak ne demek hamile bir kadin icin? Gecim sıkıntısını dusunmek ne demek? Bu strese ne gerek var ki? Ablasiyla hastaneye gidiyormus zaten hep.

Sizce küsmek gercekten herhangi bir sorunu cözüyor mu aileler icinde? Sizin ailenizde cözdüyse ilk defa sahit olacagim su an.

Daha önce devlet hastanesine gitmiş ama gördüğü tedavi sonuç vermemiş o yüzden özel hastaneye gitmek istiyor şeklinde anladım ben.

Dahiliye için ise devlete randevu alın demiş.

Dediğiniz gibi yiyici mantıkta bir anne olsa, iki bölüm içinde özel hastaneden randevu alın derdi bence.
Ben devlet hastanesi kısmını kaçırmışım. Direkt konu sahibinin muayene oldugu ozel hastaneye gideceğini anladim masraflari biz karşılayacağız yazınca.

Sizce küsmek gercekten herhangi bir sorunu cözüyor mu aileler icinde? Sizin ailenizde cözdüyse ilk defa sahit olacagim su an.
kanser tedavisi gören ablasını hastane içinde yalnız bırakıp nasıl doktora gitsin tahlil versin kadın. bunu bile düşünemiyor bazı üyeler :kızgın:

Ben devlet hastanesi kısmını kaçırmışım. Direkt konu sahibinin muayene oldugu ozel hastaneye gideceğini anladim masraflari biz karşılayacağız yazınca.
Konu da belirtmiş, randevu aldık gitti, ilaçlar ise yaramamis ağrım var diye sizlanıyor şeklinde, o ağrılara da inanilmiyor yani.

Ayrıca kanser hastası ablayla kendisine randevu alıp muayene olmasının beklenmesi de normal değil.

Kadin küsebilir,ama oglundan yinede isteyebilir. Kadin bakmak zorunda degil, ama oglu elinden geldigi kadar maddi manevi yardim etmek zorunda.
Ben kendi hayatim uzerinden yorum yapiyorum. Boyle bir durumda esim benden gizli para gondermez. Hesaplarini biliyorum çünkü. Zaten bolluk bereket icinde olsak niye gondermiyoruz diye bana karşı cikabilir esim. Ancak konu sahibi iki aydir ekside. Ayrica hamile ve bir sürü eksik varmis. Hamile kadini, yeni baba olacak adamı geçim stresine sokmak haksızlık.

Konu da belirtmiş, randevu aldık gitti, ilaçlar ise yaramamis ağrım var diye sizlanıyor diye o ağrılara da inanilmiyor yani.

Ayrıca kanser hastası ablayla kendisine randevu alıp muayene olmasının beklenmesi de normal değil.
Bu süreçte en olmasi gereken ayni anda muayene olmak bence. Hasta kemoterapideyken kendisi gidip muayene olabilir. Ayri zamanlarda hastaneye gidip baska bir gun de kanser hastasina refakatçi olmak hastayi da tehlikeye atar.

Ah azizim konu kayinvalide olunca sapkadan tavsan cikarilmasi beklenir maalesef!😞
acaba kendi anneleriyle çok mu iyi anlaşıyorlar ya da kızkardeşleriyle çok merak ediyorum.onlar hakkında neredeyse hiç konu açılmıyor var sa yoksa kayınvalide ve görümce namı diğer görümcek konuları hep.bende buna şaşarım yıllardır

Sizin fikriniz nedir? Karşısına alip konuşsun mu iki aydir eksideyiz diye? 60 yasindaki kadin bunu anlamiyor mu? Bebeğiniz gelecek ben masraf olmayayim ablamla gittigimizde muayene olurum demiyor. Yiyici kayinvalideye sahip olsaniz ne zor bir durum oldugunu anlardiniz.
Ben her zaman dürüstçe konuşmaktan yanayım.
Evet alsın karşısına konuşsun
İnsanlara durmaları gereken mesafeyi ve inceliği lafı evirip çevirmekle, yan yollara sapmakla anlatmak kendi seviyenizi düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz.
Zaten konu sahibinin mantıklı bir nedeni var.
Eşi ve kendisi o sebebi söyleyecekler
Ve başka bir formül bakılacak
İyi bir devlet hastanesi ya da ileri alınmış bir tarih vs gibi.
İnsan ilişkilerinde içinde bulunulan durum bizim gösterdiğimiz tepkilerle şekillenir
Nahoş bir kayınvalide varsa daha mesafeli ve saygılı olunur
İlla kayınvalide olmak zorunda değil burada herkes hayatında sizin tabirinizle " yiyici" insanlarla karşılaşmıştır

acaba kendi anneleriyle çok mu iyi anlaşıyorlar ya da kızkardeşleriyle çok merak ediyorum.onlar hakkında neredeyse hiç konu açılmıyor var sa yoksa kayınvalide ve görümce namı diğer görümcek konuları hep.bende buna şaşarım yıllardır
Boyle insanlar bencildir sadece o vardir hayatta bence.
Gorumce ve kayinvalide ise onlar icin 3. derece insandir. Ben eslerini sevdiklerini dusunmuyorum. Aaa eger sevseler bu isler buraya gelmez zaten!
Cok tuhaf ve uzucu gercekten😖

Galiba oturdukları evde hastaneye götürmeyi yük gördükleri insanlara ait ama evlatları buna karşılık bir sağlık problemleriyle bile ilgilenmesin böyle evlat evlerden ırak

Bu süreçte en olmasi gereken ayni anda muayene olmak bence. Hasta kemoterapideyken kendisi gidip muayene olabilir. Ayri zamanlarda hastaneye gidip baska bir gun de kanser hastasina refakatçi olmak hastayi da tehlikeye atar.
Öyle mi dersiniz?

Devlet hastanelerinde muayene, tahlil, görüntülenme her biri için ayrı sıra bekleniyor.

Kemoterapi saatler sürüyorsa dediğiniz mümkün olabilir ancak.

Ayrıca kayınvalide ve kayınpederinin düşüncesiz olduğunu sanmıyorum, eğer düşüncesiz olsalardı size kendi evlerini verip kira derdinden kurtarmazlardı sizi. Ailesinin evinde oturuyorsunuz bir zahmet götürün hastaneye ne olacak? En azından 1000 lira masraftan kurtarmışlar sizi.

X