Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Sizin anneniz hasta olsaydı gelme götürmem masraflarını karşılayamam yük oluyorsun diyemi düşünürdünüz?
Herşey hemen olmak zorunda değil, mesela parkeler. Parke kötü olunca cocuk uyuyamayacak mi nolacak sanki. Heyecanlanıyorsunuz haklısınız ama kendinizi bu kadar sıkıştırmanıza gerek yok, yavaş yavaş hersey olur.
Coronadan dolayı korkup istemiyoruz deseniz haklıydınız ama maddi olarak bize yük derseniz cok ayıp bir düşünce. Özel hastanede atla deve değil fiyatlar. Muayene ucreti + röntgen çekilir kan bakılır en fazla mr istenir onuda devlette yaptirirsiniz. Ayrıca siz değil eşiniz gider zaten.
Eşim gidemez. İşi gereği. Benimle bile doktora gelmiyor. Ben ya kendi annemle gidiyorum ya da kendim gidiyorum. Özele gittiğşm hastaneye götürürüm. Ama devlete gidemem. Evet heyecanım var, ama onlarda da şu var hamileliğimin ilk gününden beri durumumuz o zamanlar daha iyiydi, o zaman bile herşeyi eltimden almamı istediler, eltimden beşik vs aldım zaten, daha da eltimler alınıyor diye laf söz olmuştu. Sürekli eşimi masraf yapmayın yapmayın, kardeşinin bebeğinin kıyafetlerini giydirirsiniz diyordu hep. Zaten çok birşey almadım ki. Birileri gibi yok cinsiyet partisi, babyshower bile düşünmedim, bebeğime gittim ikinci el araba aldım sıfıra vereceğimiz para ile başka eksiklerini karşılarım diye. Hastane için anne bebek çantası vsleri bile öteledim doğuma yakın alırım diye, pijama bile pahalı diye almadım sıkıntıya giriyoruz diye. Pek birşey de almadım yani. Kendi annem alıyordu sıkıntı çekmeyeyim diye.

Kaynanam gelmesin demiyoruz ki. Her zaman bütün masraflarını biz karşıladığımız için şuan sıkıntıdayken bize zor geliyor.

Zaten 5 6 sene oldu kuzum daha babam emekli olduğunda yoksa 5 seneye kadar evimiz yoktu. Bütün akrabalarımızın evi falan varken biz geçim derdindeydik. Üniversite 3. sınıftayken babam iş kurmaya başladı annemin altınlarıyla yoksa nerdeee. Ben babamdan kitap parası istemeye utanıyordum. Şimdide babamın akciğeri zaten veremden dolayı kötü durumda fıtıkları boğazında kistler kötü huylu birde arada acillik oluyor küt bir yerlerde düşüyor. Ödümüz kopuyor. İki seneye bırakcak bu işleri memur maaşı birde elinde ne kalırsa devrettikten sonra artık dayanamıyor yüzü baya çöktü cildi aşırı sarktı 70 yaşındaki insanın yüzü gibi oldu😞 Annemde beter durumda boynu beli fıtık diz kapağı kayık 25 yaşındaki çocuğu fizik tedaviye götürüp getiriyor. Evdeyken ben kardeşimi kucağıma alıp yatağa tuvalete götürüyorum. Öyle rahat bir hayatımız yok emin ol tek derdim ben evlendikten sonra annem iyice kötü olursa ayy varya bu akşam herkes ağlıcak anlatamadığım benimde o kadar şeyim var ki ağlamak istemiyorum
Geçmiş olsun Allah şifa versin üzülme yıpratma kendini bu kadar elinden gelen bişey yok canım burası dünya imtihanlar bizim için maleseff

Zaten 5 6 sene oldu kuzum daha babam emekli olduğunda yoksa 5 seneye kadar evimiz yoktu. Bütün akrabalarımızın evi falan varken biz geçim derdindeydik. Üniversite 3. sınıftayken babam iş kurmaya başladı annemin altınlarıyla yoksa nerdeee. Ben babamdan kitap parası istemeye utanıyordum. Şimdide babamın akciğeri zaten veremden dolayı kötü durumda fıtıkları boğazında kistler kötü huylu birde arada acillik oluyor küt bir yerlerde düşüyor. Ödümüz kopuyor. İki seneye bırakcak bu işleri memur maaşı birde elinde ne kalırsa devrettikten sonra artık dayanamıyor yüzü baya çöktü cildi aşırı sarktı 70 yaşındaki insanın yüzü gibi oldu😞 Annemde beter durumda boynu beli fıtık diz kapağı kayık 25 yaşındaki çocuğu fizik tedaviye götürüp getiriyor. Evdeyken ben kardeşimi kucağıma alıp yatağa tuvalete götürüyorum. Öyle rahat bir hayatımız yok emin ol tek derdim ben evlendikten sonra annem iyice kötü olursa ayy varya bu akşam herkes ağlıcak anlatamadığım benimde o kadar şeyim var ki ağlamak istemiyorum
Nereye dokunsak orası kanıyor. Biraz da benim yüzümden konu buralara geldi. Hakkini helal et istemezdim üzmeyi.

Kv ye devletten randevu alın sadece. Özel için hiç ses etmeyin.
Kenardaki altınları bozdurmayun. Olmadı dolap vs almayın bebege simdilik sart değil. Parke ve boya işi yapın diycem ama ilk etapta zaten sizin odada kalacak ayrı odaya acelesi yok bence.
Hayırlı olsun bu arada.
Çocuğun eşyalarını koyacak dolap yok. Nereye koyayım şimdi bile poşette duruyor eşyalar dolaplar dolu yer yok. Bazanın altı ve koltuklar dolu. Eşim birine özele birine devlete gösterexek heralde ama yanında gider mi bilmiyorum. Özele giderken yanında giderim ama devlete giderken gidemem. Devletler çok kalabalık. Zaten ilk lafını ben yapmadım, eşim yaptı. Ben eşime birşey demedim bile, eşim kendisi konuyu açtı, annem gelecek, bu ay da ona çalışacağız, onun hastane masraflarını karşılayacağız, geldiği yerde de imkanı olduğu halde aynı şeyleri duyup aynı ilaçları kullanacağı halde burada hastaneye çıkacak dedi. Annen gibi iğne verirlerse de bir ben bir kardeşim öder dedi çünkü kp ödemez. (annemle aynı hastalık, geldiği yerde aynı teşhis konuldu. Tek çözümü ya bacağından ameliyat olacak, ya da geçici süre idare etmek için 1000 tl lik iğne vurduracak.)

Geçmiş olsun Allah şifa versin üzülme yıpratma kendini bu kadar elinden gelen bişey yok canım burası dünya imtihanlar bizim için maleseff
Öyle tabide takmamak elde değil. 25 yaşında bir çocuk küçükken okuma yazma öğrenmek istemedi sakatım beynim yok öğrendem ne olacak diyip dururdu. Şimdi yeni okuma yazma öğrenmeye başladı. Heceleyerek. Kafasında hayaller var anne lise okuyucam üniversitede okuyacam tesla olucam. Cennette yürücem senide yanımda cennete götürcem der. Bazen bi bakıyorsun kötü olumsuz düşünüyor bi bakıyorsun dışarı çıkma isteği oluyor. Hevesleniyor yırtık kot giymek istiyor ama sürünürken dizlerini kanatıyor alamıyoruz. Televizyondaki gençlere özeniyor. %99 zihinsel ve spastik ama ablaları görseniz konuşmaları ya bu çocuk peltek konuşuyor ama çok zeki dersiniz. Kardeşimi ders çalıştırırken dinliyor ertesi gün soruyorum kardeşim bilemeyince hemen okumuşşş cahilll itiy buygayları o ( itil bulgarları) bir şey konuşuyoruz babam der ki acı bana dokunuyor uyuyamıyorum baba miden sorunlu yoksa acı metabolizmayı çalıştırır der bizi güldürür

Diğer konular hariç anne veya babanın hastane masrafını yük görmeniz gerçekten çok kötü bir durum şok oldum desem yeridir. Sağlık bu yani hani sağlık yada zor durumda kalındığında yardım yapılmalıydı onu bile artık insanlar yük görüyor. Annem hasta olsa kenarda neyim var neyim yok feda ederdim.
Ya biz herşeylerine maddi olarak yardımcı oluyoruz. İnanın düğünde tek 1 tl bile takmadılar üstümüze beklemedik de evimizin eşyalarını herşeylerini kendimiz aldık. Hiç beklenti içinde olmadık, kendileri bizim size borcumuz var dediler hep. Altınları borç olarak görün biz size parasını vereceğiz dediler. Lafını bile etmedik. Diyorum ya faturalarını, vergilerini, sigortalarını, arabalarının masraflsrını vs biz karşılıyoruz yardımcı oluyoruz çoğu zaman diye. Kontürlerini bile biz alıyoruz. Durumları iyi, evleri arabası var. Rahatları bizden iyi. Maddi gelirleri iyi. Kp laf ediyor diye para istiyor eşimde kaynımda para gönderiyor, buraya geldiğinde cebine harçlık koymadan geri de göndermiyoruz. Onlar ise hala bizden para vs alıp ev alma derdinde veya eşimle kaynıma ev aldırıp ödetme derdindeler.

Öyle tabide takmamak elde değil. 25 yaşında bir çocuk küçükken okuma yazma öğrenmek istemedi sakatım beynim yok öğrendem ne olacak diyip dururdu. Şimdi yeni okuma yazma öğrenmeye başladı. Heceleyerek. Kafasında hayaller var anne lise okuyucam üniversitede okuyacam tesla olucam. Cennette yürücem senide yanımda cennete götürcem der. Bazen bi bakıyorsun kötü olumsuz düşünüyor bi bakıyorsun dışarı çıkma isteği oluyor. Hevesleniyor yırtık kot giymek istiyor ama sürünürken dizlerini kanatıyor alamıyoruz. Televizyondaki gençlere özeniyor. %99 zihinsel ve spastik ama ablaları görseniz konuşmaları ya bu çocuk peltek konuşuyor ama çok zeki dersiniz. Kardeşimi ders çalıştırırken dinliyor ertesi gün soruyorum kardeşim bilemeyince hemen okumuşşş cahilll itiy buygayları o ( itil bulgarları) bir şey konuşuyoruz babam der ki acı bana dokunuyor uyuyamıyorum baba miden sorunlu yoksa acı metabolizmayı çalıştırır der bizi güldürür
Uyaniksa öp onu nolur. Uyuyorsa da sabah öp olur mu? Mahvolduk gece gece.

Eşinin annesini doktora götürmesi ve gerekirse masrafını karşılaması kadar doğal bir şey yok.
Eşi de olsa dahi. Elinde para olmasada borç eder yine götürürüm. Sen şuan çocuğun için neler neler yapmaya çalışıyorsun. Kv de çocukları için ya yapmıştır ee bırakta hastaneye kadar götürsün. Bir zahmet.
Hastaneye götürme konısunda sizi haksız buldum.
Bunu ben söylemedim ki eşim düşündü. Eşim kendisi gitmiyor bile yanında ben götürüyorum ben gidiyorum. Ki karnım burnumda, zaten zor yürüyorum, bana diyor sen götürürsün ikisine de annemi. Herşeyi hep bana yığıyor. Benim çocuğum için yapmaya çalıştıklarım da en başından beri onların gözüne batıyor daha çocuğuma bir tek birşey almadığım zaman bile eltinden al eltinden al masraf yapma etme oldu. Ama kendilerinin her masrafına durumları vs olduğu halde eşim koşarken, eşimden eksideyiz, dişimizi sıkmamız lazım diye laf işiten, çocuğa alacağımız bir şey için veya doğum zamanı kendime alacağım birşey için daha almadan laf işiten ben oldum.. Ben her fırsatta kendimden kısıyorum. Bana yine kendi anne babam alıyor durumu görüp. Eşim ve kardeşi ailesinin onları maddi para kaynağı, sövüşleme aracı olarak görmesinden dolayı sürekli üzülüyorlar. Anne babalarından destek değil köstek gördükleri için kardeş kardeşe yardımcı olmaya çalışıyor genelde. Kaynana kayınoedere kalsa biz çoluğumuza çocuğumuza kendimize birşey almayalım sıkalım, kv kp e para verelim onlar ihtiyaçları olmadığı halde ev alsınlar biz kredi borcu ödeyelim vs.

Hastaneye oğlu götürüp getirsin siz gitmeyin hamile halinizle. Risk altındasınız. Korona var. Altınlarınızı bozdurmayın yatacak bi yer bulunur. İlle yatağa ne gerek var. Daha doğum parasını kenara koymamışsınız belli olmaz para ihtiyacı olur o zaman bozarsınız. Dişinizi sıkın bozmayın helede KV lafıyla falan asla. Gün gelir bozdu yediniz derler kıymette bilmezler
Oğlu dsha şimdi beni aradı sen götürürsün o yapamaz edemez diye. Yani oğlu kendi uykusundan feragat etmeyip karnı burnunda hamile karısını gönderecek. Kendisi gider devlete, özelde ben yanında olurum, devlet kalabalık dedim. O yapamaz edemez dedi. Ama yapıyor ediyor bu zamana kadar ben mi vardım, ayrıca hamileyim de.

Eşim gidemez. İşi gereği. Benimle bile doktora gelmiyor. Ben ya kendi annemle gidiyorum ya da kendim gidiyorum. Özele gittiğşm hastaneye götürürüm. Ama devlete gidemem. Evet heyecanım var, ama onlarda da şu var hamileliğimin ilk gününden beri durumumuz o zamanlar daha iyiydi, o zaman bile herşeyi eltimden almamı istediler, eltimden beşik vs aldım zaten, daha da eltimler alınıyor diye laf söz olmuştu. Sürekli eşimi masraf yapmayın yapmayın, kardeşinin bebeğinin kıyafetlerini giydirirsiniz diyordu hep. Zaten çok birşey almadım ki. Birileri gibi yok cinsiyet partisi, babyshower bile düşünmedim, bebeğime gittim ikinci el araba aldım sıfıra vereceğimiz para ile başka eksiklerini karşılarım diye. Hastane için anne bebek çantası vsleri bile öteledim doğuma yakın alırım diye, pijama bile pahalı diye almadım sıkıntıya giriyoruz diye. Pek birşey de almadım yani. Kendi annem alıyordu sıkıntı çekmeyeyim diye.

Kaynanam gelmesin demiyoruz ki. Her zaman bütün masraflarını biz karşıladığımız için şuan sıkıntıdayken bize zor geliyor.
Peki bu kadar sıkıntıdayken belli bir süre zaten sizinle aynı odadak olacak olan bir bebeğe oda yapmak ne kadar mantıklı ? Ayrıca kendiniz söylediniz kaynpederiniz kayınvalidenize harçlık bile vermediğini..

Kayınvalidenizin hastane masrafı haricinde yazıyorum, çocuk odasını hemen yapmak zorunda mısıniz?

İlk başlarda çekmeceli bir beşik işinizi görür.

Bebeğiniz zaten sizin yanınızda olur bir süre, elzem ihtiyaçlar ve doğum masrafıni halledince de odayı hazırlasiniz.

Herşey bir anda olmak zorunda değil bence.
Beşik var dolap yok. Eltim sepet beşik verdi. Gardrop lazım. Çünkü gerçekten evde bebeğin eşyasını koyacak yer yok. Yatağı sonra alırız dolabı ve odayı yapalım boyatalım en azından burası böyle durmasın dedik. Çünkü parkeler gerçekten utanç verici bir halde. Evlendiğimizden beri öyle yapıştırma kağıt vs ile kaplayarak idare ettik ama şimdi idsre edexej durumda değil. Koltukların altında bile kv nin eşyaları vs var. Hiç yer yok.

Merhaba hanımlar. Doğuma 2 ay kaldı. Bebek alışverişimizin çoğunu yaptık fakat bir takım eksiklerimiz var. Çocuk odası olacak oda tadilata girecek, tadilat dediğim de şöyle, karanlık kaldığı için açık renk aydınlık olacak bir renge boyanacak ve parkeleri daha önce su borularının patlamasından dolayı su aldığı için kabarıp kırılmış kötü bir vaziyette o yüzden değiştirilecekti bunları da maaş alınca maaştan hemen sonra izinli günümüzde yaparız demişti eşim. Ayrıca çocuk odası için dolap vs alacaktık, anne bebek çantası ve hastanede lazım olacak pijama vb. şeyler gibi ufak tefek görünen ama maddi olarak masraf çıkaracak eksiklerimiz var.

Gelelim asıl konuya. Kayınpederim emekli, ev borcu bitti, hiçbir masrafları borçları yok. Geçim olarak bizden daha iyiler, köyde yaşıyorlar. Kayınvalidemle para konusunda sıkıntj yaşıyorlar. Kayınvalideme harçlık vs vermiyormuş sürekli bundan eşime dert yanıyordu, eşimle kaynımdan para istiyordu. Kayınvalidem hastalanmış, bacakları dizleri çok ağrıyormuş. Biz yaşadıkları şehirdeki bir hastaneden randevu aldık oraya gitti göründü, ilaç vs vermişler ama iyi gelmedi iyileşemedim hala ağrılarım var diye sızlanıp durdu. Kayınvalidem bir yandan hasta ablasıyla da ilgileniyor. Ay içerisinde bir kaç haftada bir ablasını hastaneye kemoterapiye götürüyorlar fakat oraya gitmişken doktora görüneyim edeyim demiyor eşime bundan dolayı sızlanıyor.
Eşimde gitmişken doktora görünseydin dediğinde sen çok biliyorsun zaten, biz okumadık cahiliz filan diye laflar ediyor. Kayınpederim de ilgilenip götürmüyormuş heralde doktora.

Dün kayınvalidem eşimi arayıp hafta içi köyden yanımıza geleceğini. Onu doktora götürmemizi istiyor. Benim doğum kontrollerimş yaptırdığım özel hastaneye bacakları için çıkacakmış, birde devlet hastanesinden de randevu al oraya da dahiliyeye gideceğim diyor. Bu kız karnı burnunda hamile korona morona kapar hastane hastane dolaştırmayayım demiyor, kendimiz zor gidiyoruz hastaneye. Onu da geçtim kayınvalidemin hastane masraflarını da biz karşılayacağız. Eşim geçen ay eksiye girdik bu ay elimizxe bu kadar var ve bebeğin odasını yapacaktık edecektik, annem bize masraf çıkartacak yine eksiye gireceğiz ne yapacağız bilmiyorum diyor. Annesinşn gelip burada doktora çıkmasını istemiyor. Çünkü her türlğ masraf vs bize kalıyor. Destek olmuyorlar hep köstek oluyorlar. Çocukları olacak, masrafları olur vs demiyolar aman taksitle yaparsınız edersiniz doğduktan sonra zamanla yaparsınız diyolar, hep çocuklarını söğüşleme derdindeler. Memlekettte ev bakıyorlarmış, hala bizden medet umuyorlar para için, kaynım da onların çocukları olacak masrafları vs var benim de yeni çocuğum oldu bizden ekmek çıkmaz demiş onlara. Yani diyeceğim o ki çok düşüncesizler.
Bebek odası alacağız kv bana da yatak alın vs ben gelince çocuğun odasında yatarım vs diyor. 🙄 Çok tuhaflar. Eşim kenarda köşede duran gram ve çeyreklerimizden birazınj bozduralım bebeğin kalan eksiklerini öyle alalım diyor. Doğumda hastane ücretini taksit yaptırırız kartı doldurmayalım diyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Bozdurunca da yerine koyulmuyor biriktirmesi zor oluyor. Ne yapalım sizce?
Şu zor günlerde haklısınız ne diyelim.
Onlarda haklı,sizde..😕

Kadın rahatsızlığı için devlet hastanesine gitmiş sonuç alamamış üstelik, ilk tercihi oğlum beni özel hastaneye götürsün olmamış.

Kayınpeder de kayinvalideye maddi anlamda sıkıntı yaşatıyorsa oğlundan böyle birşeye istemesi kadar normal birşey yok.
Sonuç alamadı değşl ki, doktor diyor ağır iş yapma etmr, dikkat et. Kadın inatla köyde canım sıkılıuor diye tarla bahçe işi yapıyor ağır işler yapıyor, yapma diyoruz yapmadan duramıyorum diyor. Doktorun verdiği 1 haftaşık kremi iki günde bitirmiş boca etmiş ağrıyor diye. Ağrıyor ama dikkat etmiyor. Kireçlemenin iğne ve ameliyay dışında tedavisi yok ki. Aynı rahatsızlık kendi annrmde de de var. Anneme de doktor ya iğne ya ameliyat. İğne geçici ameliyat kalıcı dedi. İğnesi de 1000 tl. Olay bu. Burda ben kendim gidiyorum eşim en başında 1 2 kere geldi bir daha gelmedi hastaneye benimle. Şimdi annesini de devlete benim götürmemi istiyor. Kendisi giidip uykusundsn feragat edip götğrmek istemiyor hamşle karnı burnunda karısından bekliyor herşeyi.

Peki bu kadar sıkıntıdayken belli bir süre zaten sizinle aynı odadak olacak olan bir bebeğe oda yapmak ne kadar mantıklı ? Ayrıca kendiniz söylediniz kaynpederiniz kayınvalidenize harçlık bile vermediğini..
kadına kocası değer vermiyormuş onu anladık ama bu kadının suçu mu? koca tedavi ettirmezse evlat ilgilenmeli evladın görevidir çünkü.bir şey takmadılar diyor ben buna da inanmadım az çok bir şeyler takmışlardır mutlaka.o kadar altın nereden geldi bir kısmını satıp araba almışlar hala da varmış

Son düzenleme:
1. Altınlarınızı bozdurmayın yerine asla konmuyor
2. Kv hastaneye gidecekse anne paran varsa git bizde yok malesef diye açık açık söylesin eşiniz.
3. Hamile halinizle bu korona da hastane hastane koşturmayın ya eşiniz götürsün ya da kendi gitsin ben hamileyim gidemem kendi kontrollerime zor gidiyorum doktorum biyere gitme dedi diyin ( bizim buradaki bazı kadın doğum doktorları biyere gitme diyormuş)
Maddi durumu olup beni düşünmeyeni ben hiç düşünemem. Başkaları için eksiye giremem, altınlarımı anne baba dahi olsa bana zararı dokunan kimse için bozduramam. Siz yüz vermeye devam ederseniz daha çok tepenize çıkar.

Evet olabilir ama sizin annenizin ağrısı olsa hastaneye bence ne yapıp eder götürürsünüz ki devlettende randevu almış kp de para vermiyor oğlundan istemiş parası yok demek ki ben dayanamam ya ailemi ne yapar eder götürürdüm sağlık bu yarın bir gün bir şey olsa onun pişmanlığının yükünü siz düşünün
Yarın bir gün birşey olsa pişmanlık duyacağım birşey yok. Çünkü evlendiğimizxen beri maddi manevi hep destek olduk. Ayrıca kv kp de kirli çıkı mı desek mutlaka gizli kuytu köşelerinde hep bir paraları vardır. Kaynanam param yok diyor ama ev alışverişinde evlerinden etlerinden sütüne hiçbirşeyleri eksik olmuyor, eltimin bebeğine vs olsun birşeyler alabiliyor ama kayınpederimle ne zaman tartışsa, oğlum baban para vermiyor diye ağlayıp eşimi arıyor. Bir keresinde kayınpederimin ona maaşını verdiğini söylemişti. Sonra da verdi ama ne oldu. Tek tek istedi harcadı o maaaşı babanız dedi. Yani anlaşılır gibi değiller. Amaçları ne ne yapmak istiyorlar. Bir kere eşim değil hep ben ilgileniyorum. Hastaneye randevusunu ben alıyorum, burda hastaneye gidecekse ben götürüyorum. Eşime dedim devlete kendisi gider çok kalabalık olur orası ben özele giderken yanında olurum dedim. Sen devlete giderken de onunla git diyor. Ben ayakta zor duruyorum.

Sizin anneniz hasta olsaydı gelme götürmem masraflarını karşılayamam yük oluyorsun diyemi düşünürdünüz?
Herşey hemen olmak zorunda değil, mesela parkeler. Parke kötü olunca cocuk uyuyamayacak mi nolacak sanki. Heyecanlanıyorsunuz haklısınız ama kendinizi bu kadar sıkıştırmanıza gerek yok, yavaş yavaş hersey olur.
Coronadan dolayı korkup istemiyoruz deseniz haklıydınız ama maddi olarak bize yük derseniz cok ayıp bir düşünce. Özel hastanede atla deve değil fiyatlar. Muayene ucreti + röntgen çekilir kan bakılır en fazla mr istenir onuda devlette yaptirirsiniz. Ayrıca siz değil eşiniz gider zaten.
Özel hastane atla deve. Bir giriyorsunuz en az 1000 tl harcayıp çıkıyorsunuz.

kadına kocası değer vermiyormuş onu anladık ama bu kadının suçu mu? koca tedavi ettirmezse evlat ilgilenmeli evladın görevidir çünkü.bir şey takmadılar diyor ben buna da inanmadım az çok bir şeyler takmışlardır mutlaka.o kadar altın nereden eldi bir kızmını satıp araba almışlar hala da varmış
Vallahi de billahide takmadılar. Kayınpederim yurtdışındaki annesinin verdiği euroyu taktı. Birşey takamayacağız borcumuz olsun sonra veririz dediler. Altınları eşim ve ailem aldı. Eşim kredi çekti. Düğünde de çok para takıldı ama çevremizden ne takarsa dedem, annem babam, kaynım, kardeşlerim, eşimin babannesi taktı.

X