Kayınvalide yüzünden yeni yıla buruk girmek!!

Konu sahibi benim kv surekli niye gelmiyorsunuz diyor bizde sürekli anne korona var diyoruz🙂 senin yaşadığın olayi inan biz genelde yaşıyoruz ve artık normal bir hal oldu.
Hatta illa gelicem diyordu da biz virüs taşırsa yollarda diye engelledik.( ki severim de kendisini alıştık birbirimize)
Yani demem o ki bu kadar takmayın moralinizi bozmayın. Allah büyük dert vermesin.
Derdinizi kucumsedigimden degil ama gerçekten takılacak şeyler değiller. :)
Geneli böyle galiba 😊 teşekkür ederim haklısın ben kendimi üzmekle kalıyorum sadece onun ruhu duymuyor kapıyı kapatıp dışarı da bırakmak lazım böyle düşünceleri

Biliyomusun hiç anlamıyorum evet bazen gerçekten sorunlu aileler oluyor kv kp vs vs ama çok saçma bi dert edinmişsiniz bunu bilin herşey eşinizle evlenince bitmiyor onun ailesini aile gibi görmek farklı bisi herkes yapamaz bence olması gerekiyor sonuçta senin kocanı doğuran büyüten emek veren anne karşındaki bilmiyorum yaa çokta uzanmak istemiyorum boşuna polemiğe girip ban yemek istemiyorum ki zaten konu sahibi de onun düşüncesi gibi yorum yapmayınca sıcak karşılamıyor iyi olmak için kv kp gömmek gerekl. Iyi akşamlar.

Biliyomusun hiç anlamıyorum evet bazen gerçekten sorunlu aileler oluyor kv kp vs vs ama çok saçma bi dert edinmişsiniz bunu bilin herşey eşinizle evlenince bitmiyor onun ailesini aile gibi görmek farklı bisi herkes yapamaz bence olması gerekiyor sonuçta senin kocanı doğuran büyüten emek veren anne karşındaki bilmiyorum yaa çokta uzanmak istemiyorum boşuna polemiğe girip ban yemek istemiyorum ki zaten konu sahibi de onun düşüncesi gibi yorum yapmayınca sıcak karşılamıyor iyi olmak için kv kp gömmek gerekl. Iyi akşamlar.
Bana sıcak yaklasana öyle karşılık veriyorum sadece ben eşimin ailesini benimsemek Bi problem çekmiyorum bize maddi açıdan yardımları oluyor haklarını yiyemem düğün borcu vs hiçbirseyi bize yansıtmadılar sağolsunlar ama istediğim bizim gelip gitmemiz ona dert olmasın Bi sağlık Bi düğün aklıma gelmeyen başka Bi günde gidip kalıyoruz ediyoruz bunlar dışında kalmak istemiyoruz eşimde rahatsız ama annesi olduğu için karşılık veremiyor yok demiyor ben kavga etsin de demiyorum güzel dille anlatsın istiyorum. Size saçma gelebilir bana yılbaşında Bi gün eşimle geçirmek istemem normal gelebilir bunu istedim sadece iğneleyici sözleriyle bizim de canımızı sıktı

Oğlunun Bi ailesi evi olduğunu anlaması konusunda Bi hidayet

bile bile insanları üzmesinin yanlış birsey olduğunu görmesi konusunda.

Oğlunun aklını karıştırmaması baskı yapmaması gibi diyebileceğim Bi hidayet
Gerçekten çok hoşsunuz.
Hidayet kelimesinin sözlük anlamına bir bakın derim.

20 yaşındaki oğlumuz üniversite için yurt dışında.
Dün akşam aradı, hal hatır sordu.
İyiyiz kuzum babanla oturuyoruz Köroğlu, Ayvaz dedim.
Hüzünlendim biraz, özledim çocuğumu, ne var bunda?

Oğlum evli olsaydı, gelin hanım bundan manâ çıkarıp gıyabımda ‘Allah ıslah etsin’ deseydi ona cevabım ‘ana ol da gör’ olurdu.

Siz kötü-hain-içten pazarlıklı kv görmemişsiniz hoş ben de görnedim ama burada okuyoruz.
Kendinizi doldurup yok yere dert üretmeyin.
27 yıllık evli bir abla tavsiyesi.

Gerçekten çok hoşsunuz.
Hidayet kelimesinin sözlük anlamına bir bakın derim.

20 yaşındaki oğlumuz üniversite için yurt dışında.
Dün akşam aradı, hal hatır sordu.
İyiyiz kuzum babanla oturuyoruz Köroğlu, Ayvaz dedim.
Hüzünlendim biraz, özledim çocuğumu, ne var bunda?

Oğlum evli olsaydı, gelin hanım bundan manâ çıkarıp gıyabımda ‘Allah ıslah etsin’ deseydi ona cevabım ‘ana ol da gör’ olurdu.

Siz kötü-hain-içten pazarlıklı kv görmemişsiniz hoş ben de görnedim ama burada okuyoruz.
Kendinizi doldurup yok yere dert üretmeyin.
27 yıllık evli bir abla tavsiyesi.
Sağol ablacım 😊 yaş farkımız olduğu belliydi neyse dikkate almaya çalışcam yorumlarını

Sağol ablacım 😊 yaş farkımız olduğu belliydi neyse dikkate almaya çalışcam yorumlarını
Kvnin bir lafına, hareketine bozulduğunda eşine şikayetlenme genç arkadaşım.
Erkekler herhangi bir konuda annelerine kızsalar da karıları şikayet edince anneleri kıymete biner.
Ondan sonra evde huzur kalmıyor.
Yalnızken, münasip bir dille konuş kv ile.
Annecim şöyle dedin ama ben böyle anladım yanlış mı anlıyorum seni?
Biraz üzüldüm, kırıldım vs.

Kvnin bir lafına, hareketine bozulduğunda eşine şikayetlenme genç arkadaşım.
Erkekler herhangi bir konuda annelerine kızsalar da karıları şikayet edince anneleri kıymete biner.
Ondan sonra evde huzur kalmıyor.
Yalnızken, münasip bir dille konuş kv ile.
Annecim şöyle dedin ama ben böyle anladım yanlış mı anlıyorum seni?
Biraz üzüldüm, kırıldım vs.
Haklısınız bakın size de birsey diyemiyorum ama Kvdemin tek oğlu birde kızı var bekar. Çekirdek aile sayılarlar bundan kaynaklı bize kışın bizde kalın iki masraf olmasın bile diyorlar bunu ispat edemedim onlara bizim sorumluluklarımız var evimiz var karı koca ilişkimiz var hastalıkta kalmamız gereken durumda zaten kalıyoruz her zaman her zaman da olmaz ki

Haklısınız bakın size de birsey diyemiyorum ama Kvdemin tek oğlu birde kızı var bekar. Çekirdek aile sayılarlar bundan kaynaklı bize kışın bizde kalın iki masraf olmasın bile diyorlar bunu ispat edemedim onlara bizim sorumluluklarımız var evimiz var karı koca ilişkimiz var hastalıkta kalmamız gereken durumda zaten kalıyoruz her zaman her zaman da olmaz ki
Desin, kalmayın olsun bitsin.
İnsanların kvniz de olsa ne diyeceğine müdahale edemezsiniz.
Teklifi hoş değil ama muhtemelen hem size az masraf olsun hem de etrafa oğlanla gelin bizde kalıyor diye hava atmak için söylüyor bunu.
Eşinize bunun uygun olmadığını anlatın ama ‘annen densiz, bu teklif edilir mi hiç?’ Diye yükselmeden yapın bunu.
Zamanla onlar da kabullenir belli bir mesafeyi.

Desin, kalmayın olsun bitsin.
İnsanların kvniz de olsa ne diyeceğine müdahale edemezsiniz.
Teklifi hoş değil ama muhtemelen hem size az masraf olsun hem de etrafa oğlanla gelin bizde kalıyor diye hava atmak için söylüyor bunu.
Eşinize bunun uygun olmadığını anlatın ama ‘annen densiz, bu teklif edilir mi hiç?’ Diye yükselmeden yapın bunu.
Zamanla onlar da kabullenir belli bir mesafeyi.
İnşallah dediğiniz gibi olur kusura bakmayın sizde böyle ılımlı yaklaşmadınız ama başta böyle 😊 yaşınız da varmış ablam sayılırsınız. Eşime birsey yansıtmak istemediğim kendi içimde büyüttüğüm için buraya yazdım konuyu o sıra da heyecanlı heyecanlı döktürmüşüm

Şu durumda neden susuyorsunuz zaten? Demediğiniz kabahat. Hem oğlunu besle hem laf işit. Olacak iş değil. Hatta deyin ki, ben besleyemedim beceremedim yollayayım da besleyin. Maaş kartınızı da alın bu arada. Amma tepenize çıkarmışsınız.
Aaa olur mu, ondan sonra görümcem arasın, annemi azarlasın. Cahille iyi de kötü de muhabbet olmuyor. Annem bunlar yüzünden antideprasana başladı. Kadının telefonundan hepsini engelledim yine de başka numaradan arıyorlar. Onu huzursuz etmesinler diye sustum hep. 3 yıldır eşimden 3000 kat soğudum. Bir kez bile korumadığı gibi, bir de beni düşündürmeyi başarıyor, acaba ben mi hatalıyım diyorum sonunda! Sonumuz yok zaten pandemide iyice kafama yerleşti bazı şeyler. Bam telini bekliyorum.

Aaa olur mu, ondan sonra görümcem arasın, annemi azarlasın. Cahille iyi de kötü de muhabbet olmuyor. Annem bunlar yüzünden antideprasana başladı. Kadının telefonundan hepsini engelledim yine de başka numaradan arıyorlar. Onu huzursuz etmesinler diye sustum hep. 3 yıldır eşimden 3000 kat soğudum. Bir kez bile korumadığı gibi, bir de beni düşündürmeyi başarıyor, acaba ben mi hatalıyım diyorum sonunda! Sonumuz yok zaten pandemide iyice kafama yerleşti bazı şeyler. Bam telini bekliyorum.
Bugüne kadar gelmediyse o bam teli, bilemiyorum yani.

Manuplator es ornegi=/
Isleri mi yok koskoca kadinlarin,ben annemi aramiyorum onlarin annenizi aradigi kadar...

Ben sizi anlıyorum.
Güzel huzur bozmadan, sanki kötü birşey yapmışsınız gibi konuşmadan, her sene beraber kutlamanız gerekiyormuş gibi bir yük yaratmadan , konuşsa iyi olurmuş ama o zaman adı kaynana olmazdı😀
Zamanla takılmamayı, kendi hayatınızı yaşamayı öğrenirsiniz inş.

Manuplator es ornegi=/
Isleri mi yok koskoca kadinlarin,ben annemi aramiyorum onlarin annenizi aradigi kadar...
Akşama kadar evde kurup kızlarını arayıp benim dedikodumu yapar, beni aramıyor, bana gelmiyor, (başka şehirde ve ben çalışıyorum bazen gece 10 a kadar ders veriyorum) , ya balayı otelime gelip ben de burada kalıcam diyen, otelde rezalet çıkan kadından bahsediyoruz çok da anlatmama gerek yok aslında.

Abartılacak bişiy yok kafanıza takılacak kadar bir problemde göremedim dert aramayın kendinize. Hayat her zaman yılbaşı sağlık olsun. Ayrıca başbaşa geçirmişsiniz ne önemi var karşı tarafın ne düşündüğünün eşinle senböyle uygun görmüşsün gerisi mühim mi

Kızlar öyle üzgünüm ki anlatamam. Kv ve kp hakkında geçtiğimizde Bi konu açmıştım özet geçiyim eşim sürekli gitmek kalmak istiyor kp şehir dışında kv ve görümcem var evde. Bize ısrar ettiler yılbaşında gitme konusunda 2. Yılımız evleneli. geçen sene kp de vardı korona da yoktu gittik kutladık beraber. Kv sabah eşimi aradı oğlum gelmediniz gelseydiniz vs dedi eşimde Bi gün izni olduğunu gidip kalamayacağımızı söyledi konu kapandı sanıyordum. İlk kez eşimle baş başa yılbaşı geçirmek istedim bu benim hakkım değil mi. Herşey güzel gidiyordu yemekler sohbetler kp bize bilet aldırdı kendi için piyango açıklandı 11 bucuk gibi eşim annesini aradı napıyorsunuz sizin biletin durumu şu falan diye sesi böyle ağır ağır duygu sömürüsü yapıyo napalım oğlumm ediyle büdü oturuyoruz gelmediniz de diye eşime bildiğin kendini acındırdı. Ya o kadar üzüldüm ki bende istemem iki kişi geçirmelerini onlara gelin dedik gene ayıp olmasın diye yok dediler tavuk falan var bizim dedi ama normal Bi zaman değil 4 gün yasak var hastalık var ve doğrusu bizi baş başa bırakmak istemiyo gibiler . Anlayacağınız yılbaşına dakikalar kala içim buruk girdim yeni yıla bütün günün enerjisi gitti Rabbim ıslah etsin inşallah hidayet versin bizimde ayrı bir yuva ev olduğumuzu en kısa zamanda anlar umarım.
Gitmemişsiniz işte sorun nerde ki 👀👀

X