Kayınvalide yüzünden yeni yıla buruk girmek!!

‘’Rabbim ıslah etsin inşallah hidayet versin bizimde ayrı bir yuva ev olduğumuzu en kısa zamanda anlar umarım’’
Bunu anlaması gereken kişi eşiniz.Kimsenin yüzünden değil eşiniz yüzünden keyfiniz kaçmış

Benim gelip gelmeme yılbaşı kutlama sorunum o değil biraz da yanlış anlaşıldım galiba sorunum kv duygu sömürüsü yapması. Normal zamanda da iki kişiler zaten hep biz yokuz ki bugün niye bu konuşma geçiyor eşimle anlam veremedim

İyi de o klasik cümle

Alınan sizsiniz

Yani anne babamı arasam onlar da der hatta dün nerede ise konuşmaların %75 inde bu cümle geçmiştir

Bu neden sizin gecenizi mahvediyor

Anlatmak istediğim, he he denilecek cümleleri kafaya takıyorsunuz, içten içe eşim gitmek istiyor ben engel oluyorum hissi mi var

Ya da eşiniz eeee anne bu sene tüm dünya böyle diyemiyor mu

Ben hala merak ediyorum bu kp nerede ve ailesini neden yanında götürmedi

Derdin bu olsun allah başka dert vermesin.hey allahım sen yarın çocuk olunca gör bakalım anyayı konyayı

Evet tabiki duygulanabilir o da insan sonuçta ama bu senede böyle yani yasak olmasa gene giderdik eminim ben istemesem geçen sene gitmezdim zaten normal bi zaman değil zaten bu sene herkes kendi evinde bizde böyle artık diye düşünmesi lazım

Bunu düşünmüş ve söylemiş

Siz de gelmediniz oturuyoruz ediyle büdü demiş

İlle de sizin cümlelerinizle mi söylemeli yani ben bu cümleye alınamam

Bana deseydi ha evet tüm dünya evde edi büdü oturuyor biz de partide değiliz ki evdeyiz der güler geçerdim

Kv nin konuşma tarzı ağlamaklı mıy mıy mağdurmuşçasına olabilir ama kadının hep tavrı bu

Bu neden sizin modunuzu düşürüyor

Kv niz ne güzel herkes evinde sağlıklı hissinde olan bir kişi değil yakınız gelsinler gitsinler modunda onu değiştiremeyiz, çözümünüz bunlara alınmamak

Bir yorumunuzda 20 dakika mesafede 4 gün birlikte olmamak için gitmedik diyordunuz haklısınız ama içten içe kendinizi haksız hissetmeyin, vicdan yapmayın, amanın kötü gelin mi oldum diye düşünmeyin

Bu arada madem Kv böyle ve eşinizle konuşmalarından etkileniyorsunuz konuşmayı yönlendirin

Yani siz arayın ay yasaklar gelemedik de bu sene hayat böyle geçti her şey yasak umarım 2021 güzel gelir tüm dünya seneye rahata kavuşur kalabalıklar bir araya gelir vs konuşurdun

Gelemediniz değil gelmediniz dedi diye hayatınızı zehir etmezdiniz

Bak yine yazayım, karşı komşum görümcem davet etti gitmedik 4 gün kalma zorunluluğu da yok aynı sitedeyiz

Gidemedik değil gitmedik tek kelime ile olmaz korona var dedik sizde yoksa da bizde var ya bulaştırırsak deyip evimizde oturduk eskiden bu sitede 2-3 aile birlikte, sabah 3-4 e kadar otururduk

Bunu Kv dert edebilir de dert edilecek bir şey yok deyip onu susturmak yerine eşime laf etti diye dövünmek, surat asmak sorunu çözmez

Bunu düşünmüş ve söylemiş

Siz de gelmediniz oturuyoruz ediyle büdü demiş

İlle de sizin cümlelerinizle mi söylemeli yani ben bu cümleye alınamam

Bana deseydi ha evet tüm dünya evde edi büdü oturuyor biz de partide değiliz ki evdeyiz der güler geçerdim

Kv nin konuşma tarzı ağlamaklı mıy mıy mağdurmuşçasına olabilir ama kadının hep tavrı bu

Bu neden sizin modunuzu düşürüyor

Kv niz ne güzel herkes evinde sağlıklı hissinde olan bir kişi değil yakınız gelsinler gitsinler modunda onu değiştiremeyiz, çözümünüz bunlara alınmamak

Bir yorumunuzda 20 dakika mesafede 4 gün birlikte olmamak için gitmedik diyordunuz haklısınız ama içten içe kendinizi haksız hissetmeyin, vicdan yapmayın, amanın kötü gelin mi oldum diye düşünmeyin

Bu arada madem Kv böyle ve eşinizle konuşmalarından etkileniyorsunuz konuşmayı yönlendirin

Yani siz arayın ay yasaklar gelemedik de bu sene hayat böyle geçti her şey yasak umarım 2021 güzel gelir tüm dünya seneye rahata kavuşur kalabalıklar bir araya gelir vs konuşurdun

Gelemediniz değil gelmediniz dedi diye hayatınızı zehir etmezdiniz

Bak yine yazayım, karşı komşum görümcem davet etti gitmedik 4 gün kalma zorunluluğu da yok aynı sitedeyiz

Gidemedik değil gitmedik tek kelime ile olmaz korona var dedik sizde yoksa da bizde var ya bulaştırırsak deyip evimizde oturduk eskiden bu sitede 2-3 aile birlikte, sabah 3-4 e kadar otururduk

Bunu Kv dert edebilir de dert edilecek bir şey yok deyip onu susturmak yerine eşime laf etti diye dövünmek, surat asmak sorunu çözmez
Yazdıklarınız gerçekten doğru akşam Bi an sinirle konuyu açtım eşime birsey belli etmek istemedim burada bari konusuyum Bi kaç kişiyle dedim ama maalesef gelen yorumlar beni daha da üzdü. Burada herkes kendi kv daha iyi tanıyo sonuçta her zaman böyle imalı yada değişik de konuşmaz işine gelmediği dediği yapılmadığı istemediği durumda böyle konusur.dünde öyleydi gerçekten sesi Bi ağır ağır geldi sanırsın hasta yatağında konusuyo. Kendimi haksız hissetmem eşime karşı o üzülünce benim yüzümden gitmedik gibi tavırlar sergiledi. Ben zaten eşimle bu durumu aşmaya çalışıyorum her hafta gitmek kalmak ister beni de götürür peşinde kendinin yanlız gitmesine birsey demem ama ben her hafta yatılı gitmek den memnun kalmam

Yazdıklarınız gerçekten doğru akşam Bi an sinirle konuyu açtım eşime birsey belli etmek istemedim burada bari konusuyum Bi kaç kişiyle dedim ama maalesef gelen yorumlar beni daha da üzdü. Burada herkes kendi kv daha iyi tanıyo sonuçta her zaman böyle imalı yada değişik de konuşmaz işine gelmediği dediği yapılmadığı istemediği durumda böyle konusur.dünde öyleydi gerçekten sesi Bi ağır ağır geldi sanırsın hasta yatağında konusuyo. Kendimi haksız hissetmem eşime karşı o üzülünce benim yüzümden gitmedik gibi tavırlar sergiledi. Ben zaten eşimle bu durumu aşmaya çalışıyorum her hafta gitmek kalmak ister beni de götürür peşinde kendinin yanlız gitmesine birsey demem ama ben her hafta yatılı gitmek den memnun kalmam

Diğer konularına da yazdım

Kv değil sorun eşin

Her hafta gitmek mesela sorunun

Eşin ayrı yaşamı olduğunun farkında olmak istemiyor yani ikinize ait olan hayat annesini aldatması değil

Sanki ailesi orası da seninle kaçamak yapıyor üzülmesinler diye onları da ziyarete gidiyor hissi

Tam anlatamadım da bizim ev kavramı neresi mesela, gidip gitmemek kalıp kalmamaktan öte eşinin içindeki hislere ulaşmak lazım

Anne ve kardeşinden sen sorumlusun hissi hatalı

Kardeş kaç yaşında onların ayrı senin ayrı sorumlulukların var demesi lazım iç sesinin ama annesi üzülmeden dahi bunu düşünüyor bence ki bu tehlikeli

Yani senin annene gittiğinizde oraya gittiler bize gelmediler bu hafta denmesin diye onlara da kalmalı götürüyor, onun içindeki kırılırlar, eksik hissederler duygusunun temelini bulmak lazım

Erkekler evlenince eskiden yapmadıkları bir çok şeyi yapmaya kalkıyorlar aileleri ile olması gerekenlerden uzak kalmış gibi

Örneğin bekarken aile ile Yılbaşı mı kutlanır diyen adamlar evlenince aileye gitmek istiyor sanki ihanet etmiş, uzaklaşmış gibi düşünüp bari kalıplara uyup gidip kendimi affettireyim gibi bir durum

Çözüm eşinizde kv ye kinlenmeyin o ister her gün gitseniz yine az geliyorsunuz der ama bunu eşinizin görmesi, annesini ziyaretin görev değil içtenlikle yapıldığında güzel olduğunu fark etmesi lazım

Son düzenleme:
kvnizin böyle konuşmasına eşiniz nasıl bu kadar takılıp üzülüyor anlamıyorum. erkekler böyle şeyleri çok önemsemezler gibi geliyor bana hep. siz nem kaptığınız için surat asmış buruk girmiş olabilir misiniz? ama eşiniz bu kadar kafaya takıyorsa gerçekten keşke evlenmeyip ailesiyle her gün birlikte olmayı tercih etseymiş. kimse kimsenin evine sürekli kalmak için gidemez, kendi aileme de bu sekilde gitmeyi tercih etmem. sonucta evinizde ikiniz girmişsiniz, kvniz ağır bir şeyde söylememiş. bende dün annemi aradım napalım oturuyoruz karı koca dedi bizde oturuyoruz valla dedim geçtim ay ikisi oturuyor yazık diye düşünmedim, hergünkü gibi bir gün yılbaşı. annem de kvmde 10 dklık mesafede. yasakları sallamayan bir insan da olsam gitmezdim. annem her aradığımda hadi gel, hadi gelin diye darlayan biri gitmeyince de gelmediniz der bende duruma göre yönetiyorum, arayı buluyorum şimdi her böyle dediğinde eşim yandan burulsa kizarim, bunu da eşiniz yönetmek zorunda

Haklısınız öyle ama bi heves dediğim gibi 2 yıllık Evliyiz geçen sene de kv kp birlikte geçirdik bir yıl beraber girmek istedim yeni yıla ilk olacağı için özenmiştim
Ben de ilk kez eşimle yeni yıla yalnız girmek istedim ama arayıp kv sağolsun her özel günümde yaptığı gibi bana zehir etti. Üst üste iki kez aradık yalnız hissetmesin diye, çok zayıflamışsın oğlum, eriyip bitmişsin kuzum diye ağladı. Eşim 100 kilo bu arada. Bütün sinirimi oynattı gece gece kavga kıyamet girdik yeni yıla. Allah ıslah etsin hepsini, ben anlıyorum sizi. Siz de Allah’a havale edin. Sözüm, nişanım, düğünüm laf yemekle geçti. Ne farkı var dünden diyenlere de şaşıyorum. Her şeyin ilki tatlıdır, içinde uhde kalır. Artık ben de yılbaşından nefret ediyorum. Düğün bile görünce saçlarımın dibi yanıyor sinirden. Hele bayram, anneler günü, bunların hepsi özelliğini kaybetti sayesinde.

Ben de ilk kez eşimle yeni yıla yalnız girmek istedim ama arayıp kv sağolsun her özel günümde yaptığı gibi bana zehir etti. Üst üste iki kez aradık yalnız hissetmesin diye, çok zayıflamışsın oğlum, eriyip bitmişsin kuzum diye ağladı. Eşim 100 kilo bu arada. Bütün sinirimi oynattı gece gece kavga kıyamet girdik yeni yıla. Allah ıslah etsin hepsini, ben anlıyorum sizi. Siz de Allah’a havale edin. Sözüm, nişanım, düğünüm laf yemekle geçti. Ne farkı var dünden diyenlere de şaşıyorum. Her şeyin ilki tatlıdır, içinde uhde kalır. Artık ben de yılbaşından nefret ediyorum. Düğün bile görünce saçlarımın dibi yanıyor sinirden. Hele bayram, anneler günü, bunların hepsi özelliğini kaybetti sayesinde.
:oha: yüz kilo adama eriyip bitmişsin mi dedi? Ahahahah. Cebine koy bari deseydiniz.

Ya gerçekten böyle yapınca noluyo sen Bi annesin neden oğlunu eşini husursuz ediyorsun

konuyu açtım ama kendimi anlatmakla geçti dün bir çok arkadaş eleştirdi herkesin kendi görüşü ama üzülüyorum böyle annelere 🤷‍♀️

:oha: yüz kilo adama eriyip bitmişsin mi dedi? Ahahahah. Cebine koy bari deseydiniz.
Adam 8 aydır işsiz, benim maaşımla kiradır vs dir hallediyoruz. Ona rağmen ne isterse alıyoruz, dün soframızı gösterdi, kaç çeşit meze yaptım, en sevdiği yemeği pişirdim, aylardır maaş kartım onda istediğini alır yapar. Buna rağmen eşim bana iyi bakıyor anne, 100 kiloyum ne zayıflaması diyemedi. Annesi de ağlayacaktı erimiş oğlum diye. Bir dahakine seviyesine düşüp dolabı kitliyorum 40 kiloya düştü diyeceğim.

Adam 8 aydır işsiz, benim maaşımla kiradır vs dir hallediyoruz. Ona rağmen ne isterse alıyoruz, dün soframızı gösterdi, kaç çeşit meze yaptım, en sevdiği yemeği pişirdim, aylardır maaş kartım onda istediğini alır yapar. Buna rağmen eşim bana iyi bakıyor anne, 100 kiloyum ne zayıflaması diyemedi. Annesi de ağlayacaktı erimiş oğlum diye. Bir dahakine seviyesine düşüp dolabı kitliyorum 40 kiloya düştü diyeceğim.

Ama sorun o zaman esinizde..yani herkes kendi delisinde sorumlu. Ailedeki bütün dram severleri istedigi gibi at kosturmasina izin versek hepimizin huzuru kalmaz

Ya onların oğluysa bizim de hayat arkadaşımız ne kadar değişik bu tavır zayıflamışsın oğlum falan filan gelin iyi Bakmıyor mu demeye getiriyorlar galiba. Evde yemek vermediğimizi falan mı düşünüyor ki😊

Ama sorun o zaman esinizde..yani herkes kendi delisinde sorumlu. Ailedeki bütün dram severleri istedigi gibi at kosturmasina izin versek hepimizin huzuru kalmaz
Bence bu kv konuların hemen hemen bütün çoğunluğu eşten kaynaklı. Annesi ve eşi arasında köprü kuramıyorlar sonra tartışmalar kırgınlıklar çıkıyor

Ya gerçekten böyle yapınca noluyo sen Bi annesin neden oğlunu eşini husursuz ediyorsun

konuyu açtım ama kendimi anlatmakla geçti dün bir çok arkadaş eleştirdi herkesin kendi görüşü ama üzülüyorum böyle annelere 🤷‍♀️

Ayni seyleri daha önce yaşadım. Ben kayinvalidemin kiz kardesine durumu anlattim beni çok sever. Kayinvalideme kızmış elin ayağın saglamken gelini kendinden bıktırıyorsun rahat ver çocuklara demis. O günden beri rahat bırakıyor

Ayni seyleri daha önce yaşadım. Ben kayinvalidemin kiz kardesine durumu anlattim beni çok sever. Kayinvalideme kızmış elin ayağın saglamken gelini kendinden bıktırıyorsun rahat ver çocuklara demis. O günden beri rahat bırakıyor
Yaa ne güzel iyi yapmışsınız valla

Bence bu kv konuların hemen hemen bütün çoğunluğu eşten kaynaklı. Annesi ve eşi arasında köprü kuramıyorlar sonra tartışmalar kırgınlıklar çıkıyor

Aynen öyle. Benim ailedede dram seven insanlar var. Gerektigi yerde müdahele etmek lazim. Sonucta evdeki huzur bir kere kacti mi geri elde etmek daha zor. Bazi anneler ogullarini "duygusal eş" olarak görüyorlar onun icin evlenmelerine tahamülleri yok.

Kv’ye niye Allah hidayet versin? Dediğinizi hiç anlamadım.
Çok ilginç bir yaklaşım.
Oğlunun Bi ailesi evi olduğunu anlaması konusunda Bi hidayet

bile bile insanları üzmesinin yanlış birsey olduğunu görmesi konusunda.

Oğlunun aklını karıştırmaması baskı yapmaması gibi diyebileceğim Bi hidayet

X