Kayınvalıdem eşimin sorumluluk kazanmaması için elinden geleni yapıyor

KV 'nin evi market gibi ne istersen al diyor görümce üzerinize yürüyor calismiyorsunuz diye bu ne yaman çelişki ?
Görümcem ayrı evde yasıyor.Kayınvalıdem beni sever hasta oldugunda görümcem zahmet edıp gelmedı ben baktım çünkü..Ama görümcem evde oldugunda da bıse getırınce anne ne gerek var evde var bundan dedıgımde sus ısaretı yapar verır gıderdı gorumcem duymasın diye..Görümcem duysa istemez zaten bıze bır çöp vermesini

Yorumlarda en çok dikkatimi çeken şey ''Neden Çalışmıyorsun? Çalış ve ekonomik özgürlüğünü eline al''Gibi yorumlar oldu. Neden kadınların çalışmasının olmazsa olmaz bir kanun gibi gösterme telaşın dasınız, anlayamadım doğrusu. Çalışmayan evde çocuklarını büyüten evhanımlığını, basit ve önemsiz bir şeymiş gibi empoze ediyorsunuz?! Bana göre bu dünyadaki en önemli iştir ANNE Olmak EŞ olmak yani Evin Hanımı olmak. Bir Kadın bir evlat yetiştirerek dünyanın düzeni değiştirebilir. Çalışan ve iş yerinde stres ve yorgunluktan bitkin düşüp, evde evladına ve eşine yeterli enerjisi kalmayıp ilgilenmeyen kadınlar yüzünden, mutsuz ve boşlukta olan belki binlerce çocuklar var bu ülkede. ''Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır. '' Yani bazen basit ve önemsiz gibi gördüğümüz bir olay,aslında büyük olayların başlangıcıdır. ' Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur!''
'Kadın Vardır Yiğit Doğurur,Oymağı Devlet Eder;Kadın Vardır İt Doğurur,Memlekete Dert Eder.!!'' Bana göre Yeryüzündeki En ''DEĞERLİ'' ve ''EN ÖNEMLİ'' Meslektir ''EV HANIMLI ve ANNELİK''
İşte bir de düşünün kayınvalıdem bana vardıyalı ıs buluyordu..Eşim evdeyken ben gece calısacagım yanı..Bu duruma babam cok kızdı ondan sonra ıs fln konusuyla gelemedıler

Beleşçilik değilde zaten anne evinde yemek yeniyor o yüzden eve alışveriş yapmayı israf görüyor olabilir. Kv de yemek yemeyi bırakın. Tamamen kendi evinizde kendi düzeniniz olsun eğer bunu kabul etmezse o zaman rahata konmak işine geliyor demektir
Suan kendı evımızde yıyoruz..10 günü geckın süredir görümcem kayınvalıdemde oldugu ıcın cagıramıyor..Öncesinde esım hayır demeyı ogrenmıstı 2 gün üst üste davet ettıgınde bız evde yıyecegız demıs..Bız orda yedıgımız zaman da eve alısverıs yapıyorduk hıc alısverıs yapmaktan vazgecmedım evde yıyecegız dıye..Eger alısverıs yapmasaydım kabul etmıs olurdum bu durumu

Geçen mutfak masrafı konusunda 650 lirayla aylık mutfak masrafım var diyen kişi sizin eşinizin kadın versiyonudur belki de.

Ben olsam markete gitmem online uygulamadan her şeyi yığarım eve.

Poşetleri karıştırıp karıştırıp ağlasın.

İşte bir de düşünün kayınvalıdem bana vardıyalı ıs buluyordu..Eşim evdeyken ben gece calısacagım yanı..Bu duruma babam cok kızdı ondan sonra ıs fln konusuyla gelemedıler
Hahaha Bi değişikler cidden gece vakti ihtiyaç yoksa neden çalışacaksınız ki, aynen herkes çalışmak zorunda değil, hele kv dedi diye hiç çalışılmaz

Ne güzel herkes böyle olsun ister herşey dünya para eşiniz iyi yapıyor kb teşekkür etmeniz lazim
Markette eve alınacak domatesı bıle annemde var dıyen bır es nasıp etsın o zaman isteyene ne dıyım:) Minnet etmeyi seven insan olmadıgım ıcın varken de bırılerınden almayı sevmedıgım ıcın bu dusunceyı anlayamam sanırım:)

Görümcenize inat çalışmamak mı 😂kusura bakmayin komik geldi, tam kolay lokma bir insanın yapacağı davranış

Kayınvaldeniz iyi niyetli bunda sorun görmedim. Eşinizin ailesi sonucda ne güzel destek çıkıyorlar bence bu kadar büyütmeyin bu mevzuyu. Benimde kv dem dese eşimde alsa hiç kafaya bile takmam. Sizin çalışmanız konusunda sizin kendi tercihiniz saygı duyulmalı bence sizin kararınızla eşinizin yaptığının arasında bir bağlantı yok keşke hiç bahsetmeseydiniz.:KK43: eşinizin yaptığını büyütüp huzursuz olmayın bence. Gerekirse kendiniz gidin tek ev ihtiyacını görün. Eşiniz madem karışıyor.
Canım destege ıhtıyacımız olsa haklısın ama maddı gelırımız cok ıyı..Bu defa onlara bagımlı kaldıkca kayınvalıdem kendınde hak goruyor sureklı yemege cagırıyor..Kayınvalıdem ıyıdır ama bıraz anlayıssızdır esım zaten yogun calısıyor bır aksam yemegı bır ogle yemegınde sohbet etme ımkanımız oluyor yemek yerken onda bıle sureklı cagırıyor...Kendi evımızde zaman gecıremeyecek hale gelmıstık bır ara..Oyuzden kımseye bagımlı kalmamak mınnet duymamak her zaman ıyıdır

Markete neden eşinizle gidiyorsunuz?
Kayınvalideniz iyi niyetli geldi. Ama alışverişi siz yaprsanız acil ihtiyaç olmadıkça ondan istemenize gerek kalmaz.
Çalışmak istemiyorsunuz belli ki gerek de duymuyorsunuz evde mutlusunuz. Neden bunu bir suç gibi görüp görümceye laf ettiniz arada anlamadım. Birine inat çalışmamazlık edilmez. İstiyorsan çalışırsın istemezsen çalışmazsın.

Markette eve alınacak domatesı bıle annemde var dıyen bır es nasıp etsın o zaman isteyene ne dıyım:) Minnet etmeyi seven insan olmadıgım ıcın varken de bırılerınden almayı sevmedıgım ıcın bu dusunceyı anlayamam sanırım:)
Eşinizin niyeti kötü değil birikim yapıyor Allah'ıma şükür dünyanın en iyi eşine sahiptim hatasıyla sevabıyla evlilik vs kendimi kapattım bir tane dünya tatlısı evladım var o bana yeter ozaman almayın ne deyim

Kasaptan alışveriş yapıp sizi düşünen insan size göre ayrı paket yaptırır buyur kızım sizede aldım der. Onun amacı bağınızı koparmamak.
Net tavır koymak istiyorsanız biraz daha sert olmalısınız. Asla kabul etmemeniz lazım. Gerekiyorsa yemekleri eksik malzemeyle yapın falan yani
Çok haklısınız..Ben de aynı düşüncedeyim..Ki korkmasını gerektırecek bır durum yok zaten oglu alt katında oturuyor.Ama kayınvalıdeme kalsa her gün onlarda yemek yememizi istiyor..Bu konuda cok kavga ettık kendı de kavgamıza sahıt ama açık açık konustugum halde annen de yakın olsa o da yardım ederdı dıyor anlamıyor malesef

Kendimi kandırabılecegım bır konu yok zor gelse calısmayacagımı bılsem okuyup meslek sahıbı olmazdım..Ama evlenır evlenmez sızı de ıs ıcın dolastırsalar bu yuzden görümceniz sizi dövmeye kalksa emınım sız de bıraz soguk bakardınız..Ayrıca yurt dısına gelın geldım ve suan dıle hakım degılım..O yüzden meslegımı de yapamıyorum..Ama ekonomık olarak güvencem var aılemın durumu cok ıyı babam hepımıze bırer ev verdı
Benim çalışıp çalışmamam görümceyi ilgilendirmez, beni de soğutamaz bir şeyden. Ama siz yurt dışına gitmişsiniz onu bilmiyordum. Alışana kadar çalışamazsınız haliyle. Aileniz size ev versin tabii de geçinmek için iş de lazım. Belli bir yaştan sonra deneyimsizken sıfırdan kariyer yapmak zor oluyor. İşverenler daha çok aktif çalışan kişileri tercih ediyor. O yüzden dedim.

Tek sorun bu mu yahu? Bizim de durumumuz iyi ama kaynanamdan boyle her lazim olani alabilecek olsam hiç hayir demezdim bunun sorumluluk alamamayla ne alakasi var.
🙄

Çok merak ettim bu ülkeyi

Aynı yurdum hikayeleri

Babadan kalan arsaya yan yana ev yapmak altlı üstlü oturmak

Başka ülkelerde aynı burada yaşar gibi yıllardır nasıl yaşıyorlar yani kp in babasından kalan arsa varsa eşin 3. kuşak olmalı

Taaa tr sen sizi nereden buldu ki

Görümcem ayrı evde yasıyor.Kayınvalıdem beni sever hasta oldugunda görümcem zahmet edıp gelmedı ben baktım çünkü..Ama görümcem evde oldugunda da bıse getırınce anne ne gerek var evde var bundan dedıgımde sus ısaretı yapar verır gıderdı gorumcem duymasın diye..Görümcem duysa istemez zaten bıze bır çöp vermesini
Aaa hatırladım sizi iki kişilik tatlı göndermiştiniz KV denize görümceniz yemeklerinizi beğenmediği için. . KV iyi niyetliyse çok ta takılıp aranızı bozmayın derim sevindirmeyin görünceyi 😊

Neden açayım canım dolabını ne münasebet..Sonuçta durumumuz gayet iyi,öyle bırseye ıhtıyacımız yok esımın annesı de olsa durumumuz varken neden annesıne mınnet edelım..Bu durum sureklı olunca erkeklerı tembellıge alıstırıyor...Evlı degılsınız sanırım evlı olsanız benı anlardınız
Evliyim gayet ataerkil bir ailenin geliniyim,kayincalidem getirir memleketten,yapar didinir ,bende bi guzel yerim ,mis gibi ,durumumuz var kocam 2 iste birden calisiyor ,
Daha iyi olsun daha rahat olsun colugum cocugum diye

Yorumlarda en çok dikkatimi çeken şey ''Neden Çalışmıyorsun? Çalış ve ekonomik özgürlüğünü eline al''Gibi yorumlar oldu. Neden kadınların çalışmasının olmazsa olmaz bir kanun gibi gösterme telaşın dasınız, anlayamadım doğrusu. Çalışmayan evde çocuklarını büyüten evhanımlığını, basit ve önemsiz bir şeymiş gibi empoze ediyorsunuz?! Bana göre bu dünyadaki en önemli iştir ANNE Olmak EŞ olmak yani Evin Hanımı olmak. Bir Kadın bir evlat yetiştirerek dünyanın düzeni değiştirebilir. Çalışan ve iş yerinde stres ve yorgunluktan bitkin düşüp, evde evladına ve eşine yeterli enerjisi kalmayıp ilgilenmeyen kadınlar yüzünden, mutsuz ve boşlukta olan belki binlerce çocuklar var bu ülkede. ''Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır. '' Yani bazen basit ve önemsiz gibi gördüğümüz bir olay,aslında büyük olayların başlangıcıdır. ' Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur!''
'Kadın Vardır Yiğit Doğurur,Oymağı Devlet Eder;Kadın Vardır İt Doğurur,Memlekete Dert Eder.!!'' Bana göre Yeryüzündeki En ''DEĞERLİ'' ve ''EN ÖNEMLİ'' Meslektir ''EV HANIMLI ve ANNELİK''

Peki bu çalışan kadınlar anne değil mi

Ev hanımının görevi olduğu iddia edilen bir çok şeyi yine yapmıyor mu

Dışarıda da çalışıyorum diye anneliğim daha mı değersiz oluyor cidden merak ettim

Teşekkür ederim ben de ailemde bu sekılde yetıstıgım ıcın zoruma gıdıyor bırınden bıse almak..Dediğiniz gibi ihtiyacımız da yok..İhtiyacımız olsa ben de calısırdım ama gelırımız gayet ıyı..Bu durumda almak hala aıleye baglı olmak benım zoruma gıdıyor..Ama ıkı tarafı da egıtemedıgım ıcın acaba kafamı artık buna yormasam aralarında ne alıp verıyorlarsa almaya vermeye devam etseler bıkana kadar,ben karısmasam mı dıyorum bılemedım :/
Yani alışkanlık bu yöndeyse, normalleri odur. Bu durumdan bıkmazlar bence..

Her zaman kızarım erkeksın bu kadar parayla dısarı mı cıkılır
ne alaka anlamadım burayı.

bir de özür dilerim ama çalışmak istemiyorsunuz çünkü kolayınıza geliyor,yoksa kimseye inat olsun diye değil. hoş görümceye inat yapıp çalışmamak daha komik ya...

siz yemekleri devamlı kv'de yiyen konu sahibisiniz değil mi? hani sürekli yemeğe sizi çağırıyordu sanki kv'niz? yanlış mı hatırlıyorum?

yani bu sorumluluk almamak değil biraz durumu değerlendirmek gibi olmuş.

başka konularda para harcar cimri değildir demişsiniz,demek ki ailesiyle iç içe yaşamaya alıştığı için bunu ekonominizi güçlendirmeye yönelik bir fırsat olarak görüyor kocanız.

ben sizi anlıyorum,ben de açıkçası mutfak malzemelerini gidip habire kv'den veya başka bir yerden almak istemem,evimde olsun isterim.

eşiniz size ek kart çıkartsın makul bir limitle,gidin ev alışverişini yapın,kocanız yine tüm maaşını istiyorsa birikim hesabınıza yatırsın.

X