Kayınvalidem yüzünden evliliğim sarsılıyor

HarbiBarbie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
7
-2
26
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Otoriter biri değilim mi yazacaktınız yanlışlık oldu heralde çünkü otoriter falan değilsiniz. Kv ye telefonda müsait değiliz diyebilirsiniz bunda yanlış bir şey yok ki. Eşiniz dönülmez yola gireriz yapma derken aslında size sıkıysa git gidemezsin annem de gelir kalır demiş oluyor çünkü sizi önemsemiş olsa tamam nolur gitme konuşcam ben annemle şeklinde bir cevap vermesi gerekirdi. Gelip kaldığında 1 ay ne yapıyor çok merak ettim yani akşam oturup ne yapıyorsunuz mesela sıkılmıyor mu kadın sizinle o da garip .

Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Çok saygısızca bir davranış annemler bana bir bına kadar yakın asla sormadan zile bile basmazlar randevulaşırız resmen çünkü planımız varsa işimiz varsa ona göre hareket etmeyi tercih ediyor saygı duyuyor genciz sonuçta herzaman evde olamayabiliyoruz yada müsait olamıyoruz bazen. Kayınvaliden oğlunu paylaşmama hastalığı vardıysa evlendirmeseydi evinde dizinin dibinde otursaymış oğlu.. gelsinler kalsınlar da hastalık olur başka durum olur illa ki gelip gitmeler olucak ama bu baya düşüncesizlik olmuş herkesin kapısı ayrı.

Ya kaç kere dedim, annesine belli ediyoruz. Kadın anlamıyor(yersen), salağa yatıyor kısaca
Salağa yatan sadece kayınvalide değil, eşiniz de salağa yatıyor saf numarası yapıyor. Tavşana kaç tazıya tut yapıyor. Höt demiş oturtmuş sizi. İstediğiniz kadar kibarca söyledi sakince konuştu deyin, tehdit etmiş uyarmış ve siz de onun dediğini yapmışsınız. Halbuki çıkıp gitseydiniz kendisi bu sorunu çözmek zorunda kalacaktı. Ama gerek kalmadı çünkü siz onun adına çözdünüz. Hem karısı evde duruyor hem annesi gelip kalıyor. Adam win-win. Kadın gelecek, oğlunun evinin keyfini çıkaracak, gelinine hizmet ettirecek, sıkılınca gidecek ama tekrar gelecek. Siz de, eşiniz her sus otur napim annem o dediğinde susup oturacaksınız.

Eşin sınır çizmiyorsa sen çiz.
Size geleceğiz dediğinde müsait değiliz de.
Yada diyemedin geldiler, ya hiç müsait değildik de, hizmette bulunma, soğuk davran.

Bu gün aynısını yaptım, inanın eşyalarımı topladım gidiyordum, tam eşim işten geldi ve gitmeme izin vermedi; gidersen geri dönülmez bi yola gireriz kime ne açıklayacağız bunun anlamı ayrılık dedi ve bende gitmedim maalesef. Eşimi seviyorum ve gerçek anlamda bu sebepten dolayı boşanmak istemiyorum
Eşin işten cıkış saati belli değil mi :)) gitmek isteyen her türlü gider. Kaynanan olacak varlıkla konuş kabul etmediğini söyle kavgaysa kavga kadın resmen çöreklenmiş. Bu kadr pasif adamları seviyorm da seviyorm neyini seviyorsun yaa

Sorun kv değil ama eşin:) Eşin yumuşak kalpli vefakar değil pısırık
Valla ben yapamazdım ben biraz rahatıma düşkünüm kesin sorun çıkartırdım
Eşine de ki ya annen gelmeyecek ya da ben gideceğim böyle devam ederse, ben yapamıyorum. Bakalım o da sizin onu sevdiğiniz kadar seviyor mu belli olur vereceği cevaba göre.
Bunun çocuk çoluğu var daha o zaman sizden çıkmaz
Hep derim evlenip kayınvalideye hizmetçi olacağıma kendi evimde anama babama gider onlara hizmet ederim daha iyi.

Bir anne nasıl çocuğunun mutluluğunu düşünmez aklım almıyor.sanki muhteşem yüzyıldaki taht kavgaları gibi.yaa kardeş senin çocuğunun yuvası bu.onun manevi ve fiziksel ihtiyaçları karşılanıyor.aptallar sürüsü.

Sorun kv değil ama eşin:) Eşin yumuşak kalpli vefakar değil pısırık
Valla ben yapamazdım ben biraz rahatıma düşkünüm kesin sorun çıkartırdım
Eşine de ki ya annen gelmeyecek ya da ben gideceğim böyle devam ederse, ben yapamıyorum. Bakalım o da sizin onu sevdiğiniz kadar seviyor mu belli olur vereceği cevaba göre.
Bunun çocuk çoluğu var daha o zaman sizden çıkmaz
Hep derim evlenip kayınvalideye hizmetçi olacağıma kendi evimde anama babama gider onlara hizmet ederim daha iyi.
Adamlarda lipido da yok hee.kocamla rahat rahat sevişemeyeceğim anne manne gözüm görmez valla.

Size uğraşacağı çabayı annesine de göstersin o zaman. Ona da izin vermesin. Anne annedir eş de eştir, sınırları belirlemezseniz tamamen gelir kalır.
Eşinizin gelmesini de beklemeyin böyle bir durumda. Gitmeye niyetiniz olsa onun iş çıkış saatine denk getirmezdiniz.
Siz oturun düzgünce konuşun. “Annenle güzelce konuşabilirsin kabul etmiyorum” diye. Sürekli yeni evlilerin evine gitmek hangi akıl ya? Kıskançlığından pisliğinden yapıyor işte.
insan gelinini kıskanır da kendi oğlunun ihtiyacını kıskanır mı ya.sanki sadece gelin mutlu oluyor.ülkedeki şu kayınvalide sorununun gerçekten bilimsel bir açıdan ele alınması gerekiyor.toplumsal bir dram yaşanıyor resmen.yaa bu kadınların hiçbirinin kocası mı bunlara sevgi, ilgi vermedi.cesaret edebilseler gel oğlum cinsel ihtiyacını da ben karşılayalım, aramıza kimseyi sokma diyecekler.oğlunu sevgilisi sanan bir sürü manyak.bir yapay zeka robotu falan yapsalar da bu manyaklara onlar karşılaşacak bari ihtiyaçlarını.

Bu gün aynısını yaptım, inanın eşyalarımı topladım gidiyordum, tam eşim işten geldi ve gitmeme izin vermedi; gidersen geri dönülmez bi yola gireriz kime ne açıklayacağız bunun anlamı ayrılık dedi ve bende gitmedim maalesef. Eşimi seviyorum ve gerçek anlamda bu sebepten dolayı boşanmak istemiyorum

Ya ne güzel manipüle etmiş eşiniz, alttan alttan gidersen boşanırız demiş siz hala çok seviyorum diye dolanıyorsunuz
Eşiniz sizi onu sevdiğiniz kadar sevmiyor maalesef. Hemen aklına boşanmak gelmiş geri dönüşü de yokmuş.
Ya annemi kabul edersin etmeyip gidersen de bu iş biter demiş nasıl söylediğinin önemi yok

Evlilikler kocaların istediğini karılarına sormadan yaptığı, kadınların da of boşanmayalım diye sustum alttan aldığım şey değil. Eşin kadar senin de söz hakkın var o evde, orası senin yaşadığın yer, özel alanın ya, sana ait bir yere sana sormadan birini getiriyor mecbur bırakıyor buna sınırlarınızı ihlal ediyor bu kadar sessiz kalmayın. O sizi kaybetmekten korkup aksiyon alsın siz değil.

insan gelinini kıskanır da kendi oğlunun ihtiyacını kıskanır mı ya.sanki sadece gelin mutlu oluyor.ülkedeki şu kayınvalide sorununun gerçekten bilimsel bir açıdan ele alınması gerekiyor.toplumsal bir dram yaşanıyor resmen.yaa bu kadınların hiçbirinin kocası mı bunlara sevgi, ilgi vermedi.cesaret edebilseler gel oğlum cinsel ihtiyacını da ben karşılayalım, aramıza kimseyi sokma diyecekler.oğlunu sevgilisi sanan bir sürü manyak.bir yapay zeka robotu falan yapsalar da bu manyaklara onlar karşılaşacak bari ihtiyaçlarını.
Valla şurda okumuştum “oğlumu doğururken pipisiyle benim vajinam birbirine değdi çok hoşuma gidiyor” demiş bi kaynana. Ben artık bu kadınların çocuklarına cinsel haz duyduğunu düşünüyorum.
İki oğlum var asla kendime bağımlı salak saçma yetiştirmeyeceğim. Hayatımda böyle salaklık görmedim.

X