Kayınvalidem yüzünden evliliğim sarsılıyor

HarbiBarbie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
7
-2
26
Kızlar lütfen bana akıl verin, sorun kayınvalidem. Biz 7 ay önce evlendik ve evlendiğimizin 2. Ayı gelip 1 ay bizimle kaldı, daha sonra yine aralıklarla gelip 1’er ay kaldı toplamda 3 ay bizimle kaldı bu durumdan çok rahatsızım, eşimle konuştuğumda; ben ne yapabilirim oda annem sonuçta bi şey dersem küser diyor. Çok tartışıyoruz bu konu yüzünden ve bu sabah kayınvalidem arayıp emrivaki bir şekilde yarın size gelicez dedi. Hiç müsaitsin misiniz işte vay efendim işte biz böyle düşündük size de uygun mu vsvs demedi sadece bunu dedi * yarın size gelicez* ve gerçekten bardağı taşıran son damla benim için. Çok saygısızca bu sadecr bardağın görünen kısmı. Eşimi çok seviyorum ama annesine sınırlarını belli edemeyen biriyle de devam etmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Eşime de çok baskı yaptım ve annesi arayıp gelmeyi ima ettiğinde oğluda açık bi şekilde istemediğimizi dile getirmesine rağmen arayıp size gelicez! diyor. Müsait değiliz dememize fırsat vermemek için sormuyor bile
Burda sadece kendinizi kandırıyorsunuz. Oğlu "istemiyoruz" demiş annesi çıkıp gelmiş yine de. Oğlu gerçekten "istemiyoruz" deseydi o anne asla gelemezdi. Bir iki laftan "istemiyoruz" gibi şeyler söylemiş demek ki eşiniz, annesi de takmamiş.
"Bizim işimiz var, sizi kabul edemeyecegiz" diye net bir şekilde söylesin de kim gelebiliyor o zaman görürsünüz

Son düzenleme:
Neden ne amaçla geliyor. Var mı sebebi. Bir kaç gün değil bir ay kalıyor. Kaldığında ne yapıyorsunuz?

Kvalide değil eşin sorun... Sende otoriter değilsin. Evden gitme için blöf yapmışsın. Gitmek isteyen eşi yokken hazırlanıp çeker giderdi. Eşi gitmesini istemeyen adam da ben annemle konuşurum orta yol bulur derdi. Kocan aba altından sopa göstermiş farkında değilsin

Başlığı düzenleyin isterseniz, yanlış çünkü. Kayınvalide yüzünden değil, eşiniz yüzünden.
Aynen, ben de bunu yazmak için gelmiştim çünkü “kayınvalidem yüzünden” başlıkları ne zaman okusam asıl meselenin kayınvalide değil pasif kocalar olduğunu gördüğümden, bu tip başlıklar ekstra dikkatimi çekiyor.

Eşi annesine yarım ağız bir şeyler diyordur, “annesine belli ediyoruz” ne demek 🙄 yekten söylemiyorlar imalar yapıyorlar herhalde, mecazen diyorum yanlış anlaşılmasın da :)) oğlu masaya yumruğunu vursun anne kafana estikçe gelip kalamazsın gelmeden adam yerine koyup müsait misiniz diye sormuyorsun desin bakalım kayınvalidenin sesi içeri kaçıyor mu kaçmıyor mu?

Aynen, ben de bunu yazmak için gelmiştim çünkü “kayınvalidem yüzünden” başlıkları ne zaman okusam asıl meselenin kayınvalide değil pasif kocalar olduğunu gördüğümden, bu tip başlıklar ekstra dikkatimi çekiyor.

Eşi annesine yarım ağız bir şeyler diyordur, “annesine belli ediyoruz” ne demek 🙄 yekten söylemiyorlar imalar yapıyorlar herhalde, mecazen diyorum yanlış anlaşılmasın da :)) oğlu masaya yumruğunu vursun anne kafana estikçe gelip kalamazsın gelmeden adam yerine koyup müsait misiniz diye sormuyorsun desin bakalım kayınvalidenin sesi içeri kaçıyor mu kaçmıyor mu?
Doğru. Toz kondurmuyorlar hiç eşlerine. Asıl sorun kendileri oysaki.

Doğru. Toz kondurmuyorlar hiç eşlerine. Asıl sorun kendileri oysaki.
Eş ailesi sorunu yaşanan çoğu evliliğin sebebi eşlerin ailelere açık ve net olmamaları, hiçbir şey diyemiyorlar veya demek istediklerini dolandırıyorlar imalar yaparak anlatmaya çalışıyorlar karşılarındaki dikkate almıyor.

Gelin alınan, hizmet etmesi gereken olarak görüldüğünden, eh haliyle koca sıfatındaki de ailesi gibi düşünüyor, o yüzden erkeğe göre bir şey yok, sabah işe gidecek akşam dönecek birkaç saat annesine annem canım annem deyip gönlünü hoş edecek sonra cuppa yatak, tüm gün onun gönlünü eğlemesi gelinden bekleniyor, yemek bulaşık çamaşır kayınvalidenin önüne hizmet hep gelinden, e haliyle böyle kocaya göre ne var ki annesi sürekli yanlarında kalsa da sıkıntı etmez.

Son düzenleme:
Hiçbir şekilde hizmet etmeyin eşiniz madem annem nasıl gelme diyebilirim diyorsa hizmetini de yemeğini de her şeyini de o yapacak. O kadın sizi değil eşinizi doğurdu böyle cadaloz birine de su bile verilmez

Eş ailesi sorunu yaşanan çoğu evliliğin sebebi eşlerin ailelere açık ve net olmamaları, hiçbir şey diyemiyorlar veya demek istediklerini dolandırıyorlar imalar yaparak anlatmaya çalışıyorlar karşılarındaki dikkate almıyor.

Gelin alınan, hizmet etmesi gereken olarak görüldüğünden, eh haliyle koca sıfatındaki ailesi gibi düşünüyor, o yüzden erkeğe göre bir şey yok, sabah işe gidecek akşam dönecek birkaç saat annesine annem canım annem deyip gönlünü hoş edecek sonra cuppa yatak, tüm gün onun gönlünü eğlemesi gelinden bekleniyor, yemek bulaşık çamaşır kayınvalidenin önüne hizmet hep gelinden, e haliyle böyle kocaya göre ne var ki annesi sürekli yanlarında kalsa da sıkıntı etmez.
Ben lohusalık dönemimde eşimin kıramadığı için lafı eğip büktüğünü görünce kendi başımı kendim kaşımam gerektiğini anladım. Bir meramım varsa direkt ben muhatap oluyorum artık. İş eşlere kalsa kanser olur çıkarız. 😁

Umarım ailenin yanına gitmişsindir.
Çünkü eşin beş para etmez bir ezik.

Tehdit ediyor birde, gitme gidersen geri dönüşü olmaz. Yani size diyor ki eğer annem geldiğinde gelinliğini yaparsan burada yerin var. Bunu anlamak için müneccim ...u yemeye gerek yok.

Ama şimdi eşini o kadar seviyorsun dur ki, çok iyidir, ailesi ile de konuşmuş annesi ısrarla geliyordur, eşin çok mükemmeldir.

Bu kadar yeni bir evlilikte utanması ve arlanması olan bir kv gelip aylarca kalır mı?
Gelirken yanında kp ri de getiriyor mu bonus olarak...

Sabahları geç kalk, yemek yapma, surat as'da olacakları gör.

Ben lohusalık dönemimde eşimin kıramadığı için lafı eğip büktüğünü görünce kendi başımı kendim kaşımam gerektiğini anladım. Bir meramım varsa direkt ben muhatap oluyorum artık. İş eşlere kalsa kanser olur çıkarız. 😁
Dün gece ailelerin çocuklarının evinde yatılı kalma meselesini konuştuk eşim ve kızımla, mevzu nereden açıldı tam hatırlamıyorum da, eşim çiftler yatılı kalma konusunda yeri gelince ağırlığını koymalı dedi, kızım da ama baba nasıl söylenir ki böyle bir şey siz söyler miydiniz dedi? Eh yani haliyle çocuklar kendi anne babalarını ve onların evliliğini örnek aldığından😬 söylediklerinizle yaptıklarınızın birbirini tutması lazım, eşim de babasıyla annemi örnek gösterdi, ikisi de bize arada kalmaya gelirdi farklı şehirlerde oturduğumuz için, 1’er hafta kaldıklarından gönüllerini hoş ediyorduk ama mesela kayınpeder bir seferinde kayınvalideyle kavga etti bize geldi, barışmam ben artık oraya gitmem demeye başladı, bizim misafir yatak odasına da ufaktan yerleşmeye başlayınca, eşim sana kiralık bir ev bulalım o zaman dedi dün gece de kıza bu örneği hatırlattı, bakıma muhtaçlık vb durumlar müstesna, ne kız aileleri ne erkek aileleri bu kadar uzun misafirlik yapmamalı, geline ayıp damada ayıp.

Dün gece ailelerin çocuklarının evinde yatılı kalma meselesini konuştuk eşim ve kızımla, mevzu nereden açıldı tam hatırlamıyorum da, eşim çiftler yatılı kalma konusunda yeri gelince ağırlığını koymalı dedi, kızım da ama baba nasıl söylenir ki böyle bir şey siz söyler miydiniz dedi? Eh yani haliyle çocuklar kendi anne babalarını ve onların evliliğini örnek aldığından😬 söylediklerinizle yaptıklarınızın birbirini tutması lazım, eşim de babasıyla annemi örnek gösterdi, ikisi de bize arada kalmaya gelirdi farklı şehirlerde oturduğumuz için, 1’er hafta kaldıklarından gönüllerini hoş ediyorduk ama mesela kayınpeder bir seferinde kayınvalideyle kavga etti bize geldi, barışmam ben artık oraya gitmem demeye başladı, bizim misafir yatak odasına da ufaktan yerleşmeye başlayınca, eşim sana kiralık bir ev bulalım o zaman dedi dün gece de kıza bu örneği hatırlattı, bakıma muhtaçlık vb durumlar müstesna, ne kız aileleri ne erkek aileleri bu kadar uzun misafirlik yapmamalı, geline ayıp damada ayıp.
İdrak edebilseler keşke çocuklarını nasıl zor durumda bıraktıklarını. Kayınpeder sonra barıştı mı? 😁

İdrak edebilseler keşke çocuklarını nasıl zor durumda bıraktıklarını. Kayınpeder sonra barıştı mı? 😁
Barıştı barıştı, bir daha o eve dönmem asla barışmam görecek onlar dedi dedi sonra bunlar telefonda ufak ufak konuşmaya kur yapmaya başladılar, bizimki yüzünde güller aça aça karıım özledim diyerek gitti 😂

Barıştı barıştı, bir daha o eve dönmem asla barışmam görecek onlar dedi dedi sonra bunlar telefonda ufak ufak konuşmaya kur yapmaya başladılar, bizimki yüzünde güller aça aça karıım özledim diyerek gitti 😂
Allah bozmasın. 🤲😁

Böyle konularda hep 3. kişinin kalbi kırılmasın deniyor ya, mesela eşiniz "annem küser" demiş. Aynı şekilde sizin de duygularınızın bir önemi var mı eşiniz açısından?

Nedense bu adamların hassasiyeti hep 3.kişilere var, eşlerine asla yok.

Annecim, eşimin yarın kendi planları var önceden yaptığı, biz müsait olduğumuzda seni ağırlayalım" diyemiyor ya da annesi ısrar ederse "annecim neden karımı üzeyim kırayım şimdi idare et"demiyor...

Ya bir şey soracağım şimdi görünce aklıma geldi, sayfanın yanında 0 yazıyor yukarı ve aşağı oklar var onlar ne için acaba :) Hep çıkmıyor arada görüyorum :)

Bu gün aynısını yaptım, inanın eşyalarımı topladım gidiyordum, tam eşim işten geldi ve gitmeme izin vermedi; gidersen geri dönülmez bi yola gireriz kime ne açıklayacağız bunun anlamı ayrılık dedi ve bende gitmedim maalesef. Eşimi seviyorum ve gerçek anlamda bu sebepten dolayı boşanmak istemiyorum
O zaman ses çıkarmadan oturun. Bu kez 1 ay az, gelmişken yazı çıkarsınlar.

Sizin yaşadığınız şeyi bende yaşadım evlendik sürekli bir bahaneyle geldiler gitmek bilmediler.5 aylık evliyken sinir krizi geçirdim gelirlerse evi terk ederim biter bu iş dedim eşim kabul etmedi gelemediler yatılı kalma işi bitti. Şimdi çok pişman keşke en başta sınır koysaydım acemilik bilemedim boşuna yıprandık diyor. Eş aileniz benimkiler gibi aşırı görgüsüz sert çıkıp sınır çizmezseniz bu evliliği hep kalabalık yaşarsınız.

Ha bu arada ben daha sonra birkaç sene küstüm konuşmadım sınır koymamı kaldiramadilar. Baktılar başka yol yok tavırlarını değiştirdiler sizde böyle yapmazsanız baş edemezsiniz. Bu dönemde çocuk yapmayın eşiniz sınava geçerse düşünürsünüz.

X