Kayınvalidem 😩

Böyle konularda baslik hep kaynana/kayinvalide, ama ortada sizi kac defa döven eli kirilasi bir koca var. Enteresan bir durum. Tabi ki böyle evliliklerde en az 2 cocuk olmali. Kimseye kin nefret beslemediginiz belli. Esinizi affedebiliyorsaniz, anasini da edersiniz. Bakin oda kendi esinden dayak yemis
Evet belkide haklısınız, affetmemeliydim.
Evliliğin ilk zamanlarında olan bir durumdu ve kesinlikle ailesi yüzünden.

Çok güzel bir yorum, teşekkürler.
Yanii tüm sülale duymuş, mahallesi duymuş ama korktuğu benim duymam kii hiç bir kötüğüm dokunmamış.
Çoğu kv böyledir (istisna olanı tenzih ederek) onların yaşının olgunluğu sadece evdekini dışarı yansıtmamakta uzmanlaşmasında işe yarıyor 😅

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (ilk zamanlar)
Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.
Arada soktuğu lafları duymamaya çalışıyorum vs.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Kayınpeder darp etmiş annesini.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim hemen atladı gitti. Farklı bir şehirdeler.
Ben özellikle gitmedim. Hani benim yanımda rahat edemezler vs diye.

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Tüm ailesine haber vermiş, boşanıcam asla eve almam ama ben duymiyim.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Sizce yanlış mı davranıyorum !!!
Şu hal gayet iyi, bırakın el gibi davransın, çok sıcak hissederse gelir eteğinize yapışır. Mesafenin kıymetini bilin

Evet belkide haklısınız, affetmemeliydim.
Evliliğin ilk zamanlarında olan bir durumdu ve kesinlikle ailesi yüzünden.

Ailesi yüzünden birsey yok. Kendi iradesizligi yüzünden. Annesi babasi sizi dövse tamam onlar yüzünden. Ama o size el kaldirdiysa o komple onun sorumlulugunda. Iyi dayanmissiniz böyle birine bunca sene.

Çoğu kv böyledir (istisna olanı tenzih ederek) onların yaşının olgunluğu sadece evdekini dışarı yansıtmamakta uzmanlaşmasında işe yarıyor 😅
Eşimin sürekli telefonu çalıyor,
Bir annesi arıyor bir babası.
Evdeki diğer oğluda şikayetçi olduğun için tek uzlaştıracak kişi eşim.
Bu kadar şey oluyor benim anlamadığımı bilmediğimi düşünüyor çok enteresan.

Ailesi yüzünden birsey yok. Kendi iradesizligi yüzünden. Annesi babasi sizi dövse tamam onlar yüzünden. Ama o size el kaldirdiysa o komple onun sorumlulugunda. Iyi dayanmissiniz böyle birine bunca sene.
Bahsettiğim olay evliliğimin ilk senesiydi.
Annesi babası sürekli kışkırtıyordu, bende sessiz kalmadığım için şiddetle sonuçlanıyordu.
Boşanma kararı aldım, bir daha tekrarlanmayacağına sözler verdi.
Ne ailesi ile yüzgöz oldum ondan sonra nede bir şiddet olayı yaşandı.

Annesi babası sürekli kışkırtıyordu, bende sessiz kalmadığım için şiddetle sonuçlanıyordu.
Bunu konuna ekle, şimdi gelen giden oradan vuracak. Konu düzenleme butonu var oradan halledebilirsin

Tekrarlanmadigina sevindim. Ama sizin yerinizde olsam mesafemi korurum..ha ben bebeginin ölümüne sebep olan kayinvalidesine yinede bakan birini de taniyorum, ama ben öyle affedici olmam. Herkes kendi yerinde iyi olsun. Size yeterli.kadar cektirmis

Eşim annesine hasta olduğunu söyledim demiş. Bende geçmiş olsun demek istedim sesi o kadar kötüydü ki.
Korkmadım çünkü ben o cahil kız değilim artık.
Kadın duymanızı istemiyor nedense. Eşiniz korkma anne hasta olduğu için gittim diyor kadın öyle biliyor. Siz nu kadar sevmiyorsunuz ama yine de geçmiş olsun diye arayıp üstüne istiyorsan buraya gel diyorsunuz çünkü balık bilmezse halik biliyor iyiliği öyle mi?
Hayatta öyle onun yüzünden dayak yediğim birini aramam yani ne alaka?
Bir şey diyeyim mi eşiniz de babası da belli ki kötü insanlar kayınvalideniz de siz de onların kötülüklerini gören ve çeken iki insansınız ama asıl birbirinize gizli düşmansınız asıl sıkıntıyı başkasına vermeniz gerekirken birbirinize dğşman olmuş.
Umarım kayınvalide en azından şu yaşta kurtulur.

Kadın duymanızı istemiyor nedense. Eşiniz korkma anne hasta olduğu için gittim diyor kadın öyle biliyor. Siz nu kadar sevmiyorsunuz ama yine de geçmiş olsun diye arayıp üstüne istiyorsan buraya gel diyorsunuz çünkü balık bilmezse halik biliyor iyiliği öyle mi?
Hayatta öyle onun yüzünden dayak yediğim birini aramam yani ne alaka?
Bir şey diyeyim mi eşiniz de babası da belli ki kötü insanlar kayınvalideniz de siz de onların kötülüklerini gören ve çeken iki insansınız ama asıl birbirinize gizli düşmansınız asıl sıkıntıyı başkasına vermeniz gerekirken birbirinize dğşman olmuş.
Umarım kayınvalide en azından şu yaşta kurtulur.
Kayınvalidem gerçekten çok kötü biri.
Evet kayınpederimde iyi değil ama teraziye koysan ağır basar yani.
Benim eşim ilk sene onlar yüzünden çok baskı altında kaldı bende sessiz kalmadığım için bu yola başvurdu bizde boşanma aşamalarına geldik pişman oldu ve tekrarlanmadı !!! Benim kimseyi çektiğim yok o zemanda bile sessiz kalmadım yaşadığım olaya.
Ben durumdan habersiz biriyim ya onlar öyle biliyorlar. Zaten bayram seyran hastalın cenaze gibi durumlarda konuşuyoruz. Buda hastalık seside olağanüstü kötüydü. Hiç halim yok elimi bile kaldıramıyorum diyince insani olarak dedim bayıldığımdan değil.
Yinede üzülsün şiddet görsün istemem tabii

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!
Şuan şiddetle alakalı hiç bir problemim yok )

Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Burdaki tek sorun eşinizin krizi yönetemeyip size şiddet uygulaması(önceden de olsa)

Bundan başka sorun göremedim.

Gerisi iki kadının güç gösterisi.. Malum Arizona kertenkelesi gibi kadınlar var Ülkemizde😏

Burdaki tek sorun eşinizin krizi yönetemeyip size şiddet uygulaması(önceden de olsa)

Bundan başka sorun göremedim.

Gerisi iki kadının güç gösterisi.. Mâlum Arizona kertenkelesi gibi kadınlar var Ülkemizde😏
Benim kimseye güç gösterisi yapacak halim yoktu daha 22 yaşında hangi güç 😳
Krizi yönetememesi doğru bir yorum evet 👏

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!
Şuan şiddetle alakalı hiç bir problemim yok )

Neden gel bana ben sana bakarim diyosunuz

Kayınvalidem gerçekten çok kötü biri.
Evet kayınpederimde iyi değil ama teraziye koysan ağır basar yani.
Benim eşim ilk sene onlar yüzünden çok baskı altında kaldı bende sessiz kalmadığım için bu yola başvurdu bizde boşanma aşamalarına geldik pişman oldu ve tekrarlanmadı !!! Benim kimseyi çektiğim yok o zemanda bile sessiz kalmadım yaşadığım olaya.
Ben durumdan habersiz biriyim ya onlar öyle biliyorlar. Zaten bayram seyran hastalın cenaze gibi durumlarda konuşuyoruz. Buda hastalık seside olağanüstü kötüydü. Hiç halim yok elimi bile kaldıramıyorum diyince insani olarak dedim bayıldığımdan değil.
Yinede üzülsün şiddet görsün istemem tabii
İnsani olarak dediniz peki ya gelip ee üç ay kalayım deseydi kendince ne yapacaktınız?
Baya kötü olurdunuz bence.
Sizinki nasıl olsa gelip kalmaz dediğiniz için dediğiniz bir söz bence aman iyilik edeyim diye değil.
Onu anlatmak istiyorum her şeye rağmen gel kal dedim iyiliğimden değil yani.
Ki haklısınız da ama üçe gönüllüyüm balık bilmese de olur sözlerine gerek yok dedim

X