kayınvalideme gitmemekte haksız mıyım?yoksa eşimin hatalarını onlaramı yüklüyorum

ben kırıldığı için tabiki sevinmedim onun hatasını görmesi için bir uyarıydı belki dedim kendimce.yoksa neden seviniyim olan bana oldu çünkü.kadında can acısı çektiğiyle kaldı.yoksa tövbe hşa kimsenin kötülüğünü istemem olacağı varmışki olmuş.gözüm parada pulda değilki aile olma bilincinin ona gelmesini bekliyorum beni ihmal etmesini.aileisnin yanında o küs kalmayı tercih etti.senin annen benim annem ayrımına giren o yoksa benim onlara karşı hiçbir saygısızılığım olmadı.o gece onları gayet güzel ağırladım.ne zmanki benim aileme yaptıkları saygısızlık aşamasına geldi baktım takmıyor saymıyor üzerine laf söylüyor bende gitmemeye başladım.ama nereye kadar gitmicem illaki gitmem gerekecek ama ozman bu zman değil kırgınlığımdan bahsediyorum.evliliğin kontrolünüde alamadım elime laf söylettirmiyorki kendine yumdum gözümü bende dilediği gibi harcadı.kırdı yenisini yaptı hesapszıca delirmiş gibi pervasızca öyle böyle değil bu kadarmı boş harcamalar yapılır.söylesem kıskanç oldum.çok görüyosun oldum.ama kendi gördü yanlış olduğunu hata yaptığını.konu para değil derdim para değil tüm samimiyetimle söylüyorum ama paranın kontrolünün iki tarafında haberi olsa evlilikte sağlıklı oluyor bendne habersiz kredi çekmiş kendi başına iş çevircek aileyiz biz ya insan saklarmı böle bişiyi.erkek ya gurur yapıyor.ne zman bardak taştı sonra açıkladı bana.ama ben tahmin ettim patlıcağını.ağladı sızladı nasıl bir erkeğim ben faturayı bile ödeyemedim die.bende üzülmesin die üstüne gitmedim unutmuşsundur tamam ağlama dedim hayır bliyodum diyo bende tamam unuttuk farzet dedim yine alttan aldım.inş bundan sonrası güzel olur bu kadar kırılmışlıktan sonra.belkide ders olur yaşadıklarımız

bir anne baba hiçmi uyarmaz evladını yanlışını görmez hata yaptığını ailesini karısı ihmal ettiğini görmezmi.gereksiz masraf yaptığını 9000 tl arkadaşlar azmı ya.her hafta Allahın emrimi gitmek bir hafta gitmedik annesi ayrı babası ayrı tüm herkes ayrı arıyor gelmicekmisin die.biz yeni evliyiz masraflarını görüyorsun bırakın bir hafta sonumuzu beraber geçirelim.bunlar yeni evli bi rahata bırakın ya.tamam hadi gittik yattık kalktık ihtiyaçlarını gördük tabi yapcaz büyükğümüz ama hiçmi denmez hadi bi karının gönlünüde yap bi onlarada gidin ellerini öpün diye.bu kadarmı bencil olunur.ben bunlara kızıyorum.adil olunmalı.bir kerede denmezmi ya.hiçmi akıllarına gelmiyor ben uzaydanmı geldim

kocayada kocanın ailesinede yaranılmaz kendimden biliyorum ama elimiz mahkum evim yuvam diyoruz katlanıyoruz allah yardımcın olsun

canım burcunu çok merak ettim:26:

Sevsende sevmesen de ilgilenmek gitmek güler yüzlü davranmak ZORUNDASIN!!!
Bu evliliğin en temel kuralıdır. Kocanda aynısını sana yaparsa nasıl evli kalacaksınız biraz düşünsene
çok büyük bir yanlış.
boşanmaların yüzde 80 çiftlerin ailelerinden kaynaklıdır bunu unutma !!!

cnm yanlış yapmıyorsun çünkü evliliğinden önce oğlum bu değirmen nasıl dönüyor die ailesi bir kere uyarması sahip çıkması gerekirdi ki onlar hep bana bana demiş ama..... gitmelisin ve konuşma esnasında yeri gelirsede çok borcumuz var demelisin ama detaya girmeden onlar sormazlar zaten ama biryerde onlarında kulağına su kaçmalı ki oğulları düşünmeli yane...ama sana tavsiyem git kalma ama sabahtan bir git ellerini öp akşam üstü çık 3 ayda 2-3 defa gitsen yeter eşine ve ailesine malzme ver

büyüklük sende kalsın yine git gör insanları,aynı yerdeymişler aileler zaten gidip gelebilirsin.bence lafın arasında çocuklarının onlar için yaptığı masrafı da dile getirmelisin.

3 ay yok eşim giderken annesinin babasının elini öpmeye geldi beni yalnız bırakıp hemde ama benim annemlerle vedalaşmaya dahi gelmedi.o benim aileme gidip gelmediği için bende gitmiyorum.saygısızlığı yapan o.hep bi bahane buldu gelmemek için bize.onu takcam bunu tamir etcem..bende ayağımı kestim o öyle yapınca gösterdiğin saygı kadarını görürsün benden dedim.fazlasını göremessin dedim.kimsede uyarmadı yanlış yaptığını göstermedi maddi manevi ben göstermeye çalıştığımda fesat oldum şeytan oldum kıskanç oldum onun gözünde.ama şimdi gördü hakikati.
gitmemek nereye kadar dediğiniz gibi arkadaşlar misafir gibi gitcem ne zman canım isterse oda çok hırslıyım çünkü sinirliyim.biraz sakinleşmemem gerek.eşim herşeyi darma duman yaptı dengeleri alt üst yaptıgitti.toparlaması yine bana kaldı.bende gittiğimde söylerim eşya borçlarımız haricinde yine borç yaptığını.kayınvalideme söylemişstim bir kez altınlarımı istemiyor wc ye atmamı istiyor falan die.söylerim yine küçük gördüğü wc ye dökeceği altınlarımı bozdurmak zorunda kaldık die.gitsem söylemeyi düşünüyorum belki anlarlar neden gelip gitmediğimi anlatırım.kadında aklınca kendine yoruyor ben hastayım die gelmediğimi sanıyor.onunla alakası yok halbuki.

eşiniz sizin ailenize karşı nasıl davranıyor,onlara gidiyor mu, ben olsam bunu değerlendirirdim...

öyle kuru kuru özürle bitmemeli,sonuçta ailenize karşı ağır sözler söylemiş... tavırlarını düzeltmediyse barışmazdım gibi geliyor...

yalnız sizi tebrik ediyorum, maaşallah ne kadar özverilisiniz... iki aylık gelin hastanede refakatçi...

ben olsam yapamazdım...

3 ay yok eşim giderken annesinin babasının elini öpmeye geldi beni yalnız bırakıp hemde ama benim annemlerle vedalaşmaya dahi gelmedi.o benim aileme gidip gelmediği için bende gitmiyorum.saygısızlığı yapan o.hep bi bahane buldu gelmemek için bize.onu takcam bunu tamir etcem..bende ayağımı kestim o öyle yapınca gösterdiğin saygı kadarını görürsün benden dedim.fazlasını göremessin dedim.kimsede uyarmadı yanlış yaptığını göstermedi maddi manevi ben göstermeye çalıştığımda fesat oldum şeytan oldum kıskanç oldum onun gözünde.ama şimdi gördü hakikati.
gitmemek nereye kadar dediğiniz gibi arkadaşlar misafir gibi gitcem ne zman canım isterse oda çok hırslıyım çünkü sinirliyim.biraz sakinleşmemem gerek.eşim herşeyi darma duman yaptı dengeleri alt üst yaptıgitti.toparlaması yine bana kaldı.bende gittiğimde söylerim eşya borçlarımız haricinde yine borç yaptığını.kayınvalideme söylemişstim bir kez altınlarımı istemiyor wc ye atmamı istiyor falan die.söylerim yine küçük gördüğü wc ye dökeceği altınlarımı bozdurmak zorunda kaldık die.gitsem söylemeyi düşünüyorum belki anlarlar neden gelip gitmediğimi anlatırım.kadında aklınca kendine yoruyor ben hastayım die gelmediğimi sanıyor.onunla alakası yok halbuki.

haklısın.sen gidip yeni gelin halinle hastanede refakatçi olarak kalıp bakıyorsun annesine ama o senin ailenle vedalaşmıyor bile.çok ayıp gerçekten yaptığı.

zaten gidip gelmediği için bende gitmemeye başladım arkadalar.hatırlamıyorum elimden tutup şöyle mutlu bi geldiğimizi annemlere.son dönemlerdede hep bir umut bekledim hadi gideriz annemlerede die baktım gitmiyor kadında ayaklandı yatalak değil işini görüyor yalnız kalabliyor ben kendim gidiyodum anneme babama.düşün evliyim yalnız gidip geliyom aileme e eşin nerde ben yemek hazırladım diyor annem anne biz yiyelim o gelemez işleri var annesinin evinde.hep bahamelerle geçiştirdim.be insanlar mubarekler hiçmi akıllarına gelmiyor hadi eşimin gelmiyor koskoca insanlarsınız bi de çocuğuna biz iyyiz hadi bi git eşinin gönlünü yap gör ailesini eşine bi bak gel.yok olmadı gelmedi gitmedi.harcadığı paralar falan umrumda değil benim içn önemli olan saygıydı.göstermedi ne bana ne aileme.ben yaptım evimde 1 gece uyumadım gittim kaldım yanında ben götürdüm ameliyata ona rağmen bana bunlar yapıldı.herkes hastane şaştı kaldı daha ne kadarlık evlisin helal olsun sana die.herkes takdir etti beni.yaptığım iiliği söylemeyi sevmem ama burda söyledim.ben onun annesi için bunları yapmışken benim aileme yediği lokma öok görüldü.ama yine benim elime kaldı eşim benim rızkımıda yedi emeğimide herkesin üzerinde hakkım var.o yüzden kızıyorum gidip gitmeme konusunda tereddüt ediyom.sabah sinir harbiyle uyanıyom öğlene kadar zor sakinleşiyom sonra ya kalbim sıkışıyor ya başım ağrıyor.eşimde ben çok hatalar yaptım arkamı darma duman ettim geldim diyor hiçbişeyin eskisi gibi olmamasından o uzaktayken onu bırakmamamdan korkuyor

burdada yanlış anlaşıldı bu kadar iyiliğime rağmen gördüğüm hakksızlıklara yordum hastalığını annesinin.burdada hakkettide kırıldı gibi anlaşılmış sevindiğim sanılmış.yanlış ifade ettim halbuki kendimi.şimdi karşı tarafta benim gidip gelmemei fesatlığıma yoruyor.bize hizmet etmemek için hastayım die gitmediğimi sanıyorlar.aradım napıyım düştüm işte diyor sanki nedne düştün dedim ona aramamamı ona yoruyor sormuyorki noldu sesin çıkmıyor hayırdır die.bilmiyolar anlamıyolarki kırgın olduğumu.bi kere kim olsa borcu ben ona hastayken baktım gözümü kırpmadım sandelye tepesinde bekledim.evimi kocamı bıraktım baktım. bi kez aramadı beni bu dönemde haftalardır bi arar kızım noldu zordamısın die.kızıyorum işte bunlara herşey küçükten beklenmez.oğullarını işini görüyor muhtaçlar ona ne yapsa tamam diyolar hatada yapsa.eliz ya biz.herkese kayırdı hasta yatağında onun kocası geldi onun çocukları okulda onun işi aksadı herkesi perişan ettim diyor bi bana diyemedi seninde düzenini bozdum die.bilmiyorum ya ben çok ince düşünüyorum büyütüyorum yada gerçekten haklıyım...

eşinin annesine yaptıklarınız, evlerinde misafir etmen ilgili diyeceklerim
iyilik yap, denize at balık bilmezse halik bilir....
eşinin kredi kartlarını topla, artık maddi planları sen yap, baksana o yapamamışta elektrikler kesilmiş, sogukta kalmıssınız, zora sokmuş sizi...
ayrıca eşini ikna edeceksin kendi anne ve babanada gidecek...
eşinin yaptıklarıın onun ailesinden çıkarma ama senin yaptıklarının karşılıgı olarakta eşinde senin ailene iyi ve hürmetli davranmak zorunda....
eşinin ailesi yanıda kesinlikle eşinle arandaki kavgayı onlara hissettirme, baksana farkediyorlar ama sizi barıştırmak için , yada sorununuzun ne oldugunu ve bir büyük olarak çözüm bulmaya bile yanaşmıyorlar,onun için onların yanında her daim allım güllüm ol, eşinle kötü olupta ekmeklerine yağ sürme
son olarakk...... annenler gittikten sonra eşinin kendi ailesine ayrım yaptıgını falan söylemesi saçmalıktan ibaret,, ona cok takılma malesefki erkekler bazen bu konuda çok saçmalıyorlar,ona cok takılma....
ve çokk kötü birşey olmadıkça eşinin ailesi ile ilişkini kesme

konuşmadık günlerce onlar bizdeyken çocuk olsa anlardı.tüm gün eşim işe gittikten sonra onlarla başbaşa kaldık bir kenara çekip nolduğunu sormadı gizli gizli ağladım hep.hadi küs olduğumu anladın inadına uzattılar kalmalarını sanki herşey güllük gülistanlıkta uzatıyolar. bi bırak bizi başbaşa gençler halletsin problemini de kalk git tamam 2 3 neyse baktın hala küsler bi git bi bırak bizi yalnız.yada sor bana kızım noldu die.neyse orayıda geçtim1 gece evimizde yatmadık ertesi gün hastaneye koştuk ozmanda sorun kaynadı gitti üstüne başka problemler eklendi.aklılları sıra karı koca arasına girmicez die bahaneleri hazır.işeri görülüyor ya öyle yada böyle değirmenin suyunun nasıl döndüğü umurlarında değil.baktırıyolar kendilerine işleride görülüyor hazır herkesin işine geliyor yoksa benim evliliğimmiş benim kesemmiş kimsenin umrunda değil.işlerinin gördürüldüğüne bakıyolar.bende eşime söyledim benim annem babam kimseye muhtaç değiller senin ailen sana ve senin parana muhtaçlar dedim o yüzden hatalarını görmüyolar.aslan gibi babam var kimseye ihtiyacı yok dedim.çok ağrına gitti benimde ağrıma giden şeyler oldu herşey karşılıklı.şimdi kartları iptal ettirdik kalmadı herşey senin yöneitminde olaak ben hesapsızca davranıyorum diyor.bozdurduklarını borcu olarak görüyor bana onları geri koymaya çalışalım diyor.ocağı karıştırdı gitti.bundan sonrası için olmayıcağını söz veriyor çok dikkatli davranıyor bana pişmanlıklarını dile getiriyor ama hiç inanasım gelmiyor.zamanla görcez herşeyi hemen inanmak teslim olmak istemiyorum.zaman herşeyin ilacı

X