Kayınvalidemin amacı ne acaba!!

Aslinda mantikli evlilik degil dun burda kizla iyi bisey sanip ovduler ama tamam islamj acidan sevabi cok buyuk ama insanin omru gidiyor. Ben kayinvalidem kayinpederim bana yerlesti 3 senede kanser oldum. Sonra dedimki koy gitsin kocayada ailesinede boyle hayat gecmez yani patlayacak bir yerden. 24 yasinda baskainsin 3 cocugu normal degil yani.
😑

Yerine göre tavrınızı koymanız gerekiyor ne yazikki. Fakat siz bu evliliği yaparken bunları göz önüne almadınız mı?

Tabi sonucta oglunun evi o lafin gelisi dedm bnde kaliyor die devamli gelmiyo ayri evim ama telefnlada yetiyo cocklra soruyo hoprlerde tabi dinliyoruz esime eski esi hakknda bilgi veryo cocklrda anneniz dovuyomu sizi dio
E devamlı gelmiyorsa ara ara geldiği zamanlarda da temizlik yapmayıverin gerçekten
Bi yerde misafir olsam ve her misafire gittiğimde ev sahibi temizlik yapsa ben de rahatsız olurum sanırım
Korkmayın 1 gün temizlenmese ölmezsiniz
Gidince temizlersiniz

Eşinizin eski eşinden haberi olması çocukları olduğu için çok normal
Eski eşinden haber alınca aklı karışacak biriyle evli olmadığınızı varsayıyorum

Sanırım eski kafalı biraz kayınvalideniz
Yaşı çok yokmuş ama kafa geri kalmış
Eşiniz konuşmalarından etkilenen biri değilse siz de takmayın

Çocuklarla ilgili kafalarını karıştırmaması konusunda eşiniz annesiyle konuşsun mutlaka

Eşinizle konuşup kayinvalidenin bu sözlerine müsade etmemelisiniz. Oğluyla evlendiniz ama bunu farketmemiş . Çocuklara size iyi bakıyor mu dövüyor mu dediğine göre. Sizi çocuklar için o evdesiniz sanıyor. Tepkinizi koyun size güvenmiyorlarsa (eşiniz de ) ya annesine götürsünler ya da kendileri ilgilensinler.

Yerine göre tavrınızı koymanız gerekiyor ne yazikki. Fakat siz bu evliliği yaparken bunları göz önüne almadınız mı?
Tabi sknti olucani dusundm de yani bukdr yapacklrni dusunemdm bn iyi anne olum es olrm gelin olrum dedm bnce oldum da ama okuz altinda buza arayan cok insan vr sabredyrm bi patlarsam tam patlama oluck kimseyi gozum grmycek biliyorm cnku bn bu dunyaya millet icn gelmdm yaptgm fedakarliksa karsiligni vermk zorndalar bn herseyi bilerek evlendysem suc deil bu bni baslarinin uzernde gezdrmeleri lazm hepsninde.
24 yaşındasınız ve kocanızın 3 çocuğuna mi bakıyorsunuz? Evlenirken bunu kabul ettiniz mi?
Evet kabul ettimm

Eşinizle konuşup kayinvalidenin bu sözlerine müsade etmemelisiniz. Oğluyla evlendiniz ama bunu farketmemiş . Çocuklara size iyi bakıyor mu dövüyor mu dediğine göre. Sizi çocuklar için o evdesiniz sanıyor. Tepkinizi koyun size güvenmiyorlarsa (eşiniz de ) ya annesine götürsünler ya da kendileri ilgilensinler.
Bnde esime aynisini soledmm bnden iyi bakacak vrsa alsn gotrsun baksn dedim en kuck olanini 10 aylkken aldm suan 3 yasnda bni annesi biliyo bu yaptklrmi gormemezlikten gelmeyin ddm

E devamlı gelmiyorsa ara ara geldiği zamanlarda da temizlik yapmayıverin gerçekten
Bi yerde misafir olsam ve her misafire gittiğimde ev sahibi temizlik yapsa ben de rahatsız olurum sanırım
Korkmayın 1 gün temizlenmese ölmezsiniz
Gidince temizlersiniz

Eşinizin eski eşinden haberi olması çocukları olduğu için çok normal
Eski eşinden haber alınca aklı karışacak biriyle evli olmadığınızı varsayıyorum

Sanırım eski kafalı biraz kayınvalideniz
Yaşı çok yokmuş ama kafa geri kalmış
Eşiniz konuşmalarından etkilenen biri değilse siz de takmayın

Çocuklarla ilgili kafalarını karıştırmaması konusunda eşiniz annesiyle konuşsun mutlaka
Yok 1 hafta kaliyo gelince en fazla 1 gun deil bide esime eski esiyle alakali kadini geri al ikisi beraber gecinir dio yani ole sizin bildiginiz gbi haber deil oz anneleri zaten yok gbi cocuklrni gormeye gelmez aramaz ki yani

Yok 1 hafta kaliyo gelince en fazla 1 gun deil bide esime eski esiyle alakali kadini geri al ikisi beraber gecinir dio yani ole sizin bildiginiz gbi haber deil oz anneleri zaten yok gbi cocuklrni gormeye gelmez aramaz ki yani
Yuh
Eşiniz ne tepki veriyor peki bunu deyince?
Konu sizinle kayınvalideniz arasında değil
Eşinizle kayınvalideniz arasında
Çizgiyi çekecek sınır koyacak kişi eşiniz

Düşünüyorum eşimin annesi öyle yorumu sadee bi kere yapabilir çünkü eşim ikinci bi sefere asla fırsat vermez

Yuh
Eşiniz ne tepki veriyor peki bunu deyince?
Konu sizinle kayınvalideniz arasında değil
Eşinizle kayınvalideniz arasında
Çizgiyi çekecek sınır koyacak kişi eşiniz

Düşünüyorum eşimin annesi öyle yorumu sadee bi kere yapabilir çünkü eşim ikinci bi sefere asla fırsat vermez
Esim zaten sacmalama fln dio demeyin esimin yaninda bnu dio kac kere ama kadin anlamyo

Esim zaten sacmalama fln dio demeyin esimin yaninda bnu dio kac kere ama kadin anlamyo
Öyle anlamıyorsa daha sert söyleyecek
Ama annesine bunu anlatacak bi şekilde

Deli değilse öyle veya böyle bir şekilde anlar yani
Gerekirse görüşmeyi keser ama bu muhabbete maruz bırakmaz beni eşim mesela

İkinci evliliklerde önceki evlilikten olan cocuklar üzerine başta sözleşilen anlaşılan durumlara genelde uyulmaz. Eşinizle halletmelisiniz bu konuyu.
Ben kayınvalidenizin çocuklara anneniz sizi sevmiyor deyişine sinirlendim. Zaten çocuklar örselenmiş öz anneden yana. Ne gereği var bu lafların. Yaşlı kadın işte ne kadar anlar bilemem.
Aynen anlamiyo kafa kalın

Kaynanan baksın, çok kıymetliymiş ya hani. Sen de biliyorsun sen gidince yüzlerine bile bakmayacak sabilerin. Haldır huldur yeni bakıcı pardon gelin arayacak.
Bakamz nereye bakiyo cocuklr ondayken halleri perisandi resmen boyle yapcana bni baslarinda gezdirmeleri gerek aslinda iyi kotu annelerinden iyi bakiyo annleri yuzlerine bakmiyo cocuklarin die dusunmesi lazm ama nerdee

Şimdi söyle bisey var bi kere o üç çocuğu kabul etmişsiniz evlenirken bu 1 çünkü babası o çocukların esiniz maalesef baksanızda sesinizi çıkarmazsınız hoş mecbur değilsiniz ama bi nevi huzur icin bakarsınız . KaynananızLa olan olayı da eşinize kesinlikle söyleyin artık yoksa huzurumuz bozulacak diyim ben elimden geleni yapıyorum çocuklar ve sizin için yoksa taşıyamam de arada sende lafını söyle yaşlıysa yaşlı napalm yaşlı diye konuşma Hakkı sonsuz değil... saygısızlık zulmetmiyorsun ya

X