Kayınvalideye anne deme sorunsalı

Evet bende X anne diye hitap edeceğim artık mecbur daha kolay en azından teyze yerine gibi düşünürüz 😂
Ay sizi hatırladım sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam 2021 gelinleri konusunda pandemi sürecinde az dertleşmemiştik o tayfa, çok dertliydik malum😂 Doğru mu hatırlıyorum? 🙈

Ay sizi hatırladım sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam 2021 gelinleri konusunda pandemi sürecinde az dertleşmemiştik o tayfa, çok dertliydik malum😂 Doğru mu hatırlıyorum? 🙈
Evet bende sizi hatırladım hemde ne dertliydik nikahım ertelendi bir kere hatta 😁 evlendik şimdi de başka sorunlar çıkıyor neyse Allah beterinden korusun 😁😇

ilk zaman zor söylüyordum anne derken karnıma kramp giriyordu stresten :KK70: ama şimdi anacuuummm diye giriyorum kapısından :KK70: gevşedim baya alışıyo insan zamanla :KK70:

Evet bende sizi hatırladım hemde ne dertliydik nikahım ertelendi bir kere hatta 😁 evlendik şimdi de başka sorunlar çıkıyor neyse Allah beterinden korusun 😁😇
Evet ya ne stresler yaşadık... Sorun bitmeyecek, hayat devam ettikçe🙈 Allah büyük ve dermansız dertlerden korusun. Daraldığımızda yazarız buraya işte ne yapalım😂

Merhaba kk güzel kadınları :KK66:

Haziran'da evlendim ve ailemden uzakta bir şehre gelin geldim. Eşimle uzun yıllar birlikteliğimden sonra evlendik ve çok şükür ondan yana bir sıkıntım yok. Kayınvalidemle evlerimiz uzak ama haftasonları vs. Gidiyoruz fakat ben bir türlü anne diyemiyorum. Bilmiyorum belki saçma bir düşüncem var ama kendi annem uzakta zaten çok özlüyorum birde kayınvalideme anne dediğimde değişik bir duygu içerisine giriyorum ve şu ana kadar hiç diyemedim. Siz nasıl aştınız bu konuyu veya ne zaman anne demeye başladınız ?
Kayinvalideyi karşimda hayal edip kendi kendime anne diye çalisma yapiyordum 😬😬😬
Sonra bir defa dedim gerisi geldi.
Bana kayinpedere baba demek daha zor gelmişti.

Ben eski kayınvalidem asla anne dememiştim 😁
kayınpederini anında baba,babacim dedim ama diğerine olmadı.
Sizin gibi annemde uzağında değildi, özlem falan çekmedim ama diyemedim yani
Diğer akrabalara dayı, teyze falan dedim.
Çok kez laf söylemişti eski kayınvalidem söylemiyorsun diye 😂
Yani gerçekten içten gelmesi lazım birde sevmek ben asla sevmiyordum 😁

Haziran'da evlendim ve ailemden uzakta bir şehre gelin geldim. Eşimle uzun yıllar birlikteliğimden sonra evlendik ve çok şükür ondan yana bir sıkıntım yok. Kayınvalidemle evlerimiz uzak ama haftasonları vs. Gidiyoruz fakat ben bir türlü anne diyemiyorum. Bilmiyorum belki saçma bir düşüncem var ama kendi annem uzakta zaten çok özlüyorum birde kayınvalideme anne dediğimde değişik bir duygu içerisine giriyorum ve şu ana kadar hiç diyemedim. Siz nasıl aştınız bu konuyu veya ne zaman anne demeye başladınız ?
Ben nişan yüzüklerin taktıktan sonra anne baba demeye başlamıştım. Aileme de çok bağlı biriyim normalde düşününce benim de kayınvalide ve kayınpedere diyememem lazım.. Ama bu karşılıklı bir şey yani onlardan o sıcaklığı, samimiyeti görmesem ben de demezdim. Siz de alışırsınız zamanla..

Öz Teyzemiz, ve ablamız olmayanlara da "teyze" ve "abla" diye hitap ediyoruz. Eşinizin annesi olduğu için bu KV'ye bir hitap şekli diye düşünün. Kendi öz anneniz gibi düşünmek zorunda değilsiniz. İsterseniz kv'nizin ismi X ise "X anne" diye hitap edebilirsiniz.

Ben evlenmeden önce x teyze diyordum tanışmamız ve evliliğimiz arasında uzun zaman var ve ben evliliğimin 5. Yılı olmasına rağmen hala teyze diyorum. Ben buna çok takılmıyorum onlar başlarda biraz alındılar ama sonra davranislarimin sıcak olduğunu anlayınca artık onlar da takılmıyor

Ben evlenmeden önce x teyze diyordum tanışmamız ve evliliğimiz arasında uzun zaman var ve ben evliliğimin 5. Yılı olmasına rağmen hala teyze diyorum. Ben buna çok takılmıyorum onlar başlarda biraz alındılar ama sonra davranislarimin sıcak olduğunu anlayınca artık onlar da takılmıyor
Benim de aynen tanışmamız ve evliliğimizin arasından bayağı sene geçti hep teyze dedim evlenene kadar ama evlendikten sonra anne ne zaman diyeceksin dediğin de alışınca dedim 😂 7 aydır bir türlü o alışma evresi olmadı 🙈 bir sıkıntı veya yaptıkları bir problem yok ama ne bilim kendimi yeterince yakın hissedemiyorum birde ne zaman diyeceksin diyince baskı hissettim üzerim de 🙇🏻‍♀️🙂

Laf olsun diye soyluyordum.Babam öldü .Kayinpeder laflariyla cok üzdü.Bir kere dahi baba demeyi düşünmuyorum kendisine bundan sonra.Anneniz sağ cok sükür.Eş hatıri icin lafin gelısi bir iki söyle gitsin.Sizi özellikle uzecek biseyler yapmiyorsa.

Laf olsun diye soyluyordum.Babam öldü .Kayinpeder laflariyla cok üzdü.Bir kere dahi baba demeyi düşünmuyorum kendisine bundan sonra.Anneniz sağ cok sükür.Eş hatıri icin lafin gelısi bir iki söyle gitsin.Sizi özellikle uzecek biseyler yapmiyorsa.
Yok yapmıyor anne dememi istiyor işte ama sadece anne diye herhalde isminin sonuna anne getirerek demek daha kolay olacak.

Demek zorunda değilsin anne diyen herkesi annesi gibi hissetmiyor ki nezaketen söyleniyor çoğu zaman. Olabilir yani :)

X