Kayınvalideye anne deme sorunsalı

Ay sizi hatırladım sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam 2021 gelinleri konusunda pandemi sürecinde az dertleşmemiştik o tayfa, çok dertliydik malum😂 Doğru mu hatırlıyorum? 🙈

Evet bende sizi hatırladım hemde ne dertliydik nikahım ertelendi bir kere hatta 😁 evlendik şimdi de başka sorunlar çıkıyor neyse Allah beterinden korusun 😁😇
Ya minnoş kızlar 🥲🥲 O günleri anımsadım🥲🥲 ben direkt anne diyorum. Eşim de öyle diyor. Kelimeye anlam yüklememek gerek anneme söylediğim gibi içten söylemiyorum ki benim için bir kelime sadece.

İki buçuk yıl oluyor evleneli hala anne-baba ifadesini kullanamıyorum.
Bişey söylemem gerektiğinde siz diye hitap ediyorum.
İlk zamanlar kendimi zorlasam da hitabımı değiştiremedim maalesef ki.
Eğer bir gün söyleyebilirsem de sadece anne baba olarak kullanacağımı zannetmiyorum isimleriyle birlikte anca söylerim.

Aman dedik te noldu kıymet mi bildiler. Gerçi hiç bi zaman ısınamadım kadına anne derken öylesine dediğim çok belli oluyodu yani. Hiç bi zaman içimden gelmedi. Hissetmişim demek

İki buçuk yıl oluyor evleneli hala anne-baba ifadesini kullanamıyorum.
Bişey söylemem gerektiğinde siz diye hitap ediyorum.
İlk zamanlar kendimi zorlasam da hitabımı değiştiremedim maalesef ki.
Eğer bir gün söyleyebilirsem de sadece anne baba olarak kullanacağımı zannetmiyorum isimleriyle birlikte anca söylerim.
Yaa bilmiyorum yapı meselesi mi karşı taraftan kaynaklı mı anlamadım bazıları hemen derken bazıları bizim gibi diyemiyor bir türlü. Kayınpederim vefat ettiği için sadece Kv'yi düşünüyorum nasıl denir diye 😁 zaten kimse de içinden gelerek söylemiyor anladığım kadarıyla sırf adet yerini bulsun. Ne kadar saçma bir adetse bu.

Aman dedik te noldu kıymet mi bildiler. Gerçi hiç bi zaman ısınamadım kadına anne derken öylesine dediğim çok belli oluyodu yani. Hiç bi zaman içimden gelmedi. Hissetmişim demek
Bence gelinin saygılı olması, davranışları anne denmesinden daha önemli ama kv.ler böyle düşünmüyor sanırım anne desin diye bekliyorlar. Birde sizin gibi söylediğine pişman eden kv.ler var maalesef.

Yaa bilmiyorum yapı meselesi mi karşı taraftan kaynaklı mı anlamadım bazıları hemen derken bazıları bizim gibi diyemiyor bir türlü. Kayınpederim vefat ettiği için sadece Kv'yi düşünüyorum nasıl denir diye 😁 zaten kimse de içinden gelerek söylemiyor anladığım kadarıyla sırf adet yerini bulsun. Ne kadar saçma bir adetse bu.
Her ikisi de diye düşünüyorum.
Yapı meselesi de çok etkiliyor, karşı taraftan o yakınlığı alamamakta etken. Ben de her ikisi de mevcut 😂
İçimden gelmeden söylemektense hiç söylememeyi tercih ederim. 😅

Her ikisi de diye düşünüyorum.
Yapı meselesi de çok etkiliyor, karşı taraftan o yakınlığı alamamakta etken. Ben de her ikisi de mevcut 😂
İçimden gelmeden söylemektense hiç söylememeyi tercih ederim. 😅
Aynen benim de içimden gelmesi lazım 😁😁

X