Kaynana görümce eş vs vs

Başınız sağolsun, inanın çok üzüldüm.

Kendi hatalarınızı sorduğunuz için onları yazacağım. Zaten eşinin ailesi kötü orası kesin. Eşinin de hataları var. Ama siz de iyi yönetememişsiniz.

Öncelikle, eşinin ailesi ile yaşadığınız problemleri eşinizle aranızda tartışma konusu yapmanız çok yanlış. Yani eşinize ailesiyle yaşadığınız sorunları anlatmanız, ondan hakem olmasını beklemeniz yanlış. Şöyle ki çok adil bir hakem olmasını beklemeyin, çoğu kişi ailesinin kötülenmesinden, eleştirilmesinden hoşlanmaz. O yüzden ya ayrılacaksınız ya da eşinizin ailesini olduğu gibi kabul edip eşinizle hayatınıza devam edeceksiniz. Baş sağlığı dilemediler mi onların ayıbı, eşinizle bunun kavgasını yapmayın o da zaten farkındadır. Neden aramadı, neden gelmedi yok bana bunu dedi, yok şunu dedi bırakın artık. Size bir laf söylediklerinde karşılığını verin, esirgemeyin, sonradan eşinize anlatmayın. En büyük kötülüğü kendinize ve ailenize yaparsınız.

Hamilelik konusunda sizi üzmek istemiyorum ama hamilelik döneminde yaşadığınız bütün stresi, sıkıntıyı bebek de hisseder. O yüzden kimse için o dönemleri mahvetmeye değmez. Aldıklarınıza mı karışıyorlar sizden borç istemiyoruz kendi paramızla alıyoruz diyin, bu kadar. Ben bunu beğendim, ben bunu istiyorum bu olacak. Eşin onlardan etkilenmiyorsa ne derlerse desinler. Takmayın. Siz mutsuz oldukça onlar mutlu oluyor, siz mutlu olun.

Ablasının paylaşımına yaptığınız karşılık çocukça. Çok yanlış. Bunu paylaştıysa demek ki eşin araya mesafe koymuş mutlu olman gerekirken haksız duruma düşmüşsünüz.

Acılısınız umarım sizi kırmadım ama bazı şeyler tecrübe ile oluyor. İnşallah tekrar hamile kalıp muhteşem bir hamilelik geçirip sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alırsınız.
Ben de kendimi sorguluyorum aslinda o yüzden hatalarimi sordum. Eşimin birden degismesini beklemekle acele etmiş de olabilirim. Yaşanan o kadar çok şey var ki. Ailesiyle görüsmemi kesmeden öncesinde yasanmis çok şey var. Sürekli sorun çikarmalari her yanlis bir şey yaptiklarinda sebep olarak beni göstermeleri, kendileri bizim icin parmaklarini oynatmazken her ihtiyaclarinda eşimi aramalari. Haksizlik bu ya. O görümcem ne derdi ne ihtiyaci olsa kardesim gel der ama bizim bir derdimiz olunca hepsi ortadan toz oluyor. Bekledigimden demiyorum bir sey beklemiyorum ama hicbir yapmayip da oturduklari yerden annelik kardeslik taslamalari agizlarini yaya biz kardesiz biz birbirimize cok duskunuz cok bagliyiz demeleri ama icraatta huzur bozmaktan baska bir ise yaramamalari. Sabrim tukendi bunlara karsi.

Allah sabırlar versin, cennette kavuştursun inşallah.

Verdiğiniz kararı son derece mantıklı buldum.
Eşiniz nikahını haber dahi vermeyen kardeşleri ile mutlu mesut yaşasın.
Eş ailesi ne kadar zehirli olursa olsun, yönetmeyi bilen adamla evliysen o evlilik yürür. Eşiniz sınıfta kalmış.
Ha, olur da gözündeki perde kalkar, af diler, adam gibi adam olma yoluna girer belki kurtulurdu bu evlilik.
Ama ayrı kalmak en güzeli şuanda.
Dönmeyin bence, en azından bunu çok isteyen bir adam yoksa hiç denemeyin bile.
Dönmemi isterse tavrim ne olmali bilemiyorum. Kendimi sucladigim yerlerde var eşimi sucladigim yerlerde. Bir tarafimda inceldigi yerde birak diyor

Böyle bir hakkınız yok. Kardeş kalleş falan hiç hoş olmamış. Eşiniz neredeyse olayları doğru değerlendirmeye başlayacakmış ki bi güzel bu saçma tavrınızla ellerine koz verip duygu sömürüsü yapmalarına imkan tanımışsınız.
Ya eşim hakli mi o zaman. Bana sen haklisin ama agzin durmuyor diyor.

Dönmemi isterse tavrim ne olmali bilemiyorum. Kendimi sucladigim yerlerde var eşimi sucladigim yerlerde. Bir tarafimda inceldigi yerde birak diyor
Karar senin elbette. Eğer dönmeyi düşünürsen buraya yazdığın gibi açıkça konuş eşinle. Yani kendinde ve onda gördüğün hataları. Ve kesinlikle acele etme. Barışsan bile biraz kal ailenle dinlen. Hemde eşindeki değişimleri gözlemle.

Sevmiyorsanız bile bunu eşimize yansıtmayın. Zaten kendileri eşinizin onlardan soğumasına neden olacak bir sürü şey yapmışlar. Eşiniz de farketmiş ama sizin hatanız eşiniz farketmesine rağmen hala eşimizin ailesinin paylaşımlarını takip edip laf sokmanız. Muhtemelen eşinize de onları kötülemeye, yaptıkları çirkinlikleri anlatmaya devam etmişsiniz. Eşinizi kendi halinde bırakırsanız daha mutlu olacağınızı düşünüyorum.
Bir suru sey yapiyorlar eşim de uzaklasiyor ama net bir tavir sergilemiyor. Yani biraz küs ya azicik anlasinlar hatali olduklarini. Onlar ota çöpe hatta bazen sebebini bile anlamadigimiz şeylere bana da eşime de küsüyorlar dışlayip konuşmuyorlar. Eşim elinde tonla sebep varken gel dediklerinde gidiyor aradiklarinda konusuyor. Sadece eskisi kadar ilgili degil. Tavrini koysa bu saygisizlik dese,kendine böyle davranmamalari gerektigini gösterse. Cepte goruyorlar eşimi hep biz ne yaparsak yapalim x gelir x küsmez iki sitem eder susar. Sadece bu konu degil ki bu zamana kadar neler yaptilar hep gormezden geliyor alttan aliyor sitem edip oturuyor. Ben dayanamiyorum artik.

Ben de kendimi sorguluyorum aslinda o yüzden hatalarimi sordum. Eşimin birden degismesini beklemekle acele etmiş de olabilirim. Yaşanan o kadar çok şey var ki. Ailesiyle görüsmemi kesmeden öncesinde yasanmis çok şey var. Sürekli sorun çikarmalari her yanlis bir şey yaptiklarinda sebep olarak beni göstermeleri, kendileri bizim icin parmaklarini oynatmazken her ihtiyaclarinda eşimi aramalari. Haksizlik bu ya. O görümcem ne derdi ne ihtiyaci olsa kardesim gel der ama bizim bir derdimiz olunca hepsi ortadan toz oluyor. Bekledigimden demiyorum bir sey beklemiyorum ama hicbir yapmayip da oturduklari yerden annelik kardeslik taslamalari agizlarini yaya biz kardesiz biz birbirimize cok duskunuz cok bagliyiz demeleri ama icraatta huzur bozmaktan baska bir ise yaramamalari. Sabrim tukendi bunlara karsi.
Siz haklısınız ama inanın benzerlerini biz de yaşadık, sürekli eşinden birşeyler istemeleri ama kendilerinin yapmamaları aynılarını yaşadım. Herkes ettiğini buluyor, ilahi adalete güvenin.
Sanırım eşimizle ayrısınız ve kafanız karışık. Yani çok yıpratmışsınız ama eşinizin çok hatası yok, erkeklerin %95’inin yapacağını yapmış. Eşinizle boşanın desem benim de boşanmam gerekir, benim eşim de çok farklı değil.
Barışmak için aileyle görüşmeme şartı koyabilirsiniz, eşiniz kendisi görüşsün. Eğer kv torunumu göremem diye ağlarsa zamanında iyi davransaydın gelinine desin.

İyiki durmuyor de haklısın valla iyi onlar istediğini yapsın söylesin ama sen cevap verince ağzın durmasın peki kardeşlerinin Bi tarafları duruyormu koca meraklıları
Eşime aynen bunu söyledim ben de yapiyorlar yapiyorlar ben bir şey söyleyince suçlu oluyorum. O da diyor ki sen söyleme ben hallederim. Kendine göre halletmis ama x size kirgin ben de kirginim demis. Ee dedim özür dilediler benden dedi. Eskisi gibi olmam ama sirt çevirmem gorüsmeye devam edecegim dedi. Sen sus ben hallederim dedigi halletme sekli bu.

Siz haklısınız ama inanın benzerlerini biz de yaşadık, sürekli eşinden birşeyler istemeleri ama kendilerinin yapmamaları aynılarını yaşadım. Herkes ettiğini buluyor, ilahi adalete güvenin.
Sanırım eşimizle ayrısınız ve kafanız karışık. Yani çok yıpratmışsınız ama eşinizin çok hatası yok, erkeklerin %95’inin yapacağını yapmış. Eşinizle boşanın desem benim de boşanmam gerekir, benim eşim de çok farklı değil.
Barışmak için aileyle görüşmeme şartı koyabilirsiniz, eşiniz kendisi görüşsün. Eğer kv torunumu göremem diye ağlarsa zamanında iyi davransaydın gelinine desin.
Bana kapiyi gösterdi ben böyleyim begenmiyorsan kapi orda dedi ben de toparlanip bir hisimla ciktim. Bu arada bebek cennette torunum diye aglayamaz artik.

Bir suru sey yapiyorlar eşim de uzaklasiyor ama net bir tavir sergilemiyor. Yani biraz küs ya azicik anlasinlar hatali olduklarini. Onlar ota çöpe hatta bazen sebebini bile anlamadigimiz şeylere bana da eşime de küsüyorlar dışlayip konuşmuyorlar. Eşim elinde tonla sebep varken gel dediklerinde gidiyor aradiklarinda konusuyor. Sadece eskisi kadar ilgili degil. Tavrini koysa bu saygisizlik dese,kendine böyle davranmamalari gerektigini gösterse. Cepte goruyorlar eşimi hep biz ne yaparsak yapalim x gelir x küsmez iki sitem eder susar. Sadece bu konu degil ki bu zamana kadar neler yaptilar hep gormezden geliyor alttan aliyor sitem edip oturuyor. Ben dayanamiyorum artik.
labellevie labellevie o kadar güzel durumu anlatmış ki. Bence bir kaç kez okuyun. Evet siz haklısınız. Ama maalesef ki haklı olmak mutlu olmaya yetmiyor. Haklıyım ben deyip, kendinizi mutsuz edeceğiniz şeyler yapmamalısınız. Sizin hatanız bana göre sadece bu. Haklı olduğunuzu bildiğiniz için eşinizin de sizin istediğiniz gibi davranmasını bekliyorsunuz.

Bana kapiyi gösterdi ben böyleyim begenmiyorsan kapi orda dedi ben de toparlanip bir hisimla ciktim. Bu arada bebek cennette torunum diye aglayamaz artik.
Anladım hakkımızda hayırlısı inşallah. Ben devam ederseniz tekrar hamile kaldığınızda aynısını yaparsa diye dedim. Eşiniz tek erkek çocuk mu? Başka gelin yok mu? Varsa ona karşı nasıllar merak ettim.

labellevie labellevie o kadar güzel durumu anlatmış ki. Bence bir kaç kez okuyun. Evet siz haklısınız. Ama maalesef ki haklı olmak mutlu olmaya yetmiyor. Haklıyım ben deyip, kendinizi mutsuz edeceğiniz şeyler yapmamalısınız. Sizin hatanız bana göre sadece bu. Haklı olduğunuzu bildiğiniz için eşinizin de sizin istediğiniz gibi davranmasını bekliyorsunuz.
Evet eşim benim istedigim gibi davransin istiyorum. Çunki süreçte ben çok yiprandim, evlendigimizden beri bir huzur vermediler. Ama son yaptiklari bardagi tasirdi artik. Ne bize saygilari var ne evliligimize ne bebegimize ne de acimiza saygilari var. Bu insanlar sirf kan bagi var diye konusulmayi hak ediyor mu.

Teşekkür ederim. Gerçekten biz gelinlerin de çok hatası var. Bir düşünürsek benim ailem de mükemmel değil, eşim sabah akşam ailemi kötülese ne hissederim? Empati yapmak lazım. Tamam benim ailem eşime laf sokmuyordur ama bulmak isteyen hata bulur. Ki bazı gelinler kv davet etse sürekli çağırıyor, etmese ilgilenmiyor diye şikayet ediyor.

Evet eşim benim istedigim gibi davransin istiyorum. Çunki süreçte ben çok yiprandim, evlendigimizden beri bir huzur vermediler. Ama son yaptiklari bardagi tasirdi artik. Ne bize saygilari var ne evliligimize ne bebegimize ne de acimiza saygilari var. Bu insanlar sirf kan bagi var diye konusulmayi hak ediyor mu.
İşte buna eşiniz karar versin. Emin olun siz mağdur olduğunuzu hissettirip, kararı eşinize verirseniz zaten o da geri çekilecektir.

Bakın evliliğin en güzel yıllarını gençliğinizi heba ediyorsunuz. Siz haklısınız bunda şüphe yok. Biz diyoruz ki eğer devam eserseniz, eşinizle sürekli bunun kavgasını yapmayın, o aile öyle kabul edin. Dale Carnegie, Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak bu kitabı okuyun. Tavsiye ederim.

X