Kaynana Görümce v.s

Evlenme güzel kardeşim, bak 21 senelik evli bir kardeşin alorak söylüyorum. Evleninice herşey değişir senden kötüsü olmaz sen sinir oldugunla kalırsın. Yakma basini

Takma böyle şeyleri kafana valla bizde evlenirken kimse yardım etmedi böyle bir beklenti içine girmeyin artık herkes kendi yapıyor herseyini benim dugunde kayınvalide 1 tane bilezik taktı herseyi eşim yaptı benim tarafım hepten beter utancımdan kendim bilezik aldim aileme taksin diye bide üstüne düğünde takılan altınlardan almaya kalktı annem düğünde o takmışsa millete onlari geri gelmişte tamam kayinvalidemle birşey yapmadı da düğündeki altınlarida istemedi yani ailemin durumu öyle kötü de değil yani oğullarına torunlarına akıtıyorlar paraları insanın içinde bazı şeyler kalıyor.Sana tavsiyem sana karismadıktan sonra oyle yaptı böyle yaptı falan takinti yapma beklentiye girme üzülürsün kendi yağında kavrul

Takma böyle şeyleri kafana valla bizde evlenirken kimse yardım etmedi böyle bir beklenti içine girmeyin artık herkes kendi yapıyor herseyini benim dugunde kayınvalide 1 tane bilezik taktı herseyi eşim yaptı benim tarafım hepten beter utancımdan kendim bilezik aldim aileme taksin diye bide üstüne düğünde takılan altınlardan almaya kalktı annem düğünde o takmışsa millete onlari geri gelmişte tamam kayinvalidemle birşey yapmadı da düğündeki altınlarida istemedi yani ailemin durumu öyle kötü de değil yani oğullarına torunlarına akıtıyorlar paraları insanın içinde bazı şeyler kalıyor.Sana tavsiyem sana karismadıktan sonra oyle yaptı böyle yaptı falan takinti yapma beklentiye girme üzülürsün kendi yağında kavrul
Sizin durumunuzda olsam yanlış anlamayın bende o şekilde davranırım eşimin yanında olurum Tabiki ama bizde durumlar o şekilde değil babam benim geleceğim için herşeyi yaptı sadece nişanda yüklü bir miktar altın taktı. Ama erkek tarafı nişandan önce herşeyin usulunce yaparız deyip bir tane çeyrek bile takmadı paraları yokmuş ama alkole sigara ya kıyafete verecek parayı buluyorlar bunları başta deselerdi ben zaten böyle bir yola girmezdim epey gözlemledim ve nişanı attım 10 gün kadar oldu inanın çok mutluyum ve üstümden koca bir yük gitti. İnanın insanlar değişmez iyi ki olmamış ki düğüne bir ay kalmıştı aldıkları şey sadece yorgan battaniye onuda ben istemedim benim çeyizi zaten vardı artık hiç birşey almadıklarını için belkide utanıp aldılar nişan atalı yeni oldu ertesi gün onun peşine düştüler hemen toparlayıp bıraktık gerisini anlamadıklarımı siz düşünün daha 🙊

Benzerini yasadım. Duğünden sonra para alışverişini kesti eşim. Ben de eskiyi sineye çektim. Şimdi membunum. Nişanlinız da çizgiyi çeksin artık

Benzerini yasadım. Duğünden sonra para alışverişini kesti eşim. Ben de eskiyi sineye çektim. Şimdi membunum. Nişanlinız da çizgiyi çeksin artık
Kesmişti ama insanların ben değişeceğini sanmıyorum bence düğüne kadar roldu düğünden sonra gizliden olsa devam edecekti böyle düşündüğüm için nişanı attım 10 gün kadar oldu

Kesmişti ama insanların ben değişeceğini sanmıyorum bence düğüne kadar roldu düğünden sonra gizliden olsa devam edecekti böyle düşündüğüm için nişanı attım 10 gün kadar oldu
Bizde eşim birdaha vermeedi eminim de zaten. Bunca yıl beni kullanmişlar diyor şimdi. Kendi benden daha sinirli bu konuya.

Hayırlı günler arkadaşlar birden fazla derdim var ama şuan gündemde olanı paylaşmak istiyorum nişanlıyım evlenmeme az bir zaman kaldı. Söz yapıldı bizde adettir elbise ayakkabı altın takılır ve nişanlımın aileside aynı yerde biz takmasak takı istemem anormal olur fakat benim annem babam ailem çok yüksek tutarlı altın taktılar benimde nişanlım kendince birşeyler aldı bunu problem yapmadım ama erkek tarafından bir çeyrek bir 100tl dahi takan olmadı veya elbiseye biz alalım gibisinden hiç bir yardımları olmadı. Nişanlım kendi parası ile birşeyler yaptı. Bu arada ilk haberi aldıklarında sürpriz bir nişan oldu çok sevindik seni çok istiyorduk şöyle böyle aşkımlar canım lar samimi davranışlar hava da uçtu. Bir gün sonra nişanlımın abisine çektiği borçları öğrendim yani 5 bin 10 bin bu şekilde para alınmış ve ailesiyle yemiş abisi birşey diyememiş onu ödüyormuş ve bana nişan da taktığı şeyleri hep borçla almış. Onu atlatmadan telefonuna baktım kız kardeşi ara ara hep şu kadar at bunu ödemem lazım hep para almış abiside iki güne bir ne kadar olursa hep para istemiş fakat ihtiyaç için değil hep alkol veya kıyafet eşya borcu benim ailemde tam tersi çocuklar çalışsa da anne baba destek olur ve bir kardeşim hariç biz asla ihtiyaç duysakta kardeşlerimizden asla para istemeyiz daha doğrusu başka kimseden de. Sonrasında kendileri bana sana şunu aldık dedikleri Bir iki gereksiz şeyleri almayın dememe rağmen aldılar onlarıda nişamlından almışlar paralarını ben şok oldum çok kavga ettim ama söz verdi haklısın dedi daha anlatacak çok şey var sizden ilk önce bu konuda yorum almak istiyorum ne düşünüyorsunuz? Bu arada birçok para detayını da atladım yormamak adına daha çok şey var yani annesi babasıda işin içinde.
Hikaye o kadar tanıdık ki bende evlenmeden önce eşim abisine arana almış 30 bin tl kredi çekmiş anıdanız o kredi bitince evlenebildi ancak eşim anı bana borçla gelmek istemedi neyse bir birikimi de yoktu yani anlicaniz nikâhımızı nişanımızı takımizi hep eşim aldı onda da ben çok zorlamadım 2 bin tl lik takı seti aldı adet yerini bulsun diye
Iki bilezik taktı aileden küçük altın sadece gelen Zaten nisanda bana hicbir sey takmadılar oğullarına taktılar onları da geri almışlardır muhtemelen neyse biz aldik takı setini ablası nisanda boynumuza taktı sadece görüntü
Sonra nikah ta çıkan takılarımız bizde aldı da birde onlar in orda duşlu bir şey yapıldı pide ayran dağıtıldı falan onlarin parasını da orda çekenlerin bize taktıkları nakit parayla ödediler üstümüzde alıp annesi gözümün onun de parayı evire çevire saydı ne kadar büyük bir saygısızlık halen dusundukce sınır oluyorum sonra eşim evlilik işlemlerimiz olmadan iste abisini aradı arabayı sat falan dedi satsın parasını alayım da nikâhımızı falan borçsuz yapalim doye abisi ne dese beğenirsin kalsın dedi hiç demedi kardeşim evleniyor paraya ihtiyacı vardır demediler nasıl olsa bunlar iki kişi çalışıyor bunlar bu eşekler öder diye düşündüler herhalde
Şimdi abisi ne yengesine annesine öyle sınır oluyorum ki anlatamam birde cahil cesaretleri ile laf sokarlar utanmadan sen birşey dersen de eşim kızar gücenir cunku ailesi 1 numara yine de toz kondurmaz onlara
Çok sınır oluyorum ailesine şimdi de bize geleceklermiş 3 5 gün kalmaya nasıl katlanıcaz bilemiyorum

Hikaye o kadar tanıdık ki bende evlenmeden önce eşim abisine arana almış 30 bin tl kredi çekmiş anıdanız o kredi bitince evlenebildi ancak eşim anı bana borçla gelmek istemedi neyse bir birikimi de yoktu yani anlicaniz nikâhımızı nişanımızı takımizi hep eşim aldı onda da ben çok zorlamadım 2 bin tl lik takı seti aldı adet yerini bulsun diye
Iki bilezik taktı aileden küçük altın sadece gelen Zaten nisanda bana hicbir sey takmadılar oğullarına taktılar onları da geri almışlardır muhtemelen neyse biz aldik takı setini ablası nisanda boynumuza taktı sadece görüntü
Sonra nikah ta çıkan takılarımız bizde aldı da birde onlar in orda duşlu bir şey yapıldı pide ayran dağıtıldı falan onlarin parasını da orda çekenlerin bize taktıkları nakit parayla ödediler üstümüzde alıp annesi gözümün onun de parayı evire çevire saydı ne kadar büyük bir saygısızlık halen dusundukce sınır oluyorum sonra eşim evlilik işlemlerimiz olmadan iste abisini aradı arabayı sat falan dedi satsın parasını alayım da nikâhımızı falan borçsuz yapalim doye abisi ne dese beğenirsin kalsın dedi hiç demedi kardeşim evleniyor paraya ihtiyacı vardır demediler nasıl olsa bunlar iki kişi çalışıyor bunlar bu eşekler öder diye düşündüler herhalde
Şimdi abisi ne yengesine annesine öyle sınır oluyorum ki anlatamam birde cahil cesaretleri ile laf sokarlar utanmadan sen birşey dersen de eşim kızar gücenir cunku ailesi 1 numara yine de toz kondurmaz onlara
Çok sınır oluyorum ailesine şimdi de bize geleceklermiş 3 5 gün kalmaya nasıl katlanıcaz bilemiyorum
Bence bu kadar şey yapan insanları Allaha havale eder evime de almam söyleyebilirsiniz kalabalık sevmiyorum veya bunalıyorum diye onuda geçin pandemi var Allah sabır versin size 🙏🏻

X