kaynana kayınpeder ve görümce

Ortada daha birsey yok..siz insanlarla şimdiden fazla görüşüyorsunuz. Kina geceyi zaten kiz tarafı yapar. Komsu momsu ne alaka. Bence biraz acelecisiniz

fazla görüşmüyoruz görümcem benim çalıştığım yere geldi ve sohbet etti bu konuları açtı. kına gecesini kız tarafı yapar ama onlar öyle şeylerde yapıyorlar daha şimdiden içecekleri içkiyi planlıyorlarmış

Sizin ailenin yapacağı bir duruma sevgilin karşı çıksın ister miydin ? Ben istemezdim ve sen karşı çıkarak bu duruma görümcenin de eline koz vermiş oluyorsun , bir gece önceki durum da seni bağlamaz boşver kim ne içerse içsin
sorun çıkmasından endişeleniyorum kimse en güzel günlerinde etrafta sarhoş gezen insanlar görmek istemez

sorun çıkmasından endişeleniyorum kimse en güzel günlerinde etrafta sarhoş gezen insanlar görmek istemez
Bir gece önce içilen içki ertesi akşama kadar etkisini göstermez , bence siz kınamda düğünümde içilmeyecek derseniz yine anlarım ama kına öncesi kendi komşuları arasında yapacakları olay için şimdiden boşuna gerginlik

Komsu kınasi bildigim kadariyla ailenin kendi yakin cevresiyle olur. Karsi taraftan kimse katılmaz.
Bende alkolden hic hoslanmam istemem ama sizin yerinizde olsam "ortak kina ve düğün" disindaki etkinliklerine karismam.
onların adetine göre bir gn önceden içilir daha sonra kınada da içilirmiş o yüzden buna biraz sinirleniyorum. düğünümden sonra kim içiyorsa içsin saygı gösteririm ama benim olduğum yerde olmasını istemiyorum

Oo fena görümce
Desdur bismillah ayrıl o zaman demek onun ne haddine düşüyor
Ki sevgilin senin isteklerine saygı gösteriyor lakin daha söz nişan vs yokken kına hakkında konusmayı hic cözemedim
bu konuları ben açmıyorum hep onlar açıyorlar bu konulrda söz sahibi olan kişiler benim ailem sanki ben bir şey diyebilirmişim gibi bana söylemelerinide bende saçma buluyorum ayrıca konu görümcemin kendi kına gecesinden açıldı benim kına gecemden değil

Kafa yapılariniz uymuyor .Sonra kocanizda icmek isteyecek Ayrilin .
12 yil once aynı öğüdü baskasına verdim .Söz verdi icmez dedi .
Simdi yillardir cektigi sarhos kocasini boşuyor .Hicte sözünü tutmadi adam .

Sizle alakası yok ki durumun.Kina gecesinden bir gün önce içeceklermis. İşte böyle her şeye kulp bulursanız evlilik öncesi ve sonrası çok konu acarsiniz buraya. Mesela eşimin tarafının da düğünden önce toplanıp konuşup eğlendikleri bir gün oluyormuş. Gelin de damat da gitmiyor ama... Tutulan yere yenilen şeylere kadar eşim verdi parasını hiç oralı olmadım .Ne bozacagim huzurumu ya.

fazla görüşmüyoruz görümcem benim çalıştığım yere geldi ve sohbet etti bu konuları açtı. kına gecesini kız tarafı yapar ama onlar öyle şeylerde yapıyorlar daha şimdiden içecekleri içkiyi planlıyorlarmış
Sizden bir şey istiyorlar mi ya da sizi davet ediyorlar mı? Eğer hayirsa bosverin.

kızlar yardım edin lütfen 21 yaşlarındayım sevgilimle 3. yılımıza giriyoruz bu yaz sözlenmek istiyoruz. birbirimizi çok seviyoruz ama ailesiyle ilgili çok ciddi sorunlarım var. ben doğma büyüme istanbulluyum 16 yaşımda samsuna taşındık. sevgilim samsunun bir köyünden ama hiçbir sıkıntısı yok maddi durumu iyi tipi karakteri her şeyi çok iyi lisedeyken tanıştık ve hala daha birlikteyiz. ablasının evinde ablaları ve annesiyle tanıştım gayet sevdiler beni çok iyi davrandılar benim için hazırlıklar yapmışlardı daha sonra beni herkese anlatmaya başladılar gelinimiz çok iyi diye ama ortada daha söz yok benim ailem biliyor ve bir şey demediler. sorun ise sevgilimin babasının içki içmesiydi. bana bir zararı dokunmadıktan sonra içki içmesi benim sorunum değil sevgilime düğün veya nişanda içki istemediğimi belirttim ve oda tamam dedi babasına da söylemiş tamam demiş. ben bir çeyiz eşyaları satan bir mağazada çalışıyorum ve sevgilimin ortanca ablası nişanlı. yanıma uğradı oturduk sohbet ettik daha sonra konu birden içkiye geldi ve görümcem bana onların orda kına gecesinden önceki gün komşu gecesi düzenlendiğini içki içildiğini söyledi bende buna karşı çıktım kına gecemde etrafımda sarhoş insanlar görmek istemediğimi ve benim düğünüm adı altında bir içki gecesine larşı olduğumu söyledim. bana sürekli bende istemiyorum ama olucak dinlemez etmez işte o zaman ayrılmak zorundasın gibi şeyler söyledi ve benim moralim çok bozuldu sevgilimi arayıp durumu anlattım öyle bir şey olmayacağını söyledi. bu arada en yakın arkadaşımın abisiyle sevgilimin ablası evli yani onlaerın evinde konuşulan konuları az çok biliyorum. arkadaşım nişanlı olan görümcemin bize alınan evi kendi ev alana kadar orda oturmak istediğini ama kaynanamın kabul etmediğini söyledi. bu durumda benimde aklıma direk bize verilecek evde kendi oturmak için bizim aramızı bozmaya çalıştığı aklıma geldi. biliyorum çok uzun yazdım ama sizce yanlış mı düşünüyorum ben hiç saygımı bozmadım hala beni sevdiklerini düşünüyorum ama ortanca görümcem evde oturabilmek sevgilimle aramı açmaya mı çalışıyor zaten konuşurken ev çok güzel tam oturmalık filan diyordu lütfen yardımcı olun
Valalhi sana helal olsun. Sen cok akilli bir kizsin. Gorumcenin direk akli o yonde. Ayirmaya cakisiyor oyuna gelme. Cocuga saygili ol iyi davran ve evini verme o fettana

evi almak için kardeşinin mutluluğunda gözü olmasıda ne bileyim bana yanlış geliyor sonuçta benimde ablam var ama hiç biri böyle değil

Keşke herkes iyi niyetli olabilse, kendi çıkarlarını bazen gözardı edebilse ama herkes aynı değil işte.

X