Kaynanam ve herseye karışıp kırması

Kv ye vel baglamaniz çok saćma. Minnet etmeniz de sacma durumunuz varsa alin yoksa almayin ne demek begendim yok annem alsin falan. O da kendini bir halt sanmis işte. Cocugunuzun ihtiyaclarini siz alacaksınız baskası deeğil..bebek arabasi doguman sonra da alinsa olur. Puset alin hastane çikışi vs için. Gerekli birsuru sey var aslimda gec bile kalmissiniz..en gec 6 aylik hamileyken almak lazim sonra agirlasiyor insan zaten ne alisverişi yani. Kendinize hasta bezi ve gogus ucu yara olmaması için gumüş kapak da alin..hasta bezi kulot olanlar var konforlu baya indan alın. Bi kiyafet az alin yenidogan birden buyuyor. Ebebekten kiyafet alirsanız buyuk beden alin kalibı dar baya.
Canım onların hepsini aldım göğüs ucu kremım hasta bezim kaldı bebeme deterjan emzık bıberon aklına ne gelırse aldık bızımde kızdıgımız nokta bız alırdık acele ettınız ya dogumum yaklaştı zaten halim hıc olmuyor agırlastım bırsey yapmadığı gıbı bizede fizülü aldınız oğluma aldırdın dediklerını kafasında dominant bırı herseyı ben bılırım benım dedıgım kafasında o bna başta bı çıkarız her ıstedıgını alırız dedı bekledık bekledık almadı bız oyuzden almadık belkı torununa heveslendı almak ıstedı kırmayalım bekleyelım dedık

Odayı falan da alın siz. Hangi ara kuracaksınız? Kaynana çocuğun ortaokula gelmesini bekliyor sanırım, çocuk odası falan alacak galiba.
Canım bızım maddı durum çok da ıyı degıl oda dızemedım yalan soylemeyeyım gözümde kaldı fakat olmayınca olmuyor esımde bır yasına gelınce elımı toparlayayım söz ıstedıgını alayım olurmu dıyınce olur dedım kaynanamların durumu ıyı ama onlar odayı napcak cocuk dıyınce zaten almayın ıstemedım sızden dedım

Canım bızım maddı durum çok da ıyı degıl oda dızemedım yalan soylemeyeyım gözümde kaldı fakat olmayınca olmuyor esımde bır yasına gelınce elımı toparlayayım söz ıstedıgını alayım olurmu dıyınce olur dedım kaynanamların durumu ıyı ama onlar odayı napcak cocuk dıyınce zaten almayın ıstemedım sızden dedım
Onlar da hem her şeye burnunu sokup hem de iş ciddiye binince yan çiziyor. Madem durumunuz yok, Bari arabayı falan alsınlar. Beşik alsınlar. Bunlar en elzem şeyler.

Onlar da hem her şeye burnunu sokup hem de iş ciddiye binince yan çiziyor. Madem durumunuz yok, Bari arabayı falan alsınlar. Beşik alsınlar. Bunlar en elzem şeyler.
Besıgı annem aldı kendı annem bebek arabası sıfonyerde kaynanamlar bız alalım bekleyım dedı halla beklemedeyım 😂 sinirden gülüyorum

Bu tarz şeyler bana hem dert gelmiyor hem de saçma geliyor yahu çocuk benim çocuğum gider istediklerimi alırım kimseyi beklemem he o söylerse de biz de alacaktık ee sen de al seninkileri de giydiririm babaannesi derim almazsa da kendi bilir başka eksiğini alsın o da yani tamam bebek kıyafetleri hemen küçük kalıyor haklı olabilir ama benim kayinvalidem beni mağazaya götürdü biz küçük kıyafet çok aldık diye o da büyüklerden aldı ve yanında da daha başka beğendiği şeyleri de aldı almak isteyen her türlü alır ayrıca çanta hazırlamak için acele edilmeli 33 hafta sonrası hazırlamalı

Bu tarz şeyler bana hem dert gelmiyor hem de saçma geliyor yahu çocuk benim çocuğum gider istediklerimi alırım kimseyi beklemem he o söylerse de biz de alacaktık ee sen de al seninkileri de giydiririm babaannesi derim almazsa da kendi bilir başka eksiğini alsın o da yani tamam bebek kıyafetleri hemen küçük kalıyor haklı olabilir ama benim kayinvalidem beni mağazaya götürdü biz küçük kıyafet çok aldık diye o da büyüklerden aldı ve yanında da daha başka beğendiği şeyleri de aldı almak isteyen her türlü alır ayrıca çanta hazırlamak için acele edilmeli 33 hafta sonrası hazırlamalı
Canım zaten ben alırız dıyıbce kendıde heves ettı sanırım alsın dıye düşünüp almadım ama ıs son günlere gelınce bız alıcaktık oldu esımede kızdım cocuk senın çocuğun bırsey alırken sorarakmı alcan dedım oda aldım anne cocuk benımde cocugum sonucta demiş kaynanam orda bozulmus sonra bna soguk davranmaya başladı neymiş oğluna aldırmısım cebınden parası cıkmıs dıye

Ozmn size abla diyeyim yorumun ıcın çok sagol öncelikle. Evet herseyi ben bilirim benim dediğim olcak karakterde benı çok yoruyor ama cevabını vere vere bıktıgım ıcın artık akkılanmadıda doğunca da devam edecek busefer sen ne karışıyorsun anne dıyınce zoruna gıdıcek ama en son bunu dedirtecek ve ben eşimle her kavgam o aslında tartışmak hıc ıstemıyorum o yokken esımle çok ıyıyız o varken ortalık karışıyor
Önemli olan o varken eşinize çok iyi olmanız zaten. Demek ki dengeyi sağlamıyor. Kusura bakmayın da çocuk sizin karnınızda, siz doğuracaksınız. Kaynana almıyor, eltiye söyledim getirsin, annem alsın... Niye birilerinin ağzına bakıyorsunuz bebeğin eşyaları için? İlk çocuğum diyorsanız internette bir arasanız yüzlerce site var bilgi veren.

Benim de iki çocuğum oldu. Neyi beğenirsem ne lazımsa gittim aldım. İlk çocukta cahillikten fazla abartmıştım, ikincide daha bilinçliydim, neler çok lazım neler gereksiz biliyordum. Kimse bana diyemezdi onu alma bunu alma diye, ne münasebet. Eşimin bile bazen haberi olmuyordu neredeyim hangi bebek mağazasındayım diye.

Kadına bu kadar müsaade ederseniz doğumdan sonra da kendi bildiklerini yaptırmak ister. Sen bilmezsin daha ilk çocuğun o gereksiz bunsuz olmaz diye diye bunaltacak sizi. Eşinizle şimdiden konuşmanızı tavsiye ederim. Kalp kırmak istemiyorum diyorsanız da sonuçta üzülen siz olursunuz.

Merhaba arkadaşlar sizlere bir derdim demeyelimde sinir olduğum bir konuya değinmek istiyorum. bu konunun başında kayınvalidem geliyor ben 35 haftalık hamileyim biz hamıleliğimi öğrendikten bugüne hiçbirsey almadık. Çünkü kaynanam almayın biz hep bır gıder alırız senle dedı bir çıkışta hepsı alınır dedı. buraya kadar tamam biz taki bu haftaya kadar bırsey almadık neyse doktorum bna çantanı hazırda tut ne olur ne olmaz dıyınce,esıme soyledım eşimde e bebege gıdelım ne gereklıyse alalım dedı gıttık. kaynanam bunu ogrendıgınde ıse eşime nıye aldınız bız alcaktık dedı esımde bız aldık kızıma bırsey almısım bırsey olmaz demıs.kaynanam buna gıcık olup benimle soguk soguk konuşmaya başladı herneyse bebeğine hıc takım elbıse zıbın almadım eksıgı vardı. kaynanamda bn alırım acele etme dedı benım dogumuna 3 hafta var yanlız ne bebek arabası ne dolap bunlarıda bız alacağız dedı.ve bız almadık geçen pazardan ıkı takım zıbın bı adet gecelık bebek ıcın muslın bez almıs bırde kendı seçmiş koymuş almıs bnada gel bn aldım dedı modelı fln bna atmak dursun ben ona sormadan aldım esımle dıye güya aynısını yapmaya çalıştı. Allah razı olsun dedım almıs bı baktımkı kıyafet sıfır herneyse dedım boşver bız alırız ama orda bı takım begendım kaynanamın aldığı yerden esımde gıt al annem versın parasını bırsey olmaz dedı.bnde eltıme al gel çok sıcak dedım kaynanam onu napcak 1 yaş cocuk doğduda buyudude almadıkmı demıs çok zoruma gıttı begendıyse alsın demek yerıne eltım kaynım bırseyler almıs sagolsun onlarada ne gerek vardı bu cocuk bukadar kıyafetı napcak demıs ve benım toplam 13 adet bebe kıyafetım var ağladım zoruma da gıttı ıste bebek emzıgı gerek yoktu hastanede doğar doğmaz emzıkmı verılır bu kıyafetlerı napcanız vs vs buna karşı çok kırıldım üzüldüm sımdıden bunlara karışıyor doğunca dusunemıyorum nasıl bır yol ızlemem gerek bılmıyorum bıraz uzun oldu hakkınızı helal edin.
Kayınvalidenizin yaptığı büyük saçmalık.. Ama sizler artık hem evlisiniz, hem de anne-baba oluyorsunuz, yani kendi kendinize yetebilmeli ve kararlarınızı verebilmelisiniz.. 34. Haftaya gelmişsiniz, madem kv almak istiyor o zaman arayıp "hadi anne, seni almaya geliyoruz, gidelim de eksiklerini düzelim artık, yoksa biz alacağız her şeyi vakit kalmadı" diyecektiniz. Her şeye karışıp içinize sindirmiyorsada gerçekten kendi bebeğinizin alışverişini kendiniz yapsaydınız.

Bu arada ilk defa anne baba olurken gerekli gereksiz her şeyi almak istiyor insan, büyüklerde çoğu zaman tecrübeli oldukları için "bu gereksiz" diyebiliyorlar, her şeyi yanlış anlayıp alınmamak gerekir bence.

Bak güzel kardesim sinirlerini kv yüzünsen bosuna yipratma. Bir kac parca alip belli ki gecistirecekti. Hic onu bekleme. Istedigini al ve kenara koy. Hazirlik yap kendin ve bebek icin. Hastane cantani hazir tut ne olur ne olmaz. Kayinvalide sacma sapan konussa da ciddiye alma. Bazilarina göre hala tarlada dogrup bebegin.alina kum koymamiz lazim bez yerine. Sen kv bakma o yüzden. Önemli olan esin senin yaninda olmasi ve bebeginin saglikla gelmesi. Ilk kiyafet sayisi az olsa sorun degil. 0-3 arasi az kirleniyor zaten ve hizli büyüyorlar. Saglikla gelsin bebeginiz❤

Merhaba arkadaşlar sizlere bir derdim demeyelimde sinir olduğum bir konuya değinmek istiyorum. bu konunun başında kayınvalidem geliyor ben 35 haftalık hamileyim biz hamıleliğimi öğrendikten bugüne hiçbirsey almadık. Çünkü kaynanam almayın biz hep bır gıder alırız senle dedı bir çıkışta hepsı alınır dedı. buraya kadar tamam biz taki bu haftaya kadar bırsey almadık neyse doktorum bna çantanı hazırda tut ne olur ne olmaz dıyınce,esıme soyledım eşimde e bebege gıdelım ne gereklıyse alalım dedı gıttık. kaynanam bunu ogrendıgınde ıse eşime nıye aldınız bız alcaktık dedı esımde bız aldık kızıma bırsey almısım bırsey olmaz demıs.kaynanam buna gıcık olup benimle soguk soguk konuşmaya başladı herneyse bebeğine hıc takım elbıse zıbın almadım eksıgı vardı. kaynanamda bn alırım acele etme dedı benım dogumuna 3 hafta var yanlız ne bebek arabası ne dolap bunlarıda bız alacağız dedı.ve bız almadık geçen pazardan ıkı takım zıbın bı adet gecelık bebek ıcın muslın bez almıs bırde kendı seçmiş koymuş almıs bnada gel bn aldım dedı modelı fln bna atmak dursun ben ona sormadan aldım esımle dıye güya aynısını yapmaya çalıştı. Allah razı olsun dedım almıs bı baktımkı kıyafet sıfır herneyse dedım boşver bız alırız ama orda bı takım begendım kaynanamın aldığı yerden esımde gıt al annem versın parasını bırsey olmaz dedı.bnde eltıme al gel çok sıcak dedım kaynanam onu napcak 1 yaş cocuk doğduda buyudude almadıkmı demıs çok zoruma gıttı begendıyse alsın demek yerıne eltım kaynım bırseyler almıs sagolsun onlarada ne gerek vardı bu cocuk bukadar kıyafetı napcak demıs ve benım toplam 13 adet bebe kıyafetım var ağladım zoruma da gıttı ıste bebek emzıgı gerek yoktu hastanede doğar doğmaz emzıkmı verılır bu kıyafetlerı napcanız vs vs buna karşı çok kırıldım üzüldüm sımdıden bunlara karışıyor doğunca dusunemıyorum nasıl bır yol ızlemem gerek bılmıyorum bıraz uzun oldu hakkınızı helal edin.
Bende sinir oldum.Erken doğumda olabilir.Sacmalamis sizin paranız yokmu da.Kv istiyorsunuz.İnternetten sipariş edin.Disari cikamiyorsaniz.

Şuan calissaydim özelden mesaj atıp iban ininizi isterdim.Birkac parça birsey almak isterdim size.

Canım biz herseyını aldık çünkü doktor hazır ol sen dedi oyuzden bunlar acelesı yok bekle dıye dıye bırseymı aldırmıyorlardı bana ıykıde almışım sorun onların alıp almamasında geçtim zoruma gıden bır kıyafet yanı begendıyse alsın torunum sonuçta demesı gerekıyor hani çok kırıldım herseye sımdıden karısıyor dogunca kalbınıde kırmak ıstemıyorum ama sanırım dogunca böyle devam ederse karışma demem gerekıcek
İsim koyarken de karışabilirler.Hazirlikli olun.

Ay kayınlar eltiler içime fenalık geldi.
KV çok meraklıysa versin parasını, anne-baba alışverişini yapsın.
Amma karmaşıklaştırıyorsunuz herşeyi ya :/

Ailelerle bu kadar içiçe olmayın. Bakın kalmış doğumunuza azıcık bişey, bunlar sizi yıpratır yazık vallahi üzülüyorum.

Ben ilk kızımda 34. Haftada(2.200 gram)erken doğum yaptım.Bebek bu ne zaman gelecegi belli olmaz.Diyeceklerim sadece bu kadar.Anlamışsındır umarım.

Keşke kaynananı beklemeseydin yavaş yavaş alsan şimdiye biterdi bide bunlar yıkanacak falan sana iş çıkıyor kimseye bişey olmuyor kimseyi karıştırmadan 6aydan sonra almak daha mantıklı

Bebek çıkmak istiyormuş aaa çıkamazsın daha babannen sana ihtiyaçlarını almadı az daha kal sen orada mı diyeceksiniz.Dogumdan sonra zaten kv lafı sokar sana biz herseyini alacaktik gelin hanım acele ettin vs. Vs. diye.Gonlu olan zaten 4-5 aylıkken almaya başlar 5 aylık yaşayan bebekler var.Ayrica evet çok çabuk büyüyor ama o kıyafetler kullanılıyor bolca çiş ve kaka yapıyor kusuyor.Ne yapcan birini giydirip birini yikayacakmisin?Tabiki bi miktar kıyafeti olmalı.Ayrica temiz kalan küçülenleri ihtiyaç sahiplerine verebilirsin ziyan olmaz. Ben temiz ve yeni olanları yıkayıp sabunlayip kaldirmistim sonra eltim kullandı.

Ya benim kayınvalidemde böyleydi aaa biz alalım, onu da biz alalım diye süreci sadece bi takım alarak tamamlamıştık 😄 ama ben zaten huyunu bildiğim için hiç kimseye güvenmeden her şeyimi kendim yaptım. Sonra bir şey dediklerinde de bu zamana kadar her şeyimizi kendimiz yaptık diye direkt söyledim. Valla kendi işinizi kendiniz göreceksiniz. Doğum sonrası da bir şey beklemeyin kayınvalidem bi oğluma bi de oğluna çeyrek taktı zorlu doğum şartlarından geçtiği için oğlu haketti tabi. 😂

kahvesevenkadin kahvesevenkadin
O oğlana değil doğum yapana takılmıyormu?Oğluna hangi sebeple takmış acaba 🤔.Bence sırf gıcıklığına yapmış yarın oğlu laf ederse sana da verdim ya oğlum der diye.Ilk defa babaya doğumda takı takıldığını duydum.Esiniz gireydi doğuma o doguraydı bari.Bide 40 hafta taşısaydı ben görürdüm eşinizi (hamilelik doğum ne kadar ağır aylarca koca göbekli yaşamak ağrılar felan)dönsen dönemiyorsun belin ağrıyor kusuyorsun miden bulanıyor felan.

13 kıyafet çok iyi yeterli gelir merak etmeyin. Sizi anlıyorum hem size bir şey yaptırmamışlar hem de kendileri yapmamışlar bu zamana kadar bekletmişler. Benim kayınvalide de aynı şeyi yaptı aynı şeyleri yaşayacaktım ama ben beklemedim çantamı 30. haftada hazırladım her ihtimale karşı. Küsmesi soğuk yapması umurunuzda olmasın bebeğinize odaklanın. Her şeye karışıyorlar evet. Keşke kendi gelinliklerini, kayınvalidelerini düşünüp öyle davransalar

X