Kaynanam ve herseye karışıp kırması

İsim koyarken de karışabilirler.Hazirlikli olun.
Isım onun ısmı zaten başta ıkıncı benım dedıgım ısmı koydum bu arada çok teşekkür ederim ama kv demden ıstemedım ben bırsey bız alırız dıyınce heves etmıs bellıkı madem ıstedıklerımı ona aldırırım dedım ınternetten getırttım bır kaç parça onada soguk soguk davrandı görünce

Isım onun ısmı zaten başta ıkıncı benım dedıgım ısmı koydum bu arada çok teşekkür ederim ama kv demden ıstemedım ben bırsey bız alırız dıyınce heves etmıs bellıkı madem ıstedıklerımı ona aldırırım dedım ınternetten getırttım bır kaç parça onada soguk soguk davrandı görünce
Sanırım ben hep yalnız kalicam.Asla tahammül edemem çocuğuma aldığım kıyafete kv nin karışmasına.

13 kıyafet çok iyi yeterli gelir merak etmeyin. Sizi anlıyorum hem size bir şey yaptırmamışlar hem de kendileri yapmamışlar bu zamana kadar bekletmişler. Benim kayınvalide de aynı şeyi yaptı aynı şeyleri yaşayacaktım ama ben beklemedim çantamı 30. haftada hazırladım her ihtimale karşı. Küsmesi soğuk yapması umurunuzda olmasın bebeğinize odaklanın. Her şeye karışıyorlar evet. Keşke kendi gelinliklerini, kayınvalidelerini düşünüp öyle davransalar
Evt bende ona kızdım madem bna bırsey aldırmadın kendın nıye almadın da beklettın bende ıyı düşünüyorum belkı kadın heves ettı kendı almak ıstedı dıye o bna son dakıka alcaktı fakat ıstedıklerımı degıl ama böyle olunca esım ıstedıgımı aldı dıye oda acaba ne fizülü şeyler aldı dıye düşündü

kahvesevenkadin kahvesevenkadin
O oğlana değil doğum yapana takılmıyormu?Oğluna hangi sebeple takmış acaba 🤔.Bence sırf gıcıklığına yapmış yarın oğlu laf ederse sana da verdim ya oğlum der diye.Ilk defa babaya doğumda takı takıldığını duydum.Esiniz gireydi doğuma o doguraydı bari.Bide 40 hafta taşısaydı ben görürdüm eşinizi (hamilelik doğum ne kadar ağır aylarca koca göbekli yaşamak ağrılar felan)dönsen dönemiyorsun belin ağrıyor kusuyorsun miden bulanıyor felan.
Ben de ilk defa gördüm ya o zaman üzülmüştüm gerçekten maddi anlamından ziyade manevi anlamı olan bi hediye verilir bizde bu arada aramızda hiç bi problem de yok aslında. Kızım, kızım diye gezerler ama eşim doğum zamanı çok yanımda oldu. Ben üzüldüm dedikçe haklısın dedi. hamileyken aslında yemek gönderirdi arada ama annem 15 gün durdu sonra kardeşlerim falan olduğu için git demiştim anneme merak etme ben yemek yaparım demişti. Annem gitti, yemek falan gelmedi tabi. Ama her işimi kendim yaptım, doğum öncesi temizliği falan. Yani sonra 6 aylıkken oğlum taşındık. Küçücük bebekle tek başıma eşya toplamaya çalıştım. Hiç bir şeye yardım etmedi. Çocuğa baksa yeterdi, onu bile yapmadı. Şimdi yine normal bi ilişkimiz var ben eşimden dolayı elimden geleni yapıyorum çünkü eşim gerçekten elinden geleni yapar, asla laf söyletmez bana.

Ya benim kayınvalidemde böyleydi aaa biz alalım, onu da biz alalım diye süreci sadece bi takım alarak tamamlamıştık 😄 ama ben zaten huyunu bildiğim için hiç kimseye güvenmeden her şeyimi kendim yaptım. Sonra bir şey dediklerinde de bu zamana kadar her şeyimizi kendimiz yaptık diye direkt söyledim. Valla kendi işinizi kendiniz göreceksiniz. Doğum sonrası da bir şey beklemeyin kayınvalidem bi oğluma bi de oğluna çeyrek taktı zorlu doğum şartlarından geçtiği için oğlu haketti tabi. 😂
Benım kv dem sadede cocuga künye takcakmış ıster tak ıster takma senden bı takım bırsey beklemedımkı takı bekleyeyim dedım söylüyo ama icraat yok bnde esımı goturdum hersey aldım ıykıde aldık yoksa ortada kalmıştım suan😂😂

Bebek çıkmak istiyormuş aaa çıkamazsın daha babannen sana ihtiyaçlarını almadı az daha kal sen orada mı diyeceksiniz.Dogumdan sonra zaten kv lafı sokar sana biz herseyini alacaktik gelin hanım acele ettin vs. Vs. diye.Gonlu olan zaten 4-5 aylıkken almaya başlar 5 aylık yaşayan bebekler var.Ayrica evet çok çabuk büyüyor ama o kıyafetler kullanılıyor bolca çiş ve kaka yapıyor kusuyor.Ne yapcan birini giydirip birini yikayacakmisin?Tabiki bi miktar kıyafeti olmalı.Ayrica temiz kalan küçülenleri ihtiyaç sahiplerine verebilirsin ziyan olmaz. Ben temiz ve yeni olanları yıkayıp sabunlayip kaldirmistim sonra eltim kullandı.
Benimde eltim var tabıkı saklarım yıkarım kullanırsa verırım eltim öyle aramaz zaten ama çok sinir oldum ıykıde beklemedim sampuan pudra vs herseyını e bebekten aldım sanırım ordan aldık dıye brz bozuldu benı goturup ıkı parça şey alacaktı zmnımız kalmıycagı ıcınde ıstedıklerımı alamıycaktım

Keşke kaynananı beklemeseydin yavaş yavaş alsan şimdiye biterdi bide bunlar yıkanacak falan sana iş çıkıyor kimseye bişey olmuyor kimseyi karıştırmadan 6aydan sonra almak daha mantıklı
Canım son ayıma kdr baktım bunlar almıycak eşimi götürüp herseyını aldırdım kıyafet brz eksık kaldı onuda kaynım ben demeden alıp gelmıs almıyım yeter dedım zaten kızdığım nokta kaynanam gelenler getırır alma dıo gelenler mecbur degıl bırde bebek hedıyesı dıye nerde ne kalıtede bakmayıp alıp gelirler ama kendı aldıgımız dahada içimize siner

Merhaba arkadaşlar sizlere bir derdim demeyelimde sinir olduğum bir konuya değinmek istiyorum. bu konunun başında kayınvalidem geliyor ben 35 haftalık hamileyim biz hamıleliğimi öğrendikten bugüne hiçbirsey almadık. Çünkü kaynanam almayın biz hep bır gıder alırız senle dedı bir çıkışta hepsı alınır dedı. buraya kadar tamam biz taki bu haftaya kadar bırsey almadık neyse doktorum bna çantanı hazırda tut ne olur ne olmaz dıyınce,esıme soyledım eşimde e bebege gıdelım ne gereklıyse alalım dedı gıttık. kaynanam bunu ogrendıgınde ıse eşime nıye aldınız bız alcaktık dedı esımde bız aldık kızıma bırsey almısım bırsey olmaz demıs.kaynanam buna gıcık olup benimle soguk soguk konuşmaya başladı herneyse bebeğine hıc takım elbıse zıbın almadım eksıgı vardı. kaynanamda bn alırım acele etme dedı benım dogumuna 3 hafta var yanlız ne bebek arabası ne dolap bunlarıda bız alacağız dedı.ve bız almadık geçen pazardan ıkı takım zıbın bı adet gecelık bebek ıcın muslın bez almıs bırde kendı seçmiş koymuş almıs bnada gel bn aldım dedı modelı fln bna atmak dursun ben ona sormadan aldım esımle dıye güya aynısını yapmaya çalıştı. Allah razı olsun dedım almıs bı baktımkı kıyafet sıfır herneyse dedım boşver bız alırız ama orda bı takım begendım kaynanamın aldığı yerden esımde gıt al annem versın parasını bırsey olmaz dedı.bnde eltıme al gel çok sıcak dedım kaynanam onu napcak 1 yaş cocuk doğduda buyudude almadıkmı demıs çok zoruma gıttı begendıyse alsın demek yerıne eltım kaynım bırseyler almıs sagolsun onlarada ne gerek vardı bu cocuk bukadar kıyafetı napcak demıs ve benım toplam 13 adet bebe kıyafetım var ağladım zoruma da gıttı ıste bebek emzıgı gerek yoktu hastanede doğar doğmaz emzıkmı verılır bu kıyafetlerı napcanız vs vs buna karşı çok kırıldım üzüldüm sımdıden bunlara karışıyor doğunca dusunemıyorum nasıl bır yol ızlemem gerek bılmıyorum bıraz uzun oldu hakkınızı helal edin.
Merhaba öncelikle sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Ben de 7 aylık hamileyim. Kv kalsa doğduktan sonra her şeyi alırız kafasındaydı - uzun bir süre düşmesini bekledi- 4. ayımdan sonra her şeyi aldım, sonuçta her ihtimal var. Eksik olan sadece dolapları, onun için de acele etmiyoruz çünkü mobilya üreticisiyiz. Sizin yerinizde olsam kimseyi beklemem her şeyi eşimle yaparım. Yarın bir gün kimsenin söz hakkı olmaz üzerinizde. Kıyafet bence yeterli bebekler gerçekten hızlı büyüyor. Ben hep büyük kıyafetler aldım şu ana kadar. Yeni doğan için kıyafet almadım bile.

Merhaba öncelikle sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Ben de 7 aylık hamileyim. Kv kalsa doğduktan sonra her şeyi alırız kafasındaydı - uzun bir süre düşmesini bekledi- 4. ayımdan sonra her şeyi aldım, sonuçta her ihtimal var. Eksik olan sadece dolapları, onun için de acele etmiyoruz çünkü mobilya üreticisiyiz. Sizin yerinizde olsam kimseyi beklemem her şeyi eşimle yaparım. Yarın bir gün kimsenin söz hakkı olmaz üzerinizde. Kıyafet bence yeterli bebekler gerçekten hızlı büyüyor. Ben hep büyük kıyafetler aldım şu ana kadar. Yeni doğan için kıyafet almadım bile.
Bana da hep öyle dediler ama mutlaka alın yenidoğan. Kusuyor, çişini yapıyor ve yeni doğan dışında kıyafetler çocuk 3 kilo civarı doğuyorsa aşırı büyük oluyor. Benim arkadaşım da vermişti, kendimde almıştım bol bol vardı ama her gün makine çalışıyordu nerdeyse. Sonra ihtiyacı olanlara dağıttım. Önemli bi ihtiyaç bence.

Teşekkür ederim öncelikle zaten herseyını aldım cantamı hazırlayacagım evet beklemedim eger bekleseydim birsey yapamazdım

Benım kv dem sadede cocuga künye takcakmış ıster tak ıster takma senden bı takım bırsey beklemedımkı takı bekleyeyim dedım söylüyo ama icraat yok bnde esımı goturdum hersey aldım ıykıde aldık yoksa ortada kalmıştım suan😂😂
Doğunca bakım konusunda da her işinizi kendiniz yapmaya çalışın. Size yardımcı olmak isteyen size baksın. Siz bebeğinize bakarsınız zaten. Ben öyle dedim. Yardım etmek istiyorsanız bana yemek yapın o bile yeter ben bebeğime kendim bakarım dedim.

Tek bir dolap dahi alsanız en erken bir ayda geliyor zaten. Bebek arabası, kıyafetleri vs. alacak adam şimdiye kadar kırk kere alırdı. Siz o alsın diye beklerseniz o da karışma hakkı bulur elbet kendinde.

Kendinizi cok akıllı mi saniyorsunuz, yoksa cok mu aptalsiniz?? Hangisi tam karar veremedim. Her seyi el aleme aldirip da hem de kendi istediğiniz gibi olmasini isteyeceksiniz. Ne guzel dunya. Bu kadar fena misinz? Yoksa bunun olacagina inanacak kadar saf mi?? Üffff ne dense boş sizin gibi insanlar icin ya

Kv bana besik alcam dedi doğuracaktım almadı gittim haber vermeden aldım onun pasa keyfini mi beklicem sonra bozuldu falan ama kimin umrunda her sey vaktinde olmalı
Ben en bastan ben nesini alayim diye soranlara peşin peşin hayir kimseden hicbir sey istemiyoruz dedim. Herkesin butcesi ayri benim begenim ayri. Anneme kalsa kizim anneanne besigini alir ben alim diyordu. Kabul etmem dedim. Ilerleyen vakitte ben besik bakarken, model gosterirken, bunlar cok pahali ben alacaktim dedi. Hayir sen almayacaksin, istememe sebebim de bu dedim. Ben kendi butceme gore ucuz alirim pahali alirim kendi bilecegim is, niye baskasinin butcesine begenisine birakayim ya. Şu hayatta kimseden bisey beklememek eeeen guzeli. Alamiyorsam butcem yetmiyorsa gider en ucuzunu alir idare ederim ama baskasi alsin diye beklemem sahsen

Kendinizi cok akıllı mi saniyorsunuz, yoksa cok mu aptalsiniz?? Hangisi tam karar veremedim. Her seyi el aleme aldirip da hem de kendi istediğiniz gibi olmasini isteyeceksiniz. Ne guzel dunya. Bu kadar fena misinz? Yoksa bunun olacagina inanacak kadar saf mi?? Üffff ne dense boş sizin gibi insanlar icin ya
Yani bu yorumun oldumu nekadar ayıp ya ınsanlara bu sekıldemi yaklasıyorsunuz yukarda belırtmısım bız alacaz sen alma dedıgı ıcın heveslendı demekkı almak ıstedıler gönüllerını kırmayalım dıyerek bekledık ama son zamana kadar bırsey almadılar kaldık ortada dıyorum sız gelmıssınız yok onlara aldırcaktınız yok aptalmısınız üslübuna dıkkat et.

Yani bu yorumun oldumu nekadar ayıp ya ınsanlara bu sekıldemi yaklasıyorsunuz yukarda belırtmısım bız alacaz sen alma dedıgı ıcın heveslendı demekkı almak ıstedıler gönüllerını kırmayalım dıyerek bekledık ama son zamana kadar bırsey almadılar kaldık ortada dıyorum sız gelmıssınız yok onlara aldırcaktınız yok aptalmısınız üslübuna dıkkat et.
Tamam herkes hediye bir seyler alabilir de. Cocugun emzigi, dolabi, bebek arabasi, besigi, uzerine bir takım kiyafeti yoktu kaynanayi bekledik, vs vs demek nedir allah askina. O alirim diyince siz de basbaya "oooh her seyi kaynanaya yiktik" diyip işler zora girene kadar almasını umup memnun olmussunuz

Tamam herkes hediye bir seyler alabilir de. Cocugun emzigi, dolabi, bebek arabasi, besigi, uzerine bir takım kiyafeti yoktu kaynanayi bekledik, vs vs demek nedir allah askina. O alirim diyince siz de basbaya "oooh her seyi kaynanaya yiktik" diyip işler zora girene kadar almasını umup memnun olmussunuz
Yaptığın yorum ve düşüncen için teşekkürler 🙋🏻‍♀️ İyi günler dilerim

Bana da hep öyle dediler ama mutlaka alın yenidoğan. Kusuyor, çişini yapıyor ve yeni doğan dışında kıyafetler çocuk 3 kilo civarı doğuyorsa aşırı büyük oluyor. Benim arkadaşım da vermişti, kendimde almıştım bol bol vardı ama her gün makine çalışıyordu nerdeyse. Sonra ihtiyacı olanlara dağıttım. Önemli bi ihtiyaç bence.
Bizim bebiş biraz iri olduğu için doktorumuz yenidoğan pek önermedi. 0-3 alıyoruz hep o yüzden. Hastane çıkışı aldım yeni doğan olarak sadece. Ama daha benim erken birkaç haftaya çantamı hazırlayacağım zaman minik minik kıyafetler de ekleyeceğim. Teşekkür ederim tavsiye için. :)♥

Kayınvalidenizin size karışmasını istemiyorsanız kendi evladınızin alışverişi için onu beklemeyeceksiniz.
O almak istiyorsa yine alırdı eksik kalanları.
Kendi kafasına göre davranacağını az çok biliyorsunuzdur zaten öncesinde.

Kayınvalidenizin sizr karışmasını istemiyorsanız kendi evladınızin alışverişi için onu beklemeyeceksiniz.
O almak istiyorsa yöne alırdı.
Kendi kafasına göre davranacağını az çok biliyorsunuzdur zaten öncesinde.
Evet ama esım bende şaşırdım böyle yapmasına ılk torunuydu heveslı olur alır dedık dıyor bız onun ıcın almadık hevesını kırmayalım dedık gel görelimki sıfır

X