Kaynanam ve herseye karışıp kırması

Alarak iyi yapmissin. Ztn kaybedecegn bisey yok. Kendi çocuguna aliyorsn

Evet ama esım bende şaşırdım böyle yapmasına ılk torunuydu heveslı olur alır dedık dıyor bız onun ıcın almadık hevesını kırmayalım dedık gel görelimki sıfır
E sizinde ilk çocuğunuz, sizin hevesiniz ne olacak? Burada asıl hevesli olacak olan sizsiniz.
Eşiniz para harcamamak için mi bekletti sizi bu kadar?
Ayrıca kayınvalide kendi kafasına göre alır, siz onunla gitseniz bile alışverişe kendi alacağınız kadar rahat edemezsiniz ne gerek var bunlara?

E sizinde ilk çocuğunuz, sizin hevesiniz ne olacak? Burada asıl hevesli olacak olan sizsiniz.
Eşiniz para harcamadan için mi bekletti sizi bu kadar?
Ayrıca kayınvalide kendi kafasına göre alır, siz onunla gitseniz bile alışverişe kendi alacağınız kadar rahat edemezsiniz ne gerek var bunlara?
Bende dıyorum kı aldık zaten boşuna beklemısız esım bı gırıste hepsını aldık çıktı esım çıktı olan bırı degıldır kapı süsü magnet vs onları hepsını önceden yaptırdım

Canım onların hepsini aldım göğüs ucu kremım hasta bezim kaldı bebeme deterjan emzık bıberon aklına ne gelırse aldık bızımde kızdıgımız nokta bız alırdık acele ettınız ya dogumum yaklaştı zaten halim hıc olmuyor agırlastım bırsey yapmadığı gıbı bizede fizülü aldınız oğluma aldırdın dediklerını kafasında dominant bırı herseyı ben bılırım benım dedıgım kafasında o bna başta bı çıkarız her ıstedıgını alırız dedı bekledık bekledık almadı bız oyuzden almadık belkı torununa heveslendı almak ıstedı kırmayalım bekleyelım dedık
Torununa heveslendi diye nasıl her şeyi ona bırakırsınız? O zamanında kendi bebeklerine aldı, şimdi heves edip bebek alışverişi yapmak sizin hakkınız. Babaanne olarak heves ettiyse bir
iki parça hediye alır, belki odasının veya arabasının parasını verir ama eşyaları yine siz seçersiniz. Hamileliğin en güzel yanlarından biri bebek alışverişidir onu bile doyamadan yaşayamamışsınız. Hiçte iyi niyetli bir kadın değil bu. Gidin istediğinizi alın ve sakın hesap vermeyin. Eşiniz yanınızdaymış daha ne istiyorsunuz? Oldu olacak bebek doğunca da kayınvalideniz baksın siz karışmayın 🤦🏼‍♀️

Evt bende ona kızdım madem bna bırsey aldırmadın kendın nıye almadın da beklettın bende ıyı düşünüyorum belkı kadın heves ettı kendı almak ıstedı dıye o bna son dakıka alcaktı fakat ıstedıklerımı degıl ama böyle olunca esım ıstedıgımı aldı dıye oda acaba ne fizülü şeyler aldı dıye düşündü
Siz niye iyi düşünüyorsanız? O iyi düşünsün de maddi durumunuzu kendi lehine çevireceğine size para desteği yapıp "kızım ne istiyorsan al bebeğine" desin madem. Sizinle yarışıyor kadın, bebeği de kıskanırsa sizden şaşırmayın.

Evet ama esım bende şaşırdım böyle yapmasına ılk torunuydu heveslı olur alır dedık dıyor bız onun ıcın almadık hevesını kırmayalım dedık gel görelimki sıfır
Sizin de ilk bebeğiniz değil mi? Sizin hevesiniz ne olacak? Heves etti diye bütün alışverişi kendi seçmesine gerek yok. O sırasını verdi. Bundan sonra da bir şey beklemeyin ondan.

Canım son ayıma kdr baktım bunlar almıycak eşimi götürüp herseyını aldırdım kıyafet brz eksık kaldı onuda kaynım ben demeden alıp gelmıs almıyım yeter dedım zaten kızdığım nokta kaynanam gelenler getırır alma dıo gelenler mecbur degıl bırde bebek hedıyesı dıye nerde ne kalıtede bakmayıp alıp gelirler ama kendı aldıgımız dahada içimize siner
Aynen öyle bide gelenlerin getirmesini beklemek çok saçma zaten doğumdan sonra evinize hemen misafir kabul etmeyin çocuk ve sizin sağlığınız için hastalık var öyle herkes gelmesin

Ha
Torununa heveslendi diye nasıl her şeyi ona bırakırsınız? O zamanında kendi bebeklerine aldı, şimdi heves edip bebek alışverişi yapmak sizin hakkınız. Babaanne olarak heves ettiyse bir
iki parça hediye alır, belki odasının veya arabasının parasını verir ama eşyaları yine siz seçersiniz. Hamileliğin en güzel yanlarından biri bebek alışverişidir onu bile doyamadan yaşayamamışsınız. Hiçte iyi niyetli bir kadın değil bu. Gidin istediğinizi alın ve sakın hesap vermeyin. Eşiniz yanınızdaymış daha ne istiyorsunuz? Oldu olacak bebek doğunca da kayınvalideniz baksın siz karışmayın 🤦🏼‍♀️
Hayır hıcbırsey karışma hakkı yok bu saatten sonra

Valla benim 2. Kızın besigini annem aldı bebek arabasını annem aldı(benim begendiklerimi aldi hep).Hastane parasını bizden habersiz annem ödemiş (ben babamın öldüğü gün hamile olduğumu öğrendim sanırım o yüzden annem biraz daha düşkün bu torununa)Kendi diyor zaten bir yarımı aldı bir yarımı sonra geri verdi diye.Kayinvalidem ne yaptı derseniz hiç vallahi hiç çorap bile almadı niye çünkü erkek olmadi diye.12. Haftada kız olduğu belli oldu suratı düştü hemen(aksam evde vermistik haberi).Iste eşya felan almayın hemen belki oğlana döner belki doktor yanlış gördü (en son 30 yıl önce cocuk doğurmuş birinden bahsediyoruz birdaha hiç ultrasona girmemiş).Ben 12. Haftada ufak ufak beğendiğim herseyi almaya başladım.Son zaman bide niye adini benim adım koymuyorsun muhabbeti yaptı.Hayir hem beğenmiyor cinsiyeti hem adı konsun istiyor( bu arada kaynanamin adı Emine eltimin adı da emine)yok ben sosyetikmişim koymazmışım. Bende dedim evde zaten 2 Emine var(o zamanlar birlikte yasiyorlardi) 3. Emine ye ne gerek var.tum sülale Emine olarak mı gidecek. O oğlan istiyordu güya kayinpederin adını koyarız diye ama ben baştan peşin konuştum senin baban varda benim yokmu ya yeni isim ya ikisi birden diye o zaman eşim hicbirsey diyemedi.(kocamın adı ağzımın tadı derdi sanki çok iyi anlasabiliyorlar sürekli kavga ediyorlar.)Benimki 1 çorap dahi almadı.

Karıştırma
Sende onun gibi bir bireysin kadınsın annesin eşsin
Niye ezikçe davranıyorsun
Alınacak birşey varsa alacaksın
Kontrolü eline al
Niye burada dert yanıyorsun
Kim küserse küssün
Şuan kimsenin gamı kederi suratı sizi ilgilendirmez
Önceliğiniz siz ve bebeğinizsiniz
Kusura bakmayında daha kaynanayla baş edemiyorsanız nasıl anne olacaksınız
Bunun loğusalığı emzirmesi yıkaması daha neleri var neleri
Şimdiden böyleyse daha çok ezilirsiniz
Konu sahibi biraz sert oldu ama sizi şöyle onuzlarınızdan tutup silkmek istedim🥴
Ne olur kusura bakma🥰
Haklı yorum bir noktada dur demeniz gerekir 35 haftalık hamile olsam ben çoktan a dan z ye herşeyi dizmistim odası dahil geç bile kalmışsınız bence

Canım onların hepsini aldım göğüs ucu kremım hasta bezim kaldı bebeme deterjan emzık bıberon aklına ne gelırse aldık bızımde kızdıgımız nokta bız alırdık acele ettınız ya dogumum yaklaştı zaten halim hıc olmuyor agırlastım bırsey yapmadığı gıbı bizede fizülü aldınız oğluma aldırdın dediklerını kafasında dominant bırı herseyı ben bılırım benım dedıgım kafasında o bna başta bı çıkarız her ıstedıgını alırız dedı bekledık bekledık almadı bız oyuzden almadık belkı torununa heveslendı almak ıstedı kırmayalım bekleyelım dedık
Almadin deyin gecin. Almasin da yagınızda kavrulun yoksa bebeğin herşeyine karışmayı hak görur kendine. Gögüs için krem degil de gumüş kapak alın krem pek ise yaramaz zor olur bur de saat basi emzirmek gerekiyir neredeyse. Gumüş kapak çok iyi pisman olmazsınız

Merhaba arkadaşlar sizlere bir derdim demeyelimde sinir olduğum bir konuya değinmek istiyorum. bu konunun başında kayınvalidem geliyor ben 35 haftalık hamileyim biz hamıleliğimi öğrendikten bugüne hiçbirsey almadık. Çünkü kaynanam almayın biz hep bır gıder alırız senle dedı bir çıkışta hepsı alınır dedı. buraya kadar tamam biz taki bu haftaya kadar bırsey almadık neyse doktorum bna çantanı hazırda tut ne olur ne olmaz dıyınce,esıme soyledım eşimde e bebege gıdelım ne gereklıyse alalım dedı gıttık. kaynanam bunu ogrendıgınde ıse eşime nıye aldınız bız alcaktık dedı esımde bız aldık kızıma bırsey almısım bırsey olmaz demıs.kaynanam buna gıcık olup benimle soguk soguk konuşmaya başladı herneyse bebeğine hıc takım elbıse zıbın almadım eksıgı vardı. kaynanamda bn alırım acele etme dedı benım dogumuna 3 hafta var yanlız ne bebek arabası ne dolap bunlarıda bız alacağız dedı.ve bız almadık geçen pazardan ıkı takım zıbın bı adet gecelık bebek ıcın muslın bez almıs bırde kendı seçmiş koymuş almıs bnada gel bn aldım dedı modelı fln bna atmak dursun ben ona sormadan aldım esımle dıye güya aynısını yapmaya çalıştı. Allah razı olsun dedım almıs bı baktımkı kıyafet sıfır herneyse dedım boşver bız alırız ama orda bı takım begendım kaynanamın aldığı yerden esımde gıt al annem versın parasını bırsey olmaz dedı.bnde eltıme al gel çok sıcak dedım kaynanam onu napcak 1 yaş cocuk doğduda buyudude almadıkmı demıs çok zoruma gıttı begendıyse alsın demek yerıne eltım kaynım bırseyler almıs sagolsun onlarada ne gerek vardı bu cocuk bukadar kıyafetı napcak demıs ve benım toplam 13 adet bebe kıyafetım var ağladım zoruma da gıttı ıste bebek emzıgı gerek yoktu hastanede doğar doğmaz emzıkmı verılır bu kıyafetlerı napcanız vs vs buna karşı çok kırıldım üzüldüm sımdıden bunlara karışıyor doğunca dusunemıyorum nasıl bır yol ızlemem gerek bılmıyorum bıraz uzun oldu hakkınızı helal edin.
Sanki kendi çocukları istiyorlarki onların dedikleri olsun sen mesafeni koru ilerisi için fazla samimiyet tez ayrılık getirir

Ben şahsen kimse bisey alsin istememiştim. Hoş kimsenin de alası yoktu da ... Benim bebeğim, her sey bizim zevkimize göre olmali diye düşündüm. İstemediğim bir seyi sirf kibarlik olsun diye kullanmak istemem.

X